Gym Raid

Raidy jsou skupinové akce, které se odehrávají u Gymů. Hráči se sejdou u Gymu, kde se objeví Raid Boss a pokusí se jej společnými silami porazit. Pokud se jim to podaří, tak získají odměnu a možnost chytit pokémona, který Raid Bosse představuje.

Co potřebujete abyste se mohli Gym raidu účastnit

V současné době musí být váš level minimálně 5. Dále potřebujete Raid Pass anebo Premium Raid Pass.

Raid Pass získáte zdarma pokud protočíte disk nad libovolným gymem. Celkem můžete získat pouze 1 Raid Pass za den a v inventáři mít maximálně 1.

Premium Raid Pass si jde zakoupit v Shopu za 100 PokéCoin. V současné době není množství Premium Raid Passů nijak omezené.

Když přijdete ke gymu, kde je aktivní Raid Boss, tak vám Raid Pass umožní vstoupit do Raid Lobby.

Aktivní Raid v Gymu

V současné době není známo na základě čeho se v gymu objeví Raid Boss.

Prostě se zničehonic Gym zablokuje a objeví se na něm velké vajíčko s časem, kdy dojde k vyklubání raid bosse. O tom zdali je nějaký Raid v okolí dostanete informaci formou krátké zprávy, popřípadě můžete kliknout na tracker s pokémony v pravém dolním rohu. Po zobrazení trackeru klikněte na RAID

Pokud se Raid Boss už vyklubal uvidíte nápis Ongoing. V případě že ještě ne uvidíte čas, kdy dojde k vyklubání.

Nad Gymem zároveň běží odpočet do vyklubání/konce raidu.

U každého Raidu je uvedený určitý počet lebek. Ten odpovídá obtížnosti Raidu.

Obtížnost Raidu

Počet lebek a barva vajíčka vám prozradí jak je raid obtížný. Růžové vajíčko je obtížnost (L) 1 a 2, žluté L3 a L4, černé pak L5.

Pokémon chycený z raidu má minimálně IV 10/10/10 a má level 20. Počasí jej posílí až na level 25.

Průměrný hráč dokáže odsolovat L1 a L2.

Na L3 stačí 2 – 3 hráči.

Nejtěžší z L4 je Snorlax, je dobré na něj mít alespoň 7 lidí.

Opravdu zkušení hráči dokáží sólovat i L3 raidy. Jak na to se dozvíte v článku Level 3 Raid Bosové – L3/T3 Challenge.

L5 se věnuje samostatný článek Legendární Raidy.

Boj s Raid Bossem

Pokud je Raid Boss aktivní, tak si s ním můžete zkusit zabojovat. Pozor na L3 a L4 už je potřeba více lidí.

Jakmile vstoupíte do Gymu s Raid bossem můžete se přidat k lidem z okolí (Battle) anebo založit soukromou skupinu (Private Group).

Následující obrazovka je Raid Lobby. Dostanete se za ní až když použijete Raid Pass. Skupina se skládá celkem 180 vteřin (3 minuty). Po tuto dobu máte možnost navolit vhodné pokémony. Pozor pokud některého budete léčit či oživovat přes ikonku batohu (Items), tak hra zpřehází vybrané pokémony.

V současné době je Raid Lobby poměrně pomalé. Každá akce trvá i několik vteřin. Je dobré s tím počítat.

Napravo je pod Group Code „číslo“ skupiny v které jste. V každé může být maximálně 20 lidí. Jakmile je tento limit překročen, tak hráč je přidělen do další skupiny.

Po skončení odpočtu začne boj. Ten probíhá jako každý jiný, jen je protivník o něco silnější a má o dost víc HP. Pozor při boji na běžné bugy. Niantic je zatím neopravil, takže je lepší například pokémona obětovat než měnit.

Po porážce bose se rozpočítají zásluhy a obdržíte odměnu v podobě speciálních předmětů, revive a XP.

Dále získáte určitý počet Premier Ball, které použijete na chytání běžné varianty pokémona, který gym bránil. Množství Premium ball přitom záleží na tom kdo ovládá gym* a kolik jste dali damage.

* Ve hře je momentálně bug, který nezapočítává bonus za Gym Control

Chytání pokémona z bosse je stejné jako u jiných pokémonů. Můžete použít berry. Jediný rozdíl je, že můžete použít pouze Premium Ball. Ty mají o stejnou úspěšnost než klasické červené Poké Bally.

Boss odpovídá level 20 pokémona a má IV minimálně 10/10/10.

POZOR! Na chycení pokémona máte přesně 15 minut, od začátku odpočtu v Raid lobby. Pokud vám během chytání anebo boje spadne aplikace a mezitím ostatní úspěšně dokončí raid, tak stačí kliknout na Gym (Battle) a dostanete se do fáze chytání, ovšem pouze do výše zmíněných 15 minut.

Speciální předměty

Golden Razz Berry – tato berry výrazně zvyšuje šanci na chycení pokémona. Hladovým pokémonům v gymu také zvyšuje motivaci na maximum.

Rare Candy – můžete jej použít nalibovolného pokémona a rare candy se změní na candy daného pokémona. V podstatě je to univerzální candy.

Technical Machine (TM) – Existují dva druhy, jeden mění rychlý (fast) útok pokémona a druhý ten co se nabíjí (charged). Útok je změněn náhodně na takový, který pokémon může mít. Nemůže se takto naučit starý (legacy). Například Dragonite se už nemůže naučit Dragon Breath.

Množství odměn v Raidu

Kolik toho dostanete v Raidu záleží na počtu získaných Premier Ball. Čím více jich máte, tím více věcí získáte. Zvláště u L5 raidů se vyplatí držet Gym. Bonus v Gym control posune vaši odměnu o 1 stack (balíček odměn).

// jak se vypočítávají odměny se dozvíte z připravovaného článku

Další informace

  • Pokud neporazíte Raid Bosse, tak to můžete zkusit znovu (nestojí to další Raid Pass). Je však nutné znovu poskládat skupinu.
  • Bonusové míčky za damage se počítají z aktuální útočné šestice. Pokud je poraženo všech 6 pokémonů a přidáte se znovu přes re-join raid, tak se damage počítá od 0.

Jak přeskočit úvodní animaci

Přeskočením úvodní animace, kde raid boss zakřičí lze získat až 3 vteřiny času navíc. Většinu tento trik využívají zkušení hráči, kteří se sólo snaží pokořit každého T3 bosse.

Takže jak na to:

  • Vytvořte si svou bojovou skupinu se 6 pokémonů a pojmenujte jí tak aby byla hned vedle doporučených pokémonů (recommended).
  • Vytvořte si další bojovou skupinu, kde není žádný pokémon.
  • Při odpočtu zvolte skupinu bez pokémonů.
  • Jakmile doběhne odpočet, tak vás hra vyhodí raidu do lobby s chybou, že si musíte zvolit nějaké pokémony.
  • Rychle překlikněte na skupinu s 6 pokémony a dejte rejoin.
  • Hra vás rovnou pošle do boje. Na velmi rychlých telefonech se takto teoreticky dají získat až 3 vteřiny.

Závěr

Raid Bossové jsou prozatím novinka, takže postupně článek aktualizuji 🙂

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

198
Komentujte

avatar
71 Komentované diskuze
127 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
97 Už okomentovali
Tarian95LabilníveverkadragoAshDudlikB22 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
anonym007
Host
anonym007

jsem level 20 mam sanci dat muka sam ?

Bauch
Host
Bauch

Určitě by neměl být problém 😉 jen vybrat dobré pokémony

flink
Host
flink

Zajímalo by mě, proč Raidy končí po osmé hodině, vždyť přece nejsme všichni -náctiletý a nemusíme být v osm doma. Myslíte si, že nejsem sám komu to vadí a že se doba Raidů se posune?

thory
Host
thory

A co se stane pokud proti reid bossovy prohrajeme vrátí se mu hp nebo budou ubrane z minulého souboje

kristian
Host

bude mít tolik kolik ma mit a ne mín

Leckov1
Host
Leckov1

Zatím se mi stalo u raidu dvakrát, že tam někdo byl a útočili jsme ve dvou. Ale nějak jsem asi nepochopil, jaká je v tom výhoda. Bosse jsem nejdřív zkoušel sám, zůstalo mu asi 10 % života a vypršel čas. Pak se tam někdo objevil, útočili jsme ve dvou a zase mu zůstalo 10 % života. Myslel jsem, že se poškození udělené oběma hráči sčítá a bossovi tak rychleji ubývá život. Nebo pořád bojuje každý za sebe?

BennnyLP
Host
BennnyLP

Jak se daji ziskat ty coiny jak pls odpoveste nekdo krome toho koupeni

Leona plevacova
Host
Leona plevacova

Mám problém mě se vůbec RAID neukazuje co s tím?

Shaggy9c
Host
Shaggy9c

Nápis na support niantic ..napíšou ti automatizovaný e-mail s radami jak to opravit …kámošovi to fungovalo

Jenda
Host
Jenda

Hoj, od kolik do kolika jsou raidy? Dopoledne a večer nejsou, tak by mě zajímal čas, nikde jsem tuhle informaci nenašel. Děkuji.

Curry
Host
Curry

Ahoj, máte už někdo zkušenosti s těmi TM? Chytil jsem Tyranitara, ale má Iron tail/Crunch. Jaká je šance při použití charged TM že dostane Stone edge?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Je to 50/50 ze schyta Stone Edge nebo Fire Blast. Crunch neni zase tak zly pokud utocis na neco co je citilve na dark utorky (nektere bossy). Takze pres TM riskujes ze ziskas Fire Blast, ktery je dost k nicemu. Optimalni je mit tyranitary s bite/stone edge a bite/crunch a volit vzdy tu vhodnejsi verzi …

Akeno
Host
Akeno

Víte co je nejblbejší? (a myslím že by to měli nějak napravit) Že nemůžete vidět jestli k raidu už není někdo přihlážený dřív, než použijete Raid Pass. Tohle by prostě mělo být nějak možné zjistit i dopředu, oslovovat lidi na ulici s tím jestli náhodou nehrají pokémony se mi opravdu vůbec nechce.

Luke,,s
Host
Luke,,s

Tak si založte skupinu jako my.
Domlouváme se přes messenger.
Vždy se nás sejde dost na raid bosse – i ty legendární.
Jó, a domlouváme se napříč týmy, ať je jistota výhry.

Golemcz
Host
Golemcz

Ahoj. Otázka pro Draga. Chci se zeptát jestli by se tady nedala zřídit podsekce na Raidy, která by obsahovala Města a každý hráč by mohl navrhnou svému okolí, kdy jít na Raidy. Příklad: Jsem z Chomutova a navrhuji zítra 12.7 v 18:30 sraz u parku – u parkoviště Komerční banký. Kdo se přidá.Děkuji.

Havlusak
Host
Havlusak

Sólo s gyaradosem na qilavu je napohodu námi nějakej hráč v Libni?na raidy?

mildavil19
Host
mildavil19

Zdar , jak jste na tom s odmênami za Raidy , mě to přijde dost na nic , mám 11 vyhraných Raidů vše L3 a dostal jsem dohromady 26 candy , 35 malin a 1 charge TM

Ledvina
Host
Ledvina

Neviděl jsi, že by někomu utekl? Tak mě teda zdrhli skoro všichni, jen jednoho jsem dokázala chytnout 🙂 Ale chtěla jsem se zeptat, když jdu na L1 a jdeme dvě, je lepší, aby každá bojovala sama nebo můžeme rovnou dohromady? Jde mi o výši odměny.

Luboš
Host
Luboš

Ahoj,

Pokud jste dvě je nejvýhodnější si udělat private group.

Dostanete více předmětů než když budete bojovat se všemi co jdou na raid 😉

Martin
Host
Martin

Mně už Feraligator po vyhraném zápasu s bosem na Gymu utekl, a to jsem měl 12 těch stříbrných pokebalů a ani jeden jsem netrefil vedle, ale vždycky vylezl, svině jedna, i když jsem použil jakoukoliv berry. Martin

Riiiederner
Host
Riiiederner

Když ti uteče znamena to že jsi bally mněl ale pokemon z něj vyskočil a zmizel ty si popsal to že ti došly bally

_Fry_
Host
_Fry_

Pokud novému systému rozumím dobře, tak nemá cenu investovat STARDUST, buddyho a rare candy do obránců, ale především do útočníků, kteří mají co nejvyšší ATTACK. Tito budou potřeba na boje při RAIDECH. Takže moje vychozená Blissey nebo Snorlax jsou celkem na prd. Chtělo by to spíš Dragonite, Tyranitar apod… Mám pravdu??

SkyiraCZ
Host
SkyiraCZ

Osobně já jsem byla s mou Chansey v Raidu a takový pokemon je dobrý na získání času protože boss má problem ji vyřadit, moc ji neubírá. Takže rozhodně se nedá říct že by byli k ničemu, přinejhorším si je nech na stadiony 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Pokud by pozvanka na Legendary raid nebyla podminena aktivitou pri udrzbe gymu (jako ze podle nejasneho vyjadreni Nianticu bude), tak by jsi pravdu mnel … Takhle to vyapda ze asi budes muset mit nejake zlate odnzaky za gymi + komando do utoku …

Rayes
Host
Rayes

Kdyz uz kupovat coiny tak se vyplati pouze prvni nabidka 100 coinu za 20 kc. Tam je pomer jeden coin za 0.2 kc. Ostatni nabidky jsou kolem 2,5 – 2,7. Hlavne pozor na 550 coinu za 150 kc tam je jeden coin za 0,27 kc. Ferova nabidka by byla 750 coinu za tu cenu. Pozor na to

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ekvivalentem te prvni je i ta posledni (to je take za 0.2) …

Gonzáles
Host
Gonzáles

To je jen kvůli špatnýmu přepočtu dolaru a následně upravené ceně aby byla pěkně zaokrouhlená. Díval jsem se na ceny na U$, a tam všechno sedí jak má – čím větší množství koupíš, tím vyšší máš množstevní slevu. Ten rozdíl v CZ je ale fakt značnej…

Gombisscz
Host
Gombisscz

Ahoj máte někdo funkční RAID pokud se přihlašujete přes trainer club, nebo prosim nějakou informaci proč mi to nefunguje?

Mr.jelito
Host
Mr.jelito

For Gombisscz: taky se přihlašuju přes pokemon trainer club a taky mi to nešlo, házelo mi to eror. Ale co jsem si upravil nastavení telefonu, abych měl datum a času automaticky, tak už mi to jede. Psal jsem to do jiného vlákna, ale přečti si tuto informaci naod Nianticu: support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/115009368507 „Error“ banner appears when attempting to enter a Raid Battle In the Works Last Updated: 06/24/2017 Some Trainers may experience a bug where they are unable to join a Raid Battle. Players experiencing this bug may see a red error banner when attempting to join the battle. We are aware… Číst vice »

Gombisscz
Host
Gombisscz

Ahoj DĚKUJI za radu, po nastavení je raid funkční.

gwahir
Host
gwahir

Dnes v 6:48 už byla nastartovaná vejce na 3 gymech kolem práce. Takže začátek Raidů se opět posunul.

LUKKOCI
Host
LUKKOCI

už jsem si toho všiml dávno, ale nikde se mi to nepodařilo dohledat.. Proč mají někteří pokémoni v seznamu co mám chyceno, pod postavičkou modrý flíček??? Nemáte někdo tucha co to je?

sevanan
Host
sevanan

to značí že byl chycen (vylíhnut) v posledních 24 hodinách

LUKKOCI
Host
LUKKOCI

TO ÚPLNĚ NEVÍM, SVÍTÍ MI TO U POKÉMONŮ, KTERÉ UŽ MÁM DELŠÍ DOBU…

petr
Host
petr

fakt, takova ta modra aura ukazuje naposledy chycene. je to dobře videt, když si je ruzne poskládáš.. když das podle casu, tak je budes mit všechny nahore. ale takhle to je snad odjakživa. Nebo myslis něco uplne jineho

Riiiederner
Host
Riiiederner

Ještě mně napadlo jestli nemysli pokemony co ma v gymu ale to by snad poznal

_Fry_
Host
_Fry_

Mám šanci získat Technical Machine (TM) u raidu L1 a L2? Zatím mi padlo vždy jen candy a malina.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ano. Ja ji dostal za L2 pro rychle utoky. Hral jsem asi 12 raidu L1/L2. Vypadla 1x.

Matěj
Host
Matěj

Ano může mě padlo z raidu L1 fast tm