Gym Raid

Raidy jsou skupinové akce, které se odehrávají u Gymů. Hráči se sejdou u Gymu, kde se objeví Raid Boss a pokusí se jej společnými silami porazit. Pokud se jim to podaří, tak získají odměnu a možnost chytit pokémona, který Raid Bosse představuje.

Co potřebujete abyste se mohli Gym raidu účastnit

V současné době musí být váš level minimálně 5. Dále potřebujete Raid Pass anebo Premium Raid Pass.

Raid Pass získáte zdarma pokud protočíte disk nad libovolným gymem. Celkem můžete získat pouze 1 Raid Pass za den a v inventáři mít maximálně 1.

Premium Raid Pass si jde zakoupit v Shopu za 100 PokéCoin. V současné době není množství Premium Raid Passů nijak omezené.

Když přijdete ke gymu, kde je aktivní Raid Boss, tak vám Raid Pass umožní vstoupit do Raid Lobby.

Aktivní Raid v Gymu

V současné době není známo na základě čeho se v gymu objeví Raid Boss.

Prostě se zničehonic Gym zablokuje a objeví se na něm velké vajíčko s časem, kdy dojde k vyklubání raid bosse. O tom zdali je nějaký Raid v okolí dostanete informaci formou krátké zprávy, popřípadě můžete kliknout na tracker s pokémony v pravém dolním rohu. Po zobrazení trackeru klikněte na RAID

Pokud se Raid Boss už vyklubal uvidíte nápis Ongoing. V případě že ještě ne uvidíte čas, kdy dojde k vyklubání.

Nad Gymem zároveň běží odpočet do vyklubání/konce raidu.

U každého Raidu je uvedený určitý počet lebek. Ten odpovídá obtížnosti Raidu.

Obtížnost Raidu

Počet lebek a barva vajíčka vám prozradí jak je raid obtížný. Růžové vajíčko je obtížnost (L) 1 a 2, žluté L3 a L4, černé pak L5.

Pokémon chycený z raidu má minimálně IV 10/10/10 a má level 20. Počasí jej posílí až na level 25.

Průměrný hráč dokáže odsolovat L1 a L2.

Na L3 stačí 2 – 3 hráči.

Nejtěžší z L4 je Snorlax, je dobré na něj mít alespoň 7 lidí.

Opravdu zkušení hráči dokáží sólovat i L3 raidy. Jak na to se dozvíte v článku Level 3 Raid Bosové – L3/T3 Challenge.

L5 se věnuje samostatný článek Legendární Raidy.

Boj s Raid Bossem

Pokud je Raid Boss aktivní, tak si s ním můžete zkusit zabojovat. Pozor na L3 a L4 už je potřeba více lidí.

Jakmile vstoupíte do Gymu s Raid bossem můžete se přidat k lidem z okolí (Battle) anebo založit soukromou skupinu (Private Group).

Následující obrazovka je Raid Lobby. Dostanete se za ní až když použijete Raid Pass. Skupina se skládá celkem 180 vteřin (3 minuty). Po tuto dobu máte možnost navolit vhodné pokémony. Pozor pokud některého budete léčit či oživovat přes ikonku batohu (Items), tak hra zpřehází vybrané pokémony.

V současné době je Raid Lobby poměrně pomalé. Každá akce trvá i několik vteřin. Je dobré s tím počítat.

Napravo je pod Group Code „číslo“ skupiny v které jste. V každé může být maximálně 20 lidí. Jakmile je tento limit překročen, tak hráč je přidělen do další skupiny.

Po skončení odpočtu začne boj. Ten probíhá jako každý jiný, jen je protivník o něco silnější a má o dost víc HP. Pozor při boji na běžné bugy. Niantic je zatím neopravil, takže je lepší například pokémona obětovat než měnit.

Po porážce bose se rozpočítají zásluhy a obdržíte odměnu v podobě speciálních předmětů, revive a XP.

Dále získáte určitý počet Premier Ball, které použijete na chytání běžné varianty pokémona, který gym bránil. Množství Premium ball přitom záleží na tom kdo ovládá gym* a kolik jste dali damage.

* Ve hře je momentálně bug, který nezapočítává bonus za Gym Control

Chytání pokémona z bosse je stejné jako u jiných pokémonů. Můžete použít berry. Jediný rozdíl je, že můžete použít pouze Premium Ball. Ty mají o stejnou úspěšnost než klasické červené Poké Bally.

Boss odpovídá level 20 pokémona a má IV minimálně 10/10/10.

POZOR! Na chycení pokémona máte přesně 15 minut, od začátku odpočtu v Raid lobby. Pokud vám během chytání anebo boje spadne aplikace a mezitím ostatní úspěšně dokončí raid, tak stačí kliknout na Gym (Battle) a dostanete se do fáze chytání, ovšem pouze do výše zmíněných 15 minut.

Speciální předměty

Golden Razz Berry – tato berry výrazně zvyšuje šanci na chycení pokémona. Hladovým pokémonům v gymu také zvyšuje motivaci na maximum.

Rare Candy – můžete jej použít nalibovolného pokémona a rare candy se změní na candy daného pokémona. V podstatě je to univerzální candy.

Technical Machine (TM) – Existují dva druhy, jeden mění rychlý (fast) útok pokémona a druhý ten co se nabíjí (charged). Útok je změněn náhodně na takový, který pokémon může mít. Nemůže se takto naučit starý (legacy). Například Dragonite se už nemůže naučit Dragon Breath.

Množství odměn v Raidu

Kolik toho dostanete v Raidu záleží na počtu získaných Premier Ball. Čím více jich máte, tím více věcí získáte. Zvláště u L5 raidů se vyplatí držet Gym. Bonus v Gym control posune vaši odměnu o 1 stack (balíček odměn).

// jak se vypočítávají odměny se dozvíte z připravovaného článku

Další informace

  • Pokud neporazíte Raid Bosse, tak to můžete zkusit znovu (nestojí to další Raid Pass). Je však nutné znovu poskládat skupinu.
  • Bonusové míčky za damage se počítají z aktuální útočné šestice. Pokud je poraženo všech 6 pokémonů a přidáte se znovu přes re-join raid, tak se damage počítá od 0.

Jak přeskočit úvodní animaci

Přeskočením úvodní animace, kde raid boss zakřičí lze získat až 3 vteřiny času navíc. Většinu tento trik využívají zkušení hráči, kteří se sólo snaží pokořit každého T3 bosse.

Takže jak na to:

  • Vytvořte si svou bojovou skupinu se 6 pokémonů a pojmenujte jí tak aby byla hned vedle doporučených pokémonů (recommended).
  • Vytvořte si další bojovou skupinu, kde není žádný pokémon.
  • Při odpočtu zvolte skupinu bez pokémonů.
  • Jakmile doběhne odpočet, tak vás hra vyhodí raidu do lobby s chybou, že si musíte zvolit nějaké pokémony.
  • Rychle překlikněte na skupinu s 6 pokémony a dejte rejoin.
  • Hra vás rovnou pošle do boje. Na velmi rychlých telefonech se takto teoreticky dají získat až 3 vteřiny.

Závěr

Raid Bossové jsou prozatím novinka, takže postupně článek aktualizuji 🙂

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

201
Komentujte

avatar
72 Komentované diskuze
129 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
99 Už okomentovali
Petrusska1MysakusakJajalTarian95Labilníveverka Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Mysakusak
Host
Mysakusak

Pry jde sundat v jednom Raid 3 Machamp. 3x Alkazan a 3x Espeon nebo tak neco. Podarilo se to nekomu ?

Rayes
Host
Rayes

Dneska sem ho daval sam 3x slowbro psychi a alakazam. Ten nema cenu hned chcipne ma malo hp. Druhy pokus s rhydony a zabili ho na 3/4 a dosel cas. Vzdal jsem to. Mozna ohnivy nebo travni by se sundavali zvlast.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Uz mne prestava bavit chodit na mista Raidu level 3 a 4. Ani v huste osidlene oblasti s lidma (Dejvice, okoli VS) clovek proste nevi zda se nekdo prida = zda nevyhodi pas. Niantic musi pridat nejaky system predbezneho prihlasovnai do riadu + detekce treneru v okoli, jinak se raidy omezi na predem zorganizovane akce treneru. A ani to moc predem organizovat nejde – kdys se nevi jaky raid , kdy a kde bude (treba o 100 m dal nez saha mapa). Dokud to nezmeni povazuji ucast na raidech 3,4 za stratu casu …

MaStr807
Host
MaStr807

myslite ze z L3 se v jednom neda dat arcanin nebo flareon s 6×2.8K vapikama s hydro pumpou ? v casovem limitu samozrejme ??? nechce se mi to zkouset abych nevyplitval zbytecne raidpass

Kejmlp
Host
Kejmlp

Zkoušel jsem sundat arcanina jak vapikama 2,7-2,9 tak Gyaradosema 2,8-3,0 a vždycky jsem dostal na prd..bohužel když jsem sám nedaří se….

Mysakusak
Host
Mysakusak

Arcanin se da ale ne vapikama. Chce to golemy a ryhorny. Flareona zatim nikdo nedal … Potvory musi byt na levl 30 nebo lepsi …

RasputinS11
Host
RasputinS11

drago,
jak se tady řadí příspěvky, myslel jsem, že ty nejnovější jsou dole, ale koukám, že jsou nahoře:) tak jak to je. díky za info

sevanan
Host
sevanan

takhle je to každopádně lepší, nemusím listovat 😉

Martin
Host
Martin

Zdravím. Jsou tu nějací hráči z Kladna a blízkého okolí?? 🙂 Máme skupinu cca 5 až 6 lidí na sundávání bosse. Pokud má někdo zájem, ať se klidně ozve. Můžeme si dávat info kde co je a výpomoc při boji. Zdraví Martin

Pavel
Host
Pavel

Zdravím jsem na kladne u přítelkyně nikoho tam neznám ale na raidy bych chodil

Martin
Host
Martin

Tak skvělé. Naše parta je teda z Unhoště jestli znáš(6km od Kladna). Pokud máš auto, můžeš na silný raidy jezdit za nama a naopak na silný vzdy přijedem.

Pavel
Host
Pavel

Martine rad bych chodil s vama mas fb nebo číslo ?

Martin
Host
Martin

775357835. Napiš fcb a hned te hodim do naší skupiny 🙂

Jist
Host
Jist

Ahoj, baví mě se lišit.. 🙂 VČERA JSEM SÁM V POSLEDNÍ VTEŘINĚ PŘEMOHL ALAKAZAMA !!!, ALE TAKY JSEM JEDEN Z MÁLA, KTERÝ HO PAK (ANI NA JEDENÁCTÝ POKUS) NEULOVIL.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Alkazan by nemnel jit sundat v jednom cloveku – takze hluboka ucta 🙂 . Muzes se podelit o infomace jak jsi to udelal ? Stado Umbreonu a Tyranitaru, nebo I cerni pejskove ? Sance udelat raid 3 sam je vyzva a zatim se mi to nepovedlo ….

xsahrus
Host
xsahrus

Tak to jseš docela borec. Dali jsme ho ve třech v poslední vteřině. 3* lvl 34.

Bruno
Host
Bruno

Nejsou někde jasně napsaná pravidla? To je jenom pokus omyl a podélení se v diskuzi.

Čte někdo i zahraniční stránky, jak se dívají na poslední změny tam?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jasne psana pravidla jsou kdyz si v Po Go zmacknes v Settings -> Help Center. Je to jediny oficialni dokument co je k dispozici (napoji te to na Helpdesk Ninaticu kde jsou i screenshoty tlacitek co mas mackat).

sevanan
Host
sevanan

o víkendu jsem porazil sám pomocí dvou Dragonitů L2 Exeggutora s CP12k a ještě mi zbyli 4 pokeši v záloze a dost času … možná by se nechal sám udolat i Arcanine s CP16k nebo ten Vapík ale pak už je asi spíš problém čas 🙁 jinak obecně mi přijde, že je teď sice zdlouhavější, ale lehčí zbourat gym, při použití správného typu pokemona to jde jako po másle.

Riiiederner
Host
Riiiederner

Vapika už někdo sundal netušim jak ten ex. neni problem dat i pro slabšiho hrače ale po něm už to prostě jde jen těžko kuli časovemu limitu vzhledem k tomu že pokemonu mužeš použit vicemeně neomezenej počet

Silamor
Host
Silamor

S tim časovím omezením nevím jak je to žhaví. Včera se mi pustili dva raidy v okolí pár minu před 22 hodinou.

Riiiederner
Host
Riiiederner

Ja bych se vsadil že myslel časove omezeni za kterou musiš sundat bosse alespoň mně to děla vetši problem než že je nemužu sundat po 22 hodině

Moro
Host
Moro

Tak tedy: raidy – zatím 4 (3xL1 + 1xL3) – bosse jsem bil je buď sám nebo s jedním hráčem enemy týmu. L1 je nuda, v L3 jsme ve dvou zmákli Flareona. O víkendu raidy zaplavily město – pokud budou tak časté, tak (aby nebylo třeba kupovat pas), pak bude lepší si vybírat ty silné. Jako problém vidím, že pokud trefím silného bosse mimo centrum dění (příklad – městský park o sobotě v poledne), pak jej sám nesundám. nové gymy – na pytel. Výplata mincí je neprůhledná a je jasné, že cílem hry je často obměňovat týmy na gymech. Už… Číst vice »

paric23
Host
paric23

nepropade.. muzes mit jen jeden free u sebe a ziskas jen jeden jedno uza 24h takze muzes mit jedenze vcera a dneska ho pouzijes a hned si vytocis dalsi.. takze muzes zabit 2 bosse v jeden den freee… ty za 100coinu muzes mit kolik chces za den

Chirurg
Host
Chirurg

Mám stejnou zkušenost s coins – nevím, co kdo přinesl, jen sluduju, jestli mi přibylo, hláška tam je hned po zapnutí hry a na chvilku, nevím, jak dlouho tam pokemon byl. Navíc o víkendu mi opakovaně nepřinesli žádné coiny, i když jsem měl pokemona na gymu i déle než 1 den… Pass by měl platit i další den, ale když ho máš, nepadne ti další. Takže nejlépe utratit každý den jeden + vytočit další. Víc jen nákupem…

Marty
Host
Marty

Zdar lidi, nevíte jestli po chycení RAID Bosse získám i candy toho daného pokémona? Například po chycení Tyranitara i třeba 5 jeho candy?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ano, ziskas jeho candy jako pri normalnim chyceni. Treba croconawa jsem chytal i s ananasem = tzn asi 12 candy (evolv + ananas). Navic nahodne ziskas univerzalni (Rare) candy ..

Drticool
Host
Drticool

Jsem zklamán. Čekal jsem, že Raid Bossem bude moci být kterýkoli pokemon. Z těch vypsaných mám zájem jen o Bayleef, Larvitara, Quilava a Tyranitara (kterého stejně nezískám, protože se tu nesejdou ani 3 lidi natož 8, takže si ho budu muset vyvinout). Všechny ostatní už mám a to v celkem slušné kvalitě.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ani Rare Candy na vyvin cehokoliv te nelakaji ? Mne teda usetrily par desitek km chozeni na Ampharose …

Drticool
Host
Drticool

Těch padá málo aby to stálo za nákup vstupenky. Tu jednu denní free pochopitelně použiju na jednoho z těch vypsaných, abych získal jejich candy a hlavně pokemona s dobrým IV. No a budu doufat, že časem přidaj další Bose (mléčnej tanker by bodl toho ještě nemám). 🙂

Fij0n
Host
Fij0n

Mě spíš vadí že raidy jsou asi (není potvrzeno) ovlivněny časem. Přes den spousty a padne večer a nic. Mě jako nočnímu hráči moc nevyhovuje

Susena
Host
Susena

Nevíte někdo jestli se dá bojovat proti Raidovi v různých týmech? Nebo to musí být tým stejné barvy?

samotář
Host
samotář

Hráči ve skupině mohou být z různých týmů (osobní zkušenost).

Mikeabx
Host
Mikeabx

Nevim jestli to patří sem, ale stalo se mi 2x vybojoval jsem červený gym stim ze ho obsadime se synem. Já jsem tak dal pokiše syn ne. A dnes se nám to stalo obráceně u jiného gymu. Nevíte někdo co to je za fejkovou novinku.

Jinak chytání raid bossu je jak u koho. Já dnes Muk bez problému. Kluk skoro na 10 pokus.

Zabule
Host
Zabule

Nám se to taky stalo, obsadit mi šel až asi po 10 min po manželovi. Je to nějak chyba, myslím, že tu někdo o tom už psal.

Look
Host
Look

bohužel to ty trouby z niantiku zase podělali a je tam limit 10min i na vlastní tým, takže pokud jste dva, druhý musí 10min na přidání počkat

Tomiho420
Host
Tomiho420

Cekat se nemusi pokud bojujete a pridavate pokemony soucasne. Hrajeme takhle ve trech a nebyl problem.

Rosen
Host
Rosen

Taky se nám to stalo… pak jsme se domluvili a hodili tam pokémony zaráz, stejně tak do jednoho gymu, kde už hráč byl (tam tedy nevím, jestli se musí po každém jednotlivci čekat).

Chirurg
Host
Chirurg

je to bug, není to vždycky

Chirurg
Host
Chirurg

je to bug, synovi ta taky nešlo, psalo mu to hlášku, že na gymu se bojuje, asi po 5 min. ho tam dal.

xsahrus
Host
xsahrus

Musíte toho posledního pokeše porazit společně. Všichni hráči musí být načtení a bojovat. Tzn. když to někomu spadne lepší přerušit boj a začít všichni znovu. Pak se mkohou přidat všicni. Mi se pro jistotu přidávali najednou i s odpočítáváním a šlo to dobře.
Ale když někdo umře, vyskočí ze souboje, nebochytne error a ostatní gym domlátí tak ten nešťastník pak musí 10 minut čekat. prostě ho hra bere jako že jde zrovna náhodou kolem a chce Vám zabrat místo.

Zabule
Host
Zabule

Včera jsme poprvé zkusili, boss byl Machamp, nakonec jsme ho udolali. Priste ale vyberu jine pokemon pro boj, včera jsem nechala, co mi tam naskočilo. 🙂 Já ho chytla hned, ale manželovi utekl, takže ne vždycky jde chytit.

panda
Host
panda

Mně zdrhli dva ze čtyř, proti kterým jsem za přemožení bojovala. Tedy ne že by zdrhli, ale vyskočili i z posledního, 11. míčku.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Mne pripada strasne nefer casovy limit. Diky tomu se nedaji v jednom uhrat zadne Raid level 3. Skousel jsem ten nejjednodusi – Vaporeona. Dostaval sileny kour solarebeamy od stada Execute puvodne trenovanych na Blissey … Stahnul jsem ho na 30% puvodniho HP a pak vyprsel cas …

Boss by mnel vyhrat tak ze zlikviduje utocniky. Ne ze zbabele zdrhne po casovem limitu …

Nejak mi zacina chybet nejaka vyzva – za odpoledne se daji v pohode vykydlit vsechny gymi v mensim meste … Mohli nechat aspon RAID Level 3 jako nejakou vyzvu pro jednotlivce ….

Chirurg
Host
Chirurg

Přesně tak, bohužel časový limit diskriminuje hráče v menších městech, jsem sám, max ve dvou se synem a včera jsme měli problém zabít ve dvou (33+29 lvl) Alakazama, ani 2x se nám to nepovedlo. Jiného jsme pak udolali v poslední sekundě. Dobíjet gymy je teď sranda i v jednom. Chce to jen čas

Bruno
Host
Bruno

Jestli se to nezměnilo, tak výběr Pokémonů je jen 2 minuty a boj je 3 minuty.

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Těch raidů je hrozně moc !!! Těšil jsem se dnes v Holešovicích jak s někým sejmu Alakazama a během půl hodiny po vylíhnutí nikdo nepřišel…tak jsem odešel 🙁

Mysakusak
Host
Mysakusak

To mi povidej. V Sarce jsem mnel na radaru asi 3 raid level 3 a vim ze je sam nedam. Nikdo neprisel. Skusil sjem sam Vaporeona ale problem je cas – ne ze by to solo neslo.

CertTom
Host
CertTom

V jednom dni lze vytočit nejvýše (nebo právě) jeden Raidpass. Neznamená to ale, že lze zadarmo hrát jen jednou denně. Když si pass jednoho dne nevyčerpám, mohu ho uplatnit i druhý den. Následným vytočením denního passu získám další možnost hrát. Takto to alespoň fungovalo hned první den Raidů (vyzkoušeno). Bosse lze chytit skoro vždy. To znamená že nikoli úplně vždy. Už jsem viděl případ, kdy i po deseti ranách (na konci doplněných dokonce Golden Berry) upláchnul. A ještě postřeh k novým gymům. Pokeši se vrací zpátky vždy po vybití hráčem jiného týmu. Nejsem si jist, jestli skutečně platí, že se… Číst vice »

Kastrna
Host
Kastrna

Při vyzvednutí pokouše z gymu budou coiníky nebo nebudou?

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Včera mi Croconaw vyskočil ze všech ballů, co jsem dostal.

Mamonick
Host
Mamonick

Prosimte a jak si ho vyzvednes? Ja to byl ted zkusit, ale hodil jsem mu jeste berry takze byl plne motivovany.

Kastrna
Host
Kastrna

Přesně!
Teď jsem si pro něj šla, ale nešel mi vyndat…
Jak?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Da se vyzvednout i motivovany pokemon, nebo jen totalne demotivovany ? mam vsechny motivovane, tak to nemuzu vyskouset …

Míra
Host
Míra

Podle mě je to vyzvednutí naprostý výmysl. Samozřejmě že to nejde. Prostě čekejte až ho někdo sejme a on se vrátí sám…

CertTom
Host
CertTom

No – výmysl… Stalo nám (dva hráči), že demotivovaní pokeši (CP=0) vypadli z gymu, když jsme stáli vedle něj(ostatní tři hráči, co byli s námi měli pokeše aspoň trochu nakrmené). Bezprostřední vložení nebylo možné. Je samozřejmě možné, že nás v tu chvíli mohl někdo vybíjet. Nikdo ale kolem nebyl, což ale neznamená, že to mohu vyloučit. Budu zkoušet dát…

Firkrag
Host
Firkrag

Asi vás ničit spoofer. Já dneska taky zkoušel vyzvednout demotivovaneho pokeše a nejde to

CertTom
Host
CertTom

Ne. Opravdu nejde vyndat. Zkoušel jsem to znovu a nepodařilo se mi to. Když pokeš vypadl hráčům stojícím u tělocvičny, musel ho někdo jiný vybíjet. Určitý smysl by to vybírání demotivovaného pokeše dávalo. Ale takto dostanu svého bojovníka zpátky buď na základě mezitýmové dohody (budiž) nebo při porušení pravidel s dalším účtem. Má nyní nějaký smysl držet obránce (a dokrmovat) déle než 9 hodin? Nějak se mi nechce věřit, že optimalizace hry (ve smyslu maxCoin) spočívá primárně v rozdělení časů obsazení gymů. Klidně se tak na dvou gymech (případ naší vesnice) protočí za den na maximum všechny tři týmy (v… Číst vice »

Chirurg
Host
Chirurg

Mám demotivovaného pokemona na gymu už 3 den bez krmení a furt tam visí, zatím mi ho nikdo nevyhodil. Jak ho vyzvednu nevím. Jde ale o coiny – budou i když ho vyzvednu sám? JInak přes víkend si mi cony vůbec nepřičítaly i když pokemoni byly na gymech několik hodin i více než 1 den…