Armored MewTwo

Když datamineři poprvé objevili ve zdrojových kódech informaci o Armored MewTwo rozjela se velká diskuze a jedna spekulace předháněla další. Trvalo to však ještě dlouhou dobu, než se objevilo oficiální video, které přestavilo v podstatě nového pokémona Armored MewTwo

Co je Armored MewTwo zač

Armored MewTwo se poprvé objevil ve hře Pokémon Swords and Shield od Nintendo. Jak už je zvykem vydání nových her Pokémonů sebou vždy přinese nějaký event, dokonce i pokémona. Naposledy to byl Meltan s příchodem Pokémon Let’s GO.

Ovšem Pokémon Swords and Shield od Nintendo už je tu nějaký pátek. S vydáním promo MewTwo jsme si museli počkat na oficiální uvedení filmu Mewtwo Strikes Back Evolution do japonských kin, které se konalo 12. července 2019.

Kdy se Armored MewTwo začne objevovat

S Armored MewTwo se budeme setkávat v běžných gymech jako T5 raid bosem od 10. do 31 července. Počítám že u nás se začne objevovat až 11. července, protože po desáté hodině už raidy nejsou.

Srovnání MewTwo a Armored MewTwo

Jak jsem zmínil na začátku Armored MewTwo je vlastně úplně nový pokémon. Má totiž odlišné staty i útoky. Bohužel oproti všemocnému MewTwo o dost horší. Někteří jej vtipně označují jako „MewTwo s podporou života“.

MewTwo Armored MewTwo
Typ Psychic Psychic
Max CP 4178 3187
Útok 300 182
Obrana 182 278
Výdrž 214 214
Max HP 180 180
Rychlé útoky
 • Confusion
 • Psycho Cut
 • Confusion
 • Iron Tail
Speciální útoky
 • Flamethrower
 • Focus Blast
 • Hyper Beam
 • Ice Beam
 • Psychic
 • Shadow Ball
 • Thunderbolt
 • Dynamic Punch
 • Earthquake
 • Future Sight
 • Rock Slide

Max CP: 3187
100% CP 20: 1821
100% CP 25 (Windy): 2734

Jak porazit Armored MewTwo

Změna statů ve prospěch obrany jej dělá překvapivě silným soupeřem, kterého není radno podceňovat. Vaši pokémoni sice více vydří ovšem boj se protáhne. Je tak třeba vyvinou větší DPS, abyste to stihli včas.

Jako psychic pokémon je Armored MewTwo zranitelný Bug, Dark a Ghost útoky.

Armored MewTwo má k dispozici rychlé útoky:

 • Confusion (Psychic)
 • Iron Tail (Steel)

A speciální útoky:

 • Futuresight (Psychic)
 • Earthquake (Ground)
 • Dynamic Punch (Fighting)
 • Rock Slide (Rock)

Vzhledem k velkému množství možných kombinací útoků existuje jen tři ideální counteři a těmi jsou Giratina v Origin formě, MewTwo a Scizor. Tito jsou univerzální a žádná kombinace jim nezpůsobuje více zranění, právě naopak sami mají zvýšenou odolnost proti některých kombinacím. Zároveň jsou dostatečně silní, abyste zvládli Armored MewTwo v menší skupině.

Tentokrát jsem pro vás připravil následující tabulku. Je v ní ukázáno koho proti jaké formě nasadit. Hodí zvláště když máte nedostatek DPS, jinak je to čistě o počtu hráčů. Přiberte do týmu dva další hráče s level 40 univerzálními pokémony a uvidíte ten rozdíl.

Útok A Mew2

CF

IT

FS

EQ DP RS

 

Teď si countery projdeme postupně:

Giratina v origin formě

Giratina v origin formě je doslova předurčena pro boj s MewTwo anebo jakýmkoliv jiným psyhic pokémonem. S útoky Shadow Claw a Shadow Ball dosáhnete skvělého DPS a přitom vydržíte dostatečně dlouho.

Tyranitar

Tyranitar s Bite/Crunch je postrachem psychic pokémonů už od druhé generace kdy přišel. Ovšem s Armored MewTwo má trochu strach. Pokud totiž narazí na verzi s Iront Tail a Dynamic Punch, tak půjde dolů rychle. Pozor na tuto kombinaci.

Weavile

Weavile s Feint Attack/Foul Play je velmi levný a efektivní counter. Pokud hrajete už delší dobu určitě máte dostatek Sneaselů s vysokým CP, které jste pochytali všude možně. Na kvalitě (IV) nezáleží. Stačí správné útoky a vysoké CP. Nemusíte je vůbec zlepšovat, investovat do nich candy a stardust. Jejich velká výhoda je, že jsou odolní vůči Earthquake.

Naopak se nedají použít proti kombinaci s Iron Tail, Dynamic Punch a Rock Slide.

V každém případě velmi levný counter. S dostatkem Revive z nich můžete udělat i sebevražední oddíl, který půjde v první vlně.

Gengar

Gengar se shadow útoky se používal jako první vlna, která dá rychle poškození a odpadne. Přiznám se, že proti Armored MewTwo se mi už zas tak dobrý nezdá.

Viděl jsem však zajímavé simulace kde stál proti Iron Tail a Dynamic Punch/Rock Slide. Armored MewTwo nemá tak vysoký útok, takže drželi celkem pěkně.

No nevím, osobně jich mám 6 vymazlených, ale je to nákladné na Revive.

MewTwo

MewTwo s útoky Confusion/Shadow Ball je velmi dobrou volbou. Zvláště pokud protivník má psychic a fighting útoky. Pokud máte použijte!

Scizor

Scizor má prostě ideální kombinaci typu, aby na Armored MewTwo fungoval. Jen se ujistěte že máte útoky Fury Cutter/X Scissor.

Salamence

Salamence může mít jako rychlý útok Bite. Pokud máte z Bagon Comminity Day ještě útok Draco Meteor vznikne celkem zajímavý counter.

Většina z nás by musela měnit rychlý útok, tak se ujistěte že se vám to vyplatí a chcete chodit Armored MewTwo každý den.

Raikou

Raikou by mě jako counter nenapadl, ale na jednom fóru jsem jej našel jako tip, protože může mít Shadow Ball. Samozřejmě potřebujete silnějšího než level 20 z raidů.

Metagross

Většina z nás má z Beldum Community day celkem dost Metagrossů se silnou kombinací útoků Bullet Punch a Meteor Mash.

Metagross svým DPS sice nevévodí tabulky, ale určitě neurazí. Zato toho dokáže velmi hodně ustát. Dokonce vychází jako jeden z nejlepších. Musíte si jen dát pozor na Earthquake

Kolik lidí vzít

Osobně jsem ještě neměl možnost s ním bojovat, ale soudě dle diskuzí, simulátorů a zkušeností třeba s Lugia bych doporučil minimálně 4 člennou skupinu zkušenějších hráčů s pořádnými countery (6x level 30+ pokémoni).

Jestli nemáte ideální countery anebo jdete se skupinkou lidí, kteří jsou jen sezonní hráči případně děti, tak budete muset všechny proškolit a poskládat skupinu alespoň 8 lidí. Většina z nás jsou zkušení hráči, a tak nám tento počet přijde zbytečně velký, ale v menších městech spíše narazíte na skupinu dětí než opravdových hráčů.

Rychlé proškolení pomoc s výběrem udělá divy 🙂 Případně ať zavolají posili.

Jak dobrý je Armored MewTwo

Přiznejme si to na rovinu. Není to žádná výhra. MewTwo je skutečnou legendou díky svému vysokému útoku 300. Dokáže kosit nepřátele a to i když mají třeba proti jeho rychlému útoku rezistenci. Pokud mu tento vysoký útok vezmete a zvýšíte obranu, tak z něj vlastně vznikne taková slabší Lugia. Ta má ovšem vyšší útok, obranu i výdrž.

Vzhledem k tomu, že to je legendární pokémon nelze použít ani do gymu, kde by mohl trochu potrápit.

Do herní mety tak moc nepromluví. V PVP do nejoblíbenější Great League se nedostane. CP bude mít vždy vyšší než 1500. Ve vyšších ligách těžko říct. Má na výběr hodně útoků, takže by mohl překvapit soupeře.

Závěr

Armored MewTwo má v porovnání s ostatními legendárními pokémony vyšší hodnotu catch rate, tedy je jednodušší jej chytit. Můžete tedy tento event využít a nabrat co možná nejvíce MewTwo candy 😉

Tak bohužel tohle už neplatí. Včera (11.7.2019) byla hodnota base_capture_rate změněna z 0,06 na 0,02. Armored MewTwo máte tak šanci na chycení stejnou jako u běžné T5 legendárky 🙁

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lelenka
Lelenka
28.02.2020 13:20

No jo to by musel někdo chtít bojovat. Ve středu večer jsem šla na noční a po 18 hodině jsem nenarazila v centru Brna na raid kde by někdo byl. Mohla jsem jen půl hodiny, ale stejně 🤔🤔

Badmax
Badmax
27.02.2020 11:44

Včera první mewtwo na první míček ani to nebyl excelent hod a druhý mewtwo cca 5 pokus a měl 100% IV. Za mě spokojenost

Svesji
Svesji
12.07.2019 21:09

Podle toho co jsem našel má úplně stejný catch ráže jako obyčejný Mewtwo. https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon/150-armored

Lukw6
Lukw6
12.07.2019 08:55

Jde dobře byl jsem na 10 raidech a 10 jsem jich chytil

CuileHayes
CuileHayes
11.07.2019 22:27

Vyssi catch rate jo? Dnes 7 raidu a ani jeden nechycen.. 😂🤦‍♂️

petr
petr
12.07.2019 12:36
Reply to  CuileHayes

mrkni na to, co reportujou lidi dneska…
To, ze to nechytnes ty neznamena, ze je blbej catch rate, to je jenom smula – presne vim o cem mluvim – kdybys videl, co vsechno jsem ja nechytnul 😀

vyrostek
vyrostek
15.07.2019 10:47
Reply to  CuileHayes

Pokud jsi nechytil 7 ze 7 tak to neznamena, ze mas smulu, ale ze by ses mel naucit hazet. Ja mam chyceno MewTwo 50 z 50 😉

Man who sold the world
Man who sold the world
11.07.2019 21:16

Jak jste zjistili že je to propagace pro Pokémon sword and shield ,protože je to blbost a je ve hře kvůli novému filmu který má být remake filmu Mewtwo strikes back

petr
petr
12.07.2019 13:59
Reply to  drago

Tam zatim neni moc co/kde koukat – uz pul roku vsichni resi, ze sword and shield bude mit armored verze – nekdy v dobe kdy se o sword and shield zaclo mluvit vzniknul trademark na armored mewtwo – takze je pochopitelny, ze si hodne lidi mysli, ze to je kvuli tomu.. chvilku se dokonce rikalo, ze to bude jako reklama na nove karticky (takze ani film, ani hra).. Ted jsem koukal, jestli je neco noveho – americani rikaji, ze je to kvuli filmu (tak jasne, maji premieru, tak to tutove musi byt kvuli nim – zaroven je premiera v Japonsku,… Číst vice »

MartialApple
MartialApple
12.07.2019 22:35

Z 6 pokusu 4x chyceny, akorat bych radsi normalniho, ktereho jsem nestihl, nez toho chcipaka armored, parodie na vetrelec vs predator….

Hero
Hero
11.07.2019 20:11

S tím catch rate teda nevím že 4 pokusů ho z 5ti lidí chytil jeden 2x 2 1x a zbytek 0

Pazdy
Pazdy
11.07.2019 20:56
Reply to  Hero

Vypadá to dobře ja dnes 3 ze 3 a dcera 2 ze 3

slimmik1
slimmik1
12.07.2019 06:55
Reply to  Hero

S dětma celkově 6 kousků na chytání a utekl jen jeden 🙂 Asi štěstí. 🙂

petr
petr
12.07.2019 07:36
Reply to  Hero

20 pokusu neni vyznamnej statistickej vzorek.. navic nevime, jak ho tech 5lidi chytalo – maliny, trefy na kolecko…. uvidime pozdeji, az se sejde vic komentaru 🙂

Mysakusak
Mysakusak
12.07.2019 20:27
Reply to  petr

Ja mnel 12 micu. Vse se zlatou malinou. 2 excelent, 2 netrefene. Utek. Ze skupiny 17 chytajicich ho dostali 2, ale byli to dost amateri. Catch rate typuji za nejhorsi co jsem kdy zazil. No do 31 to jeste parkrat zkusim :-).

Tomáš
Tomáš
14.07.2019 12:48
Reply to  Hero

Já ho chytal 2x , pokaždý 18 míčků , víc jak 10x excelent, většina pokusů na ananas nebo stříbrnej ananas, jednou jsem ho chytil, jednou utekl, na druhým účtu mám 2ze2, pokaždý do třetího míčku …

18
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x