Meltan

Meltan je jeden z prvních pokémonu, co nevznikl kvůli originální hře. Rád bych napsal kvůli Pokémon GO, ale ve skutečnosti je spíše součástí promo akce pro Pokémon Let’s Go. Ale co přivlastníme si ho 🙂

Jak se dostal do Pokémon GO

S Meltanem jsme se skutečně potkali v Pokémon GO jako první. Bylo to v září 2018. Místo CP měl ??? a když se vám ho podařilo chytit, místo něj se objevil Ditto. Prostě Ditto někde uviděl Meltana a naučil se jeho formu.

V té době se diskutovalo zdali se jednalo o chybu, event anebo nějaké promo.

Koncem září se objevilo první ze tří videí kde se Meltanovi snažil přijít na kloub Profesor Willow a Profesor Oak.

V následujícím videu už bylo vidět několik názněků, že tento pokémon je součástí promo akce na Pokémon Let’s Go. Respektive, že má upoutat pozornost hráčů Pokémon GO na novou hru Pokémon Let’s Go a to formou předmětu Mystery box.

Třetí video to pak potvrdilo. Samozřejmě se diskutovalo o tom jak vlastně Mystery box bude fungovat.

V říjnu se pak objevilo oficiální video s Meltanem. Tehdy bylo jasné, že se jedná už o „velkou věc“.

Meltan tedy půjde získat prostřednictvím Mystery Box.

Je Melmetal silný?

Evolucí Meltana je Melmetal. Doposud jsme nevěděli jak silný bude. První čísla unikla 11.11.2018 a naznačila, že jeho staty v Pokémon Let’s Go jsou opravdu dělaná s ohledem na přepočet v Pokémon GO.

  • CP: 4265
  • Atack: 248
  • Defense: 209
  • Stamina: 286

Vzhledem k tomu, že se však plánuje v brzké době přepočet statů v neprospěch dobrých obránců, tak nové staty budou:

  • CP: 3751
  • Attack: 226
  • Defense: 190
  • Stamina: 260

Díky vysoké stamině by mohl mít až 217 HP, což by z něj dělalo velmi zajímavého obránce. Navíc útok a obrana také nejsou špatné. Rozhodně je to pokémon, který by v gymech mohl být alespoň trochu nepříjemný.

Co o něm teď víme?

Informace jsou zatím kusé, ale měl by potřebovat na evolování 400 Meltan candy, což odpovídá i tomu, že Meltan váží v průměru 17,6 liber (cca 7,98 kg) a Melmetal 1760 liber (cca 798 kg).

Meltan a Melmetal budou steel pokémoni.

Síla pokémona v Pokémon GO záleží nejen na statech, ale také útocích. Ty jej mohou posunout o desítky procent. Melmetal by měl mít unikátní útok Double Iron Bash o kterém zatím nic nevíme 🙂

Jak Meltana získat

K získání Meltana budete potřebovat Mystery box, což je předmět, který dostanete když pošlete poprvé pokémona z Pokémon GO do Pokémon: Let’s Go (z mobilu do Nintendo Switch).

Mystery Box je unikátní předmět, který můžete vlastnit jen jeden. V momentě kdy jej otevřete dostanete odměnu. Následně se Mystery Box uzavře. Otevřít se bude dát až za určitou dobu a navíc musíte opět poslat pokémona z Pokémon GO do Pokémon: Let’s Go.

Meltan se v Mystery Box nenachází, ale v momentě kdy jí otevřete se nějaký objeví ve vaší blízkosti, protože jej krabička přitahuje. Tohoto Meltana uvidíte jen vy a nikdo další. Počítám že to bude fungovat podobně jako Incense na jednoho pokémona.

Pokud neznáte nikoho s Nintendo Switch a hrou Pokémon: Let’s Go, můžete Meltana získat i ze special research Let’s Go, Meltan.

Závěr

Prozatím toho víc nevíme, takže si musíme počkat 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

8
Komentujte

avatar
4 Komentované diskuze
4 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
MysakusakpetrataiMildavil19Devi Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
petr
Host
petr

vcera jsem dostal napad a dnes decentne prosel net, abych nasel nejake info – existuje „takovej-nejakej“ emulator na switch – na PC. nemate nekdo vyzkouseny, jestli to funguje? jestli budu moct vymenit? pisou, ze to neni uplne spolehlive a kdo vi, jak to je s legalnosti 😀
Tusite nekdo? zkouseli jste? je nejaky duvod, proc by to nemelo fungovat?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Emulatory starsich konzoli vcetne obrovske sbirky her jsem na PC provozoval … Pokud je emulator dobre napsany tak by to mnelo fungovat. Legalnost je jasna – legalni to neni.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Pujde meltan+melmentan ziskat bez nutnosti porizovat si Switch konzoli ? To asi zatim nikdo netusi …

Mildavil19
Host
Mildavil19

No doufám že ten přepočet statů bude trvat ještě dlouho , co jsem měl možnost vidět tak tím ještě více vyniknou děla typu Tyranitar , zbytek mužem rovnou mazat

Melchyor01
Host
Melchyor01

Ahojte. V hrách sa veľmi neorientujem. Viete mi povedať, či by šlo spustiť hru pokemon lets go na PS4?

Hamachi
Host
Hamachi

Jde o exlusivku pro switch 🙂 takže ne

Devi
Host
Devi

Svět Pokémonů je duševní vlastnictví Nintenda, takže hry z jejich universa najdeme pouze v herních zařízení Nintenda. Stejně jako Zelda, Mario a mnoho dalších. Ostatně i Sony PS má svoje exclusive hry.

atai
Host
atai

pokemon lets go bude asi len na konzole nintendo switch. Myslim ze na ps4 nebude