Ultra Bonus Event – Týden 2.

Máme tu druhý týden Ultra bonusu za splnění celosvětové výzvy a tentokrát si rozhodně zaslouží vlastní článek. Pojďme se na něj podívat detailně a společně vymyslet jak z něj dostat maximum 😉

Kdy Týden 2. začíná a končí

Event začal v pondělí po 22:00 a bude končit v pondělí 16.09.2019 v 22:00. Takže pozor na to.

Speciální pokémoni ve wildu

Pokémony Absol a Mawile jsme doposud mohl potkat jen jako raid bosse. Ovšem pozor během tohoto eventu se budou i volně spawnovat venku.

Nezapomínejte že oba mají i shiny verzi, kterou také můžete potkat 😉

Navíc byl zaznamenán spawn i Alolan Vulpix a Alolan Sandshrew, které jsme doposud mohli získat jen ze 7 km vajíček.Opět shiny!

Shiny regionální pokémoni z Generace I

Do hry byli přidány shiny verze regionálních pokémonů, což je určitě super lákadlo pro všechny cestovatele, zvláště pokud si mezi místními umíte udělat kamarády.

No a pokud ne tak můžete po dobu eventu zkusit štěstí i u nás 😉

Regionální pokémoni z Generace I v 7 km vejcích

Po dobu eventu totiž Niantic dal regionální pokémony i do 7 km vajíček, které můžete získat z dárků od přátel, pokud máte volné místo na vajíčka. Což je určitě super.

Vzhledem k tomu, že součástí eventu jsou i shiny regionálové, tak s trochou štěstí nějakého vylíhnete. Jestliže budeme předpokládat stejnou šanci, jako byla u baby pokémonů ze 7 km vajec, tak šance na vylíhnut shiny regionála je 1:50.

1/2 doba na líhnutí vajíček

Aby nám šlo líhnutí vajíček rychleji, tak je aktivní bonus na 2x rychlejší líhnutí. Tedy všechna vajíčka se v inkubátoru vylíhnou za poloviční dobu.

Což je:

Vajíčko
2 km 1 km 0,67 km
5 km 2,5 km 1,67 km
7 km 3,5 km 2,33 km
10 km 5 km 3,33 km

Nevím jak vám, ale mě začalo fungovat celkem slušně Adventure Sync od posldení aktualizace, kde byla zavedena podpora pro v2.0, ovšem ta je u nás neaktivní. Navíc mám pocit, že to počítá celkem velkoryse. Při posledním běhu mi započetl Adventure Sync 13,9 km, přitom dříve to bylo 8 – 9 km na stejné trase.

Anebo jak jsem se vrátil po delší době k běhání, tak běhám pomalu 🤔

Deoxys v T5 Raidech

Niantic se rozhodl vyzkoušet legendárního bosse z Ex-raidů v běžných T5 raidech. Budete moct potkat hned všechny 4 jeho formy:

Všechny formy mají 12.500 HP a jejich CP je:

 • Normal 45891
 • Attack 37460
 • Defense 33018
 • Speed 41811

Atack forma by se měla dát odsólovat. Stačí vám k tomu dobrá sestava pokémonů s Ghost  anebo Dark útoky.

 • Giratina Origin (Shadow Claw/Shadow Ball)
 • MewTwo (Psycho Cut/Shadow Ball)
 • Tyranitar (Bite/Crunch)
 • Gengar (Shadow Claw/Shadow Ball)
 • Banette (Shadow Claw/Shadow Ball)
 • Weavile (Feint Attack/Foul Play)
 • Raikou (Thunder Shock/Shadow Ball)

 

Závěr

Musím říct, že celkově je tohle opravdu dobrý event, kde si vybere každý.

Sběratelé by se měli zaměřit na 7 km vejce a zkompletování sbírky regionálních pokémonů. Pokud už všechny mají mohou zkusit štěstí se shiny. Ve wildu běhá dále Absol, Mawile, Alolan Vulpix a Sandshrew se šancí 1:450 na shiny.

Raideři mají šanci zkompletovat všechny formy Deoxys. Navíc budou noví raid bossové. Musím doplnit na titulku, jakmile se někde objeví seznam.

PvPčkaři by se prý měli zaměřit na Deoxys v desense formě. Osobně PvP nehraji, ale podle diskuzí je Deoxys v defense formě jeden z nejlepších pokémonů do Great a Ultra league.

Snad jsem na nic nezapomněl.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

12
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
7 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
AkenoRussulagriseaMajkTeePaulik89Imperátor_Shaggy Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Akeno
Host
Akeno

Tak v poslední den eventu se na mě konečně usmálo štěstí a sundal jsem si Deoxyse. Sice to bylo až na čtvrtý pokus, protože jak jsem zjistil, Gengaři jsou proti němu nepoužitelní. Skoro nic nevydrží a pokaždé když jsem je měl v sestavě tak jsem to nedal. Pak jsem zkusil sestavu jen s temnými pokémony (Tyranitar, Honchkrow, Weawile, Houndoom) a lehl hned.Chytil jsem ho hned na druhý ball a se zlatou malinou. Takže radost z první odsólované legendárky je veliká 🙂 Takže tím bych mě splněné všechny cíle co jsem si dal na tenhle event (vylíhnout Unowna a Taurose, a… Číst vice »

MajkTee
Host
MajkTee

Výměna dárků?
4945 6375 2332

Paulik89
Host
Paulik89

Hledám friendy na dárečky
6935 2923 4142

Mysakusak
Host
Mysakusak

Sanci odsolovat Deoxyse si rozhodne nenecham ujit ….

Jakub
Host
Jakub

Díky za článek 😉