Funkce, které podle mne v PoGo chybí a proč se jich zřejmě brzo nedočkáme.

Tento článek píši trochu pod vlivem diskuze na stránkách, která už některá témata nakousla. Problematika chybějících funkcí/vlastností si vlastní článek zaslouží.

Přidávání pokéstopů

V současné době mohou přidávat pokéstopy do hry pouze hráči Ingress na dostatečné úrovni. Návrh umístění pak prochází schvalovacím procesem, pro který mají oprávnění pouze hráči Ingress nejvyšší úrovně. Naintic testuje možnost navrhovat pozice stopů/Ingress portálů i z PoGo aplikace (Korea, Brazílie).

Podle informací, které jsem našel na netu nedopadlo testování právě dobře. Přehlcení hráči Ingress odmítly návrh z PoGo hodnotit a celý proces zamrznu. O tom že by se plánovalo umožnit hodnocení i hráčům PoGo není nic známo. Takže v dohledné době se stále budeme muset spoléhat na hráče Ingress.

Smysluplný PvP

PvP v současném PoGo se zcela zásadně liší od systému v původních hrách. Místo inteligentní tahové strategie s jedná o dost bezduché mlácení do telefonu. Kdo z vás viděl originální anime tak si možná vzpomene na komplikované taktické tahy – jeden pokémon vytvořil třeba déšť, který druhý pokémon využil k zesílení útoku. Prostě boj, kde se nějak dala využít inteligence a strategie.

Proč Niantic neimplementoval PvP tímto způsobem pouze tuším. Technicky to lze – viz. implementace v JWA. Jediné co mně napadá je, že by PoGo pak bylo až moc dobré a originální firma Pokémon company tuto možnost implementace zakázal.

Možnost sólovat jakékoliv raidy

I v originální hře hráč porazí pokémony kategorie MewTwo sám. Není k tomu třeba více hráčů. To že hráč na 40 levlu s přístupem k jakýmkoliv namaxovaným pokémonů nemá ani teoretickou šanci uhrát L4-L5 raidy mi připadá nelogické. Smysl by dávalo pomocí nějakého vzácného/drahého předmětu prodloužit dobu raidu. Věřil jsem, že řešením bude v budoucno Megaevoluce, ale pokud jí implementují tak jak je nastavená, nebude to stačit.

Niantic chce zřejmě nutit lidi družit se za každou cenu. Hráči hrající sólo pro ně nejsou zajímavý zákazník a tento bod neřeší.

Legální globální mapa

Plánovat raidy a návštěvy pokéstopů by bylo mnohem jednodušší s přístupem ke globální mapě. Než Niantic zavedl kryptovanou ochranu přenosu informací, byla takových map celá řada – mohli jste si naplánovat výlet nebo raidy podle toho kde jsou gymy a co se v daném místě vyskytuje. Jiná hra Ingress od Nianticu má takovou mapu perfektně udělanou – Ingress Intel mapa.

Proč taková mapa není dostupná a ani se neplánuje netuším. Technologicky to je určitě možné – pokud existuje Ingress ekvivalent.

Komunikátor jako součást hry

Pokud už není možné odehrát raid sám, je nutné se nějak domluvit s ostatními hráči. Obvyklé prostředky jsou programy jiných firem – Discord, Telegram. Mít komunikátor přímo ve hře by bylo mnohem pohodlnější. Třeba jako v Ingress mít možnost napsat správu všem hráčům v okruhu 2 km – kdo chce jít na raid.

Obávám se že zde Niantic narazil na zákonné normy o ochraně osobních údajů. Bylo by tak možné zjistit, kde se kdo zrovna nachází. Jinak mne žádný důvod proč to ve hře není, nenapadá – Ingress už to dávno má.

Věřím, že v diskuzi bude řada dalších nápadů, jak PoGo vylepšit a dostatečně konspiračních teorií proč to nejde :).

Mysakusak

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

46
Komentujte

avatar
23 Komentované diskuze
23 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
32 Už okomentovali
MysakusakNikolRicmontEmeldirpetr Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Ricmont
Host
Ricmont

Soubojový systém který známe z originálních her zůstává ve vlastnictví GameFreaku. Tedy Niantic musel vymyslet vlastní systém bojů.

Honza Rudolf
Člen
Honza Rudolf

No podle že ve vesnicích nejsou žádný Gym ani Poke Stop kdyby byl třeba v jedné vescice 1 Gym a 1/2 Poke Stop Podle velikosti vesnice a projížděl jsem Městem Městec Králové a znám to tam a je dost rozsáhlé a je tam jenom 1 Gym a 5 Poke Stop což je málo alespoň 3/4 gym a 8 Poke Stop a Vesnice jménem Lodí je tam 1 Poke Stop málo prostě spravedlnost pro vesnice i málo města je to nevyvážené to zajedno prostě když přijedete vesnicí či málo městu je to i obevovani a i číst popisky u toho je… Číst vice »

Honza 460
Host
Honza 460

No bylo by odvěcí aby se zaměřili i na nějaký vesnice který nemají Gym ani Poke Stop alespoň by měli mít 1 Gym 1 Poke Stop Podle velikosti vesnice 1 nebo 2 Poke Stop a hlavně v málo městu jménem Městec Králové kde jsem projížděl a znám to tam a jsou tam jednom 1 Gym a 5 Poke Stop což je málo alespoň by tam by měl být 3/4 gym a 8 Poke Stop prostě spravedlnost že hráči jsou i v Malých Městech a vesnicích a upřímně chodit z vesnice do vesnice a obevovat Gym a přečíst si kde je… Číst vice »

Domca0023
Host
Domca0023

Ještě by bylo dobré kdyby hráč viděl ostatní hráče na mapě, které má ve svém Friend Listu.

Pazdy
Host
Pazdy

Chybí mi tlačítko Power up Max. Aby hráč nemusel 50x powerupovat za sebou. Ale vylepšit pokemona na plno co mu Dust a Candy dovolí.

OuJej1
Host
OuJej1

Většina z těch „funkcí,“ které zde byly zmíněny, jsou jen zbytečnosti, které by hru úplně zkazily. Přidávání pokestopů? Bude trochu o ničem, když si každý přidá pokestop kam se mu zlíbí a vyskytnou se na úplně každém kroku. Je hodně míst, kde se nacházejí jen zřídka, ale to motivuje lidi, aby se vydali na nějaké zajímavější místo. Nemůže jich být všude až nad hlavu, když je jejich výskyt závislý na turistických objektech. K druhému bodu – hlavní součást bojů z původních her zůstala; resisty a weaknesses, různé typy pokémonů a jejich útoků. Vzhledem k tomu, že je PvP a PvE… Číst vice »

Jana
Host
Jana

Někde jsem slyšela, že Nintendo nedovolilo Nianticu použít originální PvP. Tak si myslím, že se ho asi nikdy nedočkáme, i když bych ho brala všema deseti. 🙂

44rrrr5
Host
44rrrr5

Přesně tak

Johnfiresport
Host
Johnfiresport

Já moc nechápu teb boj proti více pokestopům. Pochopil bych to u gymů, kde je nutný určitý počet na území a hráčů. Ale proč nejsou pokestopy všude jako v JWA? Jediným důsledkem by přeci bylo, že hráči budou mít víc items a tím i víc chuť hrát. Pokud není na vesnici ani jeden, nebo max. jeden, tak to fakt nikoho nemotivuje hru hrát. Jestli to je kvůli Ingress, tak ať zruší to nesmyslný propojení, ne?

Je pravda, že na vesnicích nejsou ani ty pokemoni, takže tam vlastně ani ty pokestopy nepotřebujeme..

Martin
Host
Martin

nejde solovat ? ako sa to vezme…
https://www.youtube.com/watch?v=klSSg3BXzuM

VibeBoy84
Host
VibeBoy84

pokemon go je přece rozdíl od třeba pokemon sun a moon… PoGo hýbání se sun a moon sedíš

Petr vory
Host
Petr vory

Přesně tak

Vok
Host
Vok

Stopy uz jde pridavat v koreji od 40lvl

Kapkan
Host
Kapkan

Ja bych pridal ze bude tvuj buddy pokemon s tebou chodit na mapě

Anthoniszoon
Host
Anthoniszoon

Smysluplný PvP… S tímto bodem naprosto souhlasím. Hrál jsem snad všechny barvy RPG Pokémon a souboje v Poke Go jsou zkrátka udělané pro hlupáky. Proto jsem to na čas přestal hrát. Taky mi chybí, jak to bylo v původních hrách s chytáním. Nejdříve toho Pokémona bylo třeba oslabit, ideálně uspat či mu dát paralýzu.

Dobsorno
Host
Dobsorno

Jde Oto že naintic 5r nedá sólo. Vyjde s nakou peckou nalaka hráče. Ale pořád nechápu hraju 3roky shiny mám jen cca 10x aprijde nováček má jich 20 a více tak nato to ať se naintic zaměří. A nováček chytne 100iv legendu 20levelu a 38level mám 90iv.proto už hru hraju příležitostně protože lidi co hrají 3roky by měli met větší výhody než začínající. Rayquzu sem 1shiny dostal po 28 raidu sní. 18,19 level zelenáč ji dostali dřív už někteří co sotva to začali hrát.

5767 7566 9806
Host
5767 7566 9806

Bral bych kdyby tam byla možnost vidět počet hráčů v řádu na dálku. Pak se uprostřed community daye stane, že někde na druhém konci města je lvl5 RAID, říkáte si, že už je tam určitě milion lidí, přijdete tam, a tam nikdo🙄

Welby
Host
Welby

Cca dva měsíce zpět jsem byl v Německu a ve hře v nastavení se mi objevila možnost navrhnout nový pokestop. Po překročení hranic do ČR možnost z nabídky zmizela. Minimálně v Německu tedy test přidávání pokestopu byl (je?). Jinak mi vadí třeba i nemožnost přeskočit odpočet v raidu. Čekat 2min než raid začne je opruz, když ho potřebuji dát rychle a sólo.

Robert
Host
Robert

Jelikoz hraju sam, v zasade mi zbylo jen kompletovat pokedex a za plneni ukolu ziskat letendarky ktere jsou jinak jen v raidech vyssich urovni. Ocenil bych, pokud by pridali moznost videt jen mony ktere chci a hledam a nebrodit se neustale tim samym odpadem.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak s pridavanim stopu to je asi uplne v haji. Niantic v USA prohral soud = sprisni se pravidla pro pridavani + stopy do 40 m od soukromych objektu se budou rusit. Zatim snad jen v USA…

Akeno
Host
Akeno

Možnost měnit pokémony na dálku, vidět kdo z hráčů je online a je možná ho vyzvat na souboj, vzácné TM umožňující pokémona naučit legacy útoky.

Jinak ten předmnět na sólování raidů by mohl padat za nějaké hodně těžké úkoly (chytni shiny, odsóluj 20 trojkových raidů, atd.)

Mr.colombo
Host
Mr.colombo

Je to taková hloupost, ale bylo by fajn, kdyby šlo vidět komu můžu poslat dárek aniž bych musel rozkliknout jeho obrázek v přátelích.

Zergmode
Host
Zergmode

Ahoj, sice ses této problematiky dotkl, ale mě by bohatě stačil jednoduchý LFG systém (Looking for group)…Přijdu k raidu sám, nějakou formou zapnu LFG a ostatní hráči v okolí uvidí nad raidem indikátor, že někdo má zájem jít raid ale nemá na to partu.Vím, problém vesnic to neřeší, ale ve městech by se to myslím osvědčilo dobře a bez problému s osobními údaji.