Ralts Pokémon GO community day – 3. srpna

Zítra nás čeká další Community day. Tentokrát celkem lákavý, protože je věnován Ralts, z které se evolvuje mocná Gardevoir a Gallade.

Kdy event bude?

Event se bude konat v sobotu 3. srpna od 16:00 do 19:00. Potrvá opět 3 hodiny. Speciální útok evolucí však půjde získat až do 20:00, tedy hodinu po skončení eventu. Ale zbytečně to moc neodkládejte.

Pozor na rozdíl od ostatních eventů, community day nespawnuje eventové pokémony, ale nahrazuje ty co jsou na mapě. Ralts, kterého nakliknete a pak se pokusíte chytnout po 19:00, se změní na jiného pokémona. Tohle zamrzí zvláště u shiny, tak pozor na to 😉

Jaké budou bonusy

Po celou dobu trvání budou Lure Moduly fungovat 3 hodiny.

Většina hráčů z velkých měst, kde je hodně pokéstopů, používá taktiku naházet Lure Moduly v parku, aby celé kolečko stihli zvládnout obejít za 5 minut. Při 10 pokéstopech je to jen z Lure Modulů 120 pokémonů za hodinu navíc.

Jako další bonus je zkrácení doby líhnutí pokémonů na 1/4. Podmínkou je, že vajíčko musíte vložit do inkubátoru až po začátku Community day.

Zkrácené líhnutí většinou využívám na 7 km vejce. Dochodím 2 km a po začátku eventu dám 7 km, které občas vyberu s dárky. samozřejmě ideální je 10 km, ale ty dávám do placených inkubátorů okamžitě.

Dále očekáváme:

  • Field reserach  – chyť 3x Ralts (odměna 500 Stardust, 2x Ultraball, 5x Great Ball anebo 2x Pinap berry)
  • Speciální Community box ve shopu
  • Shiny Ralts/Kirlia/Gardevoir a Gallade

Shiny Ralts

Vzhledem k tomu, že Ralts kluci se mohou za použití Sinnoh Stones proměnit v Gallade, tak celkem budou do hry přidáni vlastně 4 shiny pokémoni.

Co se týká vzhledu myslím, že shiny Ralts rodinka vypadá celkem dobře.

Ralts

Ralts patří mezi vzácné pokémony. U nás, kde jsou vhodné podmínky (zvýšeny výskyt grass pokémonů) jich pár za měsíc lze chytit. Jen to chce si pro ně doběhnout. Ovšem většina hráčů stále na svou Gardevoir čeká. Ralts community day tak určitě ocení.

Zdali jste chytli 100% Ralts se dozvíte přes vyhledávání. Stačí zadat:

Ralts&4*

Gardevoir a Gallade

S příchodem Rakeťáků stoupla poptávka po pokémonech, kteří mají dobrou kombinaci typů. PvP souboje totiž upřednostňují pokémony redukci poškození za typ než čistě DPS. Navíc Rakeťáci použvají pokémony s vyšším CP než lze získat, ovšem většina se řadí mezi glass cannony. Základem je tedy vydržet.

Gardevoir

Gardevoir je Fairy/Psychic pokémon s maximálním CP 3093. Vyznačuje se poměrně vysokým útokem 237, slušnou obranou 195, ovšem problém je její nízká výdrž 169, která znamená že může mít jen 145 životů, což je málo.

Gardevoir dostává větší zranění od Ghost, Steel a Poison pokémonů. Naopak menší od Psychic. Dvojitou odolnost má proti Dragon a Fighting pokémonům.

Na Dragon používáme Mamoswine. S Fighting jsme se zatím nesetkali a na psychic máme Tyranitara.

Gardevoir je tak trochu na okraji. Uvidíme co speciální útok.

Gallade

Gallade je Fighting/Psychic. Staty má stejné jako Gardevoir. Abyste získali Gallade potřebujete kluka Ralts/Kirlia a Sinnoh Stone.

Fighting/Psychic je hodně divná kombinace. Gallade je zranitelný fairy, flying a ghost útoky. Naopak má redukovaný damage od fighting a rock útoků.

Popravdě tohle mi moc zajímavé nepřijde.

Speciální útok Synchronoise

Synchronize je limitovaný útok, který získá Gallade a Gardevoir pokud evolvujete Kirlia během eventu anebo do hodiny po skončení.

Jedná se o nový speciální psychický útok 2x 80. DPS u něj vychází na 30,77, protože stojí jen 50 energie (DPE je 1,6). Vyvolání je také velmi rychlé jen 0,85 vteřiny. Seslat jde maximálně 1x za 2,6 vteřiny.

Psychický útok má zvýšené poškození proti Fighting a Poison pokémonům.

Jak si povedou Gallade a Gardevoir se Synchronoise

Doposud Gallade a Gardevoit neměli silný psychický útok, proto se zvláště Gardevoir preferovala jako drakobijec s fairy útoky. Synchronoise to trochu mění. Nový Synchronize je v podstatě 2 barový Future Sight.

Pokud vezmeme že by Gardevoir útočila na typ proti kterému nemá bonus, tak vychází dokonce současný fairy útok Dazzling Gleam o trochu lépe.

U Gallade je to naopak boost, protože nemá tak dobrý druhý útok.

Co se týká specializace kvůli typu, tak Gardevoir vychází lépe proti Fighting pokémonlům a Gallade proti Poison pokémonům.

Celkově se mi to však moc nezdá. Pokud chcete silného psychického pokémona tak je tu nepřekonatelný MewTwo případně na DPS Alakazam, Espeon. Zvláště Espeonů můžete mít kolich chcete, v Eevee candy se člověk doslova topí 🙂

Závěr

Nevím možná mi něco uniká ohledně Synchronoise. Ale problém Gallade/Gardevoir je hlavně v malém počtu životů. Rozhodně to nebude takový zabiják z community day jako Tyranitar anebo Metagross.

Zaměřil bych se na sběr Ralts candy, udělal si do sbírky jednu dobrou Gardevoir a Gallade se Synchronoise a to je vše. Do bucounca se může cokoliv změnit. Ralts candy budou potřeba. Slyšeli jste o Mega Gardevoir, která by mohla mít CP až 4512 s útokem 326, což je více než MewTwo?

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petrusska1
Petrusska1
04.08.2019 20:04

Za hodinu dvě shiny, pak jsem utek před bouřkou. Naštěstí kluk a holka, takže hezký modrý Gardevoir – Galade páreček. Gardevoirky mám vykrmený tři z dřívějška a v kombinaci s M2 a Alakazamy jsou třeba Machampové jednohubky. Gardevoir mám rád a nepodceňoval bych je.

Mysakusak
Mysakusak
03.08.2019 17:55

Tak nejen ze jsem skejsnul na vesnici, kde jsou pokestopy jen tam kde jsem si je osazel …. Jeste bourka a kontinualni lijak … Shiny asi nebude ….

Russulagrisea
Russulagrisea
03.08.2019 18:17
Reply to  Mysakusak

A do toho všeho zřejmě ještě šance 1:400, protože za 2 a čtvrt hodiny mám shiny jednoho jediného.

Mysakusak
Mysakusak
03.08.2019 19:15
Reply to  Russulagrisea

S pouzitim 1 pokestopu a luure jsem nalakal asi 50 Ralts. Shiny 0. To 1:400 je dobry odhad …

CuileHayes
CuileHayes
03.08.2019 23:27
Reply to  Russulagrisea

Ja byla v praci ale hned prvni byl shiny. Dal sem ani nezkousela.

micska71
micska71
03.08.2019 20:15
Reply to  Mysakusak

Nápodobně. Jen SEDM Ralts na Incest, modrá pochopitelně žádná 🙂

Mildavil19
Mildavil19
03.08.2019 20:42
Reply to  Mysakusak

Mám jich 8 budeš se muset někdy stavit

Mysakusak
Mysakusak
04.08.2019 18:37
Reply to  Mildavil19

Uz setrim stardust. Jeste mi podrz jednoho slakotaka opicaka 🙂

Quantamera
Quantamera
05.08.2019 11:19
Reply to  Mysakusak

Mysaku, taky mam na trade, muzu poskytnout….za dve hodinky sedm kousku, sice vsichni trash, ale jsou tam…:)

mildavil19
mildavil19
05.08.2019 20:25
Reply to  Mysakusak

Jj, držím , shinx nechceš , ty se mi vylihli tři

Missgrinch
Missgrinch
03.08.2019 23:32
Reply to  Mysakusak

Já jako všechny letní CD na konci světa s 1 pokestopem ke kterému jsem si dojela autem a za 2 hodiny 1 shiny trapačka, i neshiny byli tragické

DougyGiro91
DougyGiro91
04.08.2019 11:50
Reply to  Mysakusak

Já zmokl hned na začátku, a byl tu 1. hodinu boost, tak jsem chytl jednu slušnou 98 a jednu vysokou 89. Jinak shiny přišla až po hodině a pak dlouho nic, v poslední půl hodince ještě 2 modrý chcípaci. Ta šance je oproti dřívějšku opravdu mizerná, ani spawn není nic moc. Byli doby kdy jsme nachytal např 13 Bulbasaurů. Teď aby se člověk honil celou dobu pro upocený dva kusy. Minule jeden Mudkip, jeden Torchic, tři Slakothi.

12
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x