Prozatím neomezený event jako kompenzace za zrušený Community day

Niantic zareagoval na současnou pandemii viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19, a zrušil Pokémon GO Community day (s Abrou). Zároveň se aktivovalo několik menších bonusů.

Až do odvolání:

V shopu můžete najít speciální balíček INCENSE. Stojí 1 PokéCoin (ano skutečně jednu). Obsahuje 30x Incense. Zároveň je prodlouženo trvání Incense z 30 minut na 60. Takže i pokud nebydlíte poblíž nějakého Pokéstopu, tak můžete chytat od rána do večera.

Na vylíhnutí pokémona je potřeba nachodit jen poloviční vzdálenost. Měli byste však brát ohled na současnou situaci a jít se projít spíše do přírody než trávit čas v místech s hustou koncentrací lidí.

Všechny pokéstopy budou dávat daleko častěji dárky (Gift). Nebudete tak muset trávit tolik času jejich obíháním, abyste splnili denní limity. Úroveň by měla být zhruba stejná jako při uvedení friends systému.

Niantic zvýšil výskyt pokémonů napříč všemi biomy, takže se jich teď bude všude objevovat více. Chytat byste je tak měli moct v pohodě z pohodlí domova. Prozatím nejsou přesná čísla, ale je možné, že se jich více bude objevovat mimo Pokéstopy.

Na co byste měli myslet

Většina z hráčů Pokémon GO si zvykla každý den nachodit kilometry, efektivně se přesouvat mezi místy, hrát ve skupinkách. Teď je však třeba začít být opatrný a to myslím fakt vážně. Dělám v reklamě a marketingu (zaměření na PR) a včera mi klient zavolal, že je třeba připravit texty pro zákazníky, že se přechází do kompletního online řežimu (všichni budou pracovat z domova) a ze začátku to může drhnou,  z důvodu, že během jednoho dne se vyskytlo několik nepřímých kontaktů s jedním nakaženým (přes prostředníky). Ty prostředníky osobně znám. Fakt ve mě hrklo a poprvé jsem pocítil jak je to všechno moc reálné a bude hůř.

 • Všechno kolem Pokémon GO se odehrává kolem mobilu takže:
  • Pokud byste se podávali na svůj displej pod mikroskopem, tak zjistíte že je plný bakterií. Na 1 cm2 plochy najdete nějakých 4200 bakterií. A tohle si dáváte ke tváři a ústům.
  • Samozřejmě pokud se chytnete v MHD tyče, která je kontaminovaná a pak sáhnete na displej, tak přenesete vir na telefon (samozřejmě že ten skutečný a ne jedničky a nuly :)). Přijdete domů, umyjete si ruce mýdlem s desinfekcí a rozhodnete si projít chycené pokémony, přitom něco zajíst. Sáhnete na kontaminovaný displej a pak třeba brambůrky…
  • Na mobilu byste měli mít ochranné sklo, které značně zjednoduší čištění. Zatímco displej nemusí přežít čištění čistým alkoholem, tak ochranné sklo ano.
  • Pokud nemáte ochranné sklo, tak na zničení viru je nutný sprej se 70 % Isopropyl alkoholem, což je zároveň úroveň, kterou doporučuje Apple i velký  telefonní operátor.
  • Postříkat alkoholem nestačí, je třeba také displej/sklo setřít.
  • Samozřejmě naplatí to jen o displeji, čistit musíte celý telefon, všude kde saháte.
 • Telefon zásadně nikomu nepůjčujte.
 • Držte se dál od nemocných lidí, kteří vykazují příznaky nemoci. Dbát o zdraví své a svých blízkých není výrazem neslušnosti anebo nějaké zbabělosti.
 • Pokud to není nutné tak nepoužívejte MHD. Více nachozených Km, více vylíhnutých pokémonů 😉
 • Zatím je to relativně v pořádku, ale lidi začínají být nervózní. Pokud máte příznaky i vzdáleně podobné COVID-19, tak se vyhýbejte lidem a místem, kde se zdržují. Klidně vás může někdo odněkud vyhodit protože máte rýmu.
 • Důkladně si pročtěte informace na novém webu ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-informace-otazky-a-odpovedi/

Neberte to prosím na lehkou váhu. Na internetu najdete různá procenta a srovnání, která situaci bagatelizují. Ale každý máme někoho staršího, zdravotně slabšího anebo prostě spadajícího do rizikové skupiny. I pokud by měla být sebemenší šance, že se mu může něco stát, tak to za to nestojí.

Zdroje

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Foxborow
Foxborow
26.04.2020 11:25

NA CO BYSTE MĚLI MYSLET – velmi dobře napsaný příspěvek. Díky. Myslím, že mnoho „nových“ opatření ohledně hygieny a respektování zdraví svého i ostatních si osvojíme na delší dobu, něco i nastálo. Imho, půjčit někomu svůj telefon je zaručený způsob jak dostat vir na sebe ale i do svého telefonu. Nehledě na to, že můžete přijít o data nebo o svojí virtuální identitu…

Koffing
Koffing
22.03.2020 22:10

Tak před chvilkou jsem si odchytil genesecta z koupeného úkolu. Ty úkoly nebyly složité chyť 25x water potom fire electric ice… Je to teda pěkně nepouzitelnej chcipak. Po 2 power upech má cp 1498 ale v lize úplně k ničemu.
Chytal jsem z domova přes incense takže se to za dva dny uplne v pohodě dalo udělat jen moje zásoba 500 great a 300 ultra ballu se hodne ztenčila.

PetrX81
PetrX81
23.03.2020 09:57
Reply to  Koffing

Taky jsem dostal chcípáka… Momentálně jsem úplně bez ballů, tohle by Niantic měl nějak řešit, když se nedostaneme ven.

Koffing
Koffing
24.03.2020 06:58
Reply to  PetrX81

Teď je balík v shopu 100 ballu za 1 coin. Jako neříkám že ne teď se to hodí. I z dárků by toho mělo padat víc. Byl jsem zvyklý pokebally většinou vyhazovat že jich byl přebytek. Ta go Battle League mě moc nebaví. Jsem na 4 úrovni daří se mi mám 13 výher v řadě ale je to takové stereotypní

Lelenka
Lelenka
24.03.2020 10:31
Reply to  Koffing

To jsi dobrej, já to mám fifty fifty. Spíš by mě zajímalo, jak může někdo mít dva útoky těsně za sebou. Vím že třeba Scizor se nabíjí rychle, ale stalo se mi, že hned po mém užití štítu přišel další útok. A to nechápu.

Emeldir
Emeldir
24.03.2020 11:38
Reply to  Lelenka

Lagy. Ta liga je strasne zalagovana a pak to dela tenhle bordel. Ja to vidim z druhe strany, kdy se mi nabije specialka a nejde seslat i kdyz klikam a to treba i nekolik vterin. Pak seslu a ukazatel nabiti skoci skoro na plno jakmile se vratim do klasickeho boje. To same souper ma treba skoro nulove zivoty co mu tou specialkou seberu a pritom jsem zacala sesilat treba kdyz mel nad pulkou.

Lelenka
Lelenka
24.03.2020 10:33
Reply to  Koffing

Jo dost jsem uvítala ty bally za 1coin. M

Mysakusak
Mysakusak
16.03.2020 09:31

Mneli by stopnout globalne raidy na vyssi nez 3 ti urovni. Ted je muzou legalne u nas delat jen podvodnici … Neb to resit jinak :-).

Emeldir
Emeldir
16.03.2020 12:01
Reply to  Mysakusak

To je sporne, stale se napriklad muzes starat o zvire tudiz vencit. To same muzete se sejit zcela legalne na raid cestou na nakup. Neni zakaz vychazeni…

sevcija
sevcija
20.03.2020 09:40
Reply to  Mysakusak

Ještě bych doplnil Emeldira, stejně tak pokud máš 2 telefony s vyššími účty není problém si něco odsolovat (spíše se zde ale bavíme hlavně o urovni 4). A znam par lidí, co jsou v kontaktu s hráči z okolních domů a současně jsou všichni v dosahu gymu, tak se pak sejdou třeba 4 a pokud někdo venčí, tak se k nim taky přidá taky (nebo jde záměrně venčit 😀 ).

Akeno
Akeno
16.03.2020 07:28

Tak karanténa platí pro celou republiku. Poctiví hráči jsou v pr… a letci mají pré. Alespoň že mám pod barákem pokéstop.

Rumicek1969
Rumicek1969
15.03.2020 14:08

Pokud chtěli omezit courání, raději měli dát třeba neomezené bitvy v BATTLE LEAGUE a ne 5 x a pak zase někam ujít 3 km … v karanténě toho tolik po bytě lidi nenachodí …

Nono
Nono
15.03.2020 10:16

No neviem. Zvýšený počet pokemonov sa mi nezdá. Mám tu tri pokestopy a stále sú u každého len dvaja.Som myslel, že to bude niečo lepšie…

Emeldir
Emeldir
15.03.2020 13:49
Reply to  Nono

Podle me to plati na tu incense, ze to je pokes/1min ne pokes/5minut. Zvyseny spawn u pokestopu by nedaval uplne smysl kdyz se snazi omezit courani venku.

Sevcija
Sevcija
14.03.2020 21:31

Jesteze delam technickeho pracovnika v nemocnici a musim obcas z kanclu na oddeleni pro pristroj. To se zkraceni inkubatoru hodi. 😀 jeste by to chtelo jeden z tech tri stopu, nebo dvou gymu mit bliz kanclu. Takhle mam kliku, kdyz na jeden a jeden dosahnu diky chybe gps. 😀

Holyster
Holyster
14.03.2020 14:09

Bez Ballů je incence úplně k ničemu.

Emeldir
Emeldir
14.03.2020 08:54

Incense ted lakaji pokemona co minutu i v beznem stojicim rezimu. Takze pokud nevite na co jsou v shopu cervene micky, tak presne na tohle – s gotchou po dvou incense nemam na co chytat a to bydlim na pokestopu 😀

Mysakusak
Mysakusak
14.03.2020 07:43

Prodlouzeni Insence se pry vztahuje i na Melmetal box.

Koffing
Koffing
15.03.2020 02:08
Reply to  Mysakusak

Ten melmetal box měli dát normálně do shopu. Již pred nějakou dobou jsme se pokoušeli připojit ale ani za půl hodiny se to nepovedlo. Dotyčný mi říkal že záleží na telefonu a už se mu to několikrát stalo že box nešel získal. Holt sypu rerka a mám to jako osobní výzvu. Jsem teď cca na 250 Candy ale je to šílený když nechodím moc na legendy

Mysakusak
Mysakusak
15.03.2020 08:02
Reply to  Koffing

Ja to zkousel jednou (stary tablet) a bez problemu. Ted je sance na 1 box + ananas nahrabat dost candy na Melmetala ….

Jodepe5846
Jodepe5846
15.03.2020 19:36
Reply to  Koffing

Jsem na tom úplně stejně – mám 273 candy 🙂

Lelenka
Lelenka
16.03.2020 17:16
Reply to  Koffing

Naprosto souhlasím.

Rubi
Rubi
16.03.2020 22:12
Reply to  Koffing

Vetsimou staci restartovat telefon.Mam S7,ktery se pripojil okamzite,ale S9+ ani nahodou.Nakonec to pomohlo.Zpocatku cca pred rokem,jsem jsem to resila tak: prihlasit si pokemony na jinem telefonu.

JeanaStark
JeanaStark
17.03.2020 04:29
Reply to  Koffing

Nemáš k telefonu připojené chytré hodinky? To byl původně problem i u mě. Když chci meltan box, musím je odpojit. Pak se konzole spáruje s telefonem během chvilky.

Jjj
Jjj
15.03.2020 11:38
Reply to  Mysakusak

Já včera z mystery boxu získal 400 meltan candy takže za mě spokojenost

25
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x