Problémy a chyby v Pokémon GO

V Pokémon GO se běžně setkáte s celou řadou chyb. V dnešním článku se podíváme jak se dají řešit.

GPS signal not found.

Bíle varování v červeném obdélníčku GPS signal not found. nám sice říká, že GPS signál nebyl nalezen, ale ve skutečnosti má hra problém s jakýmkoliv určením polohy.

Přístroj dokáže zjistit vaši polohu celkem třemi způsoby:

  • GPS – nepřesné v budovách
  • Wi-fi – podle okolních sítí
  • Mobilní sítě – podle operátora

Pokud se vám často objevuje GPS signal not found. anebo se potýkáte s takzvaným GPS drifting (viz. dále), tak je třeba využít všech dostupných možností jak zvýšit přesnost určování polohy.

Každý telefon má nastavení zvýšení přesnosti trochu jinak. Záleží na operačním systému a jeho nadstavbách. Obecně ale v nastavení hledejte položky Soukromí, Umístění, Zvýšení přesnosti atd.

Samozřejmě pro lepší přesnost podle wi-fi potřebujete v okolí wi-fi, které si Google při focení do své služby Google Street View zaznamenal. Pro určení polohy podle mobilní sítě je zase nutní SIM karta.

No internet connectivity.

Chyba No internet connectivity. prostě označuje, že mobilní telefon se nedokáže připojit k internetu. Tohle je čistě záležitost zařízení, které hře sdělil, že jí nemůže poskytnout připojení k internetu a Pokémon GO to pak zobrazí vám.

Občas se tento problém vyskytne v momentě, kdy mobil přepíná mezi mobilními daty a wi-fi. Některá zařízení mohou mít také problém při přepnutí mezi LTE/3G na EDGE. Toto přepnutí pak vede ke krátkému výpadku.

Ještě jedna věc. Jak bylo zmíněno na začátku hra vychází z toho co jí sdělí mobilní zařízení (operační systém). Klidně může nějaká aplikace v mobilu zamezit omezit internetové připojení pro Pokémon GO. Namátkou mě napadá třeba firewall anebo něco co hlídá přenesená data.

Error při bojí v Gym

Pokud při útoku na Gym uvidíte Error a z boj je ukončen ještě než začal, tak jste dostali takzvaný soft ban. Ten momentálně trvá 3 minuty a po tuto dobu nesmíte na daný Gym útočit. Pochytejte zatím pokémony kolem anebo morálně podpořte spolubojovníky.

Tato chyba se objeví, pokud se váš herní avatar příliš vzdálí při souboji od Gymu.

Jen pro zajímavost dříve byl soft ban na 10 minut.

Unable to authenticate a Failed to log in

Tato chyba říká že se nedaří vás ověřit a přihlášení se proto nezdařilo. Důvodů však je poměrně hodně.

Hra už běží

Niantic tvrdí, že nejčastěji se tato chyba objevuje pokud už jste přihlášení ve hře a dva účty hrát na jednom telefonu Pokémon GO nemohou.

Řešením je hru vypnout a násilím zastavit.

  1. Běžte do Nastavení
  2. Aplikace
  3. Správce aplikací
  4. Najděte Pokémon GO
  5. Klikněte na Vynucené zastavení

Popravdě mě vždy stačilo hru vypnout a zapnout. V současné době se nahrává tak dlouhou, že mezitím mě automaticky odhlásí.

Je vyžadována aktualizace

Je to divné ale občas chyba Unable to authenticate ukazuje na to, že potřebuje hru prostě aktualizovat. Správně vám Pokémon GO dá vědět, že potřebuje aktualizaci, ale někdy z neznámých důvodu převládne tato hláška. Po aktualizaci vše funguje.

Nevhodné „zařízení“

Tato chyba se také objevuje pokud hrajete z nevhodného „zařízení“, jako je například emulátor na počítači. Niantic zavedl pár měsíců po spuštění, několik opatření, které běžné emulátory má eliminovat. Jen pro zajímavost momentálně by žádný z běžně používaných neměl fungovat.

Podle diskuzí na zahraničních fórech jsou však podobě postižena i některé mobilní telefony s rootem. Údajně pomohlo „flashnout“ systém přes OxygenOS.

Captcha

Hra má v sobě několik bezpečnostních mechanizmů, které mají zabránit, aby se některé úkony daly automatizovat. Mezi ně patří i takzvaná captcha.

Za určitých okolností můžete uvidět tento test, zdali jste člověk. Musíte kliknout na políčko Nejsem robot.

Poté vám hra předloží jednoduchý úkol, který musíte splnit. Většinou se jedná o 9 obrázků, z nichž musíte několik označit.

Jestli se vám to nepodaří, tak se úkol opakuje. Někdy jsou obrázky „neprůkazné“ v takovém případě klikněte na šipku v levém dolním rohu a dostanete úkol nový.

Nemusíte se bát, že něco pokazíte. Když se vám to nepovede hra vám dá úkol nový.

Captcha se nejčastěji objevuje, když je špatný signál. Užít si jí tak můžete třeba mezi regály v supermarketu s plechovou střechou.

Bílá koule místo pokémona

Pokud místo pokémona vidíte bílou světelnou září, tak to znamená, že se stahuje jeho grafika. Niantic dříve ukládal grafiku pokémonů přímo do mobilu, aby ušetřil data a přenosy. Nově se vše stahuje přímo ze serverů Niantic. Takže je třeba prostě počkat.

Je to ochrana před zvědavými data minery, aby nezjistili, co má Niantic v plánu. Klidně tak můžeme kdykoliv potkat pokémona s úplně novým vzhledem jako byl Pikatchu s čepičkou.

Točící se pokéball v levém rohu

Točící se pokéball označuje, že hra nahrává data. Po tuto dobu byste neměli dělat nic jiného než jen chodit. Jakmile si hra stáhne vše potřebné ze serveru, tak pojede. Klikání na Pokémony anebo Gym většinou vede k obecné chybě Error.

GPS drifting

GPS drifting je označení situace, kdy váš trenér začne zmateně pobíhat po okolí někdy až závratnou rychlostí. K tomuto jevu dochází zvláště když má přístroj špatný signál.

GPS drifting je nebezpečný u dobíjení Gymů, protože může vést až soft ban na 3 minuty. U běžného chození pak k hlášení o velké rychlosti, což resetuje počítání nachozené vzdálenosti a přijdete i o pár set metrů, které vám hra chtěla přidat.

Abyste se GPS drifting vyhnuli je potřeba mít nastavenou co největší přesnost určení polohy zařízení (viz. chyba GPS signal not found.)

Lura/Incense nefunguje

Tento problém se objevil na začátku kdy a už by měl být vyřešen. Po zapnutí Incesnse se pokémoni neobjevovali. Mohl za to rozdílný čas sítě a mobilního telefonu. V tomto případě bylo řešením prostě synchronizovat čas mobilu a sítě.

Některé pokéstopy nejsou vidět

Tohle je spíše záležitost USA, ale třeba se také dočkáme. Pokéstopy které jsou označené jako sponzorované (Sponsored) vidí pouze hráči, kterým je alespoň 13 let. Pokud jste si tedy udělali z Pokémon GO srandu a protlačili tam nižší věk, tak je třeba tam dát skutečný, jinak je neuvidíte.

Co dělat když nic nefunguje

Pokud na problém nezabralo nic z výše uvedeného, tak zkuste restartovat telefon. Prosty řešení vypnout a zapnout 🙂

Dalším řešením je odstranění dočasných dat, které si u vás hra uložila.

No a finálním je prostě hru odinstalovat, restartovat telefon a znovu nainstalovat. Osobně už jsem tímto procesem jednou taky prošel.

Závěr

Pokud jsem na nějakou chybu zapomněl, tak mi dejte vědět. Doplním.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
62 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kokafi
Kokafi
09.06.2020 13:53

Od poslední aktualizace mi nejde aplikace vůbec, načte se mi jen logo nianticu a pak se nic neděje. Restart telefonu a reinstal aplikace nepomohl. Verze před aktualizací mi fungovala bez problémů.

Andy
Andy
12.06.2020 14:13
Reply to  Kokafi

mám ten samý problém, ani při nainstalování staré verze před aktualizací nejde vyřešit – po nainstalování píše, že nejde spustit, že musím nainstalovat aktualizace…

Andy
Andy
18.06.2020 14:27
Reply to  Kokafi

Bohužel jsem na tom podobně. Co máte za telefon? Já Samsung A3. Dnes jsem provedla i tovární nastavení a znovu nainstalování. Stále se pouze načte úvodní logo Nianticu. Vyřešil to prosím už někdo nějak jinak? Díky

Monika
Monika
05.06.2020 23:51

Nevíte někdo proč mi nejde koupit team medailon?

Jana
Jana
12.04.2020 13:47

Mám takový problém prostě jsem vyhrála Battle a mám za to dostat dva Pokémony jakože za dva Battle ale když si to chci vzít ukazuje mi to error uz asi dvě hodiny co s tím ?

Millie12
Millie12
16.10.2019 18:50

Ahoj potřebuju pomoc. Když jsem si udělala nový ůčet naběhl mi obrázek 3 zabugovaných pokémonů takže si toho prvního nemůžu vybrat a tím taky nemůžu hrát……
Už jsem zkoušela aplikaci odinstalovat a nainstalovat nebo resetovat mobilale nic…..
Co mám dělat.

Exitus
Exitus
06.11.2018 19:19

Ahoj mam takový problém. Mám google fit a mam to i propojene s PoGo, ale v google fit mam nachozenych tak 5km a do PoGo se mi neprepocitalo nic. Tzn. mam tam stale nachozenych 0km 0 kroka atd. a pritom chodim jak ….. . Mate nejakou radu ?

Tomáš
Tomáš
30.09.2018 20:00

Ahoj můžu se zeptat mám už takový menší problém neukazují jse mi Pokémony jenom tři Pokémoni , a kamarádům všechni a mě nic děkuji prosím rychlé odpovězte

Tomas
Tomas
28.08.2018 07:58

Ahoj mam takovy problm uz delsi dobu nevidim raidy proste se mi nezobrazuji .jsem lvl 23

Mojmír
Mojmír
29.01.2019 20:07
Reply to  Tomas

Překně to se mi stává od levelu 23 a jsem 26

Adam
Adam
08.08.2018 22:51

Ahoj, neví někdo proč po zapnutí pokemon go a kliknutí na přihlásit přes google,se mi zobrazí jen pokebal v šedé obrazovce. Neví někdo co s tím?

dandyna
dandyna
28.05.2018 20:35

Ahoj u me hry je chaba v tom že tam ten pokeball vubec neni a ten pokemon na zacatku je tam jen jeden a moje postava se vůbec nehýbe tak co mám dělat chybu to nepíše žádnou

vermax
vermax
18.02.2018 17:36

Ahoj, máte někdo prosím zkušenost aplikace mi neustále píše unable to authenticate, please try again a nepřihlásí mě. Dat na telefonu mám ještě dostatek, gps mám zapnutou. Už jsem vyzkoušela restartovat telefon, zastavit aplikaci, vymazat data, dokonce jsem jí odinstalovala, resetovala mobil a znovu aplikaci instalovala a stále stejný problém, už nevím, co s tím mám dělat. Včera jsem hrála zahlásilo mi to network error a další chyby a od té doby se tam už nedostanu, hraju přes google telefon Samsug galaxy prime

vermax
vermax
20.02.2018 21:38
Reply to  vermax

Tak nakonec pomohlo odinstalovat z telefonu google účet a znovu ho přidat

efka98
efka98
18.01.2018 04:41

Dnes jsem byla s neteřá lovit. V gymu mé barvy vybila jednoho a zůstalo 5. 25 minut jsem se tam pokoušela vstoupit a obsadit uvolněné místo a vždy to zahlásilo, že v gymu probíhá boj, ať si počkám. Ale nikdo nebojoval, ani grafika nic neukazovala, ani se nesnižovalo HP u zůstavších. Nevíte o co jde? Jak se dostat do gymu v takovém případě?

Sylatot
Sylatot
19.01.2018 07:18
Reply to  efka98

Tak tam predtim dal nekdo battle, staci 15 minut pockat a melo by to jit

efka98
efka98
29.01.2018 15:12
Reply to  Sylatot

ani po 2 hodinách nebylo možné vstoupit a to nejen mě, ale v jiném Gymu ani neteři – žlutá, já jsem červená. Jasně šlo o chybu, V blízkosti bydliště jsem ten den viděla i několik hodin neobsazený gym, dokonce dva – v noci.

Evca
Evca
07.01.2018 11:58

Prosim poradite mi jak se zbavit pikatchu? Kdyz ho chci vytransferovat, zahlasi mi, ze nelze vybrat event pokemon… dekuji za radu.

efka98
efka98
18.01.2018 04:32
Reply to  Evca

Musíš ho vytransferovat při jeho otevření – poslední volba. Pak se jen znovu zeptá, jestli opravdu chceš tohoto speciálního vytransferovat = otázka navíc, jindy se tě to neptá. Když dáš ano, jde to.

Jakub
Jakub
13.02.2020 14:19
Reply to  Evca

Musíš nejdřív najet na pokémona a dát to kolečko v právo kde zjišťujes aprajs a tam máš transferm tak to zmackni

Ivana
Ivana
16.10.2017 11:57

Ahoj nefunguje mi v báglu Incense. Co s tím? Jinak všechno mi funguje. Díky za odpověď

Pavlina
Pavlina
07.10.2017 23:38

Zapomnela jsem heslo do Pokemon Go. Přes účet se nechce otevřít. Můžeš poradit, prosím?

hani
hani
05.09.2017 14:48

Ahoj. Syn má telefon Honor 7 a pokemon go mu funguje pouze přes wifi, nebo hotspot. Data má, ale přes ně se hra nenačte. Nevíte čím to může být? Díky

bety
bety
06.09.2017 08:03
Reply to  drago

Funguje. I jiné hry fungují, jen pokemon go ne…

bety
bety
06.09.2017 08:12
Reply to  drago

Podle operátora všechno v pořádku. V telefonu všechno povoleno… (koukám že mi tam skočilo jiné jméno, ale Hani i Bety jsem pořád já… 😉 )

Andrea
Andrea
19.08.2017 17:24

Zdravím už 14 dnů se mi v nearby neukazují pokémoni co ostatním a tím pádem můžu chytat jen obýč.pokemony….jinak vše funguje…ovšem nic lepšího se neukáže a ostatním ano.

Andrea
Andrea
20.08.2017 09:37
Reply to  drago

No Iv go…ale netusila sem ze to bude problem…v patek jsem ji smazala…..netusis asi na jak dlouho to byva ten ban ze?
Ach jo ..nenapadlo by me ze zrovna tohle bude problem kdyz vidim kolem sebe tolik spooferu atd.
Diky moc za odpoved

sykorka68
sykorka68
02.08.2017 15:43

Prosím o radu.Nejde mi spustit na Galaxy Note hra.Vůbec to nechápu před tím na stejném founu běžela bez problémů teď mam nový a píše to nepodporuje OS. Android je tam 5.0.1.Už jsem v 33 lw a nechce se mi to zabalit.Vyzkoušela jsem vše možné. Diky

sykorka68
sykorka68
02.08.2017 18:47
Reply to  drago

A na tu aktualizaci musím počkat nebo to jde nějak urychlit??

Tony
Tony
23.07.2017 07:17

Dobrý den. Hraju pokémon go s pritelkyni mě hra funguje bez problémů ale přítelkyni furt neustále blbne GPS postava ji neustále pobýha sem a tam když chceme bojovat spolu v gymu tak to nejde jelikos já jsem u gymu a přítelkyně je o zhruba 50 metrů mimo je z toho docela nešťastná. Režim určování polohy má na vysokou přesnost a stejně ji to takhle blbne nemáte stim někdo zkušenost? Má mobil Asus zenfone max děkuji za případné rady

vigike
vigike
19.07.2017 13:17

zdravím,a co robyt s hlaskou Failed to detect location

Jan Zátka
Jan Zátka
12.07.2017 16:31

Ahoj, pokémon go mi jde zapnout pouze na wifi ale když jí chci zapnout na datech tak to nelze přitom nemám využitá téměř žádná data a vše kromě pokemon go mi běží na datech v pořádku. Problém nastal z ničeho nic prosím za radu předem děkuji.

Karel skalický
Karel skalický
01.07.2017 09:48

Když si vimazu data na Pokemon go budu pak moc dal hrat na mem uctu a budu tam mit sve pokemoni

Andrea
Andrea
17.04.2017 08:37

Dobrý den,syn má pokemony na telefonu huawei p9 lte. Pár dní mu nejdou otevírat pokestopy ani tělocvičny,sbírat je může…pořád mu to píše network error…poradí mi někdo co s tím?Vůbec tomu nerozumín…Předem díky

PPT
PPT
23.03.2017 19:08

Ahoj.
prosím o radu. Hra mi jde spustit. jde mi získat věci z pokestopu ale když kliknu na pokémona. tak se hra zastaví a obrazovka se mí vrátí na domovskou stránku s vyskočením hlášky Pokem Go se zastavila. Můžete mi poradit. Děkuji.

Aspherotoss
Aspherotoss
21.03.2017 21:25

Mam problem…. je velice podobny tomu s tim jesi clovek neni robot… s tim rozdilem ze se mi v tom okne nezobrazi vubec nic .. zkousel sem restartovat hru, restartovat telefon, odinstalovat a restartovat telefon…. a vubec nicemu to nepomohlo

Honza
Honza
08.03.2017 12:46

Mě už od Valentýn eventu nejde chytat Pokémony, pokaždé když kliknu na pokémona celá hra spadne, všechno ostatní mi jde v pohodě, zkoušel jsem to na jiném účtu a na mém mobilu to prostě nejde (xiaomi redmi 3s) přitom na 2 stejných telefonech xiaomi to jde normálně. A i na Samsungu j5 na kterém to nikdo nikdy nehrál to po nainstalování taky nešlo. Psal jsem už i na podporu niantic ale stále už 3 týdny čekám na nějaký update který by opravil chyby protože už si na to stěžovali i jiní lidé.

jozka
jozka
12.02.2017 20:23

mne se od posledni aktualizace po par minutach hrani avatar zasekne a odmyta semnou dal chodit, da se stym neco delat? furt dokola restartovat hru je tak flustrujici ze uz to ani nezapinam, zkousel sem vymazat data, preinstlovat hru a nic nepomohlo, GPS mam na nejvyšší přesnost a datama to taky neni páč mi to dela i na wifine

Kozlik2014
Kozlik2014
09.02.2017 16:00

Mam v posledním update problém s tím že pokud kliknu na svého avatara, hra se mi okamžitě zasekne, tudíž nemůžu měnit budyho, nevím jak jsem na tom s body, do toho na insenc se mi nic neukazuje a dokonce jak zde bylo zmíněno se mi nic neukazuje na luru…. Prostě sama paráda, ale nejhorší je to, že nemůžu vyměnit budyho

M. Husak
M. Husak
03.02.2017 20:19

Dneska se mi zacla projevovat nova chyba. Kdyz kliknu na svoji ikonu (chci se podivat na medaile, vymenit buddyho) aplikace vytuhne. Musim restartovat mobil . Reseni jsem dosud nenasel.

chienblanc
chienblanc
20.01.2017 07:40

Stava se vam, ze jede jaksi dohromady chytani pokese a normalni rezim s mapou? Mne se to obcas udela, kdyz kliknu na pokemona v posledni chvili predtim nez zmizi z mapy (treba kvuli tomu, ze jsem moc daleko). Nekdy dokonce opravdu zmizi, ale jeste se jakoby castecne stihne nahrat rezim chytani. Pak vidim mapu bez dolnich ovladacich tlacitek a do ni mi probleskujou utoky chytaneho pokemona. Pekne otravne, pac se neda delat vubec nic a musim hru vypnout a zapnout. Nevite o nejakem efektivnejsim reseni?

M. Husak
M. Husak
17.01.2017 13:49

Njecastejsim duvodem chyby „Unable to authenticate a Failed to log in“ je u mne to, ze zariznei je sice napojene na internet (treba lokani wifi, nebo hot spot tvoreny jinym telefonem, ale ten nema pripojeni na internet. Je to de-fakto skryta forma “No Internet conenction“ chyby spusobene meziclankem … Dalsi chyby: – pri boji v gymu zesily grafika (objekty jsou vzhuru nohama, divny pohled, vse je cerne) . Reseni je vypnout AR rezim. – pri boji v gymu neni videt muj pokemon (asi se nehrava grafika). Reseni – hrat dal a predstavovat si co se deje. – navstivim pokestop, protocim… Číst vice »

kody
kody
17.01.2017 15:28
Reply to  M. Husak

u toho pokestopu mi to dělá,když nepočkám na načtení fotky pokestopu,pak se protočí.

Kuba
Kuba
17.01.2017 23:45
Reply to  M. Husak

S temi pokestopy: to se deje docela casto. Prijdu ke stopu, vytocim, nic se nedeje, zavru stop a otevru znova a je tam Try again later. Ovsem stopka se vybrala jakoby v pozadi a itemy byly pripsany – overit se to da jednoduse dvema zousoby:
1) je videt zaznam v journalu
2) pri odhlaseni a prihlaseni je stopka oznacena jako vybrana

62
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x