Problémy a chyby v Pokémon GO

V Pokémon GO se běžně setkáte s celou řadou chyb. V dnešním článku se podíváme jak se dají řešit.

GPS signal not found.

Bíle varování v červeném obdélníčku GPS signal not found. nám sice říká, že GPS signál nebyl nalezen, ale ve skutečnosti má hra problém s jakýmkoliv určením polohy.

Přístroj dokáže zjistit vaši polohu celkem třemi způsoby:

  • GPS – nepřesné v budovách
  • Wi-fi – podle okolních sítí
  • Mobilní sítě – podle operátora

Pokud se vám často objevuje GPS signal not found. anebo se potýkáte s takzvaným GPS drifting (viz. dále), tak je třeba využít všech dostupných možností jak zvýšit přesnost určování polohy.

Každý telefon má nastavení zvýšení přesnosti trochu jinak. Záleží na operačním systému a jeho nadstavbách. Obecně ale v nastavení hledejte položky Soukromí, Umístění, Zvýšení přesnosti atd.

Samozřejmě pro lepší přesnost podle wi-fi potřebujete v okolí wi-fi, které si Google při focení do své služby Google Street View zaznamenal. Pro určení polohy podle mobilní sítě je zase nutní SIM karta.

No internet connectivity.

Chyba No internet connectivity. prostě označuje, že mobilní telefon se nedokáže připojit k internetu. Tohle je čistě záležitost zařízení, které hře sdělil, že jí nemůže poskytnout připojení k internetu a Pokémon GO to pak zobrazí vám.

Občas se tento problém vyskytne v momentě, kdy mobil přepíná mezi mobilními daty a wi-fi. Některá zařízení mohou mít také problém při přepnutí mezi LTE/3G na EDGE. Toto přepnutí pak vede ke krátkému výpadku.

Ještě jedna věc. Jak bylo zmíněno na začátku hra vychází z toho co jí sdělí mobilní zařízení (operační systém). Klidně může nějaká aplikace v mobilu zamezit omezit internetové připojení pro Pokémon GO. Namátkou mě napadá třeba firewall anebo něco co hlídá přenesená data.

Error při bojí v Gym

Pokud při útoku na Gym uvidíte Error a z boj je ukončen ještě než začal, tak jste dostali takzvaný soft ban. Ten momentálně trvá 3 minuty a po tuto dobu nesmíte na daný Gym útočit. Pochytejte zatím pokémony kolem anebo morálně podpořte spolubojovníky.

Tato chyba se objeví, pokud se váš herní avatar příliš vzdálí při souboji od Gymu.

Jen pro zajímavost dříve byl soft ban na 10 minut.

Unable to authenticate a Failed to log in

Tato chyba říká že se nedaří vás ověřit a přihlášení se proto nezdařilo. Důvodů však je poměrně hodně.

Hra už běží

Niantic tvrdí, že nejčastěji se tato chyba objevuje pokud už jste přihlášení ve hře a dva účty hrát na jednom telefonu Pokémon GO nemohou.

Řešením je hru vypnout a násilím zastavit.

  1. Běžte do Nastavení
  2. Aplikace
  3. Správce aplikací
  4. Najděte Pokémon GO
  5. Klikněte na Vynucené zastavení

Popravdě mě vždy stačilo hru vypnout a zapnout. V současné době se nahrává tak dlouhou, že mezitím mě automaticky odhlásí.

Je vyžadována aktualizace

Je to divné ale občas chyba Unable to authenticate ukazuje na to, že potřebuje hru prostě aktualizovat. Správně vám Pokémon GO dá vědět, že potřebuje aktualizaci, ale někdy z neznámých důvodu převládne tato hláška. Po aktualizaci vše funguje.

Nevhodné „zařízení“

Tato chyba se také objevuje pokud hrajete z nevhodného „zařízení“, jako je například emulátor na počítači. Niantic zavedl pár měsíců po spuštění, několik opatření, které běžné emulátory má eliminovat. Jen pro zajímavost momentálně by žádný z běžně používaných neměl fungovat.

Podle diskuzí na zahraničních fórech jsou však podobě postižena i některé mobilní telefony s rootem. Údajně pomohlo „flashnout“ systém přes OxygenOS.

Captcha

Hra má v sobě několik bezpečnostních mechanizmů, které mají zabránit, aby se některé úkony daly automatizovat. Mezi ně patří i takzvaná captcha.

Za určitých okolností můžete uvidět tento test, zdali jste člověk. Musíte kliknout na políčko Nejsem robot.

Poté vám hra předloží jednoduchý úkol, který musíte splnit. Většinou se jedná o 9 obrázků, z nichž musíte několik označit.

Jestli se vám to nepodaří, tak se úkol opakuje. Někdy jsou obrázky „neprůkazné“ v takovém případě klikněte na šipku v levém dolním rohu a dostanete úkol nový.

Nemusíte se bát, že něco pokazíte. Když se vám to nepovede hra vám dá úkol nový.

Captcha se nejčastěji objevuje, když je špatný signál. Užít si jí tak můžete třeba mezi regály v supermarketu s plechovou střechou.

Bílá koule místo pokémona

Pokud místo pokémona vidíte bílou světelnou září, tak to znamená, že se stahuje jeho grafika. Niantic dříve ukládal grafiku pokémonů přímo do mobilu, aby ušetřil data a přenosy. Nově se vše stahuje přímo ze serverů Niantic. Takže je třeba prostě počkat.

Je to ochrana před zvědavými data minery, aby nezjistili, co má Niantic v plánu. Klidně tak můžeme kdykoliv potkat pokémona s úplně novým vzhledem jako byl Pikatchu s čepičkou.

Točící se pokéball v levém rohu

Točící se pokéball označuje, že hra nahrává data. Po tuto dobu byste neměli dělat nic jiného než jen chodit. Jakmile si hra stáhne vše potřebné ze serveru, tak pojede. Klikání na Pokémony anebo Gym většinou vede k obecné chybě Error.

GPS drifting

GPS drifting je označení situace, kdy váš trenér začne zmateně pobíhat po okolí někdy až závratnou rychlostí. K tomuto jevu dochází zvláště když má přístroj špatný signál.

GPS drifting je nebezpečný u dobíjení Gymů, protože může vést až soft ban na 3 minuty. U běžného chození pak k hlášení o velké rychlosti, což resetuje počítání nachozené vzdálenosti a přijdete i o pár set metrů, které vám hra chtěla přidat.

Abyste se GPS drifting vyhnuli je potřeba mít nastavenou co největší přesnost určení polohy zařízení (viz. chyba GPS signal not found.)

Lura/Incense nefunguje

Tento problém se objevil na začátku kdy a už by měl být vyřešen. Po zapnutí Incesnse se pokémoni neobjevovali. Mohl za to rozdílný čas sítě a mobilního telefonu. V tomto případě bylo řešením prostě synchronizovat čas mobilu a sítě.

Některé pokéstopy nejsou vidět

Tohle je spíše záležitost USA, ale třeba se také dočkáme. Pokéstopy které jsou označené jako sponzorované (Sponsored) vidí pouze hráči, kterým je alespoň 13 let. Pokud jste si tedy udělali z Pokémon GO srandu a protlačili tam nižší věk, tak je třeba tam dát skutečný, jinak je neuvidíte.

Co dělat když nic nefunguje

Pokud na problém nezabralo nic z výše uvedeného, tak zkuste restartovat telefon. Prosty řešení vypnout a zapnout 🙂

Dalším řešením je odstranění dočasných dat, které si u vás hra uložila.

No a finálním je prostě hru odinstalovat, restartovat telefon a znovu nainstalovat. Osobně už jsem tímto procesem jednou taky prošel.

Závěr

Pokud jsem na nějakou chybu zapomněl, tak mi dejte vědět. Doplním.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

53
Komentujte

avatar
27 Komentované diskuze
26 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
33 Už okomentovali
JakubMillie12MojmírExitusdrago Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Millie12
Host
Millie12

Ahoj potřebuju pomoc. Když jsem si udělala nový ůčet naběhl mi obrázek 3 zabugovaných pokémonů takže si toho prvního nemůžu vybrat a tím taky nemůžu hrát……
Už jsem zkoušela aplikaci odinstalovat a nainstalovat nebo resetovat mobilale nic…..
Co mám dělat.

Exitus
Host
Exitus

Ahoj mam takový problém. Mám google fit a mam to i propojene s PoGo, ale v google fit mam nachozenych tak 5km a do PoGo se mi neprepocitalo nic. Tzn. mam tam stale nachozenych 0km 0 kroka atd. a pritom chodim jak ….. . Mate nejakou radu ?

Tomáš
Host
Tomáš

Ahoj můžu se zeptat mám už takový menší problém neukazují jse mi Pokémony jenom tři Pokémoni , a kamarádům všechni a mě nic děkuji prosím rychlé odpovězte

Tomas
Host
Tomas

Ahoj mam takovy problm uz delsi dobu nevidim raidy proste se mi nezobrazuji .jsem lvl 23

Mojmír
Host
Mojmír

Překně to se mi stává od levelu 23 a jsem 26

Adam
Host
Adam

Ahoj, neví někdo proč po zapnutí pokemon go a kliknutí na přihlásit přes google,se mi zobrazí jen pokebal v šedé obrazovce. Neví někdo co s tím?

dandyna
Host
dandyna

Ahoj u me hry je chaba v tom že tam ten pokeball vubec neni a ten pokemon na zacatku je tam jen jeden a moje postava se vůbec nehýbe tak co mám dělat chybu to nepíše žádnou

vermax
Host
vermax

Ahoj, máte někdo prosím zkušenost aplikace mi neustále píše unable to authenticate, please try again a nepřihlásí mě. Dat na telefonu mám ještě dostatek, gps mám zapnutou. Už jsem vyzkoušela restartovat telefon, zastavit aplikaci, vymazat data, dokonce jsem jí odinstalovala, resetovala mobil a znovu aplikaci instalovala a stále stejný problém, už nevím, co s tím mám dělat. Včera jsem hrála zahlásilo mi to network error a další chyby a od té doby se tam už nedostanu, hraju přes google telefon Samsug galaxy prime

vermax
Host
vermax

Tak nakonec pomohlo odinstalovat z telefonu google účet a znovu ho přidat

efka98
Host
efka98

Dnes jsem byla s neteřá lovit. V gymu mé barvy vybila jednoho a zůstalo 5. 25 minut jsem se tam pokoušela vstoupit a obsadit uvolněné místo a vždy to zahlásilo, že v gymu probíhá boj, ať si počkám. Ale nikdo nebojoval, ani grafika nic neukazovala, ani se nesnižovalo HP u zůstavších. Nevíte o co jde? Jak se dostat do gymu v takovém případě?

Sylatot
Host
Sylatot

Tak tam predtim dal nekdo battle, staci 15 minut pockat a melo by to jit

efka98
Host
efka98

ani po 2 hodinách nebylo možné vstoupit a to nejen mě, ale v jiném Gymu ani neteři – žlutá, já jsem červená. Jasně šlo o chybu, V blízkosti bydliště jsem ten den viděla i několik hodin neobsazený gym, dokonce dva – v noci.

Evca
Host
Evca

Prosim poradite mi jak se zbavit pikatchu? Kdyz ho chci vytransferovat, zahlasi mi, ze nelze vybrat event pokemon… dekuji za radu.

efka98
Host
efka98

Musíš ho vytransferovat při jeho otevření – poslední volba. Pak se jen znovu zeptá, jestli opravdu chceš tohoto speciálního vytransferovat = otázka navíc, jindy se tě to neptá. Když dáš ano, jde to.

Jakub
Host
Jakub

Musíš nejdřív najet na pokémona a dát to kolečko v právo kde zjišťujes aprajs a tam máš transferm tak to zmackni

Ivana
Host
Ivana

Ahoj nefunguje mi v báglu Incense. Co s tím? Jinak všechno mi funguje. Díky za odpověď

Pavlina
Host
Pavlina

Zapomnela jsem heslo do Pokemon Go. Přes účet se nechce otevřít. Můžeš poradit, prosím?

hani
Host
hani

Ahoj. Syn má telefon Honor 7 a pokemon go mu funguje pouze přes wifi, nebo hotspot. Data má, ale přes ně se hra nenačte. Nevíte čím to může být? Díky

Andrea
Host
Andrea

Zdravím už 14 dnů se mi v nearby neukazují pokémoni co ostatním a tím pádem můžu chytat jen obýč.pokemony….jinak vše funguje…ovšem nic lepšího se neukáže a ostatním ano.

sykorka68
Host
sykorka68

Prosím o radu.Nejde mi spustit na Galaxy Note hra.Vůbec to nechápu před tím na stejném founu běžela bez problémů teď mam nový a píše to nepodporuje OS. Android je tam 5.0.1.Už jsem v 33 lw a nechce se mi to zabalit.Vyzkoušela jsem vše možné. Diky

Tony
Host
Tony

Dobrý den. Hraju pokémon go s pritelkyni mě hra funguje bez problémů ale přítelkyni furt neustále blbne GPS postava ji neustále pobýha sem a tam když chceme bojovat spolu v gymu tak to nejde jelikos já jsem u gymu a přítelkyně je o zhruba 50 metrů mimo je z toho docela nešťastná. Režim určování polohy má na vysokou přesnost a stejně ji to takhle blbne nemáte stim někdo zkušenost? Má mobil Asus zenfone max děkuji za případné rady

vigike
Host
vigike

zdravím,a co robyt s hlaskou Failed to detect location

Jan Zátka
Host
Jan Zátka

Ahoj, pokémon go mi jde zapnout pouze na wifi ale když jí chci zapnout na datech tak to nelze přitom nemám využitá téměř žádná data a vše kromě pokemon go mi běží na datech v pořádku. Problém nastal z ničeho nic prosím za radu předem děkuji.

Karel skalický
Host
Karel skalický

Když si vimazu data na Pokemon go budu pak moc dal hrat na mem uctu a budu tam mit sve pokemoni

Andrea
Host
Andrea

Dobrý den,syn má pokemony na telefonu huawei p9 lte. Pár dní mu nejdou otevírat pokestopy ani tělocvičny,sbírat je může…pořád mu to píše network error…poradí mi někdo co s tím?Vůbec tomu nerozumín…Předem díky

PPT
Host
PPT

Ahoj.
prosím o radu. Hra mi jde spustit. jde mi získat věci z pokestopu ale když kliknu na pokémona. tak se hra zastaví a obrazovka se mí vrátí na domovskou stránku s vyskočením hlášky Pokem Go se zastavila. Můžete mi poradit. Děkuji.

Aspherotoss
Host
Aspherotoss

Mam problem…. je velice podobny tomu s tim jesi clovek neni robot… s tim rozdilem ze se mi v tom okne nezobrazi vubec nic .. zkousel sem restartovat hru, restartovat telefon, odinstalovat a restartovat telefon…. a vubec nicemu to nepomohlo

Honza
Host
Honza

Mě už od Valentýn eventu nejde chytat Pokémony, pokaždé když kliknu na pokémona celá hra spadne, všechno ostatní mi jde v pohodě, zkoušel jsem to na jiném účtu a na mém mobilu to prostě nejde (xiaomi redmi 3s) přitom na 2 stejných telefonech xiaomi to jde normálně. A i na Samsungu j5 na kterém to nikdo nikdy nehrál to po nainstalování taky nešlo. Psal jsem už i na podporu niantic ale stále už 3 týdny čekám na nějaký update který by opravil chyby protože už si na to stěžovali i jiní lidé.

jozka
Host
jozka

mne se od posledni aktualizace po par minutach hrani avatar zasekne a odmyta semnou dal chodit, da se stym neco delat? furt dokola restartovat hru je tak flustrujici ze uz to ani nezapinam, zkousel sem vymazat data, preinstlovat hru a nic nepomohlo, GPS mam na nejvyšší přesnost a datama to taky neni páč mi to dela i na wifine

Kozlik2014
Host
Kozlik2014

Mam v posledním update problém s tím že pokud kliknu na svého avatara, hra se mi okamžitě zasekne, tudíž nemůžu měnit budyho, nevím jak jsem na tom s body, do toho na insenc se mi nic neukazuje a dokonce jak zde bylo zmíněno se mi nic neukazuje na luru…. Prostě sama paráda, ale nejhorší je to, že nemůžu vyměnit budyho

M. Husak
Host
M. Husak

Dneska se mi zacla projevovat nova chyba. Kdyz kliknu na svoji ikonu (chci se podivat na medaile, vymenit buddyho) aplikace vytuhne. Musim restartovat mobil . Reseni jsem dosud nenasel.

chienblanc
Host
chienblanc

Stava se vam, ze jede jaksi dohromady chytani pokese a normalni rezim s mapou? Mne se to obcas udela, kdyz kliknu na pokemona v posledni chvili predtim nez zmizi z mapy (treba kvuli tomu, ze jsem moc daleko). Nekdy dokonce opravdu zmizi, ale jeste se jakoby castecne stihne nahrat rezim chytani. Pak vidim mapu bez dolnich ovladacich tlacitek a do ni mi probleskujou utoky chytaneho pokemona. Pekne otravne, pac se neda delat vubec nic a musim hru vypnout a zapnout. Nevite o nejakem efektivnejsim reseni?

M. Husak
Host
M. Husak

Njecastejsim duvodem chyby „Unable to authenticate a Failed to log in“ je u mne to, ze zariznei je sice napojene na internet (treba lokani wifi, nebo hot spot tvoreny jinym telefonem, ale ten nema pripojeni na internet. Je to de-fakto skryta forma “No Internet conenction“ chyby spusobene meziclankem … Dalsi chyby: – pri boji v gymu zesily grafika (objekty jsou vzhuru nohama, divny pohled, vse je cerne) . Reseni je vypnout AR rezim. – pri boji v gymu neni videt muj pokemon (asi se nehrava grafika). Reseni – hrat dal a predstavovat si co se deje. – navstivim pokestop, protocim… Číst vice »

kody
Host
kody

u toho pokestopu mi to dělá,když nepočkám na načtení fotky pokestopu,pak se protočí.

Kuba
Host
Kuba

S temi pokestopy: to se deje docela casto. Prijdu ke stopu, vytocim, nic se nedeje, zavru stop a otevru znova a je tam Try again later. Ovsem stopka se vybrala jakoby v pozadi a itemy byly pripsany – overit se to da jednoduse dvema zousoby:
1) je videt zaznam v journalu
2) pri odhlaseni a prihlaseni je stopka oznacena jako vybrana