Problémy a chyby v Pokémon GO

V Pokémon GO se běžně setkáte s celou řadou chyb. V dnešním článku se podíváme jak se dají řešit.

GPS signal not found.

Bíle varování v červeném obdélníčku GPS signal not found. nám sice říká, že GPS signál nebyl nalezen, ale ve skutečnosti má hra problém s jakýmkoliv určením polohy.

Přístroj dokáže zjistit vaši polohu celkem třemi způsoby:

  • GPS – nepřesné v budovách
  • Wi-fi – podle okolních sítí
  • Mobilní sítě – podle operátora

Pokud se vám často objevuje GPS signal not found. anebo se potýkáte s takzvaným GPS drifting (viz. dále), tak je třeba využít všech dostupných možností jak zvýšit přesnost určování polohy.

Každý telefon má nastavení zvýšení přesnosti trochu jinak. Záleží na operačním systému a jeho nadstavbách. Obecně ale v nastavení hledejte položky Soukromí, Umístění, Zvýšení přesnosti atd.

Samozřejmě pro lepší přesnost podle wi-fi potřebujete v okolí wi-fi, které si Google při focení do své služby Google Street View zaznamenal. Pro určení polohy podle mobilní sítě je zase nutní SIM karta.

No internet connectivity.

Chyba No internet connectivity. prostě označuje, že mobilní telefon se nedokáže připojit k internetu. Tohle je čistě záležitost zařízení, které hře sdělil, že jí nemůže poskytnout připojení k internetu a Pokémon GO to pak zobrazí vám.

Občas se tento problém vyskytne v momentě, kdy mobil přepíná mezi mobilními daty a wi-fi. Některá zařízení mohou mít také problém při přepnutí mezi LTE/3G na EDGE. Toto přepnutí pak vede ke krátkému výpadku.

Ještě jedna věc. Jak bylo zmíněno na začátku hra vychází z toho co jí sdělí mobilní zařízení (operační systém). Klidně může nějaká aplikace v mobilu zamezit omezit internetové připojení pro Pokémon GO. Namátkou mě napadá třeba firewall anebo něco co hlídá přenesená data.

Error při bojí v Gym

Pokud při útoku na Gym uvidíte Error a z boj je ukončen ještě než začal, tak jste dostali takzvaný soft ban. Ten momentálně trvá 3 minuty a po tuto dobu nesmíte na daný Gym útočit. Pochytejte zatím pokémony kolem anebo morálně podpořte spolubojovníky.

Tato chyba se objeví, pokud se váš herní avatar příliš vzdálí při souboji od Gymu.

Jen pro zajímavost dříve byl soft ban na 10 minut.

Unable to authenticate a Failed to log in

Tato chyba říká že se nedaří vás ověřit a přihlášení se proto nezdařilo. Důvodů však je poměrně hodně.

Hra už běží

Niantic tvrdí, že nejčastěji se tato chyba objevuje pokud už jste přihlášení ve hře a dva účty hrát na jednom telefonu Pokémon GO nemohou.

Řešením je hru vypnout a násilím zastavit.

  1. Běžte do Nastavení
  2. Aplikace
  3. Správce aplikací
  4. Najděte Pokémon GO
  5. Klikněte na Vynucené zastavení

Popravdě mě vždy stačilo hru vypnout a zapnout. V současné době se nahrává tak dlouhou, že mezitím mě automaticky odhlásí.

Je vyžadována aktualizace

Je to divné ale občas chyba Unable to authenticate ukazuje na to, že potřebuje hru prostě aktualizovat. Správně vám Pokémon GO dá vědět, že potřebuje aktualizaci, ale někdy z neznámých důvodu převládne tato hláška. Po aktualizaci vše funguje.

Nevhodné „zařízení“

Tato chyba se také objevuje pokud hrajete z nevhodného „zařízení“, jako je například emulátor na počítači. Niantic zavedl pár měsíců po spuštění, několik opatření, které běžné emulátory má eliminovat. Jen pro zajímavost momentálně by žádný z běžně používaných neměl fungovat.

Podle diskuzí na zahraničních fórech jsou však podobě postižena i některé mobilní telefony s rootem. Údajně pomohlo „flashnout“ systém přes OxygenOS.

Captcha

Hra má v sobě několik bezpečnostních mechanizmů, které mají zabránit, aby se některé úkony daly automatizovat. Mezi ně patří i takzvaná captcha.

Za určitých okolností můžete uvidět tento test, zdali jste člověk. Musíte kliknout na políčko Nejsem robot.

Poté vám hra předloží jednoduchý úkol, který musíte splnit. Většinou se jedná o 9 obrázků, z nichž musíte několik označit.

Jestli se vám to nepodaří, tak se úkol opakuje. Někdy jsou obrázky „neprůkazné“ v takovém případě klikněte na šipku v levém dolním rohu a dostanete úkol nový.

Nemusíte se bát, že něco pokazíte. Když se vám to nepovede hra vám dá úkol nový.

Captcha se nejčastěji objevuje, když je špatný signál. Užít si jí tak můžete třeba mezi regály v supermarketu s plechovou střechou.

Bílá koule místo pokémona

Pokud místo pokémona vidíte bílou světelnou září, tak to znamená, že se stahuje jeho grafika. Niantic dříve ukládal grafiku pokémonů přímo do mobilu, aby ušetřil data a přenosy. Nově se vše stahuje přímo ze serverů Niantic. Takže je třeba prostě počkat.

Je to ochrana před zvědavými data minery, aby nezjistili, co má Niantic v plánu. Klidně tak můžeme kdykoliv potkat pokémona s úplně novým vzhledem jako byl Pikatchu s čepičkou.

Točící se pokéball v levém rohu

Točící se pokéball označuje, že hra nahrává data. Po tuto dobu byste neměli dělat nic jiného než jen chodit. Jakmile si hra stáhne vše potřebné ze serveru, tak pojede. Klikání na Pokémony anebo Gym většinou vede k obecné chybě Error.

GPS drifting

GPS drifting je označení situace, kdy váš trenér začne zmateně pobíhat po okolí někdy až závratnou rychlostí. K tomuto jevu dochází zvláště když má přístroj špatný signál.

GPS drifting je nebezpečný u dobíjení Gymů, protože může vést až soft ban na 3 minuty. U běžného chození pak k hlášení o velké rychlosti, což resetuje počítání nachozené vzdálenosti a přijdete i o pár set metrů, které vám hra chtěla přidat.

Abyste se GPS drifting vyhnuli je potřeba mít nastavenou co největší přesnost určení polohy zařízení (viz. chyba GPS signal not found.)

Lura/Incense nefunguje

Tento problém se objevil na začátku kdy a už by měl být vyřešen. Po zapnutí Incesnse se pokémoni neobjevovali. Mohl za to rozdílný čas sítě a mobilního telefonu. V tomto případě bylo řešením prostě synchronizovat čas mobilu a sítě.

Některé pokéstopy nejsou vidět

Tohle je spíše záležitost USA, ale třeba se také dočkáme. Pokéstopy které jsou označené jako sponzorované (Sponsored) vidí pouze hráči, kterým je alespoň 13 let. Pokud jste si tedy udělali z Pokémon GO srandu a protlačili tam nižší věk, tak je třeba tam dát skutečný, jinak je neuvidíte.

Co dělat když nic nefunguje

Pokud na problém nezabralo nic z výše uvedeného, tak zkuste restartovat telefon. Prosty řešení vypnout a zapnout 🙂

Dalším řešením je odstranění dočasných dat, které si u vás hra uložila.

No a finálním je prostě hru odinstalovat, restartovat telefon a znovu nainstalovat. Osobně už jsem tímto procesem jednou taky prošel.

Závěr

Pokud jsem na nějakou chybu zapomněl, tak mi dejte vědět. Doplním.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

50
Komentujte

avatar
26 Komentované diskuze
24 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
30 Už okomentovali
ExitusdragoTomášTomasAdam Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Exitus
Host
Exitus

Ahoj mam takový problém. Mám google fit a mam to i propojene s PoGo, ale v google fit mam nachozenych tak 5km a do PoGo se mi neprepocitalo nic. Tzn. mam tam stale nachozenych 0km 0 kroka atd. a pritom chodim jak ….. . Mate nejakou radu ?

Tomáš
Host
Tomáš

Ahoj můžu se zeptat mám už takový menší problém neukazují jse mi Pokémony jenom tři Pokémoni , a kamarádům všechni a mě nic děkuji prosím rychlé odpovězte

Tomas
Host
Tomas

Ahoj mam takovy problm uz delsi dobu nevidim raidy proste se mi nezobrazuji .jsem lvl 23

Adam
Host
Adam

Ahoj, neví někdo proč po zapnutí pokemon go a kliknutí na přihlásit přes google,se mi zobrazí jen pokebal v šedé obrazovce. Neví někdo co s tím?

dandyna
Host
dandyna

Ahoj u me hry je chaba v tom že tam ten pokeball vubec neni a ten pokemon na zacatku je tam jen jeden a moje postava se vůbec nehýbe tak co mám dělat chybu to nepíše žádnou

vermax
Host
vermax

Ahoj, máte někdo prosím zkušenost aplikace mi neustále píše unable to authenticate, please try again a nepřihlásí mě. Dat na telefonu mám ještě dostatek, gps mám zapnutou. Už jsem vyzkoušela restartovat telefon, zastavit aplikaci, vymazat data, dokonce jsem jí odinstalovala, resetovala mobil a znovu aplikaci instalovala a stále stejný problém, už nevím, co s tím mám dělat. Včera jsem hrála zahlásilo mi to network error a další chyby a od té doby se tam už nedostanu, hraju přes google telefon Samsug galaxy prime

vermax
Host
vermax

Tak nakonec pomohlo odinstalovat z telefonu google účet a znovu ho přidat