Powerleveling III. – Jumper

Možná se vám někdy stalo, že jste otevřeli telefon a najednou se vám začal zničehonic líhnout malý pokémon z vejce. Nehledali jste příčinu, prostě jste to vzali jako fakt – možná už bylo na čase? Ve skutečnosti jste nevědomky zneužili jeden „bug“.

Představují vám Jumper

Když Niantic zavedl rychlostní limity pro Pokémon GO, spousta hráčů bylo znechuceno. Nemohli z autobusu chytat pokémony ani protáčet Pokéstopy. Mnoho z nás tak prostě aplikaci zavřelo, aby je nedeptala anebo prostě jen ušetřili baterii.

Samozřejmě s tím jak se hra neskutečně dlouho nahrává, tak jí přeci úplně nevypnete. Buď zamknete mobilní telefon anebo jí prostě minimalizujete na pozadí.

No a pak to přijde. Znovu jí otevřete, chvilku chodíte a najednou u Buddyho naběhne několik set metrů. Jako byste skočili 🙂

Proto tomuto bugu říkám Jumper.

Postup

Princip je jednoduchý. Jste na jednom místě. Počkáte na synchronizační okno (musí se protočit disk v levém horním rohu). Mezitím nesmí dojít k hlášení, že jedete v autě. Tato doba se pohybuje od 30 – 180 sekund.

Minimalizujte aplikaci (na telefonech s Android velké tlačítko uprostřed, někdy s ikonkou domečku). Telefon za žádných okolností nesmí být vypnut, přejít do úsporného režimu ani ekvivalentu v rámci managementu výkonu.

Nasedněte na autobus/auto a ujeďte třeba 500 metrů. Počkejte pár sekund, než mobil vypočítá rychlost jako 0 m/s. Aktivujte znovu aplikaci. Pokud se váš herní avatar rozběhne a vyskočí varování o rychlosti, tak se skok nepovedl a byla aktivována ochrana.

Jestli je vše v pořádku tak pokračujte v normální chůzi. Jestliže nedojde k aktivaci ochrany do 30 – 180 sekund (další synchronizační okno), tak se vám „ujitá“ vzdálenost přičte k vajíčku i buddy.

Jak to funguje technicky

Hra má několik aktivních ochranných prvků, které dohlíží na to, aby se započítávali jen férově nachozené kilometry. Tyto prvky jsou však pouze v aplikaci samotné.

Vzdálenost kterou ujdete se posílá na server. Tam se s ní  pracuje. Ne vždy však toto funguje správně. Server tak musí dopočítávat rozdíly, zřejmě z přímek mezi bodem A a B, které mu aplikace pošle. Pokud aplikace nepošle na server, že došlo k překročení limitů, tak server prostě spočítá vzdálenost mezi nimi. Naopak při varování o překročení rychlosti je odečtena i férově nachozená vzdálenost. Něco jako penalizace.

Když se aplikace Pokémon GO minimalizuje, tak v rámci úspory jí operační systém omezí. Můžete to vidět třeba na horním řádku, kde zmizí ikonka určení polohy.

Takže pouze předpokládám, že tím jsou zároveň vypnuty i aktivní prvky ochrany. Tedy hra dostane pouze informace – byl v bodě A … přijatelnou dobu nic … je v bodě B. Server čeká jestli neobdrží nějaké informace o překročení limitu, pak prostě dopočítá trasu mezi A a B a přičte jí.

Další informace

Na Jumper jsem přišel z indicií a svědectví lidí na internetu. Samozřejmě mi to nedalo a provedl jsem 10 testů. 8 v autobuse a 2 v autě. Pouze 4 testy byly úspěšné. 2 z autobusu a 2 z auta. U autobusu to bylo 400 metrů a u auta 700 metrů. Přičtená vzdálenost byla pokaždé zhruba stejná. Proto se také domnívám, že se jedná o přímky.

S informacemi co jsme nasbíral jsem pak hledal další podobné výzkumy.

Někdo testoval opravdu dlouhé skoky a podařilo se mu vytáhnout pomocí auta až 2,8 km. Za den přitom provedl 5 úspěšných skoků na vzdálenost větší než 2,5 km. Přitom dokázal, že server nebere v úvahu vzdálenosti, které by normální člověk neušel.

Většina dalších výzkumů poukazuje na náhodnost (někdy se to nepovede a jindy ano). Já to připisuji synchronizačním oknům. Musí dojít k plné synchronizace, následně minimalizovat aplikaci, udělat skok ještě dříve než uběhne dalších X synchronizací. Také je možné, že hra má další ochranu mimo hlášení o překročení rychlosti, která anuluje odchozenou vzdálenost.

Závěr

Jumper je tedy metoda jak zneužít bug, který měl být v aktualizaci Pokémon GO 0.53.1 opraven. Niantic na něj byl upozorněn několikrát a s dostatečným předstihem, včetně veřejné diskuze na reddit. Nevím jestli to udělal anebo ne. Pokud ne, tak je čistě na vás jak se znalostmi Jumper naložíte. Existují lidé, kteří v MHD takto naskákali za den maximální limit 42 km což je v přepočtu 5K zkušeností za EGG a spousta candy s buddy.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

21
Komentujte

avatar
8 Komentované diskuze
13 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
14 Už okomentovali
KuldaMoroDougyGiro91sadecky peterWallZmar Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Já jsem z malýho městečka, ale 4x sem byl lovit v Liberci a 3x sem si odvezl laprase.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Zdar Peter, já dnes chytal dalšího 😀 ale cp ani ne 500 😉

sadecky peter
Host
sadecky peter

tak to blahoželám 😀 existuje nejaké konkrétne miesto kde sa sem tam vyskytuje? a počká ma tam do mája 😀 lebo ja ho asi nikdy nevysedím 😀

sadecky peter
Host
sadecky peter

díki za info, bohužial auto som predal 😀 a jazdím už len na lyžiach 😀 teda aspon v zime
a tá debata o tom ako nedohodíš na laprasa ma vážne bolí, kedže som lvl 33 a mám všetko čo sa dá jedine laprs mi v zbierke chýba 🙁 z vajca nie a nie a ešte som ho nikdy nezazrel na okolí

g259
Host
g259

Dnes jsem zkousel 4x a 100% uspesnost, vzdalenost do 1 km.
Ja na svem telefonu vubec nechytim pokemony kteri jsou daleko. Dnes jsem poprve chytal Laprase a ani jednou, z cca 50 kouli jsem nedohodil, ani kolega ktery ho na stejnem miste chytil a na svem telefonu dohodil. Nektere pokemony nechytam, protoze vim, ze na ne nedohodim. Takze moje jedina sance na vzacnejsi pokemony je vychodit z vejce a kazde ulehceni pomuze. Jsem 30 lv a zatim se mi vylihnul z vzacnejsich jen 1 Lapras, zato mam tuny baby pokemonu.

Chmeld4
Host
Chmeld4

Chlape co máš prosím tebe za telefon? Ještě sem se nesetkal s někým komu by telefon nedovolil dohodit až dozadu.

g259
Host
g259

Jasne, mam cinskej noname, ale funguje a nemusim neustale restartovat, vsechno bezi rychle, i baterie vydrzi dlouho, jen to hazeni. Mam velkou spotrebu telefonu, delam s zelezem, nekdy ho propalim pri svareni, nekdy na nej neco spadne a jeste musi byt vodotesny, jinak ho prach zlikviduje za 2 mesice, takze do tehle podminek nechci brat drahej telefon.

gwahir
Host
gwahir

Zkus použít dotykové pero. Zkus laciné za dvacku. Pořídil jsem ho kvůli zimě, ale přijde mi, že házím přesněji a hlavně dál.

g259
Host
g259

Taky ho pouzivam kdyz mam rukavice, ale tak daleko s nim nehodim, na laprase jsem s nim par kouli hodil, ale bylo to horsi.

Moro
Host

Takže – na základě této diskuse (jak nelze na některého pokémona dohodit) jsem udělal následující pokus. O sobotě mi Nearby ukázalo u jednoho pokéstopu Laprase. Samozřejmě jsem za ním vyrazil a jal se jej chytat. Šlo to bez problémů – 3 ball a měl jsem jej. Pak jsem udělal pokus, přihlásil jsem se na login mojí dcery, která je LVL22 a … Za prase jsem na něj nebyl schopen dohodit (upozorňuji, že na stejném mobilu, jako jsem chytal toho prvního). Co vy na to? Má i výše dosaženého levelu trenéra na toto vliv?

Bruno
Host
Bruno

Taky mám tento problém. Někdo tady v diskuzi poradil házet tužkou s vodivou gumou. Zatím jsem narazil jen na Zubaty a opravdu je to snadnější.

WallZmar
Host
WallZmar

Mám podobnou zkušenost, nedávno jsem v půl jedenácté v noci zbystril Dagonita v blízkosti, rychle jsem vzal svůj mobil (mám level 31) a mobil dcery (tehdy level 15- úplně stejný telefon jako já) a běžel jsem pro něj… Po 40 pokebalech všech barev (dolétl tam tak každý pátý) jsem jich 20 dokoupil a nakonec jsem se na něj jen díval s nápisem no pokeballs na displeji. Dcerce jsem ho chytil na první modrý bez problémů. Myslím že je to způsobeno zvyšující se obtížností na vyšších levelech hráče (je prostě dal a tím je to obtížnější)… 🙁

_Fry_
Host
_Fry_

Díky za tip. Kvalitních pokómonů z vajec zatím moc nemám, takže to určitě vyzkouším ve vlaku a v autobuse.

Je pravda, že se mi ve vlaku už pár pokémonů vylíhlo, ale nic jsem za tím dosud nehledal…

samotář
Host
samotář

No, možná to tak je, ale aktivně využívat takovou slabinu v systému jen kvůli… A teď – kvůli čemu – když hra je dobrovolná a žádné tvrdé hodnocení úspěšnosti nemá? Bavím se a o své vůli (tedy DOBROVOLNĚ) ji hraji, nepotřebuji využívat k postupu slabá místa, případně si jej za skutečné peníze kupovat.

A že nás (trajdám s manželkou) hra obírá o část (dříve snad třetinu, dnes možná pětinu?) nachozených kilometrů (a tedy i stvorů z vajec)? To jsou malé věci, budeme zdravější. 🙂

Moro
Host

@samotář – další Tvůj komentář, pod který se podepíšu. Asi jsme naladěni na stejnou vlnu.

Martin
Host
Martin

Docela by mi zajimalo, jak se rozhodujete co je a co neni podvod ve hre. Prijde mi ze pokud tohle delate schvalne a opakovane pak to taky nebude uplne ok

Chmeld4
Host
Chmeld4

hmmm … tak tohle nejni nic pro mě :/ Čekal sem nějakou ptákovinu, ale tohle předčilo moje očekávání 😀 Dost možná sem tohle nevědomky taky používal, protože minimalizuju celkem často a občas se mi zdálo že mi urazená vzdálenost poskočila rychleji, ale dotáhnout to do extremu že s tim „naskáču“ 42 kiláků? Tomu říkám šílenství 😀

každopádně díky za info …