Mewtwo

Mewtwo je považován za jednoho z nejsilnějších pokémonů jaký kdy existoval. Jediný způsob jak jej získat je dostat speciální černou pozvánku na Ex-raid (Exkluzivní raid).

Statistiky

Mewtwo
 
Generace I
Shiny Ne
Vzácnost Legendární
Max CP (100% IV) 3982
Útok 300
Obrana 182
Stamina 193
Max HP 179
Rychlé útoky
  • Confusion 20 (psychic)
  • Psycho Cut 5 (psychic)
Nabíjející útoky
  • Psychic 1×100 (psychic)
  • Hyper Beam 1×150 (normal) 1️⃣
  • Focus Blast 1×140 (fighting)
  • Shadow Ball 2×100 (ghost)1️⃣
  • Flamethrower 2×70 (fire)
  • Thunderbolt 2×80 (electric)
  • Ice Beam  2×90 (ice).
  1. Tyto útoky šly získat v ex-raidech do 20.09.2018

Mewtwo má největší hodnotu útoku (attack) ze všech doposud vydaných pokémonů – 300. Pokud nepočítáme Slaking s 290, tak nejblíže mu je Rayquaza s 284. Tedy má pořádný náskok.

Obrana (defense) 182 je spíše průměrná. Výdrž (stamina) je 193 – celkem může mít maximálně 179 HP. Tedy spíše podprůměr.

Mewtwo v raidu

 Úroveň Raidu  Ex-raid (legendární)
Raid CP 49340
HP 12500
Max CP 20 level (IV 100%) 2275
Max CP 25 level (IV 100%) Windy 2844

O tom jak těžké bude Mewtwo porazit rozhodne jeho rychlý útok. Pokud narazíte na variantu s Confusion, tak se opravdu pořádně zapotíte a při raidu protočíte hodně pokémonů. Zvláště když bude mít jako speciální útok Focus Blast (fighting). To pak nebudete moct použít nejsilnější counter Tyranitar. Tedy budete moct, ale počítejte že jestli neuhnete tak jste o něj přišli.

Naproti tomu rychlý Psycho Cut sice bude bolet, ale nic co byste nezvládli i když budete dělat chyby.

Obecně na Mewtwo díky jeho průměrné obraně bude stačit 6 dobře připravených hráčů. Chce to aby každý věděl co dělá a měl připravenou sestavu i na horší kombinace. Samozřejmě ve větším počtu jej dokážete uzergovat.

Slabinou Mewtwo jsou dark, ghost a bug útoky. Jeho oba dva rychlé útoky jsou psychic. Těm dobře odolává jiný psychic pokémon anebo dark a ghost pokémon.

Za ideálního countera je považován Tyranitar s Bite/Crunch a Gyarados také s Bite/Crunch. Zatímco Tyranitar je náchylný náchylný na fighting Focus Blast, tak Gyarados má proti němu rezist. Tito dva pokémoni by měli být základním kamenem vašeho útoku.

Někteří hráči používají do první várky 6x Gengar se Sucker Punch a Shadow Ball. Způsobí co nejvíce zranění a pak nasadí hlavní útočné kombo. Výhodou je že takovéto Gengary nemusíte mít na vysokém levelu. Stačí 30.

Z univerzálů funguje dobře Dragonite s Dragon Tail/Outrage anebo jinými dračími útoky.

Dost často se doporučuje i váš Mewtwo se Shadow ball (ghost).

Mewtwo jako člen vašeho týmu

Mewtwo má neskutečně vysoký útok, takže cokoliv se mu postaví do cesty, tak to smete. Má však průměrnou obranu a nemůže si dovolit moc ztrácet HP. Takže je třeba se s ním naučit uhýbat. S tím vám také pomůže jeho útok Psycho Cut. Pokud jej naučíte jako druhý útok Focus Blast, tak s ním můžete čistit Blissey a Snorlax.

Mewtwo je rozhodně dobrým přírůstkem, kterého můžete použít buď jako specialistu anebo prostě jako univerzálního útočníka. Jen se to chce naučit uhýbat.

Kdo je vlastně Mewtwo

Mewtwo je prvním pokémon, kterého vytvořili lidé z DNA Mew. Trvalo jim to mnoho let a jednalo se o velice krutý experiment, což jej také poznamenalo. Podle některých záznamů má narozeniny 6. února. I když existují indície, že by mohlo být více Mewtwo.

Chybí mu empatie, jeho srdce je velice chladné k utrpení druhých. Ostatně byl navržen tak, aby nemilosrdně porážel své protivníky v bitvách za všech okolností.

Mewtwo zvládá velmi dobře levitaci, telepatii a dokonce má i schopnosti ovládnout mysl.

Mewtwo je charakteristický svým stylem boje. Většinou se vznáší bez pohybu nad bojištěm a všechny útoky odráží pomocí svých psychických schopností a přitom sbírá sílu na rozhodující útok.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

22
Komentujte

avatar
9 Komentované diskuze
13 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
17 Už okomentovali
UmbreonkaKubalelenkaMildavil19Míra Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Umbreonka
Host
Umbreonka

Shiny mewtwo existuje mám ho má zelený ocas

Kuba
Host
Kuba

4 srpna Bratislava mystery cubes u Rosum pujde nekdo ?

mildavil19
Host
mildavil19

Tak nám přišla pozvánka na 29.5. od 13:00. – 13:45 , to nějak nezmakli

81jc81
Host
81jc81

Je to inflace 5* pokemonů, v seriálu měli všichni spoustu legendární, že. Někdo má M2 jen díky chybě ve hře. Preferoval bych, aby každý hráč mohl mít max. jen jeden kus každé legendárky, při chycení stejného by si musel vybrat zda si ho ponechá a staršího pak pošle profesorovi. Vrátil jsem se k sólo hraní, a s 5* nebo ex-raidy nemám problém, jen si holt musím občas udělat výlet.

Kahan
Host
Kahan

Mohu se zeptat. Jsem sólista ale pro zajímavost jak se dá dostat ta černá pozvánka na ex-rád ? Tedy postavit se mew-two?

Hero
Host
Hero

Taky si myslím že by ho mohli dát do special úkolu aby si ho mohli získat i ti co nebydlí ve velkých městech a o pozvánce na ex raid se jim může akorát zdát. Mám kolegu z Brna ten jich má už 6xMew2 a teď mu zas došla pozvánka kterou komentoval že už jím na to sere takže asi tak nevím proč by někdo měl mít stádo a druzí kteří nemají po ruce gym který splňuje kriteria na ex raid nic.

Akeno
Host
Akeno

Myslím že by ho mohli dát do special research, pro ty co už získali Mew. Než tam dají Celebiho, tak by hráči mohli plnit speciální úkoly právě na Mewtwo.

Tomas
Host
Tomas

Na EXraidu bude hafo lidí – není problém. Jen doporučuji přijít včas, nadrženci se tam hrnou tak setinu vteřiny po vylíhnutí. Čas na poražení ani nevím (asi 300 vteřin), ale většinou je rozsekaný za chvilku. Byl jsem na více raidech, nikdy jsem nemusel rejoinovat. Tak na 3 pokeše je po něm.

sevanan
Host
sevanan

CHtěl bych se jen zeptat jakým zůsobem probíhá vlstní ex-raid? Jaký je čas na poražení Mew2 a je vůbec šance že se s někým u gymu potkám aby byla šance ho udolat?