Latios

Latios je legendární pokémon z Generace III, který se oficiálně přesunul do Evropy s USA 8. května 2018 po desáté večer. Vzhledem k tomu, že raidy už v tu dobu neběží, tak prvního si mohli ulovit hráči u nás až 9. května 2018.

Statistiky

Latios
   
Generace III
Shiny Ne
Vzácnost Legendární
Max CP (100% IV) 3644
Útok 268
Obrana 228
Stamina 160
Max HP 138
Rychlé útoky
  • Dragon Breath 6 (dragon)
  • Zen Headbutt 12 (psychic)
Nabíjející útoky
  • Psychic 1×100 (psychic)
  • Solar Beam 1×180 (grass)
  • Dragon Claw 3×50 (dragon)

Latios je v současné době 8. pokémon v CP. Může za to jeho vysoký útok 268, který jej řadí také na 8. místo. Obrana je mírně nadprůměrná a stamina (HP) podprůměrem.

Latios v raidu

 Úroveň Raidu  L5 (legendární)
Raid CP 49323
HP 12500
Max CP 20 level (IV 100%) 2082
Max CP 25 level (IV 100%) Windy 2603

Oproti Latias má menší obranu, takže půjde dolů rychleji, ale pozor na ten obrovský útok. Možná jej tak nedáte na první pokus, protože budete potřebovat zjistit jaké útoky používá. Zvažte také sílu skupiny při větrném (Windy) počasí.

Zatímco Latias jste v 4 – 5 lidech dali bez větších obtíží tak Latios může rychle vyčerpat zásobu dobrých pokémonů méně zkušených a slabších hráčů. Důležité je v tomto případě nezmatkovat. Doléčit je a pustit se znovu do boje. Latios není o čase jako tomu bylo u jeho sestry. Dáte jej rychleji, ale musíte mít čím. Vydržet na bojovém poli co nejdéle a způsobit co nejvíce zranění.

Pokud bude mít kombinaci Zen Headbutt a Dragon Claw, tak pokémoni bez odolnosti proti psychickým a dračím útokům budou padat hodně rychle. Proti této kombinaci nasaďte Tyranitar s Bite/Crunch. Je to nejlepší volba, kterou můžete udělat. Sice bude trpět na Dragon Claw, ale má dostatek HP aby něco ustál. Samozřejmě to chce uskakovat. Další volby jsou podle toho kolik máte lidí. Jestliže šetříte zdroje, tak dobře funguje Lapras a Slowbro s ledovými útoky. Zajímavá by mohla být i Gardevoir. Naopak když neřešíte Revive a Potion tak jej můžete zkusit zergnout Dragonite, případně dalšími dračími pokémony. Samozřejmě základ je uhýbat, což u Dragon Claw nemusí být lehké 😉

Varianta se Solar Beam je zrádná pro Tyranitara. Na druhou stranu zde se otvírá prostor pro dračí pokémony. Dragon Breath bolí, ale dá se přežít.

U Psychic vsaďte na pohodu dark pokémonů anebo psychic pokémonů s dark útoky.

Jestliže máte přístup k legendárním pokémonům, tak máte spoustu možností volby – Rayquaza (mimo Dragon Claw), Mewtwo, Articuno případně už dříve chycená Latios.

Latios jako člen vašeho týmu

Latios je opravdu silný útočník. Má přístup k útoku Dragon Breath, což je skvělý útok na boje v gymech. Rychlý útok se kterým se skvěle uhýbá. Obdobně je na tom i útok Dragon Claw.

Díky těmto dvěma útokům je výjimečný. Rayquaza má sice o něco větší útok a více HP, ale tyto útoky mít nemůže.

Chce si to zkusit, jestli vám to bude sedět a podle toho se rozhodnout. V každém případě Latios může posloužit jako univerzální útočník, který bude šetřit čas.

Velkou nevýhodou je relativně malé množství HP.

Kdo je vlastní Latios

Latias a Latios jsou dvojčata. Latias je holka a Latios její bratr. Společně jsou označení jako Eon pokémoni.

Podobně jako u Latias je jeho jméno odvozeno z latinského latere – odpočívat schovaný. Slovo je upraveno tak, aby působilo více mužsky.

Vzhled pokémona připomíná útočnou stíhačku nakombinovanou s drakem 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

6
Komentujte

avatar
4 Komentované diskuze
2 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
4 Už okomentovali
KoffingMysakusakStanleyKMildavil19 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Koffing
Host
Koffing

Ja si asi chvili pockam. Zatim skore 0/4. Tak uvidime. Koukal jsem na sestricku a ta ma 8/21 tak snad uz se nejaky chyti…

Mysakusak
Host
Mysakusak

To mas opravdu pekelnou smulu. Ja mam 4/7. Tak drzim palce at se to prolomi a padne nejaky poradny … Ja mnel zase mega pech na Kyogre …

Koffing
Host
Koffing

Prvniho jsem dostal az na 6 pokus a druhyho hned za nim 2078, 98% takze spokojenost.

StanleyK
Host
StanleyK

„Latias jako člen vašeho týmu“ – jak v nadpisu, tak v nasledujících odstavcích záměna za Latios. … Jinak díky, zkusíme ho ve 4. 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Bohuzel diky tomu, ze se na ceskych mobilnich sitich prakticky neda uhybat, vyhody oproti Rayquaze padaji :-(. Takze par kousku do sbirky a cpat rare candy a stardust jinam …

Kolegove ho dneska na Karlaku (mnel psychic utoky) sejmuly ve 3 lidech s 15 sec rezervou … V USA ho tusim nekdo kombinaci Rayquaz a Dragonitu dal ve dvou …

Mildavil19
Host
Mildavil19

Tak první dráček doma, ve čtyřech lidech s dračím útokem na pohodu, ještě 50 sekund rezerva