Metagross pod drobnohledem mmme730

Metagross je psychický a ocelový typ pokemona s vysokým atakem 257, taktéž vysokou obranou 247 a jen průměrnou vydrží 160.

Jedna z věcí, která ho činí výjimečným je jeho rezistence. Je odolný proti osmi typům pokemonů a proti dalším dvoum typům je dokonce super odolný! Žádný jiný pokemon první až čtvrté generace nedostal do vínku takovou výhodu.

Další věc, která z něj činí výjimečného pokemona je útok Meteor Mash, který šel získat na Beldum community day. Tento dvoubarový nabíjecí útok je cca o 25% lepší, než normálně dosažitelný Flash Cannon, což dělá z Metagrosse novou útočnou hvězdu. Hned ho poměříme s královnou gymů, Blissey.

Na tu narazíme obvykle se ZH/DG. Všechny bitvy byly simulovány na pokebattler s pokemony na lvl 30 a bez uhýbání.

Metagross s BP/MM zvládne Blissey za 56 sekund a ještě mu zůstane 10 HP!

Machamp to samozřejmě zvládne díky superefektivitě útoků C/DP jen za 47 sekund, čtyřruké bojovníky potřebujete ovšem dva.

Pro toho, kdo nemá revive na rozdávání, je Metagross jasná volba.

Podobně se dají odvodit další častí obránci gymů, Snorlax a Slaking. Oba jsou stejně jako Blissey pokemoni typu normal. Z přicházející 4 generace bude Metagross superefektivní proti eevoluci Glaceon, dále Togekiss, částečně proti Mamoswine a Rhyperior.

Stejně jako proti Blissey bude mít super odolnost proti legendárnímu Regigigas. Z Metagrosse se díky Meteor Mash stal výborný univerzál.

Odhaduji že v přicházejícím PvP bude jeden z relevantních pokemonů.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mysakusak
Mysakusak
28.10.2018 07:43
Reply to  mmme730

Ta analyza uz je na urovni publikace v renomovanem vedeckem casopise :-). Profesor Oak by mnel radost.

Mysakusak
Mysakusak
25.10.2018 13:53

Analýza je OK, ale je zde zásadní otázka:
Co je důležitější, rychlost nebo odolnost? Z hlediska úspory času a z hlediska možnosti dávat raidy v minimálním počtu rozhodně rychlost…
Argument ze Metagross šetří review a potion v době kdy suroviny většina lidí musí vyhazovat moc neuspěje …
Osobně mám sice 6 eventových Metagrossů, ale zatím nemám důvod do nich cpát stardust – spíše vykrmím další Rayquazy s ohledem na jejich efektivitu v útoku …

mmme730
mmme730
25.10.2018 14:03
Reply to  Mysakusak

Tvůj pohled na věc je mi blízký. Před psaním článku jsem zvažoval, jestli ho pojmout z pohledu hráče 40 lvl kterému stačí (shiny) Metagross s MM jen na zápis a nebo hráče kolem 30 lvl, který ještě nemá vyupovaná komanda zabijáků. Pro hráče na nižších lvl je Metagross s MM požehnání. Kdo si odchodil Beldum community day, má minimálně jednoho skvělého universálního countera defacto zdarma. Pomůže to v raidech. Všem.

4
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x