Latias a Latios se vrátí na víkend do raidů

Legendární pokémony Latios a Latias se vrátí tento víkend (od 24.01 – 27.01) do raidů jako T5 bosové.

Oba se začnou objevovat v raidech v pátek od 22:00, což znamená, že si na ně budeme muset počkat na sobotní ráno. V takto pozdních hodinách už se totiž vejce na gymech neobjevují. Zabojovat si s nimi budeme moct až do pondělí 22:00.

Latios i Latias mají ve hře i shiny formu, takže s trochou štěstí si můžete chybějícího sehnat do sbírky. Oba jsou dragon/psychic pokémoni. Latios je zaměřený na útok, Latias na obranu. Ačkoliv mají dobré staty, tak ve hře je outclassují jiní legendární pokémoni. Latios (CP 3912) má útok 268 naproti tomu Rayquaza (CP 3835) 284 a více HP. Pokud jde o psychic tak tam vládne MewTwo. Obranná Latias (CP 3510) má obranu 246 ovšem v porovnání s Lugia (CP 3703) na obrnu 310 nemá.

Mezi draky je prostě velká konkurence a Přemium Raidy Passy nejsou zdarma 🙂 Když už tak se vyplatí si je nechávat na to nejsilnější, protože i když ten chtěný pokémon nebude mít ideální IV, tak z něj alespoň získáte candy.

Samozřejmě pokud nejste hard core hráč, tak třeba Latios je opravdu dobrý pokémon s krásnými útoky Dragon Breath a Dragon Claw, s kterým se velmi dobře uhýbá při boji v gymu. I když rozhodně nejsou top. Pokud pomineme typ cíle, tak nejsilnější kombinace je Dragon Breath  s Psychic, která má  DPS 17,48 DPS což je stejné jako Dragonite s DB/OR. Pro srovnání Rayquaza DT/OR 18,81 DPS, MewTwo CO/PS DPS 20,76, Salamence DT/OR 18,39 DPS.

A čím na ně?

Nasadil klasické drakobijce:

  • Dialga (DB/DM)
  • Mamoswine (PS/AV)

Případně rovnou draky:

  • Rayquaza (DT/OR)
  • Salamence (DT/OR)
  • Garchomp (DT/OR)

Anebo pokémony, kteří jsou osvědčení proti psychickým pokémonům:

  • Giratina v orgin formě (SC/SB)
  • Darkai (SN/SB)
  • MewTeo (PC/SB)

A jak to vidíte vy? Půjdete si pro jednoho či více Latiosů anebo v Latias vidíte potenciál pro PVP/Rakeťákům?

 

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

2
Komentujte

avatar
1 Komentované diskuze
1 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
2 Už okomentovali
dragoJjj Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Jjj
Host
Jjj

Chválim změnu stylu článku. Pokestop pročítám pravidelně většinou mám stejný názor a teď bych řekl že je článek vyladěn i pro míň znalé hráče. Vždy rád přeposílám naší maloměstské komunitě kdy i slabá lv30 zdrtí leadra a přitom slyším od velkoměst ze se najdou lv40 co ho nedaj. Dobrá práce.