Dilema trenérů

Všichni trenéři se dříve nebo později ocitnou v situaci, kdy zvažují, jak investovat svůj drahocenný dust a candy. Nebudeme se tu teď zabývat nováčkovskou nerozvážností, ale dilematy trenérů na levelu 30 a výš.

Obvykle volíme dvě cesty. Jedna je vymaxování určitého pokemona, kterého máme v oblibě, má dokonalé IV, nebo z jakéhokoli jiného důvodu, který je nám v tu chvíli nejbližší.

Další cesta je powerupovat do 30 lvl a vrhnout se na dalšího pokémona.

Jako příklad si vezmeme populárního Tyranitara. Jeden z nejlepších útočníků, taktéž velmi vhodný do obrany. Prostě top pokemon, kterého si všichni hýčkáme, na jehož raidy rádi chodíme a nováčci ve hře se nad svým prvním dmou pýchou. Pokud jednoho takového získáme z raidu, nejspíše bude na lvl 20. Na power up na lvl 30 budeme potřebovat 75 tisíc dustu a 66 candy. Jak známo, od 30 lvl roste CP jen o polovinu. Pokud tedy toho jedince budeme chtít dále posunout až na lvl 40, budeme ještě potřebovat 150 tisíc dustu a 182 candy. To jsou neuvěřitelná čísla!

Když by jsme tedy slevili ze svých požadavků a pozvedli zmíněného Tyrana jen do lvl 30, zůstane nám hvězdný prach na power up z lvl 20 na lvl 30 k dalším dvoum Tyranitarům chycených v raidu. Po těchto power upech by nám dále ze zmiňovaných 182 candy zůstalo více než slušných 50 candy.
Tímto nechci tvrdit že nemá smysl dělat power up nad 30 lvl. Jsou hráči, kteří mají rádi výzvy a pro odsólování Ninitales vymaxované zabijáky potřebují. Ale ruku na srdce. K čemu nám Ninetailes kromě zápisu do pokédexu je?

Vrátíme li se zpět k Tyranovi, tak pro zdolání tohoto bosse v raidu, ve dvou lidech, při oblačném počasí potřebujete každý 7-8 Machampů na lvl 30 bez oživování ve bitvě. Hariyama je také použitelný, nemám s ním ale v tomto osobní zkušenost. Souboj proti Tyranitarovi s countery na vyšším lvl vám samozřejmě pomůže ke zdolání Tyrana za kratší časový úsek, také vás to ovšem bude stát spoustu dustu, který by jste mohli využít smysluplněji jinde. A jak známo, pokéhistorie se nezajímá o to jak rychle bosse zdoláte, ale jestli to dokážete.

Nedávno, kdy se nám hodil Golem k ničení legendárních pokemonů druhé generace bylo spočítáno, že power up nad lvl 30 mu téměř vůbec nepřidává na síle v boji. Respektive velmi málo za obrovskou cenu.

Stardust je ve hře nejcennější komodita a proto stojí zvážit jak s ním naložit.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

16
Komentujte

avatar
7 Komentované diskuze
9 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
9 Už okomentovali
mildavil19PavelPapiRussulagriseaMysakusak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
mildavil19
Host

No ona ta malá skupina má i význam při IV raid bosse , mimo moltrese mam vše min 93% , většinu dokonce 96% +

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tahat pokese na 100% je zhruba stejna ptakovina jako lezt na Mount Everest. Staci prece vylezt na Snezku – z te je take hezky vyhled. Nebo to je jinak 🙂 ?

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Já vytáhl na max. i Wailorda nebo Gardevoira prostě jen proto, že se mi líbí…

TNT
Host
TNT

Sílu pokešů v závislosti na levelu je v grafu – googlujte v obrázcích „Stardust Strategy Poke Assistant“. Pokeši na levelu 30 mají cca 90 % možné max síly, těch 10 % výkonu navíc do levelu 40 je za cenu obrovské investice dustu a candy jak je v článku zmíněno. Boost pokešů počasím to schéma grafu nemění. Já dělám stáda „to nejlepší co aktuálně mám“ pokešů do levelu 31, jakmile vidím powerup za 6000 stardust tak končím. Zatím vůbec neřeším dilema kterého pokeše maxovat.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ono se v dobe nedostatku review a potion vyplati mit silne mrchy, ktere neco vydrzi. A navic zacina plati ze z duvodu uspory review/potion uz neni uplne dobre kaslat na vyber utocniku – ma smysl to prehazovat dle obrance ….

mildavil19
Host

Naše skupina zvedá vše na max , v 5 lidech dáváme všechny raidy , nemusíme na nikoho čekat nebo někoho prosit aby nám pomohl , ono je to hodně o tom v jak velkém městě hraješ a co očekáváš od odměn , porazit v 15 lidech legendarku , není vůbec zajímavé a pokud nemáš gym , tak dostaneš 8 míčku , což také není hodně a spousta jiných věci , což je na další článek

samotář
Host
samotář

Skupina, to zas není nic pro mne, potřebuji svobodu volby. Když potkám skupinu u legendárky, připojím se, když ji nepotkám, plácnu něco menšího. A jinde skupiny nepotřebuji, ba naopak. Skupiny, letci a peníze hru kazí a umrtvují. Skupiny zpravidla večer naskládají do gymů tuhé inkasisty a letci čistí gymy bez nutnosti mezi nimi trajdat. Bohatci rostou z nakoupeného a na raidu jejich pokeši v gymu sotva lezou. Nebýt legendárek, byly by pro mne všechny skupiny nezajímavé.

Papi
Host
Papi

Pravda

samotář
Host
samotář

No, doposud jsem se tím netrápil. Vymaxoval jsem si už deset různých stvorů a další postupně (podle potřeb pro úspěch v trojkových raidech) zvedám. Ale teď zjištuji, že s hejnem slabších bych možná mohl být úspěšnější – když už, tak nedávám raidy na čas. Vymaxované potvory jsou totiž hlavně odolné, ale na pořádnou ránu se zmůžou jen občas. Tyrana z tohoto důvodu v malých raidech prakticky nepoužívám, jiní jsou rychlejší. V pětkových ano – jako posledního v šestici, když nechci používat druhou. Ale k pětkovým se dostávám jen zřídka (nejsou lidi).

Mysakusak
Host
Mysakusak

Kdyz ono to CP nad 3600/3500 u Tyraku a Dragonitu tak hezky vypada ;-). A co teprve Groundon, Kyogre, Slaking nad 4000 …

micska71
Host
micska71

Vypadá to krásně, to ano, ale asi 100% pokemony sbíráš po hrstech. Já mám jen pár 100%, ale všechno jsou to mrzáčci, nejlepší z nich je Flareon, Charizard a Typhlosion.
100% drak, rex nebo legendárka? Chacha! Tam jsem vděčný za 90% a (aspoň) Attack 15

samotář
Host
samotář

Ano, ano, potvrzuji. Odchyceno cca 30tis pokešů s kvalitních je mezi nimi pomálu. Lepší jsou z vajec, ještě lepší z raidů. Ale těch, když do vajec a pasů vkládám jen hrou získané peníze, je ještě mnohem méně. Videa, kde hráči na lvl40 s namaxovanými stády zřídkavě nalezitelných pokešů utloukaji nějakého ubožáka, no… 🙂 Nevím, co bych na tom měl obdivovat. Snad jen hafo vložených peněz. Je to jiný svět.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Z raidu mam 98% tyraka, z vajicka 98% dragonita. Z pouzitelnych pokesu mam 100% Execcute, Machampa, Alakazana. A pak uz jen zastupy 98/96 % …. Takze take zadny zazrak ,,,

TNT
Host
TNT

Nemáš se za co stydět nebo někomu něco závidět do doby než se zavede prvek ve hře PvP a potkáš lepší trenéry, to strojové bránění co teď je ve hře stírá rozdíly mezi 90 a 100 %. Ten rozdíl síly pokeše mezi 100 % a 91 % při attack 15 je nějakých řekněme papírově 8 %, to je prd rozdíl, když je trenér šikovný a ví co má s pokešem v útoku dělat. 🙂 Na redditu pogo se tyhle témata, vztahy % IV a struktura A/D/S, rozebírala podrobně před rokem, dost toho jde vygooglit.

nomilomipolikoli
Host
nomilomipolikoli

Ohledně PVP je jasný, že lidé z větších měst na tom budou líp než my z vesnice. Více rozmanitější pokemoni, více pokemonů s větším IV a budou na tom lidé co se týče času a vynaloženého úsilí mnohem lépe z města(takže vyšší lvl u hráčů/čas), protože maj pokestopy a pokemony třeba přímo v domě a nebo spousty kolem okolí. Takže v konečném důsledku pokud by se mělo řešit IV pokemonů, měl by se niantic snažit o to, aby všichni měli stejný podmínky na to PVP, takže vytváření nových pokestopů a gymů a tím pádem větší výskyt pokemonů. Jinak nemá smysl… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Má pravdu předsedo 🙂