Z deníku trenéra – Chyť je všechny a evolvuj

Řeknu vám, event Eggstravaganza byla opravdu jízda, na kterou mnoho z nás dlouho čekalo. Měli jsme nashromážděné  stovky Pidgey a tisíce jejich candy pro masovou evoluci. Přeci jen event, kde dostanete 2x tolik zkušeností tu byl jen jednou a nepočítám, že jej Niantic jen tak zopakuje.

Před eventem jsem našel super tip na redditu. Udělejte si screenshot aktuálních zkušeností a nachozených kilometrů, ať víte jaký pokrok jste udělali.

Začal jsem na 629.773 na level 33. Že dám 34tku mi bylo jasné, protože jsem na to měl dostatek Pidgey candy i Lucky Egg.

Navíc byla akce na Lucky Egg za polovinu ceny. Sice jsem jich měl dostatek, ale už od začátku jsem počítal že jich nakoupím dalších 50. Přeci jen do level 40 je ještě dlouhá cesta. Za zbytek PokéCoin jsem nakoupil inkubátory. Chtěl jsem se co nejdříve zbavit 5km vajíček.

První dny

Bohužel jsem chytl chřipku, takže to na chození první dny opravdu nebylo. Tak jsem alespoň evolvoval a chytal všechno co bylo kolem.

Moji spolubojovníci mezitím rozjeli opravdu šílenou jízdu. Jeden dal čerstvě 35ku a zamířil si to rovnou na 36. Tu fakt dal během pár dní.

Další se postupně přidávali. Viděl jsem to na gymech, jak postupně jejich levely rostou. Bylo znát, že se na tento event opravdu hodně lidí připravovalo už několik týdnů.

Další dny

Jakmile se mi udělalo trochu lépe začal jsem chodit vajíčka. Měl jsem 8 koupených inkubátorů. Takže při trhání proutků na velikonoce jsem je všechny vychodil.

Bohužel plánovaných bojových akcí za spoustu expů jsem se neúčastnil. Na to jsem ještě neměl sílu. Ale bylo hezké sledovat jak se město postupně opakovaně zbarvuje do modré.

Event totiž zpět přitáhl spoustu modrých hráčů, kteří už hru omezili. Vzniklo několik skupin, které aktivně bojovali o území. Mimo modrých se vrátilo i několik známých tváří ze žlutého týmů. Dokonce udělali i celkem hezký protiútok na místa, kde drží modré 10tky po několik týdnů.

Co se povedlo

Většinou když je nějaký event, tak lidi chodí do práce a na event nemají moc času. Teď ale byly svátky, takže to bylo opravdu znát. Spousta lidí se posunulo o nějaký ten level dál. Ve FB skupinách se objevilo celkem dost screenshotů čerstvých level 40.

Já jsem nakonec skončil těsně před level 35. Ten jsem dal až včera. Celkem jsem tak získal nějakých 1,57M zkušeností, což není moc. Podle internetových diskuzí byl takový zdravý průměr lidí, co se na event připravili 2M zkušeností. Nejvíc co jsem viděl bylo zdokumentovaných nějakých 10M. Ale na to pracující člověk, žijící na předměstí menšího městečka nemá šanci dosáhnout 🙂

Samozřejmě když je 2x tolik zkušeností tak chytáte všechno, co se hýbe. Navíc jsem líhl 2km vejce jak to jen jde. I díky tomu se mi podařilo získat ohnivý, ledový a dark medal.

Tento event byl prostě chyť je všechny a ihned evolvuj.

Co se nepovedlo

Doufal jsem že bude padat víc 10 km vajec a podaří se mi vylíhnout Larvitara, dalšího obranného Snorlaxe anebo Chansey. Celkem mi nakonec padly jen dvě 10 km vejce. Z jednoho byl Dratini a z druhého Porygon. I tak si ale nestěžuji. Z 2 km vajec jsem získal pár hezkých Eevee.

Kámoš investoval všechny naspořené PokeCoin do Inkubátorů. Celkem to bylo 3.000. Za celý event mu nepadlo ani jedno 10 km vejce. Což je celkem síla.

Popravdě jsem také čekal trochu větší bonus do candy z vylíhnutých vajec. Tuším že nakonec bylo +3.

A jak to jde dál?

Nachodil jsem toho celkem dost. Vzdal jsem čekání na dalšího obranného Snorlaxe a tam dávám candy do dvou obranných co mám. Jsou z nich teď 3K monstra, která většinou hlídají vršek Gymu. Škoda že u žádného nemám Body Slam.

Díky velkému množství pochytaných pokémonů se mi podařilo nasbírat přes 200K stardust. Přesné číslo netuším. Většina padla na vylepšování obránců. Má jednotka Vaporeonů už čítá 12 kousků, z toho 11 je 2,8K+. Většinu z nich už dám na 2,9K ale kde vzít dust 🙂 Popravdě ještě tak 3 by se mi hodili.

Teď plánuji otestovat Gyaradose s 97% IV (14-15-15), Dragon Tail a Crunch. Podle simulací by měl být schopný sejmout Jolteona. Momentálně je na 1867 CP a vymaxovat bude stát opravdu hodně dustu. Moc se mi do toho ale nechce 🙂

Co se týká lokálních bojů o Gymy, tak jsem začal více používat Exeguttora. Mlátím s ním Blissey i Snorlaxe když mají Zen Headbutt. Odolnost na psychic útoky je znát. Dost zrychlil boje. Takže už má 2,7K.

Závěr

A jak jste prožívali Eggstravaganzu vy?

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

26
Komentujte

avatar
13 Komentované diskuze
13 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
14 Už okomentovali
Mrkevxxsvitamildavil19Davissimo08DougyGiro91 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Mrkev
Host
Mrkev

“ Celkem jsem tak získal nějakých 1,57M zkušeností, což není moc. Podle internetových diskuzí byl takový zdravý průměr lidí, co se na event připravili 2M zkušeností. “

To je popravdě hodně málo. Na první X2 event jsem nebyl nijak pripraven a přesto jsem v klidu udělat asi 2,4 mega. Na druhý jsem byl připraven víc a nahrál něco přes 6 milionů.

mildavil19
Host
mildavil19

Tak Písek byl donedávna skoro celý modrý , přes event jsme všechny modré věže sundali a rozdělení sil je teď zhruba rovnovážné

xxsvita
Host
xxsvita

Souhlasím. Od eventu je to v Písku zajímavější, než dosavadní desítkové gymy modrých.. Taky mi přijde, že už v gymech nevídám dva modré cheatery, kteří obsadili každý dobitý gym do pár minut.. (nicky myslím JirkaSpyro a pak nějaký dívčí nick..)

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Jsem zlutak a naše malé město se dá uhlídat ale občas si taky někdo z modrejch udělá výlet a napalej to. Teď už moc nehrotim vejce takže se spokojím se dvoumi třemi gymy. 10 sem vybíral jen na výjezdu v Příbrami. Jinak jak tu někdo psal že už má druhýho shiny Karpa, tak já pořád nic. Dnes přišel jeden obyč ale potěšil. Cp 163 15,15,14. Posledních pár kapříků a jdu na něj.

M. Husak
Host
M. Husak

Ohledňe dlouhotrvajících gymu – divili by jste se co za podivne enklavi existuji na venkove. Treba cele mensi mesto cervene … A kdyz jsem se tam vetrel do rana mne vykopali. Jsou mista kde gymi (nejen modre) drzi dlouhodobe …

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Jsem menšina, teď mám dva gymy 😀 mívám 4-6. Nachodim hodně, 10-15 denně.

samotář
Host
samotář

Možná menšina v pustině. Jako menšina v modré džungli teď mívám tak 1-2 a jejich životnost počítám v minutách. Měl jsem jednou 🙂 už i deset, ale to bylo při přespůlnočním tahu a v době, kdy bylo snazší věže bořit. Teď už všude postupně vyrostly modré desítky a jejich rozborky jsou náročné na zdroje a táhnou se…

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Štěstí, celkove to je můj třetí. Levely nehonim, nevidím v tom extra smysl. Hraju od listopadu a jsem 29. 617 vajec. Z toho 51 desítek. Mě zase nepadl Lapras a Lee. Jedinej hatchnutej Lapras je teď z dvojky z velikonoc.

samotář
Host
samotář

Hm, tak to si musíš ve velkém kupovat inkubátory. My teprve nedávno překročili 500 (a 2100km) a to jsme za polovinou lvl35. Líhneme nepřetržitě. Zřejmě jsi členem místní přesily a s herním zlatem nemáš potíž…

Bauch
Host
Bauch

Já jsem čerstvě překročil 1000km a mám 500 vajíček 😀 a to moc inkubátory nekupuju

samotář
Host
samotář

To by ovšem znamenalo téměř výhradně dvoukilová vejce. Ta však jsou mnohem méně častá, než pětikila. Něco nehraje…

samotm
Host
samotm

2x Snorlax za event? To je síla. Já jsem level 36, vylíhnul jsem 678 vajec a nevypadl mi ani jeden Snorlax 🙁

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Jája Gligar mě potěší vždycky nejvíc 🙂 to je masér 🙂 že bych s tím seknul nejradši 🙂 naštěstí mi o eventu přišli 3 desítky a 2x snorlax a 1x mareep.

Alakhaii
Host
Alakhaii

dal jsem 1,9m expu takze jsem zdravy prumer 😉 bohuzel jsem ten kamos o kterem se pise ve clanku a nepadlo mi zadne 10km vejce . po eventu jsem vychodil prvni 10km vejce a ziskal jsem skveleho gligara takze velike nadseni 😀

M. Husak
Host
M. Husak

Trochu mne děsí co bude, až budeme mít všichni level 40 a ty nejnamakanější možné pokémóny. Oběm silných pokémonu v oběhu musí zákonitě kumulativně narůstat.
Jak pak chce Niantik přilákat nové hráče ? Vypustí další generaci, která to co mám teď slupne ke svačině a půjde se od nuly ? Zavede handikapový systém (jako je třeba v golfu neb na dostizích) aby si začátečníci vůbec mněli šanci zahrát ?

samotář
Host
samotář

Budeme chytat velké kapry (49/300) a lovit malé krysy (213/300). A pikáče 😉

M. Husak
Host
M. Husak

Nerozumim cislum v zavorce. 213 je shuckle. Ma to byt nejaka finta spojena s tim, ze shuckle je za vhodnych okolnosti nejsilnejsi existujici pokemon ?

sevanan
Host
sevanan

podle mě spíš jeho aktuální stav krys a kaprů 😉

samotář
Host
samotář

Sevanan to trefil. 300 je počet pro zlato, číslo před lomítkem je skutečný stav. A s draky je to také bída…

M. Husak
Host
M. Husak

Tak to mne ceka jeste prace (male krysy mam asi 50/300). Dalsi celozivotni challenge je sesbirat vsechny pismnenka Unknown …. Nemam zatim ani jednoho ….

samotář
Host
samotář

To M.Husak: bať, bať 🙂 ale papučové válečníky už to nebaví a nudí se. A dobře jim tak.

Peto
Host
Peto

Ahojte priatelia, mne sa podarilo chytiť už druhého zlatého Magikarpa a prvý CP 147 a druhý CP 102. Neviem ako je to možné, ale potešilo 🙂

vyrostek
Host

Za event jsem udelal pres 2M xp, vychozeno tak kolem 100 vajec, 10km padly tri a vsechny az posledni den eventu. 2x Snorlax (Zen + Heavy Slam a Lick + Heavy Slam) a 1x Dratini s konecne rozumnym IV 93 na kteru uz cekalo 285 Dratini candy. Zustalo mi jeste asi 3k Pidgey candy, ale proste poprve kdy se mi zdalo, ze holubu je vsude malo. 😀 Celkove s eventem velka spokojenost.

welby
Host
welby

Event jsem využil k tomu, abych si uvolnil místo v batohu. Už delší dobu jsem s sebou tahal 950-1000 pokešů a čekal, jestli bude dvojité XP. První dva dny jsem neměl čas chodit, tak jsem jen evoloval. Ono těch mých 7 půlhodinových evolucí dalo dohromady 3,5h evolování a to je za dva dny opravdu hodně a už mi to lezlo pěkně krkem. Zisk byl lehce nad milion XP. Pak jsem strávil 3 dny na dovolené atd… Takže mi zbyl jen jeden a půl dne na to, abych pořádně zabral 🙂 Poslední den eventu jsem měl volno a tak jsem celkem… Číst vice »

Davissimo08
Host
Davissimo08

Já jsem za event nasbíral cca 750tisic XP protože bydlím na vesnici. Můj kámoš za event nasbíral cca 1M XP. Od 33 levelu a cca 400tisic který jsem měl na začátku eventu a jsem level 34 a cca 100tisic.Jezdili jsme do 1 města kde byl spawn na machopy tak jsme nasbírali cca 110 candy.

Davissimo08
Host
Davissimo08

A jeste jsem nachodil cca 80 km a vychozeno 5 10km vajec a jsem rád za 2 Snorlaxe!!! Konečně nejaký silní Snorlaxové do té doby jsem mel snorlaxe cp 1421.