Aktualizace Pokémon GO 0.115.2

Včera vyšla aktualizace Pokémon GO 0.115.2, která se hráčům postupně objevuje v Google Play. Pokud nepatříte mezi ty šťastné a chcete jí hned, tak na konci článku je odkaz na APK z mirroru.

Takže co je nového.

Aktualizace herního engine Unity

Unity je herní engine, který používá Pokémon GO pro vykreslování 3D grafiky. V 0.115.2 byl aktualizován z 2017.1.2 na novější 2017.4.2. A co od toho můžeme očekávat?

Hra by měla být zase o trochu rychlejší, méně padat a spotřebovávat i méně paměti. S novou verzí většinou také dochází k úpravě vykreslování některých grafických efektů (odrazy světla, stínování, barvy). Takže mějte oči na pozoru jestli nějaký pokémon nevypadá trochu jinak.

Niantic Kids (v přípravě)

Hráči do 13 let, jsou mají ve hře několik omezení. Je to z důvodu ochrany jejich soukromí a bezpečnosti. I když spíše to bude souviset s tím soukromím a legislativou jako GDPR (General Data Protection Regulation). Niantic se s tím nepáral o hráčům do 13 let prostě omezil hru, aby nedošlo k nějakému incidentu, takže nemohou například měnit pokémony.

To by se mělo změnit díky spolupráci s poskytovatelem služby SuperAwesome, na ochranu dětí v aplikacích. Přibudou bezpečnostní prvky pro přihlášení a také zákonní zástupci budou mít možnost sledovat jejich aktivitu a omezit hraní.

Tím to samozřejmě nekončí. Mladší spoluhráče je třeba ve hrách jako je Pokémon GO ochránit před potenciálně nebezpečnými lokacemi a naopak je držet v bezpečném prostředí.

Naši mladší spoluhráči budou mít také vlastní přihlašovací obrazovku. Zatím je jen provizorní. Do budoucna možná přibudou nějaké dětské motivy.

Úprava „agresivních“ notifikaci

Systém na upozornění že máte nový dárek, přítele anebo pokémona zpět z gymu začíná být poměrně přetížený a dokonce dělat potíže. Například kliknout na ikonku spojení s Pokémon GO Plus pokud jedou notifikace je problém a mám pocit, že dokonce občas zabrání správnému spuštění.

Tohle se mění. Přibyla schránka s novým UI (User interface – Uživatelské Rozhraní).

Dočasné bany a zrušení účtu

Od aktualizace 0.107.1, která vyšla v červnu si hra zaznamenává porušování pravidel. Pokud hráč používá spoofing GPS (podvržení polohy) anebo bota (automatizaci, makra) tak si to hra zapíše.

Na základě toho, jak hráč moc podvádí pak dojde buď k dočasnému banu (7, 30 anebo 365 dní), permanentnímu zablokování herního účtu anebo shadowban (tam by to mělo být na 30 dní). Od této aktualizace se podvodníci dozvědí za co vlastně ban dostali.

Bany rozesílá Niantic ve vlnách (ban wave). Pokud mi je známo tak od června proběhla jen jedna. Teď když už to má Niantic připravené, tak by mohly přicházet častěji.

Další změny a novinky

  • Niantic přidal zakázaná slova při pojmenování pokémonů. je to z důvodu, že jména teď vidí i jejich přátele. Mezi nimi je i devil (ďábel). Takže pro Pokémony s CP 666 musíte použít český ekvivalent 😉
  • Přidáno klíčové slovo Lucky s kterým můžete najít všechny své Lucky pokémony.
  • Možnost přes nastavení schovat u přátel jakého pokémona právě chytli, což by mělo výrazně zrychlit načítání.
  • U přátel kterým jste poslali dneska gift je na obrázku jejich avatara šipka.
  • Nové medal za Safari Zone ve městě Yokosuka v Japonsku, který se bude konat 29. srpna až 2. září. Celkem se jedná o 15 medal za každý park, kde se bude akce konat.

Oprava chyb

  • Berry bug opraven – Občas měl pokémon, kterého chytáte u sebe berry ačkoliv jste jí po něm nehodili.
  • Po poslání dárku přátelům se okno automaticky nepřesune na začátek.

Co našli datamineři

Datamineři jsou lidé, kteří se rádi hrabou ve zdrojových kódech. A co naši tentokrát? To co najdou může být jen příprava na něco většího.

Sdílení Ex Raid Passů

Hráči nám trochu zlenivěli, takže občas vynechají důležité raidy v gymech, za které chodí pozvánky na Exkluzivní Raidy s MewTwo. Niantic se proto rozhodl dát možnost nasdílet černé raid passy přátelům.

Prozatím nevíme jak tato mechanika bude fungovat, rozhodně by však mohla k raidům s MewTwo přilákat další trenéry.

Meteor Mash

Ve hře se objevil nový útok Meteor Mash. Jedná se o steel útok z Generace III., který se v původní hře mohlo naučit jen pár pokémonů. V Pokémon GO by to teoreticky mohl být Metagross.

Další podpora pro přidání nových PokéStopů

Do zdrojových kódů přibyla další podpora pro přidání návrhů na nový pokéstop. Už se to pomalu rýsuje. Prozatím však nevíme, kdy to spustí anebo zdali už je v kódu vše potřebné.

Další nalezené věci

  • Podporu pro další zařízení Pokémon GO Plus. Hra by si mohla do budoucna pamatovat předchozí zařízení a snadněji jej pak spárovat.
  • Změna práce s kamerou a screenshoty. Zřejmě se jedná o podporu scanování QR kódů, možná ale i přípravu na nějakou novinku v AR.
  • Přidávání přátel přes QR kód

Závěr

Pokud se vám ještě neobjevila v Google Play můžete si jí stáhnout z Mirroru (serverů, kam APK (soubor s aplikaci), nahrávají lidé kterým už se v Google Play objevila).

Vzhledem k bezpečnostním rizikům stahují APK z apkmirror.com.

Mimochodem dneska se podařilo dataminerům zjistit, že v síti už jsou všichni shiny pokémoni z Generace I a II. Co jsem je procházel, tak u spoustě z nich ještě nejsou doladěné efekty. Jedná se tak zřejmě spíše o přípravu na další eventy.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

8
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
3 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
Boss PauliedragoJanaSilamorMildavil19 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Boss Paulie
Host
Boss Paulie

4770 9659 3507

Jana
Host
Jana

Po aktualizaci se mi na svém telefonu nedaří spustit hru, na jiném to ale jde. Už jsem zkoušela odinstalaci, restarty, stále to ale nejde, neporadí mi někdo, co s tím?

Mildavil19
Host
Mildavil19

Bude tam nějaká chyba , po raidu jsem nedostal už 2x míčky za přátele

lolikomito
Host
lolikomito

Už je na čase, aby se mohli vytvářet gymi a pokestopy, ti co bydlí ve velkých městech, ti nad tím zakroutí očima ale kdyby bydleli ve vesnicích a malých městech, tak by si to přáli hned od začátku co hra byla spuštěna..

Silamor
Host
Silamor

Já jsem přidával ze začátku přes Ingres. Sdíleli ty hry databazy. Jestli to nezměnili zkus to

Emeldir
Host
Emeldir

Take se spekuluje, ze POGO obsahuje trosku hranicni mechaniky v ramci opravneni pristupu k zarizeni a ze nova anticheat opatreni v tehle aktualizaci dokazi cist nazvy slozek v zarizeni. Coz samozrejme vyvolava obavy o poruseni soukromi uzivatele.
zdroj:https://pokemongohub.net/post/news/pokemon-go-allegedly-reading-device-files-and-folders-on-android-raises-privacy-concerns/