Aktualizace herních podmínek Pokémon GO obsahuje novou pasáž o podvádění

Niantic aktualizoval herní podmínky Pokémon GO. Většina z nás si toho asi ani nevšimla, ale po přihlášení do hry 1.10.2018 jste museli odkliknout že souhlasíte 🙂

Nové herní podmínky v sobě mají samostatnou pasáž věnovanou podvádění. Jak poznamenal v diskuzi pod novinkami Mysakusak, tak se jedná pouze o zakomponování části z Trainers Guidelines (Pokyny pro trenéry) do herních podmínek.

Nová pasáž anglicky

3.1 Cheating

Niantic prohibits cheating, and we constantly take steps to improve our anti-cheat measures. Cheating includes any action that attempts to or actually alters or interferes with the normal behavior or rules of a Service. Cheating includes, but is not limited to, any of the following behavior, on your own behalf or on behalf of others:

Accessing Services in an unauthorized manner (including using modified or unofficial third party software);

Playing with multiple accounts for the same Service;

Sharing accounts;

Using any techniques to alter or falsify a device’s location (for example through GPS spoofing); and/or

Selling or trading accounts.

Apps may not work on devices that Niantic detects or reasonably suspects to be cheating, and Niantic will not provide support to players who attempt to cheat. You agree that Niantic may employ any lawful mechanisms to detect and respond to cheating, fraud, and other behavior prohibited under these Terms, including checking your device for the existence of exploits or hacking and/or unauthorized software. Please see the Guidelines and our Privacy Policy for more information.

Nová pasáž česky

3.1 Podvádění

Niantic zakazuje podvádění, a neustále provádíme kroky ke zlepšení našich opatření proti podvádění. Podvádění zahrnuje jakoukoli akci, která se pokusí pozměnit anebo přímo úspěšně pozmění běžné chování hry, pravidel anebo služby. Podvádění zahrnuje, ale není omezeno na následujících chování, ve váš vlastní prospěch anebo prospěch někoho jiného.

Přístup ke službám (hře, serveru atd.) neoprávněným způsobem (včetně použití modifikovaného nebo neoficiálního softwaru třetí strany);

Hraní s více účty na stejné službě;

Sdílení účtů;

Používání technik k úpravě anebo falšování polohy zařízení (například GPS spoofing) a/nebo;

Prodávání anebo výměnu herních účtů.

Aplikace nemusí fungovat na zařízeních, na kterých Niantic detekuje nebo důvodně podezírá, že podvádí, a Niantic nebude poskytovat zákaznickou podporu hráčům, kteří se pokoušejí podvádět. Souhlasíte s tím, že společnost Niantic může používat jakékoli zákonné mechanismy k odhalování podvádění a zasáhnout proti podvádění, podvodům a dalšímu chování zakázaným těmito Podmínkami, včetně kontroly vašeho zařízení na existenci zneužití bezpečnostních děr anebo hackování a/nebo neoprávněného softwaru. Další informace naleznete v pokynech pro trenéry  a v zásadách ochrany osobních údajů.

Analýza podmínek

Na plné pochopení těchto pravidel je třeba znalost angličtiny, odborných pojmů no a samozřejmě jak funguje vlastně podváděním, resp. narušování bezpečnosti aplikací.

Berte prosím na vědomí, že toto téma je tu čistě ze studijních důvodů a všechny informace ve veřejném zájmu.

Podvádění zahrnuje jakoukoli akci, která se pokusí pozměnit anebo přímo úspěšně pozmění běžné chování hry, pravidel anebo služby.

Pokud chcete dělat neplechu, tak nejjednodušší je monitorovat chování programu a za běhu toto chování upravovat. Proto je v podmínkách pojem „chování“. Jako uživateli vám běží v mobilu aplikace a ta se nějak chová. Například když kliknete při chytání pokémona na malinu otevře se menu, kde můžete kliknout na vhodnou malinu. Vaše aplikace Pokémon GO pošle serveru informaci, že jste si vybrali malinu a on si u pokémona udělá poznámku, že je ovlivněn malinou a zároveň vám jí odečte. Co kdybyste však serveru poslali informaci, že chcete použít zlatou malinu kterou nemáte? Pokud to vývojáři dobře ošetřili tak vyskočí chyba. Jestli ale ne, tak se použije ale neodečte (předpokládám že datoví typ bude celé nezáporné číslo). Takže by stačilo mít aplikaci, která bude odesílat takto „podvržené“ hodnoty na server Niantic anebo upraví to co odesílá přímo aplikace Pokémon GO.

Výše uvedený příklad je v podstatě zneužití chyby ve hře. V reálu byste spíše měli aplikaci, co bude při házení posílat na server Nianticu že jste hodili excelent curveball při každém chytání pokémona. Věřím že takové aplikace existují.

Pokud si myslíte že to je něco neuvěřitelně složitého, tak určitě znáte makra. Uděláte nějaký úkon, ten si nahrajete jako makro a to pak pouštíte. Stačí si takto udělat makro pro pokémony v různé vzdálenosti s hozením excelent curverball a pouštět je. Nepotřebujete ani vlastní aplikaci.

Přístup ke službám (hře, serveru atd.) neoprávněným způsobem (včetně použití modifikovaného nebo neoficiálního softwaru třetí strany);

To je to co jsme výše popisovali. Prostě mám software co ovlivňuje chování hry ať už modifikací toho co vidí Pokémon GO (makro), co ovlivňuje Pokémon GO anebo co posílá požadavky přímo na server Niantic.

Hraní s více účty na stejné službě;

Služba je podle Niantic – aplikace pro mobilní telefony, platforma pro AR a weby. Tedy 1 fyzický člověk by měl mít právě 1 účet ve všech službách.

Podle mě tam není nic o tom, že by na 1 mobilu nemohlo více lidí mít svůj účet. Předpokládám že Niantic počítá s tím, že pro malé děti nebudou rodiče kupovat drahé telefony s AR.

To co má Niantic na mysli je zřejmě hraní více účtů na jednom mobilu naráz. Existují totiž aplikace, které umožní vytvořit virtuální stroje v mobilu, které se chovají jako samostatný mobil anebo aplikace, které oddělí prostor že Pokémon GO může jet ve více instancích a navzájem se nevidí.

Představte si že máte nad sebou pět vrstev hry Pokémon GO a navzájem sdílí klikání na displej. Takže můžete jen třeba raid s 5 účty na jednom telefonu naráz.

Sdílení účtů;

Sdílení účtů znamená, že někomu dáte své přihlašovací údajů, aby vám třeba zašel raid. Co vím z mého okolí tak to byla a je celkem běžná praxe.

U raidů to většině lidí asi vadit nebude, ale dřív když boje o gym stály za to, tak lidi sdíleli přihlašovací údaje aby zaplnili 10tkový gym. Tohle už do hry nepříjemně zasahovalo, protože prostor je omezený a byl rozdíl sejmout 7čku a 10tku.

Takže nesdílejte účty 🙂

Používání technik k úpravě anebo falšování polohy zařízení (například GPS spoofing) a/nebo;

Falšování polohy asi všichni znáte. Mnoho Pokémon GO Youtuberů tomuto nesváru dělalo reklamu.

Nainstalujete si prográmek, který se pokusí zaplevelit vaše sledování polohy falešnými daty. Pak prostě hrajete Pokémon GO z gauče. Vtip je v tom, že Niantic ví že používáte falšování polohy a vede si o tom záznam. V herním kódu jsou dokonce proměnné kde se zaznamenává kolik času hrajete regulérně a kolik z gauče.

Tuším že od Androida 7 (Nougat) už aplikace dostává informace, že data pochází z falešné GPS. Jedná se o bezpečnostní opatření, aby nějaký malware neposlal navigaci mylné údaje a neskončili jste v příkopu. Někdy v březnu/dubnu dokonce vyšla ještě další bezpečnostní aktualizace, které data dokonce míchá.

Chytřejší spoofeři obojí dokáží obojí přes root. Na úrovni operačního systému nainstalují aplikaci na falšování polohy a data z ní posílají jako regulérní GPS (regulérní je vypnutá). Pokémon GO je nad operačním systémem, takže nevidí co se děje „dole“.

Jenomže Niantic stejně ví, že podvádí. A jak? Všechny ty prográmky slouží pouze k simulaci polohy na mapě. Skutečná GPS poskytuje i data jako nadmořská výška, přesnost a někdy i rychlost. Simulace tohle neumí. Můžete běhat třeba po Himalájích a být 1 metr nad mořem.

Prodávání anebo výměnu herních účtů.

Herní účty se prodávají a nejsou ani drahé. Většinu z nich nachodí po nocích boti – automatické programy, které obchází několik pokéstopů a chytají přitom pokémony. Cena za účet úrovně 40 je od desítek dolarů až po stovky.

Většinou jsou z obřích farem. Většina lidí si takové farmy představí jako stovky mobilů vedle sebe a levnou pracovní sílu co kliká. Ve skutečnosti se vezme výkonnější server s hodně pamětí. Hodí na něj virtualizace (výkon rozdělí na virtuální počítače) a na tyto počítače naklonuje předinstalovaný Android s Pokémon GO. Takže na jednom serveru jede třeba 32 instalací Pokémon GO, které při připojení konzole vypadají takto:

Za nějaký ten týden či dva bot nahraje level 40 a účet se prodá třeba za 20 USD.

Závěr

Překvapilo vás co jste četli výše? Zneužívání bezpečnostních děr, makra, více instancí hry nad sebou anebo automatické levelování botem? Tak o tom „změna“ herních podmínek přesně je. Na tyto lidí cílí a banuje.

Že se dělíte o mobil se svým nezletilým potomkem anebo se nalogujete na raidu za svou drahou polovičku, abyste dostali oběd, tak to Niantic opravdu nezajímá.

Snad se objeví ještě nějaké oficiální prohlášení, kde to trochu uklidní.

Mimochodem pokud neděláte výše uvedené hardcore podvádění, tak ban na účet nedostanete. Za neúmyslné používání programu, který ovlivňuje chování hry je shadowban (automatické zjišťování IV, mapa okolních pokémonů atd.). Za GPS spoofing uvidíte varování, pak následuje tuším ban 7 dní, pak 30 dní a pak několik měsíců.

Tak můžeme diskutovat 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

31
Komentujte

avatar
10 Komentované diskuze
21 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
15 Už okomentovali
dragoAvatarka 63Já23Mysakusakpetr Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Avatarka 63
Host
Avatarka 63

Ahoj,stáhla jsem si Pokemony na tablet , týden bez problémů a dneska mi účet zablokovali na 30 dní bez udání důvodu.Tablet je nový,nikde jinde jsem ho neměla,zapnula jsem hru jen asi třikrát doma. Nešvindluju,takže to nechápu a nevím jak se bránit.Poradíte mi někdo ?

Já23
Host
Já23

Zdravím, přiznám se občas si zalítnu někam do města. Ale néé pořád max 2x do měsíce. Proč? Protože bydlím na vesnici kde je pouze jeden stop a o kolo něj tři krysy. 🙁 skoro každý víkend jezdím do města abych si trochu zahrál. Ale to taky nejde pořád.. Kdyby Nia. udělal všude stejné podmínky a nasral všude více stopů atd. tak to nikdo dělat nebude. Ale když jedu do města a tam potkám dítě které hraje tři měsíce a má lepší a více pokemonů než já po roce a půl, tak se není čemu divit že lidi létají.. A převážně… Číst vice »

VoodooHavoc
Host
VoodooHavoc

A co kdyby se kazdej choval normalne, nezkousel vsechno fundamentalni obchazet a uzil si hru takovou jaka je?.. Ja s pritelem to tak delame uz leta a neprijde nam, ze bysme o neco prichazeli. Bavi nas to furt stejne.

Martines
Host
Martines

K těm více účtům. Niantic měl pošéfovat příčinu toho, proč lidé třeba vytváří více účtů. Měli už od začátku dát možnost vytvářet více pokestopů a stadionů. Jsou vesnice kde je, třeba jen jeden gym a tím pádem to lidi zapli a když zjistili, že v okolí nic není, dál nehráli, ale někdo to hrát mohl a nebo tam hrálo více hráčů stejný barvy a teď to bylo jasný, člověk potřebuje další účet, aby si pokemony co tam třeba jsou několik dní sundal. Pokud by bylo v malých městech a vesnicích tolik pokestopů a gymů.. nebo spíš taková hustota jako ve… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Co vse Niantic udelal pro reseni vyse uvedeneho:
– pri pridavani pokestopu/portalu v Ingress drasticky prefereuje periferie (schvalovani v radech dnu, oproti mesicum ve mestech). Pridani kolegum na vesnici trvalo max 10 dnu. U Prahy mi visi portaly uz pres mesic bez rozhodnuti.
– pokestopy na periferich spawnuji tak 3x vice nez ve mestech
– raidy silne zjednodusil diky pocasi/freindship

Pokémon go
Host
Pokémon go

Nemám rád lidi kteří nehrajou fér prosím nedělejte to je to špatně v šém to jen ztěžujete vy hackery

CertTom
Host
CertTom

Prosím o vysvětlení, jak lze během týdne dosáhnout level 40. Nebo přesněji – jak lze jakýmkoli způsobem uhrát XP ve výši 20 000 000 a to navíc bez použití peněz. To by znamenalo odchycení cca 10 000 pokešů denně a protočení podobného množství pokéstopů. Něco jde ovlivnit evolvací, použitím Lucky Egg, excelentními hody, líhnutím vajíček, nově i posíláním dárků apod. Obvykle si to vyžádá nějakou investici a hlaně: ČAS. Tuším, že existují nějaké denní limity a také nevím, jestli jde zkrátit čas animací. Chápu, že stroj může udělat všechno rycleji. Ale dosáhnout level 40 za týden podle mého názoru nejde… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Behem eventu kdy byly XP za protoceni noveho pokestopu hrac v nemecku uhral 40 levl asi za 3 dny, s tim ze chytil 1 povinneho pokemona na zacatku a pak jen jezdil autem po vetsich mestech ….
Evolvovanim+ tocenim nahral behem eventu nekdo tusim 5 M XP za 24 hod.
Ja sam dal za cca 5 hodin behem eventu 0.5 M = cca 2.4 M za 24 hod.
Takze pri eventu to jde do 1-2 tydnu, jinak by to trvalo spise mesic …

TNT
Host
TNT

To byla nějaká akce koncem května myslím a za každý nový pokestop s lucky egg bylo 4200 XP. Akorát s tím autem byl problém, že nebyl důkaz o jízdě v autě, tak si o tom každý může myslet své 🙂 Za těchto podmínek nebyl problém XP vyhnat tak vysoko, protože na to bylo třeba relativně málo stopů, a kdyby existoval denní limit na počet protočených stopů tak to prošlo.

petr
Host
petr

expe za evolvy brat uplne nemuzes, protoze to nejaky cas sbiras.. ale pokud vim, tak zadne omezeni na exp/den neni, takze jen delas bota, ktery bude obchazet vsechny stopy, chytat vse co pujde, evolvovat vse co pujde, bude se „pohybovat“ tou spravnou rychlosti, obcas treba vleze do raidu, loupne vejce kdyz ho dostane jako reward.. tohle si vem, ze jedou 24/7..

Čuba
Host
Čuba

Mam jinej „problem“, prijde mi ze nic nedelam a level mi leze nahoru sam od sebe, driv jsem se na dalsi level pekne nadrel, a ted me jen prekvapuje o kolik mi ty expy kazdej tejden poskoci…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak az dohrajes 40 levl , bude te to stvat jeste vic. XP lezou a je to k nicemu. Zadne benefity z toho nejsou – lucky edge si muzes davat se slaninou :-/.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Zajimava souvisejici informace – Niantic doplnil ToS i pro Ingress a dnes se take museli znova odsouhlasit ….

Mysakusak
Host
Mysakusak

Článek je psaný z trochu jiného pohledu než jsem čekal. Místo diskuze proč pravidla dodržovat (hrát fair-play) to je pohled vývojáře, který popisuje jak funguje mechanika obcházení pravidel. Poznámky: – po „Přístupem ke službám“ se podle mně myslí hlavně mapy, trackery a on-line IV kalkulátory komunikující se servery Nianticu. S upraveným klientem (dobrý nápad na automatické excellent curve podvodem) jsem se ještě nesetkal. – pod „Hraním s více účty“ Niantic rozhodně myslí hraní jedné osoby na více zařízeních pod více účty. Virtuální stroje jsou samozřejmě také možné, ale to je pro většinu lidí co tohle provozují příliš hi-tech řešení. Sám… Číst vice »

Paladin
Host
Paladin

Upřímně řečeno nechapu co Nianticu vadí na tom že někdo hraje za 2 a více účtu, když ze všech máji prachy žádnou výhodu z toho ten dotyčný nemá. A na malým městech je to téměř nutnost když chtějí chodit lvl 5 raidy.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Je to podobne jako kdyby v zapasu boxu nastoupily 2 boxeri na jednoho. Daval by pak tenhle sport smysl ?

petr
Host
petr

ono zalezi, jak s nima hrajes – kdyz si udelas ruznobarevny ucty, muses se sam kopat z gymu jakmile najede 50 candy – to uz je vyhoda jako hrom – obzvalst prave na mistech, kde je mala frekvence..
ze zrubes raid „solo“ je taky vyhoda.. ze ti chcipne mene pokesu na low lvl raidu a ty spotrebujes mene itemu (takze nemusis nic kupovat) by taky mohlo nianticu vadit..
jo kdyby to byla placena hra a platil bys za ucet, tak by jim to asi nevadilo…

mmme730
Host
mmme730

Je to jedno velké bububu. Nia „potrestá“ pár nejviditelnějších hráčů několika denním banem. Ostatní budou o tom budou diskutovat a asi si budou dávat více pozor co dělají se svým účtem. Ten kdo ale bude chtít podvádět ve hře dál, tak to prostě bude dělat. Třeba sofistikovaněji, ale bude. O plošných banech netřeba ani spekulovat. Vždy je treba si uvedomit, že Nia jde v prvé (!) řadě o peníze hráčů a není tak hloupý, aby se od nich odstřihl. Netvrdím že to o co se Nia snaží, je špatně. Jen to za pár týdnů vyšumí do ztracena.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Je to tak. Je to o pristupu hracu, jestli chteji dodrzovat pravidla, nebo jestli je bavi machrovat zfixlovanymi vysledky …. Softwarova detekce by musela byt nasledovana lidskou kontrolou = moc prace. A stejne by se nasli metody jak to ocu.at.

Petr
Host
Petr

Dobrý den, mám dotaz jestli aplikace Calcy IV na zjištění IV pokémona je taky nelegální a hrozí za její používání naky ban? Děkuji za odpověď

petr
Host
petr

jedna se o neoficialni software treti strany? ano jedna. je pouziti neoficialniho softwaru treti strany proti ToS? ano je. Takze je to nelegalni (uz od zacatku).
hrozi ti ban? ano.
Dostanes za toto ban? na 99,9% ne – tyhle nove calcy ctou info ze screenu – takze niantic nezjisti, ze to pouzivas. Pokud se s tim nebudes chlubit nekde, kde nejaky aktivni Niantak vylozene hleda, kdo se napraska, tak bys mel byt uplne v klidu..
ruzny calcy pouziva drtva vetsina lidi co znam a od ty doby, co jsou tyhle, co ctou z obrazovky, tak jsem jeste neslysel o zadnem banu…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Myslim si ze tento vyklad uz jde za hranu. Neoficialni aplikaci by pak mohla byt i tabulka v excelu, do ktere si zadama vypocet IV. Nebo firmware kalkulacky, na ktere to rucne pocitam. Pod neoficialni aplikaci se podle meho vykladu rozumi apliakace pristupujici ke komunikaci s Niantic servery … Software na analyzu screenshotu obrazu do teto kategorie podle mne nespada …

atai
Host
atai

zaujimave, co Tebe vyhovuje a v com podvadzas to nie je podla teba podvadzanie aj ked to je vyslovene proti podmienkam( mapy, neoficialny softver tretej strany)

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ja se snazim spravene vysvetlit co je v ToS napsano a jak to spravne chapat. Ne obhajovat porusovani toho co tam je napsano JASNE. Treba v golfu existuje kromne „Pravidel“ i „Kniha rozhodnuti“, ktera jasne na konkretnich pripadech ukazuje jak pravidla pouzivat. A to prave treba u apliakaci typu Calc IV naprosto chyby a Niantic by se mnel vyjadrit. Nejde o to co lze a nelze detekovat, jde o to co je v souladu s pravidly. V golfu jsou treba zcela legalni automaticke mapy na tabletu s urcovnaim vdalensti pres GPS souradnice, ale nesmi ukazovat sklon terenu a pevyseni. Protoze… Číst vice »

petr
Host
petr

ja beru „3rd party programme“ jako program, kterej ti bezi na stroji, kde jedes tu kterou hru a ktera ti s tou hrou nejak pomaha.. excel ani tuzka a papir do toho nespada.. oproti tomu, program/aplikace, vytvorena na zjistovani neceho, co ve hre (zamerne) neni tak presne zjistitelne, to je naprosto jasny.. jakym zpusobem neco zjistuje (server/screen) na to nema zadny vliv. Co je neoficialni je jasny – vydal kdokoliv jiny, nez nia a nia nikde nepise, ze toto je oficialni od nejakeho partnera.. to, ze bere info ze screenu jen „znemoznuje“ detekci takoveho software. ale ze nejde detekovat neznamena,… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Takze kdyz zmacknu standardni tlacitko na ulozeni scrennshotu pro obrazovku v Androidu, poslu na to standardni software na OCR , ktery z toho vytvori data do Excelu v Androidu a ten mi z toho spocita IV tak to je nelegalni ? Rozdil proti Calc IV jsou 2 zmacknuti tlacitek navic …

Kde je tady hranice podle mne neni dobre stanovene a Niantic by se k tomu mnel vyjadrit jasne, at si kvuli tomu lidi netrhaji navzajem obcanky 🙂

petr
Host
petr

screen nelegalni urcite neni..
pouziti OCR je uz asi „neautorizovany 3rd party…“
Ja si myslim, ze to maji naschval takhle obecne receny – ze ta seda zona je vyhodna i pro ne – kdyz budou chtit, tak te na tom muzou chytit..
pochopitelne by mohli vyjmenovat, co je zakazany, nebo jaky zpusob je OK a jaky ne, ale asi je to pro ne pohodlnejsi takto…