Special Raid Week vrátí do gymů Latios

Tak tu máme další special raid week. Tentokrát se vrátí do gymů Latios a jako hlavní lákadlo je možnost získat jej v shiny formě.

Kdy event bude?

Event se začne v pondělí 15. dubna v 22:00 a skončí v pondělí 22. dubna v 22:00. Bohužel v pondělí takto pozdě už se nové raidy, respektive vajíčka, neobjevují. První raid si tak užijeme až v úterý.

Co se bude dít

V raidech se jako legendární pokémon začne objevovat Latios. Jedná se o dračího/psychického pokémona s poměrně vysokým útokem (268), slušnou obranou (212) ale málo životy (max. 162). Počet životů však v raidech nehraje roli, tam je přidělené stejné množství životů všem pokémonům dané úrovně.

Vysoký útok se odrazí i v CP raid bosse – 52220 se nevidí tak často 🙂

  • S nejlepšími countery, dokáže Latios porazit 3 zkušení hráči.
  • Průměrní hráči s nejlepšími countery budou stačit 4 (counteři level 30+)
  • Pět hráčů je jistota. Ale musí mít dobré pokémony, kteří rychle Latios dostanou. (counteři level 25+). Ten útok je fakt vysoký.

Nejlepší counteři

Nejlepší je na Latias hrubá síla v podobě draků s dračími útoky.

Rayquaza

Dragon Tail/Outrage

Rayquaza je nejsilnější dračí pokémon s neskutečným útokem. Cokoliv dračího se Rayquaza postaví, to bude velmi rychle zničeno.

Salamence

Dragon Tail/Outrage

A je to tu. Salamence z posledního community day má první příležitost zazářit. Outrage jej katapultovalo mezi nejlepší dračí countery.

Dragonite

Dragon Tail/Outrage

Dragonite je jistota. Nemá sice tak vysoké DPS jako nově vylepšený Slamence, ale delší dobu vydrží. Navíc jej má více lidí ve větším počtu. Takže než Salamence dostanete na vysokou úroveň, tak Dragonite stále vládne.

Dialga

Dragon Breath/Draco Meteor

Dialga má přezdívku drakobijec a ne jen tak. Díky steel typu se neguje zranění od dračích útoků. Navíc od Psychic dostává jen 62,5 % poškození a Grass jen 39,1 %. To se zvláště hodí pokud bude mít Latios Zen Headbutt, Psychic a/nebo Solar Beam. Dialga nepatří mezi countery s nejvyšším DPS ale rozhodně vydrží nejdéle.

Pokud nemáte problém s Revive a dostatkem Potion, tak můžete jako první vlnu použít 6x Gengar s Lick anebo Shadow Claw a Shadow Ball.

Dobří counteři

Pokud hrajete ve větších skupinách, tak nepotřebujte top DPS. Stačí když pokémon vydrží a dá rozumné poškození. Následující seznam je výběr levných a snadno dostupných counterů bez legendárních pokémonů

  • Metagross (Bullet Punch/Meteor Mash)
  • Tyranitar (Bite/Stone Edge)
  • Mamoswine (Powder Snow/Avalanche) – ale pozor na Solar Beam verzi.

Shiny Latios

Shiny Latios není tak hezký jako shiny Latias. Dokonce se mi zdá klasická verze prostě lepší. Co myslíte?

Závěr

Latios není špatný dračí pokémon. Velmi dobrý útok, celkem použitelná obrana i přes ty životy by se dalo přenést. Problém je že máme dnes lepší legendární draky. A ty nelegendární zase dostaneme vysoko s menší námahou.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

Komentujte

avatar
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na