Seznam mimořádných bosů v Gym Raidech od 5. do 16. března

V těchto dnech probíhá speciální event, který má oslavit nadvládu Rayquaza. Od 5. do 16. března se v gymech objevují pokémoni, kteří mají zvýšený výskyt ve větrném (Windy) počasí. Samozřejmě to je ideální příležitost pro lovce neoficiálních výzev, kteří sólují raidy.

Větrné počasí zvyšuje výskyt dračích, létajících a psychických pokémonů. Pozor za větrného počasí se stávají ještě větší výzvou.

Noví raid bossové

Exeggutor
CP 13839
CP perfektního (100%) 1666 2083 (Sunny/Windy)

Exeggutor je už od začátku Pokémon GO mimořádný útočník a v dávných dobách starých Gymů patřil mezi obránce, kteří dokázali rozhodit soupeřův útok díky silným útokům. Ty stíhal protože má dostatek HP.

Pokud narazíte na tento raid a budete mít Raid Pass navíc, tak do něj jděte. Dva či tři silní Exeggutorové se vám vyplatí i v budoucnu.

Slowbro
CP 11776
CP perfektního (100%) 1418 1773 (Rainy/Windy)

Slowbro není silný nepřítel a měli byste jej bez problémů porazit. Jeho síla je v odolnosti a počtu životů, ovšem ty jsou u všech bossů stejné, záleží jen na levelu raidi.

Při bojích Slowbro moc nevyužijete. Má sice slušnou výdrž, ale slabý útok.

Aerodactyl

CP 17294
CP perfektního (100%) 1490 1863 (Windy, Partly Cloudy)

Aerodactyl má relativně nízkou obranu, takže se dá odsólovat. Mezi nejlepší countery patří legendární Raikou s elektrickými útoky anebo Kyogre s vodními útoky. Z nelegendárních pak Jolteon a Gyarados (Waterfall/Hydro Pump)

Souboj by měl být jednoduchý jen si dávejte pozor na Hyper Beam.Tento velmi silný útok nepodceňujte, protože vám může rozhodit útočný tým. Ještě pozor na Ancient Power na slabších telefonech laguje.

Alakazam
CP 22646
CP perfektního (100%) 1649 2062 (Windy)

Alakazam je pořádná výzva pro odsólování. Není to žádný zdlouhavý souboj do poslední vteřiny, ale právě naopak velmi rychlý. Ovšem pozor! Alakazam má jeden z nejvyšších útoků ve hře. Pokud je zrovna jeho počasí (Windy) a natrefíte na kombinaci Confusion/Focus Blast nemusí to být vůbec snadné.

Nejlepším counterem jsou dark pokémoni. Zvláště se používá dobře dostupný a velmi silný Tyranitar. Ten dokáže Alakazama spolehlivě porazit. Ovšem pokud narazíte na jednoho s Focus Blast (Fighting) tak váš Tyranitar půjde hodně rychle střídat.

Pokud máte to štěstí a máte Mewtwo s útokem Shadow Ball, tak se nemáte čeho bát.

Mimochodem nízká obrana Alakazama nabízí možnost nasadit i univerzálního Dragonite.

Claydol
CP 13450
CP perfektního (100%) 1018 1272 (Sunny/Windy)

Claydol je jediným zástupcem Generace III. v tomto rychlém eventu. Jedná se o Ground/Psychic pokémona, a jak tak koukám na jeho obranu 236, tak mám pochybnosti jestli vůbec půjde odsólovat.

I přes malý útok má přístup k silnému útoku Confusion, což rozhodně DPS závod neulehčí.

Prošel jsem internet a našel pár videí úspěšných sólistů. Jeden to dokonce dal při Windy počasí 🙂

Pár counterů vidíte na videu, ale nezapomínal bych třeba na vodní pokémony. Kdo máte Kyogre tak jste za vodou. Fungovat bude i Gyarados.

Starmie
CP 17384
CP perfektního (100%) 1316 1645 (Rainy/Windy)

Starmie odsólovat půjde zřejmě bez větších obtíží. Má sice poměrně vysoký útok 210, ale nic co by se nedalo zvládnout. Električtí pokémoni by se o ní měli postarat celkem rychle. Případně můžete nasadit Exeggutora s grass útoky.

Starmie nemá žádné extra využití v současném stavu hry.

Scyther
CP 17358
CP perfektního (100%) 1408 1760 (Rainy, Windy)

Scythera zvládnete odsólovat bez větších problémů. Má nízkou obranu (170).

Svou práci odvedou ohnivý pokémoni, případně jde použít i Golem s rock útoky, pokud vám zůstal z raidů na legendární ptáky.

Scythera můžete evolvovat na Scizora, ovšem v současné hře vám nijak extra nepomůže.

Charizard
CP 28485
CP perfektního (100%) 1535 1918 (Sunny/Windy)

Asi největší lákadlo eventu. Bohužel nejde odsólovat, takže na něj můžete jít v partě. Rozhodně by vám neměl nadělat velké problémy.

A co si na něj vzít? Stačí pokémni, kteří jsou dobří v boji s ohnivými anebo létajícími pokémony. Například Golem s rock útoky anebo Kyogre s vodními. Využít můžete i Gyaradose.

Je velká škoda, že není ve hře ještě shiny Charizard. Vypadá opravdu nádherně.

A co s Charizardem? Popravdě není to žádná sláva. S výjimkou útoku, který je lehce nadprůměrným, tak je vše špatné.

 

Další raid bosové které můžete potkat

Tier 1

 • Swablu
 • Wailmer
 • Magikarp
 • Snorunt

Tier 2

 • Sableye
 • Mawile

Tier 3

 • Machamp

Tier 4

 • Tyranitar
 • Aggron
 • Absol

Tier 5

 • Rayquaza

Závěr

Celkově se vyplatí jít hlavně po Exeggutorovi, případně po Aerodactylovi, pokud jej ještě nemáte. Venku jsem ho viděl jen jednou.

Dále Claydol by měl být i v shiny verzi, takže s trochou štěstí by mohl padnout právě z gym raidu.

No a na závěr nezbývá než dodat – Tak co už máte odsólovaného? 😉

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

14
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
9 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
8 Už okomentovali
MarkétaHonzaLord_Ice_CubeAkenoDougyGiro91 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Markéta
Host
Markéta

Tak jsem celá natěšená vylihla 6 desetikilometrových vajec a on tam 5x pták Skarmory. Jako proč? 😀
Jsou k něčemu?

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

Je to kvůli eventu od 6.3., kdy z vajec padají častěji flying, dragon a psychic pokémoni (windy weather). Skarmory je Steel/Flying. A je téměř k ničemu, bohužel jsi měla smůlu. 😑 Příště už tam určitě bude něco lepšího. 🙂

Markéta
Host
Markéta

Jsem klikař…mám tři další 😀

Akeno
Host
Akeno

Já neodsóloval z těch nových ještě nic, všichni se mi úspěšně vyhýbají. A vyhýbají se mi i ostatní lehké raidy. Všude straší samé čtyřky a pětky které nedám. Ale alespoň jsem dnes (asi tak víc jak po roce) narazil na wild Laprase a včera se mi vylíhl první Bagon.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Jo ta nevyvazenost je na pytel. Jednou to jsou samé pětky, o trojku nezavadis a další den nevíš kam skočit. Nechápu např hafo petkovych raidu, v malých městech či vesnicích kde se lidi nesejdou ani na čtyřku.

Akeno
Host
Akeno

jj kolikrát když nemám čas tak je v okolí tolik dobrých raidů. A když čas mám tak jsou v okolí třeba jen tři pětky a nic víc. To naštve.

Jinak ještě jedna věc mi včera udělala radost. Konečně jsem narazil na rudookého Arona, sice má to nejhorší hodnocení, ale tak hlavně že ho mám 🙂

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Sakra tak to si mě naštval, pořád ho marně naháním 🙂 mě dnes opět droply 3 desítky, takže mám plno fialovo .Jedno už jsem odjel na začátku a byl to Bagon, když ne 78%, tak teď pro změnu 82 😀 bida, tak snad jestě vyleze, candíků už mám na plnou evoluci

Akeno
Host
Akeno

Desítky teď padají bohatě. Sotva jsem dvě vyhíhl (Bagon, Ralts) tak hned jsem vytočil dvě další, tak jsem zvědav co bude v nich.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Me se opet potvrdila po dlouhe dobe hypoteza ze kdyz mi dlouho nepada tm z vlastniho gymu tak uz po par dnech beru i cizi barvy a vetsinou je to charge tm. Je to zvlastni, nebo nahoda, nebo jsem dilina. Ale je to tak, je to po pate za sebou, co mi nepadalo ani jedno tm z vlastnich gymu, tak jsem zasel cizi a lup.

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

Já třeba dneska nedal ani Starmie (šel jsem do toho jen kvůli případnému TM). Charge měla Hydro Pump a s nejnovější verzí hry se mi to průběžně sekalo (vždycky chvilkový zamrznutí) a nedařilo se mi uhejbat. 3x Exeggutor + 3x Jolteon to nezvládli. Tak jsem udělal downgrade na starší verzi a budu holt muset ještě vytunit útočníky. 🙂

Stanlye13
Host
Stanlye13

Já jsem ji taky nedal…mám jen 2 Exeggutory ale, oba na maxu s dobrým IV level 36 zbytek jolteoni..taky hydropumpa chyběl snad milimetr… Ale nedal..

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ja sice dal jak Starmie tak Aerodaktyla, ale uplne v pohode to nebylo. Mnel jsem rezervu asi 10 sec. Starmie sla pres 2x levl 40 Execute a 2x levl 35 Execute.

Honza
Host
Honza

Já jsem dal Starmie až na druhý pokus – měla Hidden power a boostnutý Power Gem. Gengary s CP 2200 a duchovými útoky, které mi doporučilo IV Calcy jako největší bijce, sundavala prakticky jednou ranou.
Na druhý pokus jsem dal 3 Tyranitary CP 3200-3500 dark x dark, Raikou, Zapdose a M2 se Shadow Ballem a zbyla mi rezerva právě tak těch 10 vteřin…
Čekal jsem to snazší 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Solo Alakazan rozhodne je boj do posledni sekundy.

Claydol by mnela jit s pomoci pocasi v pohode. Bez pomoci pocasi a bez Kyogre/MewTwo zrejme nepujde …