Regice

Regice se v raidech poprvé objevil 21. června 2018, jako první z legendárních titánů Hoenn regionu. Jedná se o legendárního ledového pokémona, který není moc těžký na poražení, ale bez party, která dokáže vyvinout dostatek poškození jen tak lehce dolů nepůjde.

Statistiky

Regice
Generace III
Shiny Ne
Vzácnost Legendární
Max CP (100% IV) 3087
Útok 179
Obrana 356
Stamina 160
Max HP 138
Rychlé útoky
  • Frost Breath 10 (ice)
  • Rock Smash 15 (fighting)
Nabíjející útoky
  • Blizzard 1×130 (ice)
  • Focus Blast 1×140 (fighting)
  • Earthquake 1×120 (ground)

Regice je na první pohled zajímavý ledový pokémon. Má sice podprůměrný útok (179), ale druhou nejlepší obranu ve hře (356), lepší je už jen Shuckle (396). Bohužel výdrž je také podprůměrná (160), maximálně může mít jen 138 HP. V součtu nám tak vyjde celkem odolný pokémon, který však nedá moc poškození.

Druhou jeho zajímavostí jsou fighting útoky. Má poměrně silný Rock Smash a Focus Blast. Chybí mu však bonus za bojový typ a slabým útokem to nenahradí

Regice v raidu

Úroveň Raidu L5 (legendární)
Raid CP 41777
HP 12500
Max CP 20 level (IV 100%) 1764
Max CP 25 level (IV 100%) Snowy 2205

Regice má v raidu stejně jako ostatní bossové 12500 HP, takže tím se anuluje nízká výdrž. Vysoká obrana zůstane a raid skupina musí vyvinout dostatečné poškození. Naštěstí díky podprůměrnému útoku se nemusíte až tolik soustředit na uhýbání. Stačí uhýbat před charged útoky.

Problémová je v podstatě jen kombinace velmi silných Frost Breath a Blizzard, kde navíc do hry vstupuje bonus za typ.

Obecně minimum pro zdolání Regice jsou 4 zkušení hráči s dostatkem ohnivých pokémonů. Doporučená skupina je však 6 – 8 lidí.Čím více tím lépe, protože všechny nabíjecí útoky Regice dávají poměrně hodně poškození. Zvláště na ledové útoky si dejte pozor. Boj zbytečně neprotahujte a snažte se ukončit co nejdříve. Bojovat budete hlavně s časem.

Proti Regice nasaďte ohnivé pokémony. Svou práci velmi dobře zvládne Flareon (díky přebytku Eevee s bonusem za počasí jich můžete mít spousty), případně jde i Charizard (super efektivní útoky proti létajícímu typu se téměř negují s Charizardovým ohnivým typem).

Jestli máte legendární ohnivé pokémony, tak Moltres a Entei dokáží vyprodukovat nejvíce DPS (poškození za vteřinu) a přitom poměrně dlouho vydržet v aréně.

Regice jako člen vašeho týmu

Jako ledový pokémon s ledovými útoky je Regice předurčen postavit se drakům, ideálně pokud ještě létají, to pak mají dvojitou zranitelnost. Jak simulace tak i praktické zkušenosti ovšem ukázali, že je to nuda. Regice opravdu ze všech dračích counterů vydrží nejdéle, dokonce dá i výrazně nejvíce poškození, než padne k zemí, ale je to fakt obrovská nuda. Takže je dobrý do raidů proti drakům, když má skupina dostatek DPS a vám se nechce moc uhýbat a měnit pokémony. Dá se použít i v gymech, když nechcete moc přemýšlet a prostě draka v gymu složit.

Jako univerzální útočník však neobstojí. Jednak má málo HP a prostě všechen boj trvá.

Možná si říkáte, že má fighting útoky a vysokou obranu. Že by to třeba proti některým protivníkům mohlo fungovat. Bude mu vysoká obrana k něčemu platná pokud se použije třeba proti Blissey?

Zkušenější hráč s Machamp dokáže porazit Blissey za 50 – 60 vteřin s ideální kombinací útoků (Counter/Dynamic Punch). Přitom musí uhýbat. Regice tohle nezvládne. Kvůli nízkému útoku a absenci bonusu za typ nedokáže Blissey porazit v časovém limitu. Ovšem o kdyby měl více času, tak stejně Blissey vyhraje, leda že budete uhýbat a to už je lepší Machamp.

V každém případě ta obrovská obrana je zajímavá. Pokud máte nevyužité free raid passy a rozhodujete se jestli Regice anebo nějaký pokémon jen abyste neztratili raid pass, tak spíše volte Regice. Nevíme co Niantic do budoucnosti s bojovým systémem chystá a právě takovýto extrémní pokémoni jako je Regice by mohli být zajímavý. Zvláště pokud by mohli bránit třeba Gym.

Kdo je vlastní Regice

Regice je jeden ze tří titanů z Hoenn regionu. Vznikl údajně už v době ledové. Po tisíce let spal zamrznutý v ledovci.

Je vysoký v průměru 1,8 metrů a váží 175 kg. Tvoří jej čistý arktický led, který je zformován do krystalů utvářejících jeho tělo. Regice se volně vznáší, obklopen vzduchem o teplotě -200 stupňů Celsia, který jej zároveň chrání před roztáním. Tato ochrana je tak silná, že odolá i ponořením do tekuté lávy.

Jméno Regice vzniklo kombinací latinského regis (královký) a anglické ice (led).

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

1
Komentujte

avatar
1 Komentované diskuze
0 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
1 Už okomentovali
sevanan Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
sevanan
Host
sevanan

Jako případné countery bych nezavrhoval ani Machampa, Hariyamu nebo třeba Ho-oh 😉