Pokemon GO Water Festival 2019

Tak nás čeká další Water Festival, v pořadí už třetí. Water Festival je velice výjimečný event v historii Pokémon GO, protože při něm byl poprvé představen shiny pokémon – Magikarp a fakt kvůli němu byl velký rozruch.

Ale vraťme se zpět k Pokémon GO Water Festivalu roku 2019.

Kdy Pokemon GO Water Festival 2019 začíná a končí

Event začíná v pátek 23. srpna v v 22:00 a končí v pátek 30. srpna v 22:00. Součástí eventu je pozměněný spawn, takže je dost možné, že chvilku po začátku bude nabíhat anebo se objeví různé anomálie, jako je spawnovací ticho před vodní bouří 🙂

Zvýšený výskyt vodních pokémonů

Asi nikoho nepřekvapí, že event doprovází zvýšený výskyt vodních pokémonů na úkor těch ostatních.

Většinou tak bude všude velké množství běžných a neobvyklých vodních pokémonů.

Pokud máte poblíž pokéstopy u řeky, tak se můžete těšit i na vzácné vodní pokémony a evoluce těch běžných a neobvyklých.

Osobně mi přijdou nejzajímavější:

 • Magikarp
 • Feebas
 • Lapras

Vodní pokémoni ve vejcích a bonusové candy

Vajíčka která vypadnou v průběhu eventů z pokéstopů budou ve zvýšené míře obsahovat vodní pokémony. To je zajímavá například pro Feebas anebo Laprase.

Dalším bonusem je 2x více candy za vylíhnutého pokémona z vejce.

 • 2 Km – 10 – 30 candy
 • 5 Km – 20 – 42 candy
 • 7 Km – 20 – 42 candy
 • 10 Km – 32 – 64 candy

Vodní pokémoni v raidech

Pokud máte rádi výzvy, tak se můžete těšit na zvýšený výskyt vodních pokémonů v raidech. A proč výzvy? Vodní pokémoni mají většinou vyšší obranu, takže sundat je nebývá tak snadné. Ovšem stejně nakonec rozhodne do jakého tieru co dají. Sólování bohužel už není to co bývalo :/

Těšit se můžeme na:

 • Blastoise
 • Lapras
 • Vaporeon

a další, kteří prozatím nebyli prozrazeni.

Bonus pro vašeho vodního buddy pokémona

A teď pozor tohle je opravdu zajímavý bonus, který tu doposud nebyl. Pokud je vašim buddym (chodí s vámi) vodní pokémon, tak mu stačí ujít jen poloviční vzdálenost aby získal candy.

Většina z vás uvažuje, že by to mohl být třeba Magikarp. Vždyť dostat 1 candy za 0,5 Km je super. To je 100 candy při limitu 50 Km/týden.

Magikarp candy se však dá získat dost jednoduše i jinými způsoby. Hlavně jich je všude hodně. Co třeba místo toho vzít na procházku Kyogre? Normálně potřebujte ujít 20 Km abyste dostali 1 candy. Po dobu eventu to bude jen 10 Km. Přitom Kyogre je nejlepší vodní pokémon, tak proč do něj neinvestovat?

Mesprit jako T5 boss

Po dobu eventu se k Rayquaza přidá jako T5 boss i mýtický Mesprit.

Mesprit je psychický pokémon, který v raidu bude mít CP 41887. Nemá nějaké oslnivé staty, takže to bude víceméně lehký boj.

Jako countery použijte:

 • Giratina (Origin forma) se Shadow Claw/Shadow Ball
 • MewTwo s Psycho Cut/Shadow Ball
 • Tyranitar s Bite/Crunch
 • Wavile s Feint Attack/Foul Play
 • Metagross s Bullet Punch/Meteor Mash

Noví shiny pokémoni

Mezi shiny pokémony přibude Carvanha a Barboach. Předpokládám že jejich výskyt bude také pořádně boostnutý.

Carvanha

Zbarvená shiny Sharpedo mi „trochu“ připomíná Kyogre 🙂

Barboach

Shiny Barboach je zlatý, což je mu dává opravdu nádech výjimečného pokémona. Naproti tomu shiny Whiscash je kandidát na najdi deset rozdílů pro pokročilé 🙂

Zamyšlení

Zatímco u Whiscash (evoluce Barboach) nevidím moc zajímavého využití, tak Sharpedo bych nepodceňoval. Je to pokémon s velmi silným útokem 258, ovšem jednou z nejhorších obran 98. Popravdě moc křehký i na glass canon. Jenomže jsou tu dva důvody proč bych zkusil sehnat a šetřit si dobrou Carvanha.

Předně Sharpedo má evoluci Mega Sharpedo. Což je water/dark pokémon s CP 3273, což odpovídá lepším statům – útok 289 (wow), obraně 144 a výdrži 172. Jak vyřeší mega evoluce Niantic nevíme, ale rozhodně začne od těch slabších což, je právě Mega Sharpedo.

Dále nevíme jaké další minihry Niantic pro Pokémon GO vymyslí. Umím si představit nějakou která bude obsahovat DPS race – tedy dát co možná nejvíce poškození během krátké doby no a na to se Sharpedo celkem hodí.

Nový útok Crabhammer

Tento útok bude moct získat Kingler a Crawdaunt. Prozatím není známo jaké parametry bude útok mít.

V každém případě pokud by měl stejné parametry jako Hydro Cannon, tak Kingler by měl vyšší DPS než Kyogre 🙂

Kingler je totiž opravdu silný pokémon co se týká útoku (240), který je 40. nejvyšší ve hře. Obrana také není špatná (181). Jen ta výdrž pokulhává (146) – celkem může mít maximálně 127 HP. I tak by to byl slušný útočník.

No uvidíme.

Aktualizace 24.08.2019

Tak už známe staty útoku Crabhammer.

 • Síla: 85
 • Energie: -50
 • Trvání útoku: 1900 ms

No tohle je opravdu síla. Kingler s útoky Buble/Crabhammer se vyšvihl s DPS na 1. místo a překonal Kyogre. V průměru to vychází na 16,98 DPS v porovnání Kyogre 15,94 DPS, Swampert 15,61 DPS, Feraligatr 14,793. Gyarados pak s odstupem 14,23 DPS

Kingler má velmi vysoký útok ovšem málo životů (max 127), alespoň na vodního pokémona. Takže poměrně rychle odpadne, ale zase dokáže nadělal celkem dost poškození. Celkově je v TDO (Total Damage Output) na 10. místě.

Takto se to nezdá moc zajímavé, ale gamepress má zajímavý vzorec pro hodnocení užitečnosti pokémona v boji DPS na 3 * TDO. Podle výsledného čísla se řadí na 3. místo. Což je zajímavé.

Co tedy z toho dokážeme vyvodit? Kingler Bubble/Crabhammer se dokáže rychle vypořádat s protivníkem, ale také rychle padne. Pro boj radši zvolím jiného vodního pokémona, který sice nemá takové DPS ale hodně výdrže, čímž mi klesnou náklady na oživení a léčení. Na výběr jich je fakt hodně.

Na druhou stranu Kingler je takovým novým vodním Gengarem. Postavit si tým 6 Kinglerů s Bubble/Crabhammer tak nemusí být až tak špatný nápad. Moc bych to ale nepřeháněl. Gengar má ve hře 6. nejvyšší DPS (18,109). Kingler je 16.

Přemýšlím však na co by se mohl hodit.

Závěr

Je toho hodně tak doufám, že jsem na něco nezapomněl. Kdyžtak napište do komentáře a doplním 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

16
Komentujte

avatar
10 Komentované diskuze
6 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
14 Už okomentovali
TQChoseHonzaLord_Ice_CubeAkenoMysakusak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
TQChose
Host
TQChose

Ahoj vsichni, mam pres 800 checku magikarpu a ani jeden shiny, nianticu jako vazne? Ma nekdo podobnou zkusenost? 😇

Honza
Host
Honza

Ahoj, kdyby chtěl někdo kamaráda navíc tak – 1173 7233 8479. Čau

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jinak na co Kingler – jedine nejaky raid, kde jde o cas a DPS je klicove. Neco alrgickeho na vodu – Claydol a podobne …. Podle simulatoru je na Claydol opravdu nejlepsi (pred Gengarem a Kyogre) ….

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jde vam ziskat Crab Hammer pres TM ? Bud mam smulu, nebo to jde jen pres evoluci behem eventu ..,

Puter
Host
Puter

Aké sú odmeny za eventove field research???

Trumpeta
Host
Trumpeta

Pecka, vylezu ven a tam fialový Wailmer😀

Lelenka
Host
Lelenka

Ahoj v plánovaných událostech je začátek watter festivalu 16.8. nechci být hnidopich, tak promiň. Ale samotnou mě to zmátlo.

Melogv kvuvnch
Host
Melogv kvuvnch

Event začíná23.8.19 v 1p.m. local time a konci 1.p.m 30.8.19

vyrostek
Host
vyrostek

Pokud vim, zadny limit 50km/tyden na candy za buddy neni, bezne mam tydne nachozeno 50km+ a candy padaji vesele dal. Nejaky limit je udajne na den, ale nevim kolik presne, nektere zdroje uvadeji kolem 40km/den.

perna182
Host
perna182

Hydro Cannon (Fire Blast, Frenzy Plant) jsou ultimate attacky (nejsilnější ve hře) určené pouze pro startery. Proto tedy není možné, aby měl Crabhammer stejnou sílu jako Hydro Cannon.