Pokémon GO nově využívá Open Street Map

Tohle je poměrně důležitá změna, která se objevila jen na Twitter před nějakou dobou. Výsledkem ale je, že se včera začaly objevovat nové Pokéstopy a Gymy. Jsou reportovány také změny Pokéstopů na Gymy.

Open Street Map

Doposud využíval Niantic Google Maps, ty jsou ale uzavřené a případné změny jsou čistě v režii Google. Naproti tomu Open Street Map jsou čistě záležitostí komunity, která je upravuje a vylepšuje.

Opern Street Map (OSM) založil v roce 2004 Steve Coast. Původně se zaměřil na mapování Velké Británie. Dva roky se snažil projekt rozšířit, ale nepodařilo se mu to. V roce 2006 vznikla OpenStreetMap Foundation. Nadace měla za účel podpořit projekt a dále jej propagovat. Do projektu se zapojilo poměrně dost lidí a přílákal také pozornost Google, Yahoo! a Multimap.

Projekt víceméně fungoval dobře. Na podzim 2010 Bing změnil jejich licence pro užití map ze satelitů a OSM toho využil.

Další růst nastal v roce 2012, kdy Google zpoplatnil jejich službu Google Maps. Velcí hráči jako Foursquare a Craigslist přešli na OSM.

O OSM se stará velké množství dobrovolníků, kteří data přidávají a zlepšují. Zvláště si jí oblíbili turisté na kolech.

OSM a Pokémon GO

Využívání dat OSM v Pokémon GO v podstatě znamená, že můžete začít postupně rozšiřovat OSM a třeba takto vylepšovat samotnou herní mapu.

Prozatím není jasné jak to bude fungovat anebo to bude mít dopad na hru. Na Redditu už však jsou první výsledky testů, kdy hráč provedl několik změn v OSM a po 9 dnech se tato změna promítla i do Pokémon GO.

Závěr

Asi bude nejlepší to prostě vyzkoušet. OSM si připravilo pro Pokémon GO komunitu návod na jejich blogu:

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

20 thoughts on “Pokémon GO nově využívá Open Street Map”

 1. Zdravím, když už Pokémon Go nepoužívaji Google Maps. Chtěl bych vytvořit do mapy pár PokéStop v mém okolí bydliště. Existuje nějaký návod který to umožňuje. Díky za odpovědi a tipy. Hráč Pišta

 2. Nakej anglictinar by mohl prelozit navod od OSM. Pomoci prekladace od googlu sem vyznam nepochopil. Uz aby pokestop.cz napsal presny navod. Go pokemongo

 3. Ingrees je jina hra od Nianticu. Pokemon GO z ni prevzal lokace a fotky pokestopu a gymu. Pridavani lokaci do Ingrees je ale uz tusim take zastavene. Jinak jsem zaznamenal transformaci pokestoou na gym – eurokrava u hotelu Diplomat v Dejvicich …

  1. Zatím to jde jen přes Ingress. Jak to přesně půjde přes OSM nikdo přesně neví. Až budou první výsledky textů tak o tom určitě napíšu.

  1. Včera jsem si s tím hrál. Přidal pár soch, označil hřiště, přírodní posilovnu a pár bodů vylepšil. Nepřišel jsem ale na to jak přidat fotky. Bez fotech to podle mě nepůjde :/
   Leda nějak přes Ingress.

    1. To netuším, ale nemyslím si že to bude tak horké. Niantic někde zmínil, že přednost budou mít lokality, kde pokéstopy nejsou anebo jich je málo.

 4. rozhodně dávám palec nahoru! u nás se již objevilo několik nových gymů a to i mimo měststké lokality! Je to výrazné oživení a zároveň člověk musí trochu přeplánovat svoje zažité trasy…co jsme si většinou všimli, tak většina gymů vznikla na místě původních pokestopů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *