Pokémon GO Buddy Adventure kompletní návod

Buddy Adventure je rozšíření původního buddy systému, který byl přidán v aktualizaci 0.37.0 z února 2017. Aktualizace se setkala s velmi dobrým ohlasem a Niantic slíbil, že původní buddy systém rozšíří. Nakonec jsme se dočkali až až v prosinci 2019 s aktualizací 0.163.0, kdy byla spuštěna postupně pro hráče vysoké úrovně.

Co je Buddy Adventure

Buddy Adventure je označení rozšíření Pokémon GO, které vám umožňuje, prostřednictvím různých interakcí, spřátelit se s vašimi oblíbenými pokémony. Postupně se vám odemknou u daného pokémona nové možnosti a bonusy. Některé z nich budou mít celkem zásadní dopad na hru.

Jak Buddy Adventure funguje

Všechny interakce se odehrávají přes rozhraní Adventure Buddy, kam se dostanete po kliknutí na obrázek buddy pokémona vedle obrázku vašeho avatara. Případně lze kliknout na obrázek vašeho avatara a z toho kliknout na pokémona.

1. – Úroveň přátelství

Přátelství s pokémonem má celkem 5 úrovní, čtyři z nich odemyká nové bonusy. Pro získání další úrovně je nutné nasbírat určité množství srdíček za interakce s pokémonem. V současné době je možné získat za den maximálně 10 interakcí, tedy 10 srdíček, ovšem pokud má pokémon správnou náladu i 2x tolik.

Úroveň přátelství Počet srdíček Bonusy za přátelství
Buddy 0 Žádný
Good Buddy 1 Adventuring Buddy a Readable Mood
Great Buddy 70 Catch Assist a Find Presents
Ultra Buddy 150 Find Locations a Find Souvenirs
Best Buddy 300 CP Boost a Best Buddy Ribbon
Bonusy za přátelství
Bonus Co bonus dělá
Adventuring Buddy Pokémon začne kolem vás chodit na herní mapě. Nesmí však být hladový. Různí pokémoni se pohybují jinak.
Readable Mood Máte možnost pozant, jak se váš pokémon cití. Viz. 2. – Nálada pokémona
Catch Assist Pokémon vám bude pomáhat s chytáním. Pokud divoký pokémon odrazí míček zpět na vás, tak je šance, že výš buddy pokémon jej zase odrazí na divokého pokémona.
Find Presents Váš pokémon při chození po mapě má šanci občas najít potion anebo berry a pak vám nalezený předmět přinese.
  Find Locations Pokémon začne hledat zajímavá místa na herní mapně, jako je třeba pokéstop, kde jste ještě nebyli.
Find Souvenirs Při pocházení mapy má šanci váš pokémon najít nějaký předmět, který nemá vliv na hru. Předměty se liší podle lokality, takže dokážete poznat v jakém biomu se nacházíte.
CP Boost Při všech bojích bude váš pokémon silnější. Podle prvních odhadů by se mělo jednat o posílení o 5 levelů. Tedy pokémon level 40 bude mít CP jako level 45.
Best Buddy Ribbon Váš pokémon začne nosit speciální stuhu, která všem ukáže jací jste přátelé.
1.1 – Suvenýry

Suvenýry, které váš buddy najde, se vám začnou objevovat jako „trofeje“ na stránce přehledu úplně dole.  V současné době nemají vliv na hru a slouží spíše jako ukázka, kde už jste s buddym byli. Různé suverníry se totiž vážnou k odlišným biomům.

Je dost možné, že do budoucna budou existovat unikátní suvenýry, které půjde sehnat či vybojovat jen za určitých okolností. Případně se stanou součástí třeba nějakého Special Research. No uvidíme.

2. – Nálada pokémona

Jakmile se pokémon váš Good buddy můžete poznat jakou má náladu. Nálada se zlepšuje interakcemi – když s ním něco aktivně děláte. Naopak klesá v průběhu času. Je celkem 7 stupňů nálady.

Obrázek Nálada
Tired (unavený)
Dull (znuděný)
Normal (normální)
Happy (šťastný)
Smile (úsmívá se)
Fun (baví se)
Excited (nadšený)

Excited je nejvyšší stupeň nálady pokémona. Pokud je zrovna v této fázi, tak místo 1 srdce dostáváte 2, tedy za den lze získat teoreticky až 20 srdcí. Zároveň získáváte candy za chození 2x rychleji.

2.1 – Jak dosáhnout Excited

Aby se pokémon stal Excited musí dosáhnout celkem 32 emočních bodů (EB).

Pokémon získá 1 EB za následující činnosti každých 30 minut:

 1. Protočení nového Pokéstopu anebo Gymu, kde ještě on nebyl.
 2. Nakrmení.
 3. Hraní si s ním.
 4. Udělání fotky.
 5. Boj v gymu.
 6. Boj v raidu.
 7. Boj s Rakeťákem.
 8. Boj s šéfem vašeho týmu.
 9. Boj s jiným hráčem.

Za tyto činnosti může dostat maximálně 9 EB v součtu. Tedy každých 30 minut můžete udělat všechny.

3 EB lze získat za následující činnosti. Nemají žádný časový limit

 • Nachození 2 km.
 • Otevření dárku co vám pokémon přinese (odměna za Great Buddy).
 • Otevření suvenýru co vám pokémon přinese (odměna za Ultra buddy).
 • Navštívení lokace, kterou vám pokémon ukáže (odměna za Ultra buddy).

Takže když každých 30 minut uděláte všechny úkony z prvního seznamu získáte celkem 36 EB a pokémon by měl být Excited.

Pozor pokud pokémona vyměníte tak ztratí všechny EB.

 

3. – Tlačítko pro hraní a krmení pokémona

Kliknutím na toto tlačítko se dostanete na obrazovku s AR, kde můžete svého pokémona krmit a hrát si s ním.

3.1 – Krmení

Na krmení se dostanete kliknutím na malinu v levém dolním rohu. Krmení probíhá tak, že vezmete berry a jemně ho hodíte pokémonovi. Chce to mířit na ústa. Pokud se trefíte pokémon berry sní a ta jej částečně zasytí. Celkem je „kapacita žaludku“ pokémona 3 hodin. Každou půlhodinu reprezentuje jedna z 6 částí kolem obrázku maliny. Pokud pokémona nakrmíte dostatečně, tak se objeví animace a vyskočí z něj srdíčko. Pak je třeba počkat než mu opět vyhledáne.

Jak hladový je váš pokémon také vidíte na herní mapě, stačí se podívat na portrét buddyho.

Pokémona můžete krmit všemi berry. Ty běžné Razz Berry, Pinap Berry a Nanab Berry zaplní 2 bary (1 hodinu) vzácné (Golden Razz Berry a Silver Pinap) pak 3 bary (1 hodina 30 minut).

Pokud pokémona vyměníte, tak se nakrmení zresetuje. Má znovu plný hlad. Toho se dá využít pokud chcete získat všechna 3 srdíčka rychle.

3.1.1 – Poffin

Poffin je zvláštní prémiové krmení pro pokémona. Dá se koupit ze shopu za 100 PokéCoin. Pokud jej použijete na pokémona, tak je váš buddy nakrmený na maximum a na 6 hodin získá náladu Excited. Teoreticky díky němu tedy můžete každý den celkem pohodlně získat 20 srdíček. Tedy dostat se na Best buddy za 15 dní.

Hraní si s pokémonem

Hraní probíhá přes stejné rozhraní. Účelem je polechtat pokémona na bříšku (případně čumáčku). To probíhá tak že kroužíte rychle prstem kolem tohoto místa, což vede k tomu že se objevují malé hvězdičky. Po chvilce vyskočí srdíčko. To lze jen 1x za den.

4. – Celkový počet získaných srdíček za dnešní den

Maximální množství srdíček, které lze získat za interakce je 10. Pokud se vám však podaří pokémona dostat do nálady Exited, tak za každou interakci budou srdíčka dvě.

Hra bere pro každého pokémona samostatnou evidenci. Celkem však můžete buddyho prohodit maximálně 20x. Což je docela hodně 🙂

5. – Interakce a množství získaných srdíček z nich

V současné době je ve hře celkem 6 interakcí, za které můžete získat srdíčka. Je však možné že do budoucna jich bude více.

Interakce Srdíček
  Walk together 3
Musíte spolu nachodit 2 km, tento úkol lze opakovat 3x.  
  Give your buddy a threat 3
Dej svému buddymu pamlsek  
  Play together 1
Hrajte si spolu  
  Battle together 1
Bojujte spolu  
  Take a snapshot 1
Vyfoť svho buddyho  
  Visit a new place 1
Navštiv místo, kde ještě buddy nebyl  
 • Walk together – Do chození se počítá i Adventure sync. Prostě denně musíte ujíst buddym 6 km na získání 3 srdíček.
 • Give your buddy a threat – Je třeba pokémona 3x nakrmit z nuly na maximumu (vždy po 3 hodinách). To vyžaduje buď čas anebo pokémona prohodit za jiného a zpět, což však resetuje počítání nachozených kilometrů a to včetně Walk together (o získané srdce ale nepřijdete).
 • Play together – Stačí v AR módu Play drbat pokémona na bříšku anebo hlavě (že to děláte dobře poznáte podle hvězdiček).
 • Battle together – S pokémonem musíte bojovat. Ideální je boj v gymu proti jinému hráči. Pokémon se musí účastnit boje, je jedno jestli vyhraje. Stačí jej tam mít na začátku a pak prohodit za jiného.
 • Take a snapshot – Musíte si pokémona vyfotit přes AR. Jde to buď přes rozhraní hraní, což doporučuji anebo z menu pokémona.
 • Visit a new place – Započítávají se Pokéstopy anebo Gymy, kde váš buddy ještě nebyl. Nemusíte se tedy jednat o úplně nová místa. Ovšem po čase asi ztratíte přehled 🙂

6. – Celkové množství candy

Ukazuje kolik máte celkem candy pro vašeho buddyho.

7. – Aktuální stav km k získání candy

Z tohoto ukazatele zjistíte kolik je třeba pro buddyho nachodit celkem km, abyste candy získali a zároveň jak si vedete. Pokud je pokémon v náladě Excited, tak je vzdálensot poloviční.

8. – Prohození pokémonů

Tlačítko pro prohození pokémonů. Pozor prohozením pokémona se resetuje pokrok Walk together a váš pokémon bude mít opět hlad. Za den lze prohodit jen 20 pokémonů.

Celkové statistiky

Celkové statistiky ukazují jak si společně vedete. Dostanete se k nim tak, že posunete obrazovku prstem zprava doleva. Tyto statistiky prozatím vidíte jen vy. U trenérů které máte v přátelích pokémona prokliknout nejde.

Další informace

Suveníry které vám bude nosti Ultra Buddy by měly být pouze cosmetického rázu. Neměli by mít žádný vliv na hru. Tedy krom toho že snadněji identifikujete biom v lokalitě, což se může hodit zvláště v kombinaci s Lure Module.

Pokud máte nějaké další zajímavé informace k Buddy Adventure, tak se určitě podělte v komentářích.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
52 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Sablato
Sablato
15.08.2020 06:26

Zdravím dříve se mi bundy objevil a mohl jsem si s nim hned hrát, teď musím hledat stopy a čekat až vyskočí z pokebalu… jde to nějak vrátit?

Tajtrdlik
Tajtrdlik
09.05.2020 04:43

Zdravím dostávám dárky, ty co posilam přátelům ale tam se nenačítají . Kde je najdu a k čemu slouží .

Michal
Michal
16.04.2020 08:37

Zdravím. Jak poznám kolik mám EB pro buddyho za určitý den? Mám dojem, že srdíčko za chvilkový boj už není. Musí se dohrát celé.

Pavlína
Pavlína
02.03.2020 14:28

Hezky zpracované, díky .
Můj kod 7079 3858 6482 – pro aktivní hráče.

skritek33
skritek33
15.02.2020 17:25

Muzu nekoho poprosit o radu?? Podle navodu fotim tak jak mam, ale srdicko se mi neda do Take a snapshot. Buddy je cerstve nakrmeny.

Matyáš
Matyáš
25.02.2020 22:42
Reply to  skritek33

Mne se to také stalo ale po chvíli naskocí nebo restartuj hru nebo telefon

Cuile
Cuile
25.01.2020 21:51

Mam druhyho buddyho, nedostavam srdicka za visit new place. Nevi nekdo proc? Pripsalo mi to pouze 2x za uplne novej stop. Jinak nic.

Brikula2
Brikula2
03.03.2020 19:39
Reply to  Cuile

No však jo, nový pokestop pro Tebe, ne pro nového buddyho.

Jjjjj
Jjjjj
22.01.2020 20:01

Aktivní hráči 3484 9862 5250

Sewra
Sewra
04.02.2020 20:36
Reply to  Jjjjj

1401 1052 8255

Tajiste
Tajiste
17.01.2020 08:19

Ahoj, tak první best buddy doma. Tyran 91 měl 3788 CP a po získání čtvrtého srdce šel automaticky na 3836. CP mu zůstalo i po výměně, žádné stardust nebo candy netřeba 😉.

Lovu zdar 😉

PechaCZ
PechaCZ
19.01.2020 13:15
Reply to  Tajiste

Hned jakmile jsem místo aktuálního buddyho dal jiného, tak mu CP boost spadnul.

Lelenka
Lelenka
20.01.2020 18:26
Reply to  PechaCZ

Fakt to se zvýšené CP vrátilo na původní hodnotu,jakmile se mazlík sesadil z postu buddyho. Takže vše je na houby. :=(

Mysakusak
Mysakusak
21.01.2020 18:19
Reply to  Lelenka

Napred zvyseni jen o 1 levl misto 5. Pak padani kdyz neni buddy. Myslel jsem ze si udelam 6 osobnich stracu – machampu a snad dam solo L4 Absola nebo neco podobneho … No nic …. Jdu hrat neco jineho :-(.

Koffing
Koffing
22.01.2020 00:13
Reply to  Mysakusak

K cemu teda ten novej update je? Candy hleda i kdyz neni aktivni. Suvenyry jsou k nicemu. CP prakticky nepouzitelny. Takze draka dochodim at ma tu pasku ci co to je a dale budu funkci nejspis ignorovat. Bohuzel.

lelenka68
lelenka68
22.01.2020 07:46
Reply to  Koffing

Taky nechápu proč to celé, jen to je náročnější na data?? A to je ještě nový FR – získej 5 srdíček s budym a je za to Stantler!!! Který se nevyvíjí a candy mám teď po vánocích hafo. Ach jo.

Emeldir
Emeldir
22.01.2020 11:41
Reply to  lelenka68

To je takove ukazujeme, ze neco delame, ale vlastne nic nedelame, protoze to by vyzadovalo praci. Hra v soucasne dobe stale vydelava, tak pohoda. Bohuzel samozrejme nejsou vyvojari tolik sebekriticti, aby si uvedomili, ze vydelava kvuli znacce nikoliv kvuli kvalite…

WallZmar
WallZmar
14.01.2020 19:18

Ahoj, zůstane teda pokemonovi zvýšené CP při soubojích i když právě není můj buddy? Dík 😉

Welby
Welby
20.01.2020 19:28
Reply to  WallZmar

Zvýšené CP má pokémon, jen když ho máš zrovna jako buddyho. Pokud není zrovna tvůj buddy, tak má původní CP.

Mario
Mario
10.01.2020 00:42

Takže za Best Buddy je navýšení pouze o jeden level. U Mewtwo to bylo 51 CP. Celkem směšné

Mysakusak
Mysakusak
10.01.2020 18:59
Reply to  Mario

Me dabelske plany na ruchani L4 raidu partou Best Buddy se meni v prach. Totalni demotivace.

Lelenka
Lelenka
11.01.2020 07:34
Reply to  Mario

No to si snad z nás dělají p…….

MiraRou
MiraRou
05.01.2020 21:23

Pro srdíčko za boj stačí boj začít s daným buddym v partě a klidně hned vyskočit, není nutné bojovat do konce.

Mejdlo69
Mejdlo69
24.05.2020 22:12
Reply to  MiraRou

Můžete mi vysvětlit jak vstoupit do battle s buddy a pak odejit

Flo518
Flo518
27.12.2019 11:58

Čau, kteří pokemoni jsou nejlepší na budování přátelství? Ti kteří nedosáhnou na cp 1500 ani na lvl 40 a jsou top do pvp (medicham, sabley) nebo legendy, které chcete mít prostě co s nejvyšším cp? Ještě bych chtěl dal vědět, což se asi zatím neví, ale ten max lvl, který nakonec bude pokemon mít, zůstane napořád nebo jen ve chvíli kdy bude zase na buddym, díky za rady a názory ☺️

samotář
samotář
29.12.2019 10:24
Reply to  Flo518

1) Řekl bych – podle potřeb. Když vím, že pro souboje s elity bych potřeboval něco silnějšího a když vím, že se toho hned tak nedočkám, vyvolil jsem nám za přátele takové bojovníky, kteří to dávali už dnes, ale natěsno. Třeba to pak bude snazší. 2) Očekávám, že postup na lvl 45 krvavě zaplatíme (tady už by se šťastní opravdu vypláceli), takže bych považoval za správné, aby ta úroveň danému pokeši zůstala napořád. Ale já hru netvořím.

Flo518
Flo518
29.12.2019 12:09
Reply to  samotář

A s čím chodíš? Já s deinem, na kteryho potrebuju candy, ale je to takovej mrzak, že na evolve nepůjde, takže absolutně neefektivní 😁 jinak je možnost krmit víc buddy naráz, ale pořád nevim co by se hodilo…

samotář
samotář
02.01.2020 11:27
Reply to  Flo518

Hm, tak nač potom pro něj ty candy? Když si počkáš, časem se Ti vylíhne lepší a candy přinese. My je střídáme – točíme zhruba 10 stvorů (Tangrowth, Haryiama, Blaziken, Metagross, Mamoswine, Rhyperior, Hitmontop; Aggron…), všechny na lvl40. Když buddy získá 10-11 srdcí, střídáme jej. Denně tak uděláme zhruba dva a těm zbylým porůznu – když to vyjde – dopřejeme srdce čtyři. Někteří už teď mají schopnost nacházet měšce se zbytečnostmi, ostatní ji brzy získají. Jenže pak jsou další dva stupně a posilování… Je to běh na dlouhou trať a spíše jen takové zpestření hry, zábava pro delší trasy (nebo… Číst vice »

Zrzka
Zrzka
24.12.2019 21:58

Chtela bych se zeptat kde je prosim mozne zjistit aktualni pocet ziskanych EB?

Catcher
Catcher
22.12.2019 23:05

Zdá se, že po evolvování pokémona zmizí vše získané a nový pokeš chodí od začátku. Jediné co zůstane po výměně i evolvu jsou rozchozené candy.

samotář
samotář
23.12.2019 20:56
Reply to  Catcher

Opak je pravdou – evolvoval jsem buddyho a vše (srdíčka, počty jednotlivých událostí, odchozené km…) mu zůstalo. Ztratily se jen kilometry na candy.

samotář
samotář
26.12.2019 19:33
Reply to  samotář

Doplněk 01: ztratila se asi i informace o navštívených věžích (o stopech to tvrdit nemohu) – po výměně buddyho a po jeho opětovném povolání do služby stačilo navštívit první (a dříve již navštívenou) věž a dostal srdíčko za návštěvu (a obsazení) nepoznané věže. Byl nakrmený a byl v bojové skupině (ale nebojoval). To by řešilo nutnost pamatovat si, kde už byl – po výměně prostě ještě nikde.

samotář
samotář
06.01.2020 21:34
Reply to  Catcher

Doplnění – síla vztahu se vývojem pokeše nemění, jen je-li tento právě buddy (srdce mu zůstanou). Není-li při vývoji ve službě, vztah zaniká.

Fcmarket
Fcmarket
21.12.2019 20:04

Pokémon se nemusí krmit z nuly (po třech hodinách), stačí po hodině, když „zmizí dvě čárky“

samotář
samotář
23.12.2019 21:14
Reply to  Fcmarket

Sporné – stalo se mi už víc než jednou, že to nefungovalo – a nepomohla ani záplava plodů. A dnes se mi stalo i to, že se buddy nacpal, segmenty se mu vyplnily a – 1) nedostal srdíčko 2) přestal hladovět (ušel jsem přes tři kilometry a stále byl nacpaný). Přitom po mapě se motal a srdíčka za kilometry dostal. Musel jsem jej vyměnit a pak opět vrátit – to mu bříško vyprázdnilo a po třech malinách i to srdce za výkrm dostal. Asi tam mají nějakou chybku.

samotář
samotář
29.12.2019 09:31
Reply to  samotář

Nejlépe když vyhládne tak, že mu chybí dva a kousek segmentu – dostane dvě maliny, získá srdíčko a než odšlapeme chybějící kilometry, vyhládne mu zas. Dostane dvě maliny, získá poslední srdce, zamáváme mu a je povolán další…

Emeldir
Emeldir
21.12.2019 18:17

Kdy se stane excited, je to nahoda nebo sled nekolika cinnosti hned za sebou nebo to zavisi na poctu srdicek co uz ma?

samotář
samotář
21.12.2019 17:45

Skvěle, konečně jsem zjistil, k čemu že ta srdíčka vlastně jsou. A učinil jsem pokus – vyměnit, nakrmit (3 ananasy, ty jsou nejvíc navícové), pomazlit, vyfotit, nechat odbojovat v partě proti trenérovi (a opravdu nemusí bojovat, schválně jsem to na jednom čerstvém vyzkoušel). Čtyři srdíčka.

A pak vyměnit, nakrmit…. takže dalších až devatenáct pokešů může současně pomalu zvyšovat svou příchylnost. Chodit vůbec nemusí (legendy už vůbec). Je to trošku pomalejší, ale když některé medaile zrají roky, tak těch pár měsíců už nehraje roli. Hlavní buddy si odšlape kilometry a splní všechny srdíčkové podmínky a několik dalších získá čtyři srdíčka…

samotář
samotář
26.12.2019 19:44
Reply to  samotář

Hlavní dnes postoupil a stal se great společníkem – přinesl jeden sáček s malinami a později marně odrazil jeden odražený ball(onek). Takže vcelku nic. Ale to je vcelku očekávané. Největší přínos bude zřejmě až možnost navýšit CP best buddymu. A to se hned tak nestane…

WallZmar
WallZmar
20.01.2020 15:47
Reply to  samotář

Tak se nakonec ukázalo že ani to není žádný významný přínos 😕

samotář
samotář
29.12.2019 09:21
Reply to  samotář

Díky chození a střídání už máme od včerejška ty lepší parťáky dva. Dohromady odrazili tři bally (jednou úspěšně) a přinesli celkem tři měšce s nepodstatným obsahem (maliny, ananasy, revive). Zjištění – za měšec je srdíčko, takže 11 za den (když jim nebudeme kupovat chleba a to nebudeme).

Lelenka
Lelenka
04.01.2020 14:16
Reply to  samotář

Mám parťáka, který mi jako dárek donesl křídu (chalky Stone) je někde seznam věcí co může donést a které prostředí to znamená?

samotář
samotář
06.01.2020 21:39
Reply to  Lelenka

Ano, je. Včera jsem to našel a pod dotaz odkaz pověsil. Ale odešel na schválení a už se nevrátil. 🙁 Takže stručně – těch suvenýrů je 15 a podle všeho jsou zatím naprosto neužitečné (a jestli zabírají místo v batohu, tak i nežádoucí).

Ficatko1
Ficatko1
07.01.2020 06:24
Reply to  samotář

Předměty místo v batohu nezabírají, jsou vidět jen u buddyho. Mám náušnici a jeřabiny, zatím na nic.

lelenka68
lelenka68
08.01.2020 13:30
Reply to  samotář

moc dik, je to na reeditu čí někde jinde?

lelenka68
lelenka68
08.01.2020 13:33
Reply to  lelenka68

Už je seznam suvenýrů výše zařazený ve článku, jen jsem se do jednou přečteného článku už nevracela. Moc díky, to jsem zvědavá co s tím vykouzlí.

Jodepe5846
Jodepe5846
21.12.2019 12:36

Drago, klobouk dolů!!! Pěkně zpracované. Děkuji.

Klára
Klára
21.12.2019 08:29

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, nedaří se mi získat srdce za Battle together 😔 A to po gymech chodím a vybíjim je… Můžete mi prosím poradit? Díky…

samotář
samotář
21.12.2019 17:27
Reply to  drago

Ale nemusí, stačí jej učinit členem bojové skupiny. Nejjednodušší je to při souboji s trenérem – může být klidně i třetí a vůbec nemusí přijít na řadu. Ale podle všeho musí být dost nacpaný a tedy spokojený. 🙂

samotář
samotář
29.12.2019 09:44
Reply to  samotář

A ta parta nemusí ani vyhrát, srdce je za účast. Takže klidně odpad a rychlá smrt. Tedy pokud zrovna nepotřebujete vítězství do medaile za přátelské souboje. My už sice tu kočkovací medaili zlatou máme, ale za první vítězství dne je vždy troška snadného prachu a škoda jej zahazovat.

Klára
Klára
22.12.2019 07:14
Reply to  drago

Moc děkuji 😉

52
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x