Pár zákulisních informací o Pokémon GO

V nákupním centru Amstelveen v Holandsku se měla konat Safari Zone. Niantic však akci po Pokémon GO Fest Chicago v evropských městech zrušil. I tak dorazilo velké množství lidí. Na místě byl připravený stánek, kde jste za vyplnění dotazníku mohli získat nálepky s logem svého týmu. U něj byli dva pracovníci Niantic, kteří diskutovali s hráči. Toho využil i trenér Peazuz, který se na Redditu podělil o jejich odpovědi.

Proč raidy končí tak brzy?

Jedná se o bug (chybu), který zůstal z raidů na Pokémon GO Fest Chicago. Vývojáři se obávali jej odstranit, aby úplně nerozbili raidy s legendárními pokémony. Niantic má v úmyslu do budoucna čas raidů prodloužit. Peazuz navrhl půlnoc, ale podle zaměstanců Niantic už je to moc pozdě.

Bude možné protáčet disk na gymech pomocí PoGo+?

Na tomto problému pracují, ale není to tak jednoduché jako protáčet běžné Pokéstopy, kvůli různým bonusům (badge, tým bonus, free raid pass). Takže to nějaký čas ještě potrvá, ale je to v plánu.

Budou moct Pokémon Go hráči navrhovat nové Pokéstopy jako mohou hráči Ingress?

Niantic na Pokéstopech velmi záleží. Tato data pro ně mají velkou hodnotu. Takže se do budoucna budou snažit svou databázi rozšiřovat. Prostě je to v plánu, ale momentálně jsou zhruba 6 měsíců pozadu s vývojem hry. Zřejmě se toho jen tak brzy nedočkáme. Pro Ingress je však připravené demo nového systému na přidávání Portálů (Pokéstopů)

Jak funguje objevování se raidům jsou náhodné?

Jednotlivé části území jsou rozděleny na bloky. Na každý blok připadá X raidů za X času. Zdali jsou tyto bloky stejně velké anebo mají různé priority nevíme. Momentálně však z tohoto systému zřejmě budou nejvíce těžit menší města s dostatečnou koncentrací Gymů na jednom místě.

Bude ve hře někdy chat?

Na tuto otázku odpovídali vágně. Vysvětlovali, že ačkoliv by to bylo v zájmu hry samotné, tak jsou 6 měsíců s vývojem pozadu. Nuntno podotknout, že toto téma bylo probíráno už vícekrát a vždy to končilo na ochraně soukromí. Přeci jen hra je propojena s reálným světěm a hrozí mnohá nebezpečí, zvláště mladším hráčům.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

21
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
15 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
11 Už okomentovali
LenkaMysakusakDougyGiro91samotářLeckov1 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Tak to já to mám krapet hořčí, od května jsem již rozveden, a pogo k tomu přispěl taky velkou měrou. Ale měnit se kvůli netoleranci nehodlám 😉

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

A chybka, to byla odpověď Mysakovi.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Rozvod je smutna vec :-(. Pokud tva byvala chot nechapala , ze i clovek v pokrocilem veku si potrebuje hrat, tak to jinak nemohlo dopadnout. Ja permanentne resim jak skloubit PoGo a hlidani deti – jde to kdyz se chce.

samotář
Host
samotář

Chytat pokeše a točit stopy skrz PoGo+ považuji za zločin na hře. Pak už stačí jen čip pod kůží, který si bude hráč občas drbat. Tak to vypadá, když vývojáři naslouchají líným šílencům. Ano, chytat pokeše ručně, točit stopy, vybírat pokeše do bojů (proč si nemohu předem zvolit vhodnou partu a tu pak obratem nasadit a pak i celou poléčit?), vyhazovat přebytečné věci z batohů (proč si pro nemohu např. nastavit strop pro červené pokelapy?)… to vše je otravné a zdlouhavé, ale současně i jedinečné (má to jiná hra?). Když hru zautomatizují výše naznačeným způsobem, mohou ji opět přestěhovat k… Číst vice »

samotář
Host
samotář

…a pak jiM stroj… 🙁

petr
Host
petr

tam jde spis o to, ze to znamena dalsi prijem.. oni tou hrou vydelavaji penize, takze vse se toci a bude tocit okolo penez. nedelaji to abysme si zahrali a meli dobrej pocit..

samotář
Host
samotář

Jenže bez toho pocitu jim hráči utečou. A to nakonec i ti, kteří dnes chtějí z okolí nabírat pokeše jako bacily. Když se jim ze hry stane jen drbací pochodové cvičení s domácí diagnostikou, přestane je to bavit.

Mysakusak
Host
Mysakusak

PoGo plus ma prezdivku – legalni boot. O to zda je jeho pouziti fer (pripadne HW modifikovane verze s automatickym chodem) se vedou dlouhe diskuze. Situace – potrebuji jit s decerou s kocarkem ven, musim ji hlidat ale chci i chytat. Tak si muzu vybrat, bud se na PoGo vykaslat nebo PoGo plus.

samotář
Host
samotář

Eh, já také jednou do roka použiji hřeben na borůvky, jinak bych jich ve srovnáni s manželkou nasbíral tak třetinu. Takže když už tam jsme… Ale je to jen jednorázová výpomoc neobratným prstům, nic soustavného. Rozdíl je (jako ostatně u všeho) v míře. Když někdo použije plusko při hlídání, budiž. Kdo s ním však celé dny jezdí tramvají a jen si mačká zápěstí, ten ohýbá hru a vlastně už ji nehraje. Ne tím způsobem, kvůli němuž ji hraji já. Ale to je každého věc a dokud budu mít možnost hrát postaru… A až ji vývojáři zavřou, hrát přestanu, s čipem… Číst vice »

Lenka
Host
Lenka

Já chytám od začátku se synem v kočárku. Výborně mi fungovaly v určitém věku kšíry. A dnes, když syn běhá, holt musí občas skončit mobil v kabelce a jen chodí vajíčka. Ale dá se zautomatizovat vpodstatě cokoli (lvl 38, 3160nachozených km).

Praštěný Hajzlík
Host

Poslední dobou jsou u nás ve městě Raidy hrozně divné, včera byl poslední legendární Raid kolem 13hodiny a pak už nic, jen pár slabých ale i těch hrozně málo, dnes pro změnu šíleně moc legendárek až do večera… mají tam nějaký bordel

Mysakusak
Host
Mysakusak

Zodpovezene byli i dalsi otazky:
1) Je chyba ze pokemony nelze namaxovat pres level 39 ? Ano, je to chyba, ale mozna ji nebudeme odstranovat a nechame 39 jako maximum.

2) Pracuje se na vymenovani ? Ano, i na PvP.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Skoda ze se nezeptal co znamena slovo „recently“ u Exkluzivnich Raid Pasu. Pripadne jaky matros vyvojari hulili, kdyz tenhle koncept vymysleli …

bronislav
Host
bronislav

Mě by spíš zajímalo slovo „Soon!“

Sojka
Host
Sojka

V Ingressu jim chat nevadi a u pokemonu jo?

ExtraCop
Host
ExtraCop

Ingress většinou malé děti nehrají

Riiiederner
Host
Riiiederner

Upřímně u nas ve městě se většinou na raid sejde tak 15lidi 20let+ a k tomu tak 4-5 děti ale jasně je to všude jinak

Leckov1
Host
Leckov1

Já hru hraju měsíc a raidu jsem jednou potkal jednoho hráče (nevím, kde byl, bylo tam hodně lidí). Jinak i u legendárních bossů nikde ani noha. Chvíli tam čekám a pak jdu dál.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ve Zline jsem sel na Tyranitara a Zapdose ja a 10 deti do 12 let :-). Dostali jsme je !

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Mám stejnou zkušenost, jen doufat že si nevšimne mistni policie potencionálního pedofila 😀

Mysakusak
Host
Mysakusak

DougryGiro91 – v Horomericich kde obcas s partou deti kydlim raidy se na mne maminka jednoho kluka prisla podivat, zda nejsem uchyl :-). Takze to riziko je realne. Dost mi dalo prace presvedcit manzelku (doktorka), ze mne nema smysl posilat na psychiatri, kdyz honim pokemony ve svem veku :-).