Nejlepší útoky

Zkusíme se podívat, jaké jsou nejlepší útoky nejužitečnějších pokemonů.

Začneme u Dragonite. Mnohými je používán jako univerzální counter a právem. Jeho atack 263, dobrý defense 201 a slušná stamina 182 ho k tomu předurčuje. Nejlepší útok je Dragon Tail/Outrage. Při Community day jsme mohli naučit Dragonite nabíjecí útok Draco Meteor. Ten je velmi silný. Nevýhoda je, že se vám může stát, že jej v boji v raidu nestihnete použít. Boss vás sejme dříve, než se Draco Meteor nabije. Outrage je dvou barový a můžete jej sesílat častěji, tudíž zvládnete dát větší damage.

Dále tu máme Tyranitara s atackem 251. Jako dark pokemon může mít rychlý Bite a tří barový charge Crunch. Nabíjecí Stone Edge také využívá STAB. Celkově je ale lepší přenechat kamenné útoky jinému pokemonovi. Nabíjecí temný Crunch v bitvě sesíláte téměř neustále. Prostě paráda.

U Machampa (234) a Hariyamy (209) vítězí Counter/Dynamic Punch a to opět díky dvou barovému nabíjecímu útoku. Close Combat je slabší.

Golem (211) jako kamenný typ může mít Rock Throw/Stone Edge. Jedno barový útok se nabíjí rychleji než výše zmiňovaný Draco Meteor. Další možnost je nabíjecí tří barový Rock Blast. Není tak silný jako Stone Edge, v určitých situacích s ním ale můžete dát větší damage.

Celkově je lepší se v boji naučit uhýbat a tím předejít situaci, kdy vám boss sejme mona těsně před použitím charge atacku. Tohle neplatí jen pro Golema, ale pro všechny útočící pokemony.

U Mew2 bych doporučoval Confusion/Shadow Ball. Osobně jej teď používám na bourání všech gymů. S atackem 300 a dvou barovým nabíjecím ghost útokem to jde fakt dobře.

Další psychičtí pokemoni Alakazam (271) a Espeon (261) jsou nejlepší s Confusion/Future Sight.

Rhydon (222) je skvělý zemní pokemon s Mud-slap/Earthquake.

Gyarados (237) vládne s Waterfall/Hydro Pump.

Exeggutor (233) má vynikající Solar Beam. Nabíjí se vcelku dlouho a tak opět jako v jiných případech nemusí být špatný tří barový Seed Bomb.

Nejdostupnější pokemon s ice útoky je Walrein (182). Jeho nejlepší ledové útoky jsou Frost Breath/Blizzard.

Pro hráče na nižších lvl může být zajímavý Ursaring se solidním atackem 236. S jakýmkoli jeho movesetem dáte dobrý damage. Pohlídejte si ale, aby byly útoky vždy superefektivní.

Gardevoir (237) jako nejlepší fairy pokemon dá velkou damage s Confusion/Dazzling Gleam.

Naposledy zmíněny nabíjecí dvou barový útok je skvělý pro obrannou Blissey (129) v gymu. S její obrovskou vydrží (510) je tento útok opravdu nepříjemný a více méně mu nejde moc uhýbat.

Podobné platí pro Slakinga (290). Místo Hyper Beam mu dopřejte Play Rough. Rychle se nabíjí neškodným Yawn a v gymu se ze Slakinga stane opravdu silný soupeř.

Z dalších obranných pokemonů do gymu bych doporučil Snorlaxovi (190) Heavy Slam.

Ve vybrání těch nejlepších útoků vám dost pomůže pokebattler a hlavně vlastní zkušenost. Udělat si občas třičtvrtě hodinku a vyzkoušet si na dvojkovém či trojkovém raidu různé možnosti je k nezaplacení.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

16
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
10 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
10 Už okomentovali
Pokémon manmmme730Honzik678MysakusakDougyGiro91 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Honzik678
Host

Jak používáte k boji Vaporeona?

mmme730
Host
mmme730

Vaporeon s atackem 205 má vážnou konkurenci v Gyaradosovi (237) a hlavně v Kyogre (270). Pořád je ale Vaporeon třetí či čtvrtý nejlepší vodní pokemon. Ovšem nedoporučuji do něj cpát dust. Lepší je si ulovit Eevee s vysokým CP a slušným IV, použít trik s přejmenováním a evolvovat.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Já jsem se teď divil že na gohubu už jsou optimální movesety úplně jiné. Např u Golema tam vždy býval na topu RT/SE a nyní tu má jen 71%, kdežto RT/AP je na topu. Na battleru je zase k raidum na špici SE, pak až RB a AP. Jednoho RT/AP mám, 93%, tak ho pro srandu vytáhnu 🙂

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

Na Gamepress u hodnocení golemových útoků píšou toto: „Ancient Power is inferior to Golem’s other Rock-type charge moves.“ s útočným hodnocením B.

Je to tabulkově 4. nejlepší útočný moveset (z 11), takže to zas tak nepoužitelný nebude. 🙂
Já mám zatím 3 Golemy, z toho 2x Mud-Slap/SE a jednou RT/E. Uvidím, co padne 4., zbejvá ještě 20 candy.

Jinak mám je hezky odstupňovaný – 93%, 96%, 98% a 100%. 😆

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Já mám zemního jen jednoho a to čistě, dá se použít třeba na Gengara se sludge bombou, ale je to zbytečné. Používal jsem ho v dobách když jsem něměl top sestavy. Jinak mám klasicky komando šesti s RT/SE, jednou RB a AP na dvacítce. Je zajímavý že každej web ukazuje jiné ideální movesety.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jak pisu jinde „optimalni movset“ je obecne jako pojem nesmysl. Pokud pokemone s „optimalnim movsetem“ zautocim na bosse, ktery proti tomu ma rezistenci, je vystarano. Existuje pouze „optimalni movset“ pro dannou kombinaci utocnik/obrance, pocasi, ucel a dokonci i kvalitu pripojeni (schopnost uhybat).

A nebo se na to vsechno take muze clovek vyprdnout, poslat do utoku stado trhacu asfaltu a ono to nejak dopadne. To mne ale nebavi ….

petr
Host
petr

ja ted třeba naucil 2 gyaradose crunch, protože prisla pozvánka na ex-raid a podle vseho to bude lepsi takhle, nez vodou 🙂
ale jinak je clanek super! kdo chce vic, ten stejne kouka na všechny mozny weby…

Koffing
Host
Koffing

S clankem naprostej souhlas. Dvoubarove charge utoky jsou ze zkusenosti nejlepsi. Nikdy jsem nebyl na pokebattler ale tak nejak mam vyzkousene co na co je nejlepsi.

Petrusska1
Host
Petrusska1

A jak se díváte na využití Donphana?

mmme730
Host
mmme730

Donphana je postižen chybějícím rychlým útokem se STAB. Podobně jako třeba Ho-oh. Možná někdy v budoucnu přidáním nových útoku do hry.. Groudon i Rhydon jsou lepší.

Pokémon man
Host
Pokémon man

Nic moc ale pro začátečníky jeto okay😁

Mysakusak
Host
Mysakusak

Problematika je v clanku dost zjednodusena. Aby bylo mozne rict co je nejlepsi utok, musim jeste rict :
1) Proti komu bojuji ?
2) Jake je pocasi ?
3) Chci byt rychly (solo r3,raidy obecne), nebo chci minimalizovat naklady na Review/Potion (dobyvani gymu) ?

Priklady: kdyz jdu s Tyranitarem na Alakazana, tak je nejlepsi utok crunch. Kdyz jdu na letajici legendarku, tak stone edge. Obecne je u Dragonita dobry Outrage, ale kdyz jdu na Machampa je lepsi Hurikan . Vubec nejhorsi je volba asi u Mewtwo – optimalni by bylo mit jich cele stado s ruznymi utoky pro ruzne situace.

mmme730
Host
mmme730

Článek je spíše pro začínající trenéry. Problematika útoku je složitá a hlavně individuální. Jde třeba o tebou zmiňovaný Hurikane. Na Machampa bych raději použil Rayquazu s Air Slash/Aerial Ace. Pokud vůbec. V textu jsem až na M2 nezmiňoval legendární Pokémony. Nemusí je mít každý. Ad MewTwo. Ano, chtělo by to mít pro každý útok jednoho. Má li trenér se jediného, je nej volba ta v článku.

vyrostek
Host

Pokud je clanek pro zacinajici trenery, tak bych i zminil, zakladni techniku jak bojovat i kdyz se to primo utoku netyka. Casto vidam na raidech, ze lidi tukaji nekde do prostoru na displeji. Az maji pocit, ze maji nabito, tak se snazi presunout prst a tukat na chargovaci tlacitko, coz ale casto znamena, ze chcipnou driv nez zautoci. Lepsi zpusob je tukat primo na chargovaci tlacitko, hned jak je nabito, odpali utok.

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

Ano, to je nejlepší, ale jen v případě, že nemusíš/nechceš uhýbat. Pokud třeba u solo raidu Machampa vím, že se blíží okamžik, kdy vypustí charge move a sundá mi tím Alakazama, klikám jen na Machampa a jakmile přijde charge move, uhýbám. Kolikrát se mi už totiž stalo, že při náběhu mýho charge move byl charge move raid bosse rychlejší a můj pokémon byl kaput. Konkrétně u Machampa je pro mě uhýbání dost zásadní, bez něj jsem totiž vždycky prohrál (všech 6 útočníků padlo a po rejoinu se 1) navýší životy raid bosse a 2) zbývajících 30-40s nestačí). Stačilo se pak… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

A uplne jina taktika klikani je pri boji o gym. Nema cenu vypalit overkill charge utok na potvoru tesne pred chcipnutim. To je lepsi ji sejmout rychlim utokem a dalsiho v poradi v gymu pak nejlepe rovnou sejmout charge utokem, at se to nezdrzuje a neni takova spotreba potion/review …