Machamp tým

Dawor je hráč Pokémon GO z menšího polského městečka. Celkem má k dispozici zhruba 7 Pokéstopů a 2 Gymy díky turistům hrajícím Ingress, kteří přidaly řadu portálů do města kde bydlí. Část se proměnila právě v Pokéstopy a Gymy. Dnes se podíváme na jeho cestu trenéra, která může být pro mnoho z nás inspirativní.

Dawor začal hrát Pokémon GO podobně jako většina hráčů poměrně chaoticky. Nikde nebyly žádné pořádné informace. Takže chytal všechno možné a zlepšoval co se mu zdálo zajímavé.

Postupem času zjistil, že ne všichni pokémoni si jsou rovni a začal hledat na internetu více informací. Zjistil co je to IV a jací pokémoni vlastně existují. Jednalo se o Generaci I., kde jako obránce dominoval Snorlax a Vaporeon.

Vzhledem k tomu, že městem, kde bydlí protéká řeka se brzy naučil kde jsou důležité spawn pointy (místa) se slušnou šancí najít Dragonite, případně Magikarp.

Postupem času našel další hráče z týmu Instinct a zkusil s nimi koordinovat svou herní aktivitu. Zjistil že většina toho ví ještě méně než on, a tak s nimi domluvil alespoň společné obsazování gymů pomocí Vaporeonů, kteří se jako obránci velmi osvědčili. Kvůli společným akcím si založili FB skupinu, později přešli na Messenger. To se ukázalo jako důležitý prvek.

Zatímco konkurenční Mystic neměl problém zaplnit 10tkové gymy vším možným, tak Instinct byl rád za 5 obránců, ovšem hodně kvalitních. Postupně se mu společně s dalšími spoluhráči podařilo získat v okolních vesnicích 8 – 10 gymů, které permanentně osadili Vaporeony. Protihráči většinou nechtěli ztratit téměř tři čtvrtě hodiny dobýváním takovýchto gymů. Dokonce pár lidí z Valor přešlo radši na stranu Instinct.

Pak přišla z nenadání Generace II. Přinesla velkou novinku, které se dost obával – Blissey. Ta dokázala většinu jeho spoluhráčů odradit od sólo útoků. On sám jako nejvyšší level ve městě (36) s ní měl problém. S využitím Flareonů a Exeggutorů jí dokázal celkem spolehlivě v limitu dostat, ale stálo ho to dost času, revive a potionů.

Problém však nastal v okamžiku, když se začala objevovat v Gymech, které drželi dlouhé měsíce v okolních vesnicích. Dříve se totiž vybíraly PokéCoins podle držených gymů (max. 10 gymů za celkem 100 PokéCoin každých 23 hodin). Situace po pár týdnech eskalovala. Místo jedné Blissey jich tam bylo pět od trenérů na level 40.

Každému bylo jasné, že se jedná o spoofery, kteří hledají dobré místo, kde se ukrýt pro pravidelné vybírání PokéCoin.

Dawor zkoušel domluvit protiútoky, ale nebylo to rozhodně moc efektivní. Jen co gym namáhavě vyčistili, tak za pár hodin padl a zase se v něm objevily další Blissey.

Bylo mu jasné že taktika, co doposud používal je k ničemu. Proto se vrátil k internetu a začal zkoumat jak na Blissey. No zkrátím to. To co našel se jmenuje Machamp a dokáže vyhodit Blissey z gym v poměrně krátké době. Dawor jim původně nevěřil, protože se mu Machampové zdáli slabí kvůli relativně malému počtu HP.

Dawor měl štěstí. Pracoval na poště, před kterou byl park – hnízdo. V tomto chmurném období se v parku začal objevovat jako na zavolanou Machop. Využil toho a po dva týdny chytal Machopy. Postupem času jich nabral dostatek na to, aby si vytvořil 6 členný tým. Rozhodně žádná sláva. Nejlepší měl 93%, zbytek 75 – 89. Investoval do nich všechen prach.

S tímto týmem padaly Blissey velmi rychle. I tak však vyčistit 10tkovy Gym plný Blissey trval neúnosně dlouho.

Napadlo jej poslat spooferům zprávu. Za odpoledně na kole objel šest gymů  a poté co jej vyčistil do každého hodil jako obránce Machampa.

Jak se ukázalo tak to zabralo. Spoofer s multyúčty to pochopil a přesunul se do ještě zadupnutější oblasti.

Dawor měl z toho velkou radost, ovšem už za pár hodin došlo k oznámení gym-reworku.

I tak však tým 6 Machampů dodnes odvádí dobrou práci. Sice už má legendární pokémony, ale na svůj tým skutečných legend, které porazili spoofera nenechá dopustit

Podle skutečné události

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

13
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
7 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
11 Už okomentovali
Kurokiba88GregMildavil19RozsiDougyGiro91 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Kurokiba88
Host
Kurokiba88

Před přetvoření hry byla hra daleko zábavnější. I když bydlím v jedné z mnoha mrtvých zón v pokemon go co v republice jsou vypracoval jsem se a získal lepší a silnější pokemony něž kdejakej měšťák a ušel trojnásobek toho co oni abych toho dosáhl. Poté se hra změnila se k diskriminaci prázdné mapy přidávala jedna další za druhou. Aby toho nebylo málo tvůrci nabídli novým hráčům zadarmo spoustu vyvinutých pokemonů na raidech aby si je udržela a tím úplně zabily kouzlo hry. Hraji už třetí hru tohoto typu takže můžu na to říct jen jedno: ti co si mákli na… Číst vice »

Greg
Host
Greg

U nás na vesnici je jen jeden gym, já jsem modrý a když jsem začínal, byli v gymu vždy minimálně tři pokemoni lvl 30+ z červeného týmu. Byli to tři lidé, kteří tady také žijí a jelikož je to malá vesnice, máme to každý od svého domu pár kroků. V té době už bylo možné získat jen 50 coinů a přestože už tam hráči měli 8 hodin, neustále to drželi, krmili zlatými malinami a nikoho jiného tam nechtěli pustit ani na minutu. Jakmile jsem je vykopl, za 10 min byli zpátky v gymu a pro hráče mého lvlu ( v… Číst vice »

Rozsi
Host
Rozsi

Prožil jsem podobný příběh při boji za tým Valor v Brně. A na mé Machampy nedám dopustit mám sestku na max IV 98-92 a využívám je častěji než legendy a všichni už mají za sebou tisíce bitev. Ten nejlepší má k dnešnímu dni 2 839 bitev. Je Škoda, ze se to do hry nijak neprojevuje, osobně bych bral zvýšit význam bojovani s pokemony, napr cestou, ze by se s každou bitvou Pokémon o něco zlepšil.

mmme730
Host
mmme730

Mladší trenéry musí článek úplně mást. O čem se tam jako píše? 🙂 Historka do diskuze ok, ale jako článek by to obstálo možná tak rok zpět.

Pragerek
Host
Pragerek

I pro mladší trenéry by to mělo být mementem aby do budoucna počítali s tím, že až se rozehrají a najdou si svoji strategii, může jim do toho Niantic hodit vidle a buď budou hrát úplně jinou hru nebo můžou skončit. Možnost dál hrát to, co začali, tady prostě nebude.

Mildavil19
Host
Mildavil19

No tak ono je to aktuální dodnes , hlavně na malých městech kde je málo gymů

Akeno
Host
Akeno

Tým Machmapů má praktické využití i v dnešní době. Někteří bosové se díky nim dají pěkně odsolovat a když jsou v gymu pokémoni jako Blissie, Chansey, Snorlax, atd tak se s nimi taky pěkně vytloukají. Jediný kdo to nechápe je herní automatika, podle které jsou nejlepší pokémoni na Blisinu – Gengar a Agron…..

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ja mam jednu battle party ciste z Matchampu. Nemam chut ztracet cas u gymu typu Blisey,Snorlax, Chansey, king-kong :-).
Ale tym je spis o stardustu, nez o tom 14 dnu chytat jeden typ …

Mysakusak
Host
Mysakusak

To překládal z polštiny automatický překladač ?