Gyarados

Gyarados (z japonského originálu ギャラドス) je water/flying pokémon, kterého můžete získat evolucí z Magikarp za 400 Magikarp candy.

Gyarados je velice oblíbený pokémon na dobíjení Gymů. Má vysokou hodnotu útoku (attack), slušnou obranu a průměrné množství HP.

Tyto hodnoty mu také zaručují hodně vysoké CP, což je důvod proč jej hodně lidí dává do Gymů jako obránce. Zde ovšem trpí na svou velkou slabinu – elektrické útoky. Elektřina je totiž super efektivní jak na vodní tak i létající typy. Takže dostává 1,5625x větší poškození. Silný elektrický pokémon jako Jolteon jej dokáže velmi rychle sundat.

Vlastnosti

Gyarados je typ Water/Flying. Takže mu ubližují zvláště Electric útoky (1,5625x), dále má zranitelnost Rock útoky (1,25x).

Naopak je odolný proti Fighting, Ground, Bug, Steel, Fire a Water útokům (0,8x).

Attack 237 (8. nejvyšší)
Defense 197 (31. nejvyšší)
Stamina 190 (16. nejvyšší)
Max HP* 162
Max CP* 3304 (5. nejsilnější)

* S maximálním IV

Kombinace útoků a jejich efektivita

Gyarados měl za celou dobu své existence celkem 3 rychlé útoky a 5 speciálních. Každý jej dělal celkem unikáním.

Bite

Bite je velmi rychlý Dark útok, který je dobrý jak pro začínající tak i pokročilejší hráče. Síla útoku je 6 a rychlost 0,5 vteřiny. Teoretické DPS 12.

Super efektivní je na Ghost a Psychic pokémony. Naopak moc nefunguje na Fighting, Dark a Fairy.

Bite však zužitkujete na jakékoliv protivníky. Rozhodně však nedoporučuji dávat Gyaradose s Bite do Gym. Útočníkovi velmi usnadníte práci.

Bite/Hydro Pump

Prakticky nejlepší útočná kombinace, jak pro sólo dobíjení tak i týmové akce. Hydro Pumpa má navíc STAB bonus 25 %, protože je Water útok. Síla útoku je 130 a sesílá se 3,3 vteřiny.

Útok: 🗡️🗡️🗡️🗡️🗡️ Obrána: 😒

Bite/Outrage

Nový útok, který získal Gyarados s příchodem Generace II. Tato kombinace je považována za druhou nejlepší pro útočení.

Outrage je Dragon útok se silou 110, což jej dělá super efektivním proti jiným draším typům. Není však moc efektivní proti Steel a Fairy. Ty se však moc nepoužívají.

Outrage ma sice 2 bary ale sesílá se 3,9 vteřiny. Což není zrovna ideální. Můžete totiž snadno vychytat protivníkův speciál.

Útok: 🗡️🗡️🗡️🗡️ Obrána: 😒

Bite/Crunch

Další nový útok, který přišel s Generaci II. Jedná se o Dark útok se silou 70 a dobou sesílání 3,2 vteřiny.

Popravdě tato kombinace není zrovna moc ideální.

Útok: 🗡️🗡️ Obrána: 😒

Bite/Dragon Pulse (nelze získat)

Dragon Pulse je speciální útok ze začátku Pokémon Go. Má sílu 90, 2 bary a kozlí se 3,6 vteřiny. Dává tedy o něco menší zranění než Outrage ale zase se rychleji kouzlí.

Útok: 🗡️🗡️🗡️🗡️ Obrána: 😒

Bite/Twister (nelze získat)

Twister je Dragon útok se silou 45 a 3 bary. Sesílá se 2,8 vteřiny. Jak už čísla napovídají není zrovna moc ideální. Naštěstí už se nedá získat. S příchodem Generace II byl zrušen.

Útok: 🗡️ Obrána: 😒

Dragon Tail

Dragon Tail je nový dračí útok z Generace II. Má sílu 15, sesílá se 1,1 vteřiny. DPS vychází na 13,6, což není špatné.

Jedná se o obranný útok do Gymu. Ovšem pokud jste zkušenější hráč dá se s ním i útočit. Není to však nic jednoduché, protože nemusíte včas uhnout speciálnímu útoku protivníka.

Na týmové útočení je ideální. Ve více lidech většinou protivník nestihne použít speciál.

Hlavní slabinou bránícího Gyaradose jsou Jolteoni. Dragon Tail je však dokáže natolik pocuchat, že většinou nejsou schopni dalšího boje. U některých kombinací dokonce Jolteon v bojí 1vs1 nepřežije a musí Gyaradose dorazit další pokémon.

Dragon Tail/Hydro Pump

Tato kombinace je ideální pro týmové útoky. Dobře funguje i při obraně Gymu, ovšem silný elektrický pokémon většinou Gyaradose sejme dříve než stihne Hydro Pump použít.

Útok: 🗡️🗡️ Obrána: 🛡️🛡️🛡️🛡️

Dragon Tail/Outrage

Outrage vyžaduje méně energie než Hydro Pump, takže silný Gyarados tento speciální útok většinou stihne použít.

Podle simulací by na stejném levelu (nikoliv CP) měl být schopný Gayrados jako obránce porazit Jolteona.

Útok: 🗡️🗡️ Obrána: 🛡️🛡️🛡️🛡️

Dragon Tail/Crunch

Tato kombinace je taková past na Jolteony. Prakticky všechny simulace ukazují, že Jolteon nemá šanci. Dokonce na stejném level (nikoliv CP) zůstane Gyaradosovi 1/3 HP, což je hodně, vzhledem k tomu, že útočník ztratil pokémona.

Útok: 🗡️ Obrána: 🛡️🛡️🛡️🛡️

Dragon Breath (nelze získat)

Dragon Breath je legacy move z dávných dob. Existuje velmi malé množství Gyaradosů s tímto Dragon útokem. Síla útoku je 6, rychlost 0,5 vteřiny.

Jedná se tedy o rychlý útok vhodný pouze k útoku. Při obraně s ním moc problémů útočníkovi nenaděláte. Tedy pokud není hloupí a nejde po vás s Dragonite.

Dragon Breath/Hydro Pump (nelze získat)

Tato kombinace se vyrovná Bite/Hydro Pump. Rychlá a ničivá.

Útok: 🗡️🗡️🗡️🗡️🗡️ Obrána: 😒

Dragon Breath/Dragon Pulse (nelze získat)

Dva dragon útoky pohromadě. Ideální na likvidaci Dragonite.

Útok: 🗡️🗡️🗡️🗡️ Obrána: 😒

Dragon Breath/Twister (nelze získat)

Před příchodem Generace II byla tato kombinace nejhorší jakou jste u Gyaradose mohli získat. I přes zlepšení Twister stále není zrovna ideální.

Útok: 🗡️🗡️ Obrána: 😒

Něco z historie

 • 20.08.2016 – Niantic zrušil u Gayaradose útok Dragon Breath.
 • 22.11.2016 – Při změně hodnot pokémonů, byl Gyaradosovi zvenutý attack o 45 a defense o 1. Celkově byl jeho CP posílen o 24 %
 • 22.03.2016 – Gyarados dostal nové barvy 3D modelu.

Zajímavosti

 • Gyarados a Magikarp byli první pokémoni, kteří získali shiny formu. Stalo se tak 22.03.2017 v eventu Water Festival.
 • Gyarados s kombinací útoku Dragon Breath/Dragon Pulse je nejvzácnější pokémon ve hře.
Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

15 thoughts on “Gyarados”

 1. Mě se ani jednou nepovedlo chytnout hydro pumpu. vsichni 3 co mam maj bite. twister, dragon pulse, outrage. matros na ctvrtyho mam ale cekam jestli se konecne objevi shiny karp. jinak jsem dnes chytal dragonita a byl tak blizko ze uz to neni ubec zadna challenge 🙁 skoda

 2. Pre mňa dobrý článok.
  Musím sa teraz zamyslieť nad mojimi 3 chudákmi Gýrošmi, jeden k ničomu (Twister), jeden útok a jeden defenziva. Sama si rozdeľujem a označujem ostatné potvorky na A-attack a D-defence. Silné A-čka sú pre útočnú flotilu na búranie gymu, hlavne CP 2000 a vyššie. Vykrmujem aj lepšie D -čka, do gymu. Ale ked nemám vhodného kandidáta, tak to neriešim aký má útok, ale len či je voda, oheň, atd.. aj tak stale viac potrebujem dobre jedince, s dobrými útokmi od 1300 CP po 1700 na expenie.
  Drago, mohol by si zanalyzovať aj Bliss. Hlavne ako expit vlastný gym, ked tam niekto da naspodok Bliss 1200….no na porazenie…

  ….apropo Jolteon!, po vodnom festivale, asi budem musieť posilniť všetkých schopných Jotlikov, a aj žabiakov so SB.

  Otázočka: je naozaj Tunder Bolt lepší ako Tunder ? Mám 16 Joltíkov od 1700 do 2300, a moje 4 najsilnejšie CP majú všetky Tunder. A sú to malí satani. :))

  1. Slabší Blissey většinou dáváme silnějším pokémonem a pak prestižujeme na tom co je za ní. Pokud je za ní třeba 2,6K, tak přes ní projdeme přes 1,3 – 1,5K. Ake popravdě pokud je takto potřeba dát třeba 8K prestiže tak jedině ve skupině. Silnější Blissey pak jde složit slabším Exeggutorem, protože má rezist na Zen Headbutt a dostatečně velký útok.

   Já jsem je měl taky na úrovni cca level 30 trenéra, ale ten rozdíl když je vytáhneš na maximum je neuvěřitelný 🙂
   Čistě na čísla vychází Thunder lépe než Thunderbolt. Rychleji se sesílá (2,4s vs 2,5s), dává větší damage. Energii na speciálku získá Jolteon velmi rychle takže tam nevadí že je to jeden bar.

   1. 🙂 ďakujem za info.
    Ja som si aj vykrmovala tých s Thunder , že sú lepší, ale ked pozrieš na ten odkaz dole, tak je označený Thunderbolt ako A-čkový útok a Thunder ako B-čkový. Tak neviem ktorých Joltikov vykrmit na max ? tých T alebo TB ? Alebo je to zla tabulka? Sorry ak sa pytam blbost.

    https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon/135

    1. Tyto tabulky jsou většinou postavené na simulacích. Já to beru spíše z praxe. U Gyradose je nutné sejmout ho co nejdříve, protože jinak použije speciálku a je po Jolteonovi. Thunderbolt má 2 bary a tak se sesílá celkem 5 vteřin (2,5s každý) + něco musíš ještě udělat mezi tím. Thunder sešleš 1x za 2,4 vteřiny a většinou stačí na to aby dorazil Gyaradose.

 3. Tak já mám z mého poctivého sbírání kaprů smíšené pocity. O to víc,že je Gyarados můj oblíbenec – líbí se mi.
  Mám již devět Gyaradosů, CP od 1867 do 2770. Ale…..
  4x Bite/Twister (to se ale máááám…)
  1x Bite/Crunch
  1x Bite/Hydro Pump (ten je super zabiják)
  1x Bite/Dragon Pulse
  1x DragonTail/Outrage
  1x Dragon Tail/Crunch (Shiny Red)
  Tedy 5x nic moc na nic a dva dobré obránce. Takže z devíti na útok jen dva kusy…..

  1. hh já mám za celou dobu(lvl 33) jednoho a ten je bite/hydropumpa takze asi mohu byt stastny coz? XD

 4. Elektrikáři na Gyaradose úplně super mam Jolteona 2054 a zabijí ty Gyaradose jak nic. Toho Jolteona mám s útokama Thunder a Discharge myslím. 😀 A mám 3 Gyaradose a na dalšího už mám 800 candy takže budou 2 zárověn na evoluci. První Gyarados má cp 2880 druhý 2406 a třetí 2405. A ti proti tomu Jolteonovi nemají vůbec žádnou šanci. A ti rock type pokémoni asi jediny Steelix kterého zatím nemám sice mám 64 candy a měl jsem 1 Metal coat a s toho mám Scizora a ten hlída věž.PS: ten článek Gyarados je dobrý pro nováčky. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *