Které pokémony si nechat a které mazat?

Hlavní stránka Fóra Pokémon GO Otázky a odpovědi ke hře Které pokémony si nechat a které mazat?

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Mysakusak a poslední změna proběhla před 1 týden, 3 dny.

• Autor

saggyy

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někde existuje seznam pokémonů rozdělený podle jejich užitečnosti. Mám neustále přeplněný batoh a nevím, co mazat a co si nechat. Které pokémony stačí mít po jednom kousku čistě kvůli zápisu do pokédexu, a které se vyplatí mít v menších či větších partách, popř. po kolika. Stačí, když si nechám jen jednu Beedril, Raticate, Butterfree… nebo si jich mám nechat víc, protože by se mi někdy na něco mohly hodit? Co tedy vyházet a co si nechávat? Poradí někdo, prosím? Díky :o)

• #18037 Odpověď

Mysakusak

– maz vsechny pokemony, ktere maji IV horsi nez 90% (pokud to neni nejaky supervzacny kousek, co mas jen 1x)

– seznam neexistuje, protoze neni jasne jake by mnelo byt kriterium uzitecnosti. Jsou pokemoni, kterych se hodi mit treba 12 na maxu (Matchamp na solo raidy) …
    Musis si sam stanovit cile a podle toho si vybrat. Vhodne pokemony na raidy si spocitej na pokebattler.com simulatoru

– pokemon,ktery ted vypada na nic,muze v ramci Comuniti Day dostat nejaky super utok a ze dne na den se zmenit na hvezdu. Takze presna odpoved na tvuj dotaz vlastne neni mozna …

• #18045 Odpověď

saggyy

Díky moc. První část teda dělám správně – nechávám jen co nejlepší IV. Jsem už level 39, takže u některých nechávám už třeba i jen nad 98%.

Problém ale je ta druhá část – že i z pokémona, kterého jsem nikdy nepoužila, najednou může vyskočit super užitečný counter. Batoh mám na max (2000) a právě už se dostávám do situace, kdy nevím, co smazat. Už se mi stalo, že mi to do raidu hodilo třeba i Alolan Raticate a měla oba útoky superefective, docela se držela a i to v tom konkrétním případě dost pomohlo. A právě jde hlavně o solo raidy. Když batlíme se skupinou a je nás dost, tak to moc neřešíme, čím chudáka bosse mlátíme :o)

Njn, takže holt furt dokola procházet batoh a řídit se teda asi jen horším IV. Doufala jsem, že třeba někteří moni jsou fakt jen „na ozdobu“ – Stantler, Butterfree, Venomoth, Persian, Tentacruel, Seaking… Nikdy mi je to v raidu ani nenabídlo, tak jsem doufala, že by třeba stačil jen jeden kousek s nejlepším IV….?

Jak to lidi děláte, že vám ten batoh stačí??? :oD

I tak moc dík :o)

• #18050 Odpověď

Russulagrisea

Dělám to tak, abych měl dost použitelných pokémonů na boj v každé „kategorii“ grass, fighting, steel, fire apod. A cílem je mít v této kategorii samozřejmě ty nejlepší a nejsilnější bojovníky (u těch nejpoužívanějších ideálně i se slušným IV a ve více kusech).

Díky této selekci je pak spousta pokémonů jenom „nedůležitý“ odpad a slouží pouze jako zápis do pokédexu. Od těch si nechávám jen 1 kus na ozdobu a zpravidla jen finální evoluci. Čili v batohu mám místa na pokémony zatím dost a to mám limit jenom 450 (je mi líto za to utrácet coiny).

• #18051 Odpověď

petr

ze je supereffective neznamena, ze je fakt dobrej – jen mas proti sobe spravne „elementy“..
      ja to mam takhle:
      hodne uzitecnych (countery) – machampy, mew2, tyrany, draky…
      kvalitni pokesi sveho druhu (kdyz na CD dostanou dobrej moveset) – vzhledem k tomu, ze jsou z CD, kde jich nachytas dost a dost, tak nemam potrebu cokoliv skladovat a doufat…
      2 od kazdeho – snazim se mit kluka a holku od kazdeho – v nadeji, ze jednou pujdou krizit 🙂
      shiny – nechavam si vsechny
      lucky – nechavam si vsechny
      plevel na evolve – nechavam si vsechny a evolvuju kdyz je event (ted) nebo kdyz mam plno (a doufam, ze do eventu poberu dalsi)
      legendy – nechavam si vsechny..
      doufam, ze jsem nic nezapomnel 🙂

• #18052 Odpověď

Mysakusak

Legendy jsem poslal do gulase kdyz bylo double candy. Vic nez 6 od kazde nema smysl … To se stejne neda namaxovat …

• #18057 Odpověď

Mysakusak

Typicka ukazka toho, co prevratilo hodnoty pokemonu naruby – PvP. V limitovanych kategoriich do 1500 a 2500 jsou nejlepsi pokemoni, od kterych to nikdo necekal. Dalsi prevrat bude megaevoluce …. A treba i krizeni. Bouhuzel to vypada ze optimalni by bylo mit tak 3 pokemony od kazdeho minimalne, co kdyby se z nich neco vykulilo.

• #18063 Odpověď

saggyy

No týjo, tak ještě řešit kluky a holky! Už takhle to třídění zabírá tolik času!

Co se týče PVP, tak nás se synem nejvíc baví právě Ultra a Great liga, kde je zajímavé zkoušet, co který pokeš dokáže. Mlátit se navzájem legendama v Master je docela nuda.

Bylo by ideální moct si nechat třeba 3-6 kousků od každého pokémona. Asi bych i překousla sem tam těch pár coinů za navýšení batohu. Ale to, že je batoh limitovaný, mě právě nejvíc štve. Někdy nemám čas na třídění a batoh se mi samozřejmě naplní v tu nejnevhodnější chvíli – typicky těsně před raidem legendy :oD Tohle právě od Nianticu nechápu. Jde jim hlavně o peníze, tak proč nenechají batoh neomezený nebo aspoň hodně naddimenzovaný, třeba 5000 míst? Když za to někdo chce vyhazovat peníze, tak proč mu v tom bránit?

Díky za tipy všem!

• #18064 Odpověď

saggyy

Russulagrisea:

Kde hledáš, který pokémon je ve své kategorii (grass, steel, fire…) nejlepší? Pokemongohub?

• #18065 Odpověď

petr

mrkni na pokebattler – je tam sekce „raids“ a u ni podsekce „counters“ – v tom se pohrabej pro inspiraci..

• #18075 Odpověď

Russulagrisea

Já se řídím čistě podle CP…

• #18079 Odpověď

Mysakusak

Vypovidajici schopnost CP je velmi omezena. Odolny pokemon s efektivnim rychlym utokem rozjvejka kolegu s dvojnasobnym CP do formy zakusku ke snidani … K cemu je silny superutok (Draco Meteor treba), kdyz je pokemon 2x ciply, nez ho staci odpalit. CP je mu na prd …

Odpovědět: Které pokémony si nechat a které mazat?
Informace o Vás:

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook