Egg – Vajíčko

EggEgg (vajíčko) můžete získat z Pokéstop. Pokud jej vložíte do Incubator, tak se vám za určitý počet nachozených kilometrů vylíhne Pokémon.

Egg je jeden z nejlepších zdrojů jak získat vzácné a kvalitní Pokémony). Pokud denně nachodíte více kilometrů, rozhodně byste měli mít Incubator naplno vytížený.

Vajíčka existují ve čtyřech variantách, a to podle potřebných kilometrů k nachození (2 k,. 5km, 7km a 10km). Odlišují se také barvou. (Neplést s Lucky Egg to je 30 minutový bonus do získávání zkušeností).

Vajíčka mají odlišnou barvu podle počtu nachozených kilometrů nutných k jejich vylíhnutí.
 • 2 km – nejběžnější varianta. Vypadne z něj běžný Pokémon 400 – 800 Stardust a 200 experience (zkušeností).
 • 5 km – běžná varianta. Jen se vám budou kupit, protože je náročné to odchodit. Nachází se v něm neobvyklý pokémon. Zároveň získáte 800 – 1600 Stardust a 500 experience.
 • 7 km – pokud máte prostor na vajíčko a otevřete dárek od kamaráda, tak máte velkou šanci že vypadne 7 km vajíčko. Toto vajíčko má původ v místě, kde jej objevil váš kamarád. Takže pokud jste si online sehnali kámoše z New Yorku, tak pokémon bude mít jako původ New York, což se perfektně hodí na medal Pilot. Vylíhnutím 7 km vajíčka získáte 800 – 1600 Stardust a 500 zkušeností.
 • 10 km – poměrně vzácné vajíčko. Dobrý zdroj vzácných pokémonů. Zároveň získáte i kolem 1600 – 3200 Stardust a 1000 experience.

O vylíhnutí vajíčka se dozvíte zvukem anebo vibrováním. Na displeji uvidíte vajíčko a zprávu Oh? Ta tam bude dokud na vajíčko nekliknete, pak se spustí animace.

 • Pokud pokémona ještě nemáte, tak navíc ke zkušenostem získáte +500 za registraci do Pokédex. Zároveň obdržíte od 8 – 35 candy. Kolik to bude záleží na druhu vajíčka.
 • Celkem můžete mít maximálně 9 egg, tak pozor na to. Dokud neodchodíte alespoň jedno, další nezískáte.
 • Nachozené kilometry se počítají jen pokud je Pokémon Go zapnutý anebo používáte Adventure Sync.
 • Maximální CP vylíhnutého pokémona je ekvivalentem level 20 trenéra. Jakmile budete vyšší level, tak budete vždy dostávat maximálně tento level.
 • Vylíhnutí pokémoni mají vždy lepší IV (66,3 %+). Je to nejlepší cesta jak získat kvalitního pokémona. Rozhodně každého nově vylíhnutého otestujte.
 • O tom jakého pokémona ve vajíčku dostanete se rozhodne v momentě, kdy protočíte Pokéstop.
 • Někteří pokémoni jsou vzácnější a tak mají menší šanci, že je z vajíčka získáte. (viz. dále)

Ve vajíčkách se nenachází regionální pokémoni (Tauros, Kangaskhan, Mr. Mime a Farfetch’d). Výjimkou jsou speciální akce. Zatím byla jen jedna taková a regionálové se nacházeli v 7 km vejcích.

Jak na efektivní líhnutí

Jak postupně budete získávat level dostanete občas i inkubátor na 3 použití. Dá se i koupit. Do něj vždy dávejte nejkvalitnější vajíčko (ideálně 10 kilometrové). Naopak do neomezeného inkubátoru dávejte 2 km a postupně se tak zbavujte méně kvalitních vajíček.

Vzácnost pokémona

Analýzou téměř šesti tisíc vylíhnutých vajec se podařilo výzkumníkům ze SilphRoad zjistit, že někteří pokémoni jsou vzácnější než jiní. Respektive, že máte u některých větší šanci je získat než jiné.

Dělí pokémony na běžné (B), neobvyklé (N), vzácné (V) a ultra vzácné (UV). Číselně je poměr 1:2:4:8.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

61
Komentujte

avatar
39 Komentované diskuze
22 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
42 Už okomentovali
DaniiinkaRomankatinainPokenoob173Kedzi89 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
vyrostek
Host
vyrostek

soucet vyskytu 10km vajec je aktualne 79,49% 😀

Štefan
Host
Štefan

Škoda že odstranili Mankey, Duduo venku se často nevyskytují. Hlavně Mankey a Duduo se mi za celou z vajíčka ukázal jen dvakrát. Štefan

RajauCz
Host
RajauCz

A to jak mam ted ziskat gyaradose kdyz odstranili magikarpa z vajec, navic wild doduo jsem nevidel ani jednou, super, nianticu tleskam…

Akeno
Host
Akeno

Taky nechápu proč odstranili Magikarpa, Dodua, Bellsprouta a Mankeyho kterých bylo málo a nelépe se získávali právě z vajec. Hlavně že tam nechali Goldeen a Parase, kteří straší na každém kroku….

Kacka
Host
Kacka

Další 5km a opět Drowzee 572, candy nevím…. dále Tangela 1230 18candy, a ve 2km Pichu 202 a Togepi 290 7candy. Nevíte jestli je vzácná samička Pikachu? Mám jí v párty čepičce, ale potřebuji taky candy….:( pořád se snažím na powerupovat pána a paní od jednoho druhu na stejné CP, ALE marně, vždycky mezi nimi zůstane 1bod rozdíl….

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Ten dratini teď leze opravdu často, takže to asi odpovídá. Ale všimli jste si že když vylihnete dva za sebou, tak z druhého už je 0 Candy? Po prvé jsem myslel že jsem se blbě podíval při tom prvním ale teď se mi to potvrdilo znova. Takže raději odjet zvlášť? Nechápu co v 10km dělá woodoo, mantine, skarmory a spol které chytám denně.

Bugsy
Host
Bugsy

Asi tak nějak. Woodoo je na každém rohu, mám wonder chyceného venku. Mantine má po eventu teď už každý a scarmoryho mám taky chyceného venku. Gliger je pomalu jak Evee všude. Takže.. Chtělo by to přehodnocení vajec. A za mě zakázat Parase a Tentacoola z 5km! Z 10 vajec 5x Paras a 4x Tentacool -vyjímečně desáté jiné a většinou Ponyta. A to je vyzkoušeno tak na 100 vejcích. Odebrání candy u druhého mi příjde dost nefér..

Kubo
Host
Kubo

Nie 0candy… dostanes napr skarmoryho a potom hned druheho tak pri tom 1vom pripocita uz dopredu za kazdeho jedneho

Kacka
Host
Kacka

já cca před 14dny 5km vejce a v něm Drowzee CP cca okolo 450, už nevím přesně ale byl pod 500. ))) další 5km vejce Goldeen 535….. )))) , pak už mě asi někdo v NIANTICU politoval, takže v 10km jsem měla Skarmory 1123 a dnes Mareep 496 a 18candy. Dala jsem jí za Buddyho, ale jestli jí chci evolvovat tak abych vyrazila kolem světa pěšky. Jinak level 25.

standa
Host
standa

3 1ékm vajicka 3krát magby

Bugsy
Host
Bugsy

Dnes z 10km vejce Mantine CP 1153. 1500 xp (byl to nový pokémon) a 16 candy. Jak je počítáno to minimální CP? Mám lvl 25. A minimální CP je tam psané u Mantine 1711..

Gripen
Host
Gripen

Podle mě je to CP na levelu 40. Rozptyl je způsobený 0% IV až 100% IV.

sevanan
Host
sevanan

proč máš u Kabuta otazník? Mě normálně vypadl z 10km vejce a také Chinchou a Phanpy mi už padli z vejce (myslím že 5km oba)

Libor
Host
Libor

Ahoj Dneska jsem vychodil 10km vejce a vylíhl se Sudowoodo s CP 1129 :-)) jinak lvl mám 28 🙂

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Dnes vytoceno další, na devátý pokestop, což už se mě stalo taky podruhé.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Lvl 25 hraju ani ne dva měsíce a měl jsem už 8x 10km vejce. Ale vždy jen když sem vyprázdnil zásoby. S jedním volným místem to trvá vážně dlouho. Většinou odjedu třeba 5-6 najednou a počkám si na příští day strike. 2x mi padlo na 7day strike, dnes i na 4strike. A když ne tak většinou padne na desatej pokestop, na ten bonusovej. Víc už netocim. Až další den strike. A to jsem za celou dobu vyprazdnoval jen 2x. 4 vejce v jednom tejdnu. A v tomto týdnu také zatim. Jinak když sem jel pojednom tak nic.

Alda
Host
Alda

To se máte já neměl zatím žádný 10 km vejce

Anon
Host
Anon

Já jsem měl jedno 10-km vajíčko za celou hru (lvl 21). To bych řekl je celkem smůla.

Simča
Host
Simča

Ahoj hele chci se zeptat jestli mi můžou z vajíčka vypadnout i pokémoni, kteří jsou pro jiný kontinent, jelikož mě ani nikomu koho znám zatím žádný takový nevypadl. 😞

Tomáš
Host
Tomáš

Onix 205 je ještě ok já z 10km dostal clefairi 50 na levelu 10 (sice měla útok 15 a 80 ale pořád málo).

Richmond
Host
Richmond

je nějakej zaručenej způsob jak získat 10km vajíčko? nebo je to opravdu jen o náhodě??

Cifog25
Host
Cifog25

teda tady rikate o smolicich a ja mam 22 lvl a jeste jsem nedostal ani jedno 10 km vajicko….

BuldozerGT86
Host
BuldozerGT86

Eevee candy mám mraky…. To příjde na Vaporeona co už mám. Nebudu dělat evoluci abych získal ty ostatní dva jako tomu bylo už asi po 7. Mám totiž všechny tři tak už to nemohu ovlivňovat

BuldozerGT86
Host
BuldozerGT86

Zdar měl jsem modrej inkubátor a v něm 10km vajčko. Bohužel přišla pouze Eevee s 578 CP na 22lvl. Takže si dokážete představit můj výraz. Jednou padl Lapras kterej za něco stál. Vajček mám za sebou 5ks (10km). Asi mám smolíka a daří se jen těm co Hacky

Vojta
Host
Vojta

Jo ty že máš smolika?? Já nedostavam ani ty 10km….. Měl jsem jedno a 360 onix -_-

Richmond
Host
Richmond

to jsi na tom ještě líp než já.. já měl onixe 205 -_-