Draconius GO vs. Pokémon GO

Tento článek zaslal RajauCz a je o pár měsíců staré hře Draconius GO, jejíž vývojáře se nedávno rozhodl Niantic zažalovat, protože vypadá až moc podobně Pokémon GO. RajauCz za článek moc děkuji.

Pokud i ty chceš přispět na Pokéstop.cz tak napiš na clanky@pokestop.cz 🙂

Na začátku září oznámila menší ukrajinská společnost ELYLAND, že pracují na hře s názvem DRACONIUS GO a v říjnu tato hra vyšla.

Na první pohled vypadá jako přesná kopie Pokémon GO, ale je tomu skutečně tak?

Základy

Ve hře můžete chytit 125 stvoření 7mi typů – Earth, Water, Electric, Wind, Arcana (Dark), Crystal, Fire.

Jako ve hře Pokémon GO stvoření zde mají určité CP, Fast a Charged Moves.

Herní itemy

Sféry – Něco jako Pokébally (balóny, kterými budete danou bytost/stvoření chytat)

Feromony – Insence, jenže s tím rozdílem, že Vám bude spawnovat jen stvoření toho typu, jaký je den v týdnu.

Návnada – Vložíte návnadu na Sloup hojnosti, bude po dobu 30ti minut spawnovat různé stvoření

Lopata – Pomůže najít zlaté vejce v okolí jednoho km.

Lektvar oživení – Revive

Léčebný lektvar – Potion

Dračí zrak – Po použití tohoto itemu se ukáží bytosti v blízkosti na hodně velkou vzdálenost a vyřadí z nearby slabé stvoření

Arkanický Karamel – Razz berry

Magická Kobliha – Pinap berry, jen zdvojnásobí esenci (stardust)

Marshmallow Jednorožce – Nanab berry

Runy – Ve hře je 6 barev run, můžete je získat za odměnu nebo receptem. Za ně získáte odměny.

Kokon – Incubator

Krystal moudrosti – Lucky egg

Budovy

Sloup Hojnosti – Pokéstop

Arény, Knihovny – Gym

Obelisky – Po vstoupení do Obelisku získáte úkol nebo možnost lovu na zlaté vejce

Portály – Portálem se dostanete do jiné dimenze, tam najdete jiné stvoření, nebo taky matku draků, která vám vylíhne vejce

Vejce

2km (Líhne se v kokonu)

5km (Líhne se v kokonu)

10 km (Líhne se v kokonu)

Starobylé 2 hodinové vejce. (Líhne matka draků)

Starobylé 5 hodinové vejce. (Líhne matka draků)

Starobylé 10 hodinové vejce. (Líhne matka draků)

PVP

Čas od času se stane, že se vám ukáže na obrazovce tabulka, ve které je napsáno, že jste byli vyzváni na souboj. Bojujete stejně jako v gymu v Pokémon GO. Vybrat si můžete jen jedno stvoření a za vyhraný zápas dostanete XP, Esenci, Runy.

 

Poklady

Někdy vedle sebe objevíte truhlu, v ní můžete najít všechny itemy dostupné ve hře, sféry a XP. Nikdy se nestane, že by měli 2 hráči stejnou truhlu, je to jako shiny pokémon. 🙂

Plusy a Mínusy

+ PVP
+ Starý systém vybírání coinů jako v Pokémon GO
+ Více itemů a možností
+ Při chytání nového stvoření získáte 10-14 jeho kamenů (candy), jinak normálně 3
+ Pokud nerozumíte dobře anglicky, můžete si hru nastavit do češtiny
– Doslovný překlad jmen stvoření (např. Scarecrow = Strašák, Helsailor = Kamna atd.)
– Sloupy Hojnosti a Arény jsou všude (Já třeba bydlím na vesnici a na zahradě mám 2)
– K postavičkám nemáte žádný vztah
– Žádné raidy
– Bytosti se strašně špatně chytají

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

46
Komentujte

avatar
20 Komentované diskuze
26 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
25 Už okomentovali
PandoraCardelianBrunoKuro88drago Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Pandora
Host
Pandora

Hra je super akorát portály jsou nějak poskromnu a nic moc dostupnost

Bruno
Host
Bruno

Tak jsem prolezl do 27. levelu a většina gymů neobsazených ve zbylých Champion level 40 a jen v jednom byl někdo jiný. Takže je mrtvo i tady.

Bruno
Host
Bruno

Asi už to lidí přešlo, kde to zapnu tam jsou „gymy“ prázdné nebo v nich sídlí Champion 26. level, což bude jen umělé vytvořený trenér, který do 27. levelu nikdy nepostoupí.

Kuro88
Host
Kuro88

No co se týče Championa 26. level. Tak ten člověk má dva účty : Červený (av. muž) a modrý (av. žena). Prvně jsem si myslel že jsou pár ale pak začal červené arény snižovat na dvě místa abych se tam pomocí helmy nemohl přidat (beru mu modré arény asi ho to štve 🙂 ).Nicméně červené arény se snížili i na rozbahněných polích a v uzavřených areálech, což nelze učinit pomocí artefaktů a magie. Takže tenhle člověk je jasným uživatelem Fake GPS a tuhle hru hraje protože mu za podvádění blokly účet Pokemon Go. Doufám že že to Elyland začne též… Číst vice »

Bruno
Host
Bruno

Champion není žádný hráč, je to uměle vytvořený trenér Elylandem. Je ve všech městech kam přijedu. Ten asi po 5 dnech zboří gym a boří i Championa opačné barvy a vloží do gymu své dva dráčky, aby to vypadalo, že to někdo je. Bylo by divné, kdyby je nechával prázdné. Kdyby to byl hráč, musel by být dávno ve vyšším levelu a tady by nestrašil, protože po postupu do 27. levelu se všechny bytosti vrací z gymů automaticky domů.

Cardelian
Host
Cardelian

Je smutné.. a možná i trochu trapné, když mi v jeden okamžik obsadí arény na třech místech v republice jeden stejný „hráč“. ( Byť automatický, což vysvětluje, že se v jednom okamžiku roztrojil jako x-men.) Kdyby mého „obránce“ porazili hráči, bylo by to OK. Takhle to udělal robotýpek, kterému to ani nemohu vrátit, protože kvůli němu neskočím na půl dne do vlaku a v našem městě se, prevít, nabarvil na stejnou barvu, jakou hraji já. 😀 Nejsem náročný hráč, ale tihle robotýpci…ne.

Kuro88
Host
Kuro88

Tak to že jsou sloupy hojnosti všude je špatně? Já bydlím na vesnici a v pokémon go jsem asi uprostřed pětikilometrové mrtvé zóny bez pokestopů a stadionů. Doslovný překlad jmen mi nevadí. Nakonec u pokémonů také neznáte původní japonská jména ale jen ty zkomolené americké. Že nemáte k postavám žádný vztah není špatně. Anime Pokémon za moc nestálo a já byl (jsem) velkým fanouškem originálních rpg her od nintenda a dohrál jsem do konce 1. až 5. generaci. Pokémon Go není o levlech ale o cp takže skoro všichni pokémoni jsou o dost slabší než si je hráči pamatují nebo… Číst vice »

Roman
Host

Co znamenají ta čísla v kroužcích a jsou lepší jedničky nebo pětky??
Díky za odpovědi 🙂

Pavel
Host
Pavel

Už jsem byl asi 7x přes portál (v různých dnech na různých místech) ve Zlomu Arkanu, ale nikdy jsem tam nenarazil na matku draků, abych jí dal k vylíhnutí starobylé vejce.
Dělám něco špatně, nebo mám jen smůlu?

Míra
Host
Míra

Fakt jsi ji tam nikdy nepotkal? Já ji tam najdu cca v 60%. Bývá často na druhým konci zlomu a vždy je od portálu vidět. Takže spíš smůla…

P
Host
P

Dík. Včera se konečně usmálo štěstí. Jeden portál s matkou draků mi vydržel celých 10 minut a na druhý jsem klikl asi v poslední vteřině, protože se mi v něm nic nezobrazilo, ani potvory, ani sloupy a když jsem z něj vyskočil, už na mapě nebyl.
Ale aspoň už jsem tu matku draků lehce okusil 🙂

Rubi
Host
Rubi

Jj,chodím do Arkany každý den a dracici jsem potkala jen 2x/První den a to jen ještě neměla st.vejce/ A cca před týdnem kdy jsem stihla 9h ž 10.Proste tam zas tak často není. Jo a byla v obou případech v te kulaté Arkaně.

Praštěný Hajzlík
Host

chápu že pro lidi na vesnicích je to super (ikdyž běhat po polích není zrovna dobrá věc z více důvodů) ale z druhé stránky jakykoliv boj o gymy postradá smysl, stačí se popřidávat do gymů na nedostupných místech kdekoliv mimo civilizaci, je jich tolik že není potřeba nic vybijet a každý jich může mít kolik chce trvale….

_Fry_
Host
_Fry_

To je celkem pravda. Už jsem pár dnů ve městě s 25 000 obyvateli a v centru města mi gymy stále drží. Jediné na čem vyhážu oživováky je souboj mágů, který je však značně nevyrovnaný a odměna až tak atraktivní také není.

Měli by zařadit Raidy, aby sbírka silných potvor měla trochu smysl 😉

molimkitochindrai
Host
molimkitochindrai

Z větších měst si to lidé neuvědomují ale kde jsou gymy a pokestopy, tam se ukazují pokemoni. Nejsou pokemoni, nemůžeš nic. To samý platí určitě u Draconius, tam kde nic nebude, tam se nic ukazovat také nebude. Pořád je lepší aby se toho ukazovalo tolik, než aby se neukazovalo nic. Prostě buď budeš moct hrát,protože všude něco je a nebo nebudeš vůbec hrát, protože nikde nic nebude, je to čistá logika 🙂

Andi1ek
Host
Andi1ek

Slušná stránka o Draconius Go je zde:
http://critical.gg/draconius-go/

Míra
Host
Míra

Super, konečně přehledný seznam draků! Díky za odkaz!
Ještě by mě zajímalo, co znamenají ty čísla u „síla“ a „zdraví“. Předpokládám správně, že to bude něco jako IV u Pokemonů?
Jedna věc mi dost vadí, nejde seřadit chycené potvory podle čísla v bestiáři…

Roman
Host
Roman

co jsem vyčetl tak max je 5, tzn. drak síla 5 a zdraví 5 je IV 100procent.

Míra
Host
Míra

Mně by spíš zajímalo, jak poznám, který drak je dobrý a který ne. Tj. koho maxovat? Knihovna taky je zatím asi k ničemu, když nevím jaký útok je dobrý, dokonce ani jsem nikde nenašel varianty útoků… Aspoň že jsem našel, který typ útoku se na co hodí.

StanleyK
Host
StanleyK
MrKasicka
Host
MrKasicka

zdravím všechny…kdyby chtěl někdo tak na diskordu máme už založenou skupinu. zde je pozvánka k drakům: https://discord.gg/vyz7ZXm
řešíme tam různé informace – hledání pokladu atd 🙂 Pokud budete chtít založím ve skupině cokoliv jen bude možné 🙂

zdenok
Host
zdenok

Další postřeh. Zdá se mi, že Draci žerou oproti Pokemonům víc baterky.
Překvapilo mne, že zlaté vejce mi dalo draka s cp např. 1200, když z normálních vajec, dostávám max. 300 cp. No ale asi je to tak správně. Za tu „námahu“ oproti klasickým vejcím je to cp zlatého vejce adekvátní.

lolimoli
Host
lolimoli

Dračí zrak – Po použití tohoto itemu se ukáží bytosti v blízkosti na hodně velkou vzdálenost a vyřadí z nearby slabé stvoření

a napsat jako mínus..
– Sloupy Hojnosti a Arény jsou všude (Já třeba bydlím na vesnici a na zahradě mám 2)

Jste blázni? My co jsme na vesnicích a malých městech je pro nás tohle bomba, konečně se tím dohání ztráty mezi velkými městy a vesnicemi. Stejný možnosti..
Kdyby vyšli pokemoni a draconius ve stejný den, tak pokemoni to projedou, co se týká funkčnosti je draconius ve předu…

Jiri
Host
Jiri

Pokemoni a Draconius nemohli vyjit ve stejny den, bo Elyland by nemel jak a od koho okopcit zakladni herni mechaniky 🙂

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Mých pár postřehů …taky jsem to zkusil než začne třetí generace. 1) Plynulost, rychlost, žádné lagy …neuvěřitelné ! 2) Expení gymů (zatím ale není skoro třeba, míst je dost) jak v PoGo před reworkem … útok se všemi slabšími dá víc než jít na to silnou potvorou …čili nevyhazovat odpad s nízkým CP 3) Super nápad s tím lovem na zlaté vejce … než já našel na mapě to místo …bože !!! 20 minut hledání u mapy v PC … a pak ten stres když jsem zjistil, že 2 z 9 čtverců jsou nedostupné v areálu Ruzyňské věznice 😀 😀… Číst vice »

Petr
Host
Petr

ad 1 – jo, rano jsem zapinal pokemony a musel jsem 3x dat try again,nez se to konecne lognulo – odhadem tak 15 minut.. pak jsem zapnul draky a ono to proste nabehlo a je to.. 🙂
fakt me to udivuje vic a vic – ono to proste funguje tak (narozdil od pokemonu), jak bych v 21. stoleti ocekaval 🙂

Gerrard
Host
Gerrard

Taky to nesmíš hrát na kalkulačce. Try again musím dát u PoGo tak jednou za čtvrt roku a to většinou když se pracuje na nějaké větší aktualizaci.

Petr
Host
Petr

zajimave, ze všechny ostatní hry na te kalkulacce jedou bez problemu.. dokonce i ta kopie POGO se nacte okamzite, jen to origos POGO nic.. divny ne?

Gerrard
Host
Gerrard

divný že to většině lidí nedělá ale tobě ano, tak začni hledat problém u sebe a svého zařízení, případně dostupnosti internetu 😉

BTW měl před lety podobný problém s jinou hrou, jediná lagovala zatímco ostatní běželi bez problému a vyřešil to až nákup novýho tabletu s více RAM.

Roman
Host
Roman

Try again není přeci o kalkulačce. 😀 Kalkulačka nekalkulačka, Draconius má daleko lepší optimalizaci než PoGo. Děti mají slabší telefony než já a na jejich telefonech ten rozdíl je hodně znát – lognutí, načtení, hraní..

zdenok
Host
zdenok

Řekl bych, že Draci jsou víc o chození než Pokemoni, protože arény, knihovny, sloupy atd. jsou rozesety po „polích“ a ne u cest jakou u PO GO, kde se to dá kydlit i z auta.
Jen pro doplnění, čím více knihoven, tím běží čas na změnu útoku rychleji. Nevím kolik je maximum.
U Arén vybereš max. 10 arén, ale kolik jich můžeš nahamtat netuším, ale omezení tam je. Asi se za každý den držení arény odečítají 3 peníze. Některé arény mají peněžní týdenní bonus.
Netušíte, jestli je nějaká cz www stránka o dracích jako je tato o pokemonech ?

_Fry_
Host
_Fry_

Pokémoni už mě taky nebaví. Co mě ale zaskočilo, že při dosažení lvl 15 pochcípali všechny bytosti v gymech (na obsazení některých jsem se den předem zbytečně nadřel a nic z toho nemám).

Jinak ví někdo, jak získat nový recept? Na co mi pak je třeba červená runa??

Jinak stopů až tak moc není, páč pořád nemám sféry.

A když dám líhnout vejce dračici, tak se vylíhne po uplynutí času, nebo tam musím znovu jít a vyzvednout ho?? Díky

_Fry_
Host
_Fry_

A ještě přidám mínusy, které jsem zpozoroval.

* méně druhů typů (chybí duch, noc, led, kámen, ocel, drak…)
* menší rozsach IV
* když chci vyhodit jednu bytost z Gymu, tak ji musím porazit asi 4x.
* nearby ukazuje u stopu bytost, ale když tam příjdu, tak se někdy neobjeví.
* když si člověk zaplatí, tak může mít ohromné množství výhod pomocí artefaktů.

zdenok
Host
zdenok

Méně druhů bych nebral jako mínus, ale jako plus. Kdo se v tom má u pokemonů vyznat ?
4x musím vymlacovat jednu i v pokemonech.

_Fry_
Host
_Fry_

U pokémonů se mi to právě líbí, protože ty druhy mají velkou váhu a nestačí pak pár univerzálních pokémonů, ale chce to od každého druhu alespoň 2-3 kusy (speciálně kámen, noc, zem, voda, elektrika, tráva, boj, psycho).

Takto s jednou silnou potvorou univerzálně vymlátím vše a vyhraju PVP. Uhýbání je příliš snadné.

Taky zde asi není odlišná síla útoku a obrany, takže to nevypadá na rozdělení jako v pokémonech na útočníky univerzální, útočníky specialisty a obránce. To mají v pokémonech propracované lépe.

Petr
Host
Petr

1 – je to na zacatku – POGO taky zacinalo s 1 generaci, predpokladam, ze casem bude vic.. 2 – gymy – takhle presne to v POGO fungovalo dřív a ze to zmenili byl asi největší problém pro většinu lidi 3 – uhybani – ne ze je prilis snadne – proste funguje jak ma – narozdil od POGO, kde muzes třeba od zacatku fighu jen uhýbat a stejne ji schytáš.. 4 – nearby – tohle je normalni – musíš k tomu dojit a pochodit trochu kolem – opet, POGO to mělo uplne stejne.. 5 – pay to win – tohle… Číst vice »

zdenok
Host
zdenok

Nový recept jsem získal tak, že jsem splnil úkol. Pochytal 40 ohnivých. Recept je „Požehnání obrany“ 4x modrá a 2x oranžová.

StanleyK
Host
StanleyK

– Levelem 15 (a 26) postupujes do vyssi ligy, takze neblokujes Areny / Knihovny. Ze se Bestie vracej chciple neni zrovna stastne, ale uzdravovadel pada dost.
– Jiny recept, jina skladba run. Ja mam moznost si vytvorit vlastni Portal (2x cervena a 1x fialova).
– Starobyla vejce das Matce Draku a pokud dany zlom zustane otevren po celou dobu lihnuti, vylihne se bez ohledu, jestli ji navstivis znovu. Pokud se zlom uzavre driv, vrati se ti vejce nevylihnute, ale cas lihnuti se „neztrati“.

Pepinda
Host
Pepinda

Je tam pár chybek … koho to fakt zajímá a umí anglicky – https://www.reddit.com/r/draconiusgoapp/ typů je míň: Earth (značen listem), Water (který má i elektrické útoky a značen kapkou), Wind, Arcana ( asi ano – Dark, ale má značku krystalu) a Fire (značen plamenem) … Knihovna slouží pro změnu fast/charge útoku … dáte draka do knihovny a po určité době se vrátí a máte možnost změnit útok … V portálu můžete najít pouze Arcane typy draků… PVP jako opravdové Player VS Player není. V menu je sice ikonka na vyzvání soupeře ale samotná hra je PVB neboli Player VS Bot… Číst vice »

Petr
Host
Petr

no, lepsi nez dratem do oka, ale par věci doplnim, poupravim: itemy – ještě je zmrzlina, dava vic kamenu.. runy – získáváš bojem, z truhel, ale receptama je používáš a tim si zapínáš kouzla/buffy areny je gym, knihovna je na vymenu utoku – a ne ze ji drzis, ale ze jsi ji drzel potrebny cas, aby se aktivovala moznost vymenit utok. doslovny preklad znamena, ze to prelozis doslova –> scarecrow=vystrasvranu – takze se nejedna o doslovny preklad, ale naopak o volny preklad – coz je naprosto v poradku ze jsou areny/sloupy všude je vyhoda oproti pogo – vesnice uz nebude… Číst vice »

kusdrevaGO
Host
kusdrevaGO

Jen k te plynulosti a nabihani hry…jestli to nebude tim,ze je zatim malo hracu, takze vytizenost serveru temer nulova…

Cardelian
Host
Cardelian

POGO jsem zkusil, když jsem zjistil, že Niantic navlékl na Ingress jinou košili. No, každá hra nějak začíná. Už jsem za tu dobu zkusil tři různé „kalkulačky“ a úspěšnost spuštění POGO cca 50%. U draků je to jiné. Když mám čas a zapnu to, tak to běží. A skutečně i na vesnici! V přírodě! Nemusím jako u POGO doufat, že se mi to rozběhne zrovna v moment, kdy budu na pár hodin ve městě. Jako občasného hráče mě nezajímá, proč to běží tak dobře. Ale že to běží tak dobře. 😀

Koffing
Host
Koffing

Draconius je o hodne pomalejsi nez pokemoni. Jen obycejne chytani a protaceni stopu. A pvp prestalo davat smysl. Jsem level 20 a protivnik ma 2x silne potvory a ty moje jsou pritom na max. Maji hodne co zlepsovat. Pokemonum by nejake ukoly hodne prospeli.

Bruno
Host
Bruno

Přistoupil jsem k tomu jako k eventu, při nudném sběru stardustu v druhé ruce mydlím draky. Je to dobrý oživení. Úkol buď splním nebo ne, je mi to jedno. Dnes jsem měl obsadit 10 knihoven, potkal jsem jen 7, tak hold úkol nesplním.

StanleyK
Host
StanleyK

PVP – Od levelu 9 muzes bojovat s jinym hracem 6 vs 6 bestii, standardne 3x za den.
Knihovny nejsou Gym, pokud mas obsazeno, muzes jednou za vymereny cas vymenit jedne Bestii jeden jeji utok.
Ligy:
– 1 az 14 level – Bronzova
– 15 az 26 – Stribrna
– 27 az ?? – Zlata (patrne)
Hraci jedne ligy nemohou napadat hrace jine ligy.
Draci Zrak – co vidis, muzes lovit (Bestie) / otevrit (Truhly).