Do T5 raidů přichází Heatran

Aby nám Gymy nezamrzli, tak nám do nich Niantic posílá Heatrana. Krev tohoto fire/steel legendární pokémona ze čtvrté generace se vaří jako magma a rozpaluje celé jeho tělo do té míry, že některé jeho části se taví a mírně roztékají.

Je vám zima? Pořiďte si Heatrana!

Heatran se začne u nás v raidech objevovat od zítřka (19.12.2018) a budete jej moc získat až do 15. ledna 2019.

CP 100 % je: 2145 a 2681 při sunny/snow.

Vzhledem k tomu že se jedná o fire/steel pokémona bude ideální nasadit pokémon s ground útoky. Na ground má dvojitou slabost. Dále je možné použít fighting a water.

Elitní útočníci

Ideálně se tak jeví legendární Groundon s Mud Shot/Earthquake – Nic lepšího nenajdete.

Rhyperior s Mud Shot/Earthquake – Evoluce starého dobré Rhydona s pomocí Sinnoh Stone je velice silná a na Heatrana jak dělaná.

Nadstandardní útočníci

Nemáte Sinnoh Stone anebo si šetříte nejlepší Rhydony na jejich community day? Tak se nebojte je i tak nasadit. Stále je Rhydon pokémon s velmi dobrý pokémon pro raidy. Jen se ujistěte že má útoky Mud Slap/Earthquake.

Pokud máte přebytek Golemů tak se nebojte je také nasadit. Opět stačí útoky Mud Slap/Earthquke. Já se přiznám, že je mám jako specialisty na na létající pokémony s rock útoky.

Pokud netrváte na ground útoky, které Heatran způsobují nadstandardní zranění a spokojíte se jen s obyčejnou zranitelností, tak sáhněte po nejsilnějím vodním pokémonovi ve hře – Kyogre. Ideální kombinace útoků je Waterfall a Hydro Pump.

Dobří útočníci

Pokud nechcete dávat Heatrana ve dvou 🙂 tak si v pohodě vystačíte s následujícími útočníky:

Gyarados s Waterfall/Hydropump – Nemáte legendární Kyogre pořiďte si Gyaradose. Skvělý pokémon s dlouhou výdrží a vysokým útokem.

Machamp s Counter/Dynamic Punch – Moc toho nevydrží ale způsobí hodně poškození než padne.

Boj s Heatran

Jak už bylo zmíněno Heatran je Fire/Steel pokémon. Pokud nedojde ke změnám měl by mít dva druhy rychlých útoků – Fire Spin (Fire) a Bug Bite (Bug). Z nabíjecích pak Fire Blast (Fire), Stone Edge (Rock) anebo Iron Head (Steel).

Jeho útoky rozhodně nejsou žádná sláva, takže o to budete mít boj jednodušší.

Pokud bude slunečno, tak Heatran bude mít posílené ohnivé útoky. Na druhou stranu Ground útočníci budou mít posílené své útoky proti němu. Také budete bojovat o jeho verzi level 25 (CP 2573-2681).

Jestliže bude sněžit, tak Heatran bude mít level 25 a zároveň bude posílen jeho útok Iron Head, takže pozor na vaše Rock pokémony.

V případě deště (rainy) budou mít výhodu vodní counteři.

Heatran se dá porazit ve dvou hráčích. Alespoň to tvrdí simulace. Mě osobně se podle statů zdá celkem silný, takže bych doporučil skupinku minimálně 3 pokročilejších hráčů (mají 6 counterů level 30+). Na jistotu spíše 4 – 6. Ale alespoň tři z nich musí vědět co dělají 🙂

Je Heatran použitelný?

Heatran má attack 251, defense 213 a stamina 209. Max CP 3754. Mě přijde celkem zajímavý. Ovšem má špatné útoky.

Pokud bychom ho brali jako Fire pokémona, tak jej silně překoná Moltres a tak tak drží krok s Entei. Ve fire je prostě velká konkurence. Pokud nedostane super útok jako třeba Fire Spin tak se nechytá.

Ve steel je zase lepší Metagross s Meteor Mash. A těch teď máme všichni a dostatek.

Jeho výhoda je kombinace Fire/Steel. Zranitelný je jen Fighting, Water a 2x Ground. To je vše, pak už má jen odolnosti – 2x proti Bug, Fairy, Grass, Ice, Poison a Steel. Běžna odolnost proti Dragon, Flying, Normal a Psychic.

Právě tato kombinace by jej možná mohla dostat do PvP. CP pod 2,5K mít bude téměř vždy.

Závěr

Co myslíte? 😉

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

6
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
1 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
6 Už okomentovali
Mildavil19quantameraToncekHCRussulagriseaMysakusak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Mildavil19
Host
Mildavil19

Konečně jsem měl čas , tak jsem si dal dnes tři kousky ve dvou , pokaždé jiný útok , jen s fire blast jsem se dostal na 50 sekund před koncem , zbylé dva kolem 55 sekund rezerva , ten druhý byl účet dcery kde jsou Pokémoni max na 34 levelu , takže opravdu pohoda

ToncekHC
Host
ToncekHC

Je to jen taka prkotina a ani to není třeba řešit.. ale ikdyz gym není čistě cesky slovo tak v dnešní době se ve velkým pouzivaj anglicky slova počeštěně a tak gymy zamrzly, (hrady zamrzly) :))

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Taky poraženo ve dvou lidech. Ale teda hrozný masakr a spotřeba potionů a revivů. Já mrtvých 10 pokémonů, dcera 11,5

Mysakusak
Host
Mysakusak

Heatran byl uz umlaceny ve dvou i ciste Matchampy (pod mrakem). S rezervou cca 45 sec ….

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Ahoj, dnes jsme si s kamarádem dva sundali a šlo to ve dvou v pohodě. Jen malá drobnost, u použitelnosti píšeš o Fire Spin ale na mysli si měl asi Blast burn, či Overheat ne?