Aktuální seznam pokémonů v raidech – (16. března 2018)

Vzhledem k tomu jak nám Niantic stále mění pokémony v raidech, rozhodl jsem se při změnách vytvořit aktuální seznam.

Tento seznam už není aktuální! Nový najdete zde.

Pokud by zde nebylo něco přesné, tak určitě napište 🙂

Tier/Level 1

Magikarp

Magikarp
CP 1165
CP chytaného 104 – 125 130 – 157

Magikarp je v gymech už od prvního raidu. Je nejjednodušším raid bosem jakého můžete potkat. Má totiž jako rychlý útok Splash, který prakticky nezpůsobuje žádné poškození.

Nevím jaký je nejnižší level trenéra, který jej kdy dal, ale věřím že by to zvládl i level 5 🙂

Magikarp je první shiny pokémon, který byl přidán do Pokémon GO a popravdě chce jej každý, protože jeho evoluce Gyarados je velmi silný vodní pokémon. Dlouhou dobu neměl jako rychlý útok některý z vodních útoků, protože by ho to dělalo velmi silným. S příchodem třetí generace získal Waterfall. Pokud jej nakombinujete s Hydro Pump, tak máte opravdu silného vodního pokémona.

Takže jestli nevíte co s Raid Passy, tak určitě zkoušejte Magikarpa, protože se opravdu hodí a s trochou štěstí získáte i shiny.

Snorunt

Snorunt
CP 2825
CP chytaného 403 – 441 504 – 551

Snorunt je jednoduchý pokémon v L1/T1 riadu, který by vám neměl dělat větší potíže. Stačí jeden Flareon a je konec. Odsólovat by jej měl zvládnout i hráč level 1.

Proč tedy Snorunta zkoušet? No s trochou štěstí (zhruba 1 ze 25) může být shiny. Tedy hezký přírůstek do vaší sběratelské kolekce.

Swablu

Swablu
CP 2766
CP chytaného 375 – 412 469 – 516

Swablu by vám neměl dělat problémy odsólovat. Zvládnout by jej měl každý hráč s pokémony na úrovni level 20 trenéra. Měl by vám stačit jeden Jolteon.

Swablu se evolvuje do Altaria, což není moc zajímavý pokémon, tedy alespoň do síly.

Proš tedy na Swablu plátvat Raid Pass? S trochou štěstí může být shiny.

Wailmer

Wailmer
CP 3369
CP chytaného 756 – 814 945 – 1017

Wailmer by vám podobně jako ostatní pokémony z L1/T1 raidů neměl dělat problémy. V případě nouze můžete použít travního anebo elektrického pokémona.

Wailmera můžete evolvovat ve Wailord, což sice není silný pokémon ale má slušné množství HP.

Mimochodem kolem Wailorda panuje jedna záhada, kterou se místní trenéři pokusili vyřešit.

Tier/Level 2

Electabuzz

Electabuzz
CP 12390
CP chytaného 1188 – 1255 1485 – 1568

Electabuzz se nám vrátil do gymů jako staronový raid boss. Už v roce 2017 nepředstavoval velký problém a dokázali jej odsóvat hráči na levelu 25. V té době však ještě nebyl bonus za počasí.

I tak si myslím, že byste to měli zvládnout bez větších obtíží, tak na dva pokémony. Ani nebudete potřebovat ground pokémony, kteří proti němu mají bonus.

Exeggutor

Exeggutor
CP 13839
CP chytaného 1589 – 1666 1987 – 2083

Exeggutor je už od začátku Pokémon GO mimořádný útočník a v dávných dobách starých Gymů patřil mezi obránce, kteří dokázali rozhodit soupeřův útok díky silným útokům. Ty stíhal protože má dostatek HP.

Pokud narazíte na tento raid a budete mít Raid Pass navíc, tak do něj jděte. Dva či tři silní Exeggutorové se vám vyplatí i v budoucnu.

Exeggutora byste měli zvládnout odsólovat.

Manectric

Manectric
CP 11628
CP chytaného x – 1217 y – 1522

Manectric je evolucí Electrike. Má nadprůměrný útok (215), ale slabou obranu (127). Neměli byste tak mít problém jej porazit i když vás to zřejmě bude stát nějakého pokémona. Tedy pokud jste nižší level anebo hodně lenivý uhýbat. Manectric je zranitelný ground útoky.

Pro Manectric nenajdete využití. O dost lepší je Jolteon, ke kterému máte poměrně snadný přístup.

Mawile

Mawile
CP 9403
CP chytaného 793 – 848 991 – 1060

Mawile je zvláštní kombinace steel a fairy pokémona s dark a ghost útoky. Bohužel nemá moc dobré staty, takže pro běžný boj nemá moc využítí. Pokud jste level 15 měli byste být schopni Mawile odsólovat. Jestliže s ní budete mít problém nasaďte Flareona.

Mawile může být shiny. Takže jestli máte Raid Pass navíc, tak jí můžete zkoušet.

Sableye

Sableye
CP 8266
CP chytaného 694 – 745 868 – 932

Sableye byste měli bez problémů odsólovat. Má velmi nízkou obranu (141) i útok (141). Pokud jste level 15 tak ho dáte. V případě problémů nasaďte fairy pokémona, proti kterým je zranitelný. Fairy pokémoni mají navíc hodně HP.

Sableye není nijak extra zajímavý pokémon, ovšem může být shiny.

Tier/Level 3

//Dodělat Gengar, Jolteon, Jynx, Piloswine Machamp

Tier/Level 4

Absol

Absol
CP 26262
CP chytaného 1232 – 1303 1540 – 1629

Absol řádí v raidech už nějaký ten pátek. Ačkoliv nepatří zrovna k zajímavým pokémonům, kterého byste využili, tak se na něj pravidelně pořádají hony, protože může být shiny.

V současné době má Absol 16. nejvyšší útok (246), takže dokáže slušně nakládat. Na druhou stranu má velmi nízkou obranu (120), takže jde dolů velice rychle. Na Absola tak stačí 2 hráči vyzbrojení Machampy anebo Hariyama s fighting útoky – ideálně kombinace Coutner/Dynamic Punch.

Aggron

Aggron
CP 33458
CP chytaného 1636 – 1716 2045 – 2145

Aggron je zajímavý pokémon. Když přicházela Generace III a já si důkladně procházel na co se můžeme těšit, tak u něj jsem se zastavil. Obrana 314 jej řadí na 5. místo. Navíc i ten útok (198) není k zahození. Bohužel Aggron pro boj má málo životů (maximum je 122).

To ovšem v raidu nic neznamená, protože u T4 raidů mají všichni pokémoni 7500. Je tak Aggron pořádnou výzvou i pro pokročilé hráče? Inu pravdou je, že není. Může za to jeho dvojitá slabina na ground a fighting útoky. Díky tomu jde dát i ve dvou. Ovšem to už je větší výzva než třeba Absol.

Doporučené množství jsou tak alespoň 3 zkušenější trenéři s dobrou sestavou fighting pokémonů (Machamp, Hariyama) anebo ground (Groudon, Rhydon) a hlavně patřičnými útoky. Pokud je mi známo tak Aggrona ještě 2 hráčí nedali.

Opravdu Aggrona nepodceňuje a použijte správné pokémony s útoky, na které má slabinu. On je opravdu silný.

Golem

Golem
CP 30572
CP chytaného 1589 – 1666 1987 – 2083

Golem má nadprůměrnou obranu (229) i mírně nadprůměrný útok (211). Zároveň může mít oba útoky typu rock (kámen). Proto byl také nutností na raidy proti legendárním ptákům jako univerzální útočník. Až na Lugia, který uměl Hydro Pump.

Prostě silný Golem s Rock Throw a Stone Edge se hodí nejen do sbírky ale i na raidy.

Podle statů vypadá jako silný soupěř, což je. Až na to že má dvojitou zranitelnost na vodní a travní útoky. Takže Exeggutor, Venusaur, Gyarados anebo Vaporeon jej dokážou poměrně spolehlivě a rychle porazit. Elitní trenéři jej zvládnou za ideálních podmínek ve dvou, lepší ve třech. Doporučené množství jsou však 4 trenéři level 30+. Samozřejmě musíte na něj mít správné pokémony. Má opravdu vysokou obranu a hrubou silou to jde ztěžka

Tyranitar

Tyranitar
CP 34707
CP chytaného 2011 – 2097 2514 – 2621

Tyranitar je 6. nejsilnější pokémon podle CP a 13. podle útoku (251). Přitom má mírně nadprůměrnou obranu (212) a dostatek životů (až 170). Proto je také nejlepší univerzální útočník společně s Dragonite. Prostě pokud chcete složit gym a nechce se vám přemýšlet tak sáhnete po jendom z těchto dvou.Nezklamou vás.

Takže proč si jich pár neulovit v riadu s dobrým IV?

Tyranitar opravdu kouše, zvláště pokud je mlha a má Bite/Crunch. To útočníci padají jeden za druhým. Pokud na něj nejdete ve skupině, tak je nutné uhýbat.

Tyranita má jednu jedinou slabinu a to je 2x zranitelnost od fighting útoků. Často se tak proti němu staví Machamp anebo novinka z Generace III Hariyama. Oba mají odolnost proti dark útokům, takže něco ustojí, ale ne moc 😉

Naopak pokud chcete jít v klidu, pohodě a na jistotu tak je lepší zvolit vodní pokémony s dostatkem životů jako je třeba Gyarados anebo Vaporeon.

Elitní hráči dokáží Tyranitara porazit ve 2 lidech. Musí však mít elitní tým pokémonů (fighting) a ideálníá počasí (zataženo).

Legendární raid

Lugia

Lugia
CP 42753
CP chytaného 1907 – 2056 2462 – 2570

Lugia se nám vrací na okamžik do gymů a dokonce ve shiny verzi, tedy pokud budete mít štěstí 😉

Lugia je nejnebezpečnější raid boss, který kdy v gymech prozatím byl. Má 4. nejvyšší obranu ve hře (323), přitom nadprůměrný útok (193). Dokáže velmi dlouho odolávat útočníkům. Lugia se dá porazit v 10 lidech s minimálním levelem 30. Všichni však musí být připraveni, že pojedou ještě jedno kolo, nikdo se nesmí flákat a používat opravdu dobré pokémony.

 • CP: 42753
 • Attack: 193
 • Defense: 323
 • HP: 12.500
 • Typ: Psychic/Flying
 • Možné rychlé útoky:
  • Dragon Tail (Dragon, 15)
  • Extrasensory (Psychic, 12)
 • Možné pomalé útoky:
  • Futuresight (Psychic, 1x 120)
  • Sky Attack (Flying, 2x 70)
  • Hydro Pump (Water, 1x 130)

Čím na něj:

 • Tyranitar – Jak Dark tak i Stone útoky jsou super efektivní. Tyranitar je perfektní counter. Bohužel stačí jedna dobře mířená Hydro Pumpa a je dole. Chce to uhýbat 🙂
 • Golem – Dva Rock útoky dokáží nadělat pěknou paseku. Samozřejmě pokud nemá Lugia Hydro Pumpu.
 • Jolteon – Jolteon se používá jako primární counter, pokud má Lugia Sky Attack. To pak dokáže vydržet na bitevním poli celkem dlouho a způsobit celkem dost damage.
 • Jynx – Jynx je takový glass canon. Málo HP, malá obrana ale vysoký damage. Navíc je Psychic, Ice, takže je odolná proti Sky Attack, Hydropump, Future Futuresight a Extrasensory. Tedy jediné co jí opravdu ubližuje je Dragon Tail. Aby byla proti Lugia super efektivní musí mít ledové útoky.Většina hráčů jí však nemá moc vytrénovanou.
 • Laprass – I přes nerfnutí je Laprass stále silnou volbou na vše co lítá. Lugia není výjimkou. Ledové útoky jsou super efektivní, přitom je Laprass odolný proti Hydropumpě i Sky Attack.

Alternativní protivníci:

 • Dragonite – pokud Lugia nemá Dragon Tail, tak Dragonite dokáže způsobit velmi hodně damage. Navíc je odolný proti Sky Attack.

Na Lugia je dobré poskládat tým zkušených trenérů, případně se k nějakému přidat. Pro vyšší levely s dobrými pokémony nemusí být zas tak těžkým soupečem, ale průměrní hráči nemusí být dobře připraveni. Tak pozor na to.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

4
Komentujte

avatar
3 Komentované diskuze
1 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
4 Už okomentovali
Roman L.DougyGiro91petrToncekHC Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Roman L.
Host
Roman L.

My tady v Domažlicích taky dali včera Lugiu v 6 lidech – 37, 36, 35, 32, 28, 27. Sice to bylo těsné, ale šlo to. Takže 10 lidí nad 30 určitě být nemusí.

petr
Host
petr

SUPER! SUPER! SUPER!
uz se nemuzu dočkat, az budou dodelany L3
koukam i na ten pokebattler, ale tady je to lepsi 🙂
poprosim i o info pro začínající rejdare, jake bezne pokese na ruzne L3 brat – hra mi pokazdy nalosuje takovej gulas, ze jenom koukam..
ted se chystam udelat skvadru machampu, golemu a tyranitu – tak idealne kterou skvadru brat.. (do tyranitu je asi daleko, ostatní snad budou az najdu hnizdo)
dik, je to parada

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Na L3 se sestavy moc nemění, jde použít více druhů pokemonů, ale točí se to pořád dokola, ani movesety se nemění. Pokebattler je opravdu nejlepší, navíc každý boss má jiný moveset takže sestavy se trošku mění. Dragonit s hurricane a Gardevoir na Machampa. Tyranitar na Alakazama i Gengara atd. To jsou osvědčený counteří co je sundaj vždycky.

ToncekHC
Host
ToncekHC

Lugia v sesti lidech (sedmi uctech) pouze 2x 40 lvl. Bez rejoin rezerva 70 sec. Predtim a dnes je to velky rozdil predtim se bral jolteon golem a slechtenej tyranitar z vylihlyho larvitara … dneska je to 6x tyranitar z boostlyho raidu max doplnenej aggronem kerej se cpe furt do recommend… fajnsmejkri si ty tyranitary ozdobi raikou/ampforos jen proste aby se nereklo…
Myslim ze kyogre byl nebezpecnejsi