Jaké má zkušenosti s přidáváním nových Pokéstopů hráč Paštika

V komentářích pod článkem přibyl jeden dlouhý a obsáhlý od hráče Paštika na téma pokéstopy a portály ze hry Ingress. Myslím že by mohl rozproudit zajímavou diskuzi.

Házím své zkušenosti z hraní pokemon Go a kvůli pokestopům jsem si vytvořil herní účet v Ingress. Mohu potvrdit, portály mohou být blíž k sobě než pokestopy, takže když navrhnete blízko nějakého portálu další, tak se tam portál může schválit ale pokestop se neukáže. Dřív to tak nebývalo, takže se nenechte zmást tím, že někde jsou pokestopy blízko sebe. Další věc.. na určitý rozměr může být určitý počet pokestopů a gymů, takže nehrozí že třeba na 100m x 100m budete mít třeba 10 stopů, jsou to bohužel věci, které zjistíte až když to vyzkoušíte.

Pro ty co začali mít radost, bohužel Vás zklamu. Dokud to budou navrhovat hráči ingress, tak nečekejte, že Vám budou návrhy schvalovat jak si budete myslet.

Oni si to neschvalují mezi sebou naschvál… nedodržují pravidla pro navrhovaný portály..

Navrhoval jsem knihovny.. muzea.. fotbalový hřiště.. koupaliště několikrát a neschválily mi to, protože hráči ingres neovládají pravidla a schvalují si to podle toho jak se vyspí.

Nejmíň se schvalují budovy, odhadem z cca 60ti navrhovaných budov mi schválily jen jednu jedinou. Dost se u nás začalo dít i v jednu dobu, že portály (pokestopy) mizely.

Herní mechanismus ingressu a pokemonů je zkrátka jiný. Hráči potřebují pokestopy nejen k itemům ale kvůli pokemonům, kteří se tam ukazují, ale hráči ingress, jim je jedno, že smažou portál, kde byl třeba významný gym, třeba pro vyvolání ex raid passů.

Takže je to opravdu nešťastný řešení a niantic by to měl změnit. A pokud chce někdo obhajovat schvalování portálů od hráčů ingress, tak očividně není z malý vesnice, města, kde je potřeba nových pokestopů a gymů jako sůl.

Ingress je tu několik let ale neměli zapotřebí vytvořit všude více portálů, že si spíš hrají na svým písečku a nemají zájem o to, aby tu hru hrálo víc hráčů. Zcela chápu spousty hráčů, kteří zapli hru a viděli v dáli třeba jeden pokestop, že byli znechucení a smazali to.. Nedivím se jim. Hráči v ingressu měli tu možnost s tím něco dělat ale nějak se zkrátka zasekli a nemají potřebu hru víc rozšiřovat, tak doufám, že budou moct hráči v pokemonech schvalovat nový pokestopy, gymy, aby to začalo hrát více hráčů i tam, kde to nebylo možný 🙂 Ale s tím tempem nianticu, to bude tak možná za rok.. dva.. jestli vůbec.

Paštika

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

42
Komentujte

avatar
12 Komentované diskuze
30 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
21 Už okomentovali
petrbarbar karkMysakusakMichal ValentaChirurg Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Paštika
Host
Paštika

Dále bych mohl ještě doplnit, že pokud se budete snažit vměstnat více portálů do města, tak Vám to schvalovat nebudou, pokud už tam toho je dost, jak už tady bylo psáno je to kvůli strategii. I kdyby bylo třeba 10 křížů a mělo rozestupy třeba po 100 metrech, tak to neschválí všechno, aj kdyby byli ty kříže udělaný ze zlata. Ve větších městech jsou portály natěsnaný co nejvíc to jde, protože tenkrát se to rozjíždělo a schvalovalo všechno. Takže pokud máte město kde je toho spousta, od různých soch, křížů, maleb, tak bohužel nedocílíte toho, že se to všechno schválí,… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

A nebo také docílíte, pokud jsou v okolí rozumní hráči a schvalují dle pravidel, ne dle vlastních sobeckých strategických ambicí. Příklad – kompletně schválené křížové cesty se všemi zastaveními …

Hanka
Host
Hanka

Ahoj, když už jsi tedy dohrál na úroveň 10 a můžeš navrhovat pokéstopy, nepomohl bys s tím někomu? Že bys navrhoval místa, co ti pošlou ostatní hráči PoGO, abysme nemuseli hrát Ingress?

Mysakusak
Host
Mysakusak

To samozrejme delam. Ale ja na to misto musim fyzicky dojet a nafotit fotky s GPS lokalizaci pres Ingress aplikaci. Zatim jsem takhle stihnul osazet na prani jen 5 lokaci – nestiham, musim zene pomahat hlidat deti ….

barbar kark
Host
barbar kark

Zdar všem. Hraju Pogo problém je že nejblišší stop je pět kilometrů daleko a ještě špatným směrem, Do práce jezdím 30km a po cestě potkám jen dva pokestopy. V deset km vzdálené vesnici mají pět pokestopů a 3 gymy. Těžko potom získávat nové hráče. Všem přeji hodně štěstí nejen ve hře

petr
Host
petr

tak jestli s tim chces neco udelat, mas par moznosti:
1 – popros nekoho tady, kdo ingressuje a muze navrhovat
2 – hraj ingress a udelej si lvl – uprimne – jestli to mas u vas tak jak pises, tak to bude trvat – ale muzes pri tom najit aktivni ingress lidi u vas, ktery muzes poprosit
3 – pockej si, az to bude v pogo

Michal Valenta
Člen
Michal Valenta

Hrál jsem Ingress od začátku, udělal jsem lvl 15 ze 16. Skončil jsem s nástupem PoGo Teď hraju pogo lvl 40. Portály můžu navrhovat i schvalovat. Test jsem udělal na poprvé. V nedaleké vesnici jsem pro kámoše z pogo udělal 6 nových portálů a 3 gymy. Teď mám problém, nainstalovala se mi nová hra Prime a nevím, jak nový portál přidat. Nevíte to někdo? Standardním podržením prstu na scanneru to teď nejde. Vyskytuju se na liberecku, okolí Semil, Turnov…
Chirurg

Chirurg
Host
Chirurg

Hrál jsem Ingress od začátku, udělal jsem lvl 15 ze 16. Skončil jsem s nástupem PoGo Teď hraju pogo lvl 40. Portály můžu navrhovat i schvalovat. Test jsem udělal na poprvé. V nedaleké vesnici jsem pro kámoše z pogo udělal 6 nových portálů a 3 gymy. Teď mám problém, nainstalovala se mi nová hra Prime a nevím, jak nový portál přidat. Nevíte to někdo? Standardním podržením prstu na scanneru to teď nejde. Vyskytuju se na liberecku, okolí Semil, Turnov…
Chirurg

Mysakusak
Host
Mysakusak

Nova verze pridavani nepodporuje. Musis ji odinstalovat, nainstalovat normalni starou verzi a zakazat automaticke aktualizace …

Lyda
Host
Lyda

Ahoj, prosím, když je daná žádost o pokestop tak někde „visí“ seznam a nebo propadá do hlubin. Prý to může trval i 1/2 roku. Neumím si vůbec představit jakým způsobem to probíhá. Máme daná 4 místa na vesnici, tak jestli alespoň jedno klapne.

Vulpix
Host
Vulpix

Uprimne se me zasadne nelibi takoveto propojeni Ingres a PoGO. Samozrejme chapu, ze pro Niantic je vyhodne vyuzivat bodu na mape ze sve jine hry, ale Pokemon GO je zde uz dostatecne dlouho na to, aby teto hre nezalozili vlastni separatni mapu. Ingres me nezajima a je nefer abych byl jako hrac PoGO nucen si ho nejen instalovat, ale i hrat na level 10 abych mohl spolurozhodovat o Pokestopech. To je proste nefer a divim se, ze Japonci (drzitele prav na Pokemony) dovoluji, aby hra s jejich postavickami byla v podrizene pozici vuci pro Nintendo zcela cizi hre Ingres.

Anonym
Host
Anonym

Měl bych dotaz, pokud navrhnete portál v Ingressu a neschválí ho, tak je navždy mimo nebo se dá navrhnout znovu, dekuju za odpověď.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Dá se navrhnout znova. Vím o prortálu před VŠCHT v Praze, který splňuje všechna kriteria a byl schválený tuším na pátý pokus ….

Anonym
Host
Anonym

Dobre, dekuju.

Wolf01
Host
Wolf01

Tak to já mám nejbližší pokestopu a gym 3km daleko v sousední vesnici a to samé i portály v ingressu a když sem sehnal hráče s lvlem 10 na ingressu tak nesouhlasil s vytvořením portálu protože by se mu to nijak nehodilo

Mysakusak
Host
Mysakusak

Kde to je ? Pokud pojedu jen trošku smysluplně kolem, tak s tím něco udělám ….

Wigum
Host
Wigum

Nejezdíš někdy přes Vysočinu?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Za 14 dnu pojedu trasu Zlin, Humpolec, Praha … Muzu i par km nekam odbocit ….

Wigum
Host
Wigum

Bohužel to máš dost z ruky, bydlíme kousek od Chotěboře…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Osazeno :-). Ale vsech 5 navrzenych portalu v Jitkove stale vysi jako nerozhodnute ….

Bauch
Host
Bauch

Jen jeden krátký dotaz na ingress hráče, jak dlouho cca trvá udělat lvl10? V porovnání třeba s PoGo, je to prirovnatelne třeba k lvl30 v PoGo? Díky za odpověď

Nosočistoplena
Host
Nosočistoplena

Záleží na aktivitě, mě trvalo udělat lvl 10 za 2 měsíce, protože člověk, tam potřebuje na zlatou medaily mít splněný různý úkoly jako například, každý den zapnout ingres a hacknout portál, nebo hacknout 10 000 portálů atd. Pokud je člověk z malý vesnice, tak mu to bude trvat velmi dlouho, protože potřebuješ itemy, kterými osazuješ portály a portály ti po pár vytočení zhoří. Pokud jsi z velkýho města kde je toho habaděj, budeš to mít mnohem lehčí.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Záleží na hustotě portálů v místě kde hraješ a zda ti někdo dá do začátku přebytečné surovin. Mně to trvalo 3 měsíce. Podle počtu nachozených km (400) to je tak opravdu 30 levl v PoGo. Pokud by jsi opravdu máknul někde v centru Prahy a dělal denně 8 hodin mikropole, tak by to snad šlo i za týden … Ale to by byla šílená monotóní nuda … Já už teď na AP kašlu a spíše držím na uzdě okolní žáby, než abych rýžoval AP.

Bauch
Host
Bauch

Děkuji za odpověď, tak to vzhledem k tomu že hraju ve vesnici, Ingress vzdávám 😀 jednalo se mi hlavně o navrhování nových pokéstopů, hráčů PoGo je u nás ve vesnici celkem dost ale většina přestane hrát z důvodu malého množství pokéstopů a gymů :/ což je velká škoda, chvílemi to tu hrálo cca 10 hráčů a i legenda nebyla problém 🙂 Ingress, hra jako taková mě nijak neoslovila a každodenním hraním již přes dva roky jsem udělal v PoGo lvl 38,5 (do města jedu 1-2 za měsíc) takže si nedokážu představit kdy bych udělal lvl10 v Ingress 😀 to si… Číst vice »

Nosočistoplena
Host
Nosočistoplena

Je i celkem zajímavá otázka, kolik bude moct hráč navrhnout pokestopů. Doufejme, že aspoň tolik co hráči ingres.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ono to je v podstate jedno – limit je rychlost schvalovani. A to slo ted do haje – nejsou lidi na 12 levlu v Ingress co by to delali. Vetsina navrhu vysi v databazi bez vyjadreni ….

Mord_KV
Host
Mord_KV

Mysakusak mám na tebe prosbu.
Jak to to čtu, přemýšlím, že bych zkusil rozehrát Ingres a porovnat to oproti Pokemon GO.
Vzpomínám si, že jsi v nějaké diskusi tady na stránkách dával odkaz na nápovědu. Myslím, že to bylo Ingress Wiki, ale tu jsem nenašel v češtině.
Mě se povedlo najít tyhle ty dva zajímavé odkazy:
support ingress
ingressmania
(S odkazy mi nešel odeslat příspěvek, proto jen názvy stránek)

Prosím tě neposlal by jsi mi ty zmiňované stránky a napsal co myslíš o těchto dvou stránkách.

Trochu mě překvapilo, že Ingress je v češtině.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Odpovedel jsem ti pred tydnem s linkem na Ingress wikki … Prispevek se automaticky smazal :-(.
Navod v cestine neznam, stranky o kterych pises take neznam.
Ja pouzivam anglickou Ingress wikki …
Dobry do zacatku je take tutorial primo v aplikaci …
Jinak doprucuji najit pro spolupraci pres in-game chat v Ingress nekoho v okoli. Treba ti venuje I suroviny do zacatku ….

Mord_KV
Host
Mord_KV

To mi povídej. Já svůj příspěvek posílal na 3x a musel jsem vymazat linky na www stránky, co jsem se o nich zmiňoval, než se mi to povedlo odeslat.
Taky jsem se divil, že jsi mi neodepsal. Ty která odepisuje všem.
Moc děkuji za odpověď.
Teď denně chodím na Mewtwo-a, tak zatím se Ingress odkládá.

drago
Admin

Vypnul jsem funkci antispamu na automatické mazání podezřelých příspěvků. Teď se budou řadit do moderační fronty.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Já mam tedy naprosto jiné zkušenosti. Navrhuji portály hlavně mimo civilizaci (tam kde nejsou hráči ani Ingress ani PoGo) a mám vysokou úspěšnost. Včetně rekordních dob schválení (5 dni) a 100% konverzi na pokéstopy. Jinak zda z porálu vznikne/nevznikne pokéstop se dá předem určit podle umístění v sítí S buněk (někde se dá najít jak velké jsou buňky v PoGo a v Ingress – v Ingress jsou menší). Bohužel asi nejde aby PoGo stopy schvalovali Ingress hráči a Ingress portály schvlaovlai PoGo hráči (aby se zabránilo sabotážím z důvodu strategického umístění). Hrajeme na stejném hřišti. Jako řešení vidím zveřejnit proč… Číst vice »

petr
Host
petr

no, ja mam teda uplne jinou zkusenost.. Hraci ingresu chteji dalsi hrace – jakmile zacnes byt aktvni, tak hned litaji zpravy, jestli jsi mistni, nebo jen projizdis, jestli budes hrat dal, nebo jen testujes – dokonce i frakce maji nejaky nepsany pravidla, ktery se dodrzujou. V tu chvili, kdy potkas venku hrace, tak se minimalne pul hodiny nehnes, protoze ti vsechno ochotne vysvetlujou.. a ty nove stopy fakt nejsou jen tak – treba ty budovy – nejen ze gauc, ale taky fakt, ze se musis dostat k rezonatoru – to ti spoustu vetsich budov diskvalifikuje.. No, jestli si chcete udelat… Číst vice »

Keriova
Host
Keriova

Portalu a tech vasich pokestopu by bylo jako maku po desti, kdyby to nebojkotovala zelena frakce, ktera se k tomu verejne priznala…

Moro
Host
Moro

To je pravda, jakmile začneš být aktivní, brzy si Tě někdo všimne, kontaktuje Tě a má tendenci Ti pomoci. Ale, … komunity se v různých lokalitách chovají také různě. 2 reálné příklady: – hraju na kyjovsku, tady panuje nesmiřitelný boj mezi frakcemi, začneš budovat a hned po Tobě soupeři vyjíždějí a čistí ti tvoje dílo (to je ok). Ale taky víme, že si pořizují naše fotky a mají i fotky našich aut – což je síla. – jezdím do Opavy – hned druhý den, kdy jsem tam začal hrát mě kontaktoval místní admin, a světe drž se – modří a… Číst vice »

petr
Host
petr

Tak to mam asi kliku – u nas je to v pohode – myslim, ze ty nejaktivnejsi lidi se znaji a taky tu jsou nejaky dohody o tom, kde se farmi, takze se tam nedavaji mody na def a tak..
taky docela dost lidi jede paralelne i pogo a tam jsou zas v jinych barvach, takze jakoby v pohode 🙂
zadny nepratelstvi jsem nezaznamenal – normalne se zdravime a tak 🙂

Moro
Host
Moro

Jen bych doplnil – schvalovat portály (pokéstopy/gymy) mohou hráči Ingress o LVL > 12. Aby takový hráč mohl schvalovat, musí složit test, který není zrovna jednoduchý. Má na to (tuším) pouze 2 pokusy. Pokud je nedá, pak neschvaluje. Tím chci říci, že hráči dost dobře vědí, co se má a nemá schvalovat. Skutečnost je však jiná. Ilustrativní příklad – na vesnici, kde bydlím byly pouhé 3 pokéstopy, jinak nic. Pak se pár lidí smluvilo a začali hrát Ingress. Nejprve přijel pomoci hráč stejné barvy, navrhl nám další portály (ty byly v pohodě schváleny). Pak se první hráč(ka) dostala na požadovaný… Číst vice »

Moro
Host
Moro

A ještě k tomu neschvalování budov – je to logické. V Ingress hráči mj. používají pro portál slangové označení – GAUČ. Je to portál, který máte před domem a vlastně ani nemusíte opustit svůj byt a máte jej v dosahu. Proto se budovy většinou zamítají (i kdyby na nich byla třeba významná freska já nevím od Picassa), protože byste někomu mohli schválit gauč. Samotný proces schvalování/zamítání trvá od 3 dnů (to bylo nejméně) do 45 dnů (zatím nejvíce). Po případném schválení portál naskočí do Ingress okamžitě a do PoGo do 24 hodin, většinou kolem 20:00. Je-li moc portálů blízko sebe,… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

No oni hráči Ingress dělají větší prasárny … Nafotí něco zajímavého a dají k tomu GPS souřadnice kde bydlí. Takhle vznikají ty gauče.

V Ingress lze ale i navrhnout portál na zrušení – takže když to někdo přežene, stejně mu to komunita zruší.

Moro
Host
Moro

To je pravda. Pravda však také je, že často neprocházejí skvělé věci, protože prostě nejdou vidět na StreetView = schvalovatelé je nemají jak ověřit. Stačilo by se podívat na panorama od mapy.cz a bylo to tam, ale „kdo by se s tím páral“, když je požadavků tolik.
K tomu rušení – ano, portály se dají i rušit či přemisťovat a v praxi se to i děje.

Wigum
Host
Wigum

Začal jsem to hrát se svýma synkama, jsme z vesnice a nejbližší stopa cca 2 km po hlavní. Takže kluky poslat pěšky nelze, přes pole to je taky k prsu a jiná cesta k ní nevede.. Koukám, že jsem se z aktualizace radoval předčasně….

Hopskulička
Host
Hopskulička

Tak to je asi důvod, proč zmizel pokestop v Praze na Kačerově. Šlo o knihkupectví. V ingressu zřejmě zrušili portál a tak zmizel i pokestop.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Na prani majitelu nemovitosti hodne daji – nechteji mit konflikty ….