Jaké zařízení používáte pro hru?

Hlavní stránka Fóra Pokémon GO Hardware a vše co k Pokémon GO potřebujete Jaké zařízení používáte pro hru?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 28 vláken odpovědí
  • Autor
      sevanan
      Host

Ahoj, jelikož toto fórum zatím nemá žádné téma chtěl bych se zeptat na jakých telefonech či snad tabletech (ano začínal jsem doma na tabletu Acer Iconia One 7, s Wifi připojením bez možnosti pořádně chodit, naštěstí alespoň s dosahem ke dvěma pokestopům) hrajete?
      Osobně jsem si měsíc po oficiálním spuštění hry v CZ koupil Xiaomi Redmi 3S Prime 3GB/32GB, což mi přišlo jako rozumná investice nejen na hraní PGO, bohužel v té době ještě bez podpory českého LTE. Naštěstí jsem ale 80% času v dosahu minimálně 3G sítí. Hra na něm šlape jeko hodinky, bez sekání a problémů. GPS je dost přesná a rychle se načítá a Wifi přijímač má o dost delší dosah než tablet i můj předchozí Sony Xperia Miro.
      No a teď je řada na vás, na čem hrajete a jak vám hra šlape? A je ve vašich lokacích LTE 1800 a 2100? Plánuju kam bych se podíval a rád bych lokace vybíral dle LTE sítě 😉

• #539 Reply
      M
      Host

NEXUS 5x
      Ale zamrzá při spuštění, a to docela často, ale myslím si že to je chyba aplikace a ne telefonu, ani signálu.

Jak to máte s výdrží baterie. Mně to žere moc, i když mám ztlumený display na min. Teď v zimě je to uplně strašný.

• #542 Reply
      sevanan
      Host

můj má 4100mAh kapacitu baterie menší úhlopříčku a pomalejší takt procesoru než Nexus 5x, a i teď v zimě není problém s výdrží, v pohodě odehraje venku 2-3 hodiny v kuse a ještě zapínám doma na WiFi pro transfer, evolve a leveling…

• #545 Reply
      M
      Host

Baterii mam 2700mAh a odehraju intezivního hraní (chytám jednoho za druhým nebo dobývám) max 1,5 h. V mrazu možná i míň.

Musím mít powerbanku!

• #548 Reply
      drago
      Správce

Hraji na Samsung Galaxy J5. Hra šlape celkem dobře. Občas se restartuje pokud mám spuštěný i Chrome s více listy. V létě držela i baterka, teď vydrží tak 3 hodiny.

Z doplňků mám powerbanku 10.000 mAh, fólii na displeji, kožený obal díky kterému ještě mobil žije a na běhání ještě pouzdro co se dá připnout na rameno/zápěstí.

• #549 Reply
      Fij0n
      Host

Hraju na xiaomi redmi note 1. Jelikož je to už skoro 3 roky starý tel. Tak bez powerbanky vůbec nevychazim. Budu kupovat note 4 každou chvíli lte pokrytí jen ve městech. Jelikož mimo město vůbec nehraji tak stačí.

• #555 Reply
      kody
      Host

Samsung J5 2016 ,taky občas zamrzne během hry,u jiných aplikací problém není.Jinak výdrž kolem 3hodin intenzivního hraní.Používám v kombinaci s pokemon go plus a ted v zimě ideální 🙂

• #571 Reply
        sevanan
        Host

to zamrzání bude určitě spíš problém aplikace než telefonu, o pokemon go plus jsem přemýšlel, ale nakonec z něj sešlo, prostě mobil je mobil

• #556 Reply
      Michal
      Host

Já hraju na Sony Xperia z5 premium a od začátku hry mám klid, zatím při žádném update mě nezklamala 🙂 baterie jako u všech….. tragédie, ale řekl bych tak 5h
      Když šetřim 😀

• #561 Reply
      SaviourSavi
      Host

Samsung Galaxy S3 Neo, ofiko apku pkmn nepodporuje, ale stahuju přes apkmirror. Občas pozlobí GPS, ale jak mám zaplou wifinu, tak je to relativně v cajku. Zamrzá celkem často (cca 75% pokusů zapnutí) při zapnutí. Dle mého chyba apky, ale nevim.
      Jinak pohodové hraní.
      Skleněná fólie, Plastový obal a powerbanka 20k.
      Jak dlouho vydrží baterie vůbec netuším bo to přepínám s bankou.
      Jedu přes data z paušálu, 2G. Občas ke konci zúčtovacího období přesáhnu.

• #562 Reply
      Rjjuri
      Host

Hraju na samsung galaxy s7 edge 🙂 a hra slape bez problemu a vydrzii doost dlouho 😀

• #574 Reply
      samotář
      Host

Sony Xperia M4 Agua, banka Xiaomi 16.000 mAh. Výdrž při hře – bez banky max. 3 hodiny v létě, nyní cca 30 minut (baterie sleze pod 50% a mobil zamrzne), s bankou to odhaduji na 15-20 hodin v létě, nyní po dvou hodinách mobil umrzne i nabitý.
      Že často ztrácíme GSM, budiž, všude být signál nemusí, ale to, co někdy navigace tropí, to je příšerné. Avatár věží při soubojích utíká, stopům se vyhýbá (až to vypadá na záměr – máme tu několik takových, které je téměř nemožné napolohovat – postava se tam zásadně staví těsně za hranici dosažitelnosti, při mírné změně polohy kruhem proběhne a zastaví se za ním, nadáváme ji). Zkoušeli jsme ledasco vypnout i zapnout, nepomáhá. Podezříváme chybnou navigaci v mobilu. Máte někdo stejný typ a podobnou zkušenost?

• #575 Reply
      SaviourSavi
      Host

Zkus zapnout wifi i data současně pokud nemáš, mi to pomohlo

• #577 Reply
        sevanan
        Host

jj doporučuju zpřesní to polohu a urychlí zjištění polohy

• #579 Reply
        Moro
        Host

Dovolím si upřesnit jeden omyl zde uvedený – GPS v mobilech je pasivní – ke svojí činnosti nepotřebuje ani data ani wifi (https://www.svetandroida.cz/gps-princip-201503).
        Některé (lepší) mobily však navíc mají funkci, která pomáhá jemně dolaďovat GPS pozici pomocí údajů z wifi či zaměření vysílačů od operátora při zapnutých datech.
        To, zda vám GPS „utíká“ či nikolivěk určuje čip, který toto v mobilu zjišťuje. Ne v každém mobilu je právě kvalitní.
        Pro občasné napravení neplechy jsem už kdesi v diskusi doporučoval projít si google play a vybrat některou z free aplikací GPS Fix nebo GPS Fixer.
        Pak – utíkání GPS má i jisté výhody – při zatažené obloze a doma na wifi umí mobil naběhat i několik kilometrů za noc – neříkejte, že jste se s tím nikdy nesetkali 😉

• #589 Reply
          samotář
          Host

Asi máme ten špatný kousek. 🙁 Stojím u stopu (nebo ve věži) a figura samovolně pobíhá po okolí (i 300m vzdušnou čarou). Někdy. A jindy se zastaví a stojí jak trubka…

Co mne zaráží je to, že opravdu jsou věže i stopy, které napolohuji spolehlivě a pak jsou i takové, které prostě nezaměřím (anebo jen velmi vzácně, spíše nahodile). Až mi to přijde jako nějaká úmyslná chyba výpočtů pro dané místo.

Je dost protivné, když se uprostřed boje objeví červená lišta s chybou a avatár se najednou klackuje někde za rohem. Velmi to prodlužuje boje (a mrznutí). Těch pár set metrů, které tím případně získáme naprosto nevyváží ty kilometry, které nakroužíme, než něco zaměříme. A když spíme, spí i hra, tak moc nám o ty metry zase nejde.

• #593 Reply
          sevanan
          Host

@Moro: ano setkal, když jsem začínal na tabletu, tak čip tam byl horší a při spuštěné hře přes noc doma na nabíječce jsem měl ráno vychozená všechna (i 10km) vejce a Medal za ušlé km, to bývaly časy 😀

• #576 Reply
      sevanan
      Host

Hmm, to je divný … já za sebe musím říct, že GPS mi jede naprosto přesně a perfektně a když stojím, tak stojí i GPS (maximálně se pohybuje v toleracni 3-5 metrů), rozhodně ne žádně skoky přes kruh dosažitelnosti a zpět…na léto mám koupenou powerbanku 10500mAh, ale teď v zimě vůbec nemám potřebu ji používat (stejně tak dlouho nevydržím venku:))

• #582 Reply
      longermocny
      Host

Já jedu na Honor7 – baterie: 3 100 mAh. Samozřejmě bez power banky by to nešlo, tu mám xiaomi 20000mah. Vše šlape parádně.

• #594 Reply
      PechixCZ
      Host

Ja hraju na Huawei Mate 7, a naprosta spokojenost. Baterie vydrzi fakt hodne, po nekolikahodinovem vyletu a intenzivnim hrani se vracim s cca padesati procenty baterky. Powerbanku nosim s sebou, ale jeste se mi nestalo, ze bych ji musel vytahnout 🙂 GPS funguje bezchybne, vsechno jede jak ma.

• #656 Reply
        holyholyster
        Host

tak to snad ani není možné, jak jsem psal výše, mam podle mne super telefon, ale zrovna u Pokemonu mne baterie vydrží max 1,5 h intezivního hrani be power banky.
        Nevím čim by to mohlo být…

• #652 Reply
      jogurt1990
      Host

Meizu MX 4 celkem dobrý parametry až na baterku a sd nejde rozšířit jinak hra se neseká pokud mám lepší signal internetu nebo wifi baterka je nějakých 2,7 takže powerbanka to jistí 🙂 měl jsem velkej problém po jedné aktualizaci že mi to nechtělo fungovat ale pak jsem aktualizoval platformu androidu přímo z meizu a vše funguje 🙂

• #661 Reply
      Chmeld4
      Host

Vodafone Smart Ultra 6 + 10000mAh Xiaomi. Šlape dobře, ale bez powerbanky by mi to vysálo telefon (3000mAh) do dvou hodin určitě.

• #1057 Reply
      marjeke
      Host

chcem menit telefon za novy nakolko mi praskol display ale mam obavy ci mi bude hra fungovat na Xiaomi Redmi 3S Prime nakolko som kdesi cital ze tyto teelefony dostavaju ban . vie mi niekto poradit prosim

• #1064 Reply
      Sevanan
      Host

osobně hraju na Xiaomi Redmi 3S 3/32GB (MIUI 8 Global 6.12.29 Beta) a hra běží bez problémů, bez sekání a bez autobanu. Důležité je si ale pohlídat aby už od prodejce nebyl telefon rootnutý (lze ověřit appkou po koupi a případně reklamovat).

• #2110 Reply
      Flo518
      Host

Když už je tu zmínka o powerbankách, tak jakou máte zkušenost s dobíjením, výdrží a kvalitou? Včera jsem poprvé použil svoji hodně starou powerbanku z číny s 2A – 10000mah, a vůbec nestíhala dobíjet mobil při hraní. Rad bych si přikoupil nějakou vhodnou ke hře, jestli má někdo dobré zkušenosti s nějakou, tak se podělte 🙂

• #3090 Reply
      Monty
      Host

Máte někdo tel Xiaomi Redmi 4A Global? Nejde mi hra stáhnout, prý je nekompatibilní 🙁

• #3102 Reply
      sevanan
      Host

Ahoj, o problémech s kompatibilitou Redmi telefonů by se mohl nechat napsat minimálně epos. Mě stále nejde hra ani na mém Redmi 3S jelokož mám prý Global/Beta. Podle dostupných informací je Xiaomi prý údajně již v kontaktu s Niantic a ladí detaily ohledně kompatibility. Zřejmě je to problém i pro Niantic jelikož se takto sami připravili o poměrně velkou (asijskou) hráčskou základnu. Zatím se snažím pravidelně aktualizovat a zkoušet, ale co si budeme povídat hráčská euforie ze mne pomalu vyprchala 🙁
      PS:@drago: články si ale čtu stále 😉

• #3119 Reply
      MrShoU
      Host

Já používám Sony Xperia E5. Telefon v poho dokonce i odolný! Jednou mi spadl na parkovišti na kamenou kachličku a jenom se trochu odřel.S daty problém ani moc nemám 1,5 GB na měsíc je pro mě ideálka 🙂

• #4960 Reply
      lelenka
      Host

Ahoj mám Xiaomi 3s 2G/16G a mobil se děsně seká a pokemon go stále padá ,třeba i 3x za půl hodiny. Otázkou je nakolik je to mobilem, na dovolené ve Španělsku to vůbec nebylo tak hrozné. Že by síť – mám Vodafone???

• #4978 Reply
        sevanan
        Host

tipuju že to bude sítí, Vodafoňácké pokrytí i ve větších městech je děsný

• #4962 Reply
      mildavil19
      Host

Syn má ten samý telefon , jà mám 3G/32G a někdy se seká , ale to dělá net , je to vždy v určitých částech města

• #4965 Reply
      arklon6
      Host

Coolpad Modena 2.komplet LTE, 2gb ram a 16 gb na data.
      Vše běží jak má.akorát nemá gyroskop takže nefunguje battery saver ale stejně mi to vydrží asi 4 hodiny hrát.

• #5287 Reply
      Mirka
      Host

Dobrý den, mam otázku trošku mimo téma ale nevim kam se jako laik teto hry obrátit. Mamča hraje pokemony a iphonu a ten ji dnes vypověděl službu, co se stane se hrou pokud jí přehrají software a nebo pokud dostane nový telefon? Je to vázáno na konkrétní telefon a tudíž bude muset začít od začátku a nebo se jen přihlásí na jiném zařízení a bude pokračovat dál?

• #5288 Reply
      Mirka
      Host

Dobrý den, mam otázku trošku mimo téma ale nevim kam se jako laik teto hry obrátit. Mamča hraje pokemony a iphonu a ten ji dnes vypověděl službu, co se stane se hrou pokud jí přehrají software a nebo pokud dostane nový telefon? Je to vázáno na konkrétní telefon a tudíž bude muset začít od začátku a nebo se jen přihlásí na jiném zařízení a bude pokračovat dál?

• #5289 Reply
      RajauCz
      Host

Je to o účtu, jen se přihlásí a může hrát 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 28 vláken odpovědí
Odpověď na: Jaké zařízení používáte pro hru?
Osobní informace:

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook